Skip to main content

Odrzucenie to sesja w witrynie, która jest ograniczona do jednej strony. Konkretna rezygnacja w Analytics to sesja, podczas której wysyłane jest żądanie do serwera Analytics. Na przykład użytkownik odwiedza stronę w Twojej witrynie i opuszcza tę sesję bez wywoływania kolejnego żądania do serwera Analytics. Współczynnik odrzuceń to liczba sesji ograniczona do strony podzielona przez całkowitą liczbę sesji. Odsetek wszystkich sesji w Twojej witrynie, podczas których użytkownicy zażądali wyświetlenia strony robotowi indeksującemu. Sesje są ograniczone do jednej strony z odstępem czasu wynoszącym 0 sekund. Dzieje się tak, ponieważ nie ma widocznej akcji związanej z publikacją, która umożliwiałaby Analytics obliczenie czasu sesji.

Czy wysoki współczynnik odrzuceń zawsze jest zły?

To zależy. Jeśli sukces Twojej witryny wymaga od użytkowników przeglądania wielu stron, odpowiedź brzmi „tak, wysokie współczynniki odrzuceń nie są niczym złym”. Na przykład, jeśli Twoja strona główna działa jako brama do innych części Twojej witryny (artykuły, strony produktów, strony kasy itp.) i duży odsetek użytkowników nie widzi jej jako strony głównej, powinieneś unikać wysokiego odrzucenia ceny Jest. Z drugiej strony wysoki współczynnik odrzuceń jest całkiem normalny w przypadku pojedynczych stron, takich jak blogi lub innych rodzajów treści, które są najczęściej używane w sesjach jednej strony.

Współczynnik odrzuceń - czym jest i jak go rozumieć?

Współczynnik odrzuceń ludzkim językiem

Odsetek użytkowników, którzy odwiedzili konkretną stronę, a następnie opuścili inne podstrony witryny, rozpoznawany po wielu nazwach, takich jak współczynnik odrzuceń, współczynnik odrzuceń i wspomniany powyżej współczynnik odrzuceń. A czas, jaki użytkownicy spędzają na tej stronie, jest bez znaczenia. Może to być 5 sekund, 5 minut lub 20 minut. Jeśli użytkownik nie kliknie zakładki lub linku prowadzącego do kolejnej podstrony, współczynnik odrzuceń zebrany ze statystyk Google Analytics będzie najwyższy i wyniesie 100%. Jak to się ma do liczby użytkowników? Jeśli 30 na 100 osób odwiedzających Twoją witrynę opuści ją bez dalszej interakcji, odsetek ten wynosi 30%. W kilku linijkach ta informacja daje nam jasność i czy jest zła, czy dobra.

O czym to świadczy?

Straszne współczynniki odrzuceń świadczą o atrakcyjności wszelkich informacji, usług lub produktów oferowanych w Internecie. Gdy użytkownik jest zainteresowany Twoją stroną, klika, aby uzyskać jak najwięcej danych i znajduje idealny blender, kij golfowy itp., Twoje stawki spadną, a Twoja strona pojawi się natychmiast. Polecone i połączone. Co najważniejsze, Twoja witryna jest popularna. Co się stanie, jeśli wylądujesz na stronie docelowej z dużym przyciskiem z prośbą o konkretną akcję, popularnym wezwaniem do działania i dokonasz zakupu tutaj teraz?

A co powiesz na bloga, który w pełni i adekwatnie odpowiada na pytania internautów, którzy nie przeglądają już artykułów? W dwóch powyższych przykładach parametr wyjaśniający odmowę wynosi 100%. Byłem jednak zadowolony z recenzji przeczytanych przez użytkowników i dokonano zmiany formularza zakupu! Poniżej znajduje się przykład wysokiego współczynnika odrzuceń dla e-commerce, w którym dana podstrona wygenerowała wiele napiwków w kanałach społecznościowych w AdWords.

Bounce rate – śledź statystyki

Możesz zobaczyć, że współczynnik odrzuceń płatnych wyników wyszukiwania powyżej wynosi 65,80%, a współczynnik konwersji to 2,91%. Satysfakcjonujące konwersje e-commerce różnią się o 2-3%. Kanały społecznościowe również pokazują tutaj wysokie współczynniki odrzuceń. Wydaje się to prawie sztuczne w porównaniu ze współczynnikiem konwersji 11,96%. Powód? Użytkownik odwiedził konkretną witrynę i dokonał zakupu teraz.

Twoje wezwanie do działania znajduje się na określonej stronie docelowej, więc nie musisz przechodzić do następnej karty. Dlatego musisz podejść do współczynnika odrzuceń jako funkcję odległości, aby nie wpaść w panikę, jeśli stanie się zbyt wysoki, przeanalizuj całą sytuację i spójrz na inne wskaźniki, takie jak współczynnik konwersji i czas spędzony na danej stronie. Zespół wykwalifikowanych ekspertów Google Analytics może Ci pomóc i dostarczyć rzetelnych informacji na temat tego, na czym należy się skoncentrować podczas optymalizacji witryny i aktualnego stanu rynku internetowego. Ponadto, jeśli właściciel firmy chce zobaczyć grupę użytkowników, którzy są naprawdę zainteresowani Twoją stroną docelową, możesz ustawić atrakcyjne progi.

Dokładniej mówiąc, wprowadzając drobne zmiany w kodzie śledzenia Google Analytics, możesz mieć lepszą kontrolę nad licznikami, implementując funkcję o nazwie „setTimeout”, która wybiera dokładny argument czasu. Czas jest ustawiony na 65 sekund, jak pokazano poniżej. Innymi słowy, jeśli użytkownik opuści stronę docelową i pozostanie tam przez ponad 65 sekund, współczynnik odrzuceń tej sesji nie zostanie naliczony w 100%.

Współczynnik odrzuceń - czym jest i jak go rozumieć?

Jakie podjąć działania w razie wysokiego współczynnika odrzuceń?

Jeśli ogólny współczynnik odrzuceń jest wysoki, możesz go bardziej szczegółowo przeanalizować, aby sprawdzić, czy utrzymuje się stale na wysokim poziomie, czy też ma na niego wpływ przede wszystkim niewielka liczba par lub stron kanał/źródło mediów. Na przykład, jeśli przyczyną problemu jest tylko mała strona, upewnij się, że treść jest zgodna z komunikatem marketingowym, który pokazujesz użytkownikowi i że jest to strona, do której użytkownik może łatwo przejść. 'następny krok. Jeśli dany kanał ma wysoki współczynnik odrzuceń, przyjrzyj się bliżej wiadomościom marketingowym powiązanym z tym kanałem.

Współczynnik odrzuceń (bounce rate) – na co zwrócić uwagę?

Na przykład, jeśli osoba odwiedzająca sieć reklamową Twojej witryny jest głównie odpowiedzialna za opuszczenie witryny, upewnij się, że Twoje reklamy dokładnie odzwierciedlają treść Twojej witryny. Jeśli problem dotyczy innych składników witryny, sprawdź implementację kodu śledzenia, aby upewnić się, że wszystkie potrzebne strony są prawidłowo otagowane. Możesz także przeanalizować ogólną strukturę swojej witryny, w tym język, grafikę, kolory, frazy akcji i widoczność kluczowych elementów strony.

Optymalizatora można używać do testowania odmian stron w witrynie i identyfikowania projektów o wysokim zaangażowaniu użytkowników. Jeśli Twoja witryna jest ograniczona do 1 strony, wykryje zdarzenia braku interakcji, które możesz zaimplementować w swojej witrynie, lepiej monitoruje zaangażowanie użytkowników i identyfikuje sesje, w których pojedyncza strona nie kończy się.

Współczynnik odrzuceń - czym jest i jak go rozumieć?Jakie mogą być przyczyny wysokiego współczynnika odrzuceń?

Poniżej znajduje się przegląd najczęstszych czynników, które prowadzą do wysokich współczynników odrzuceń.

Błędy UX strony

Najczęstszym powodem wysokiego współczynnika odrzuceń jest UX Twojej witryny. Awarie serwera z długimi czasami ładowania, nieodpowiadającymi błędami serwera, niepoprawnymi/nieaktualnymi adresami URL indeksowanymi przez Google, złym przeglądaniem lub słabą jakością treści to postrach dla niczego niepodejrzewających użytkowników, którzy przez długi czas zamykają karty swojej przeglądarki. .

Zła struktura strony

Witryna jednostronicowa (witryna bez innych podstron poza stroną główną) raczej nie będzie właściwym wyborem. Jego struktura wpływa zarówno na czas ładowania pozycjonowania, jak i na szybkość transmisji. W większości przypadków współczynnik odrzuceń jest bliski 100%. Brak podstron = Brak szans na zapamiętanie kodu GoogleAnalytics.

Błędy kodu

Na przykład, jeśli kod Google Analytics został dodany w niewłaściwy sposób Cała domena jest wklejana do pliku szablonu, który nie jest wywoływany, tylko kilka podstron może sztucznie zwiększyć współczynnik odrzuceń. W rzeczywistości, nawet jeśli użytkownik wchodzi w interakcję i przechodzi do innej podstrony, na której nie istnieje kod Google Analytics, interakcja ta jest dodawana do „współczynnika odrzuceń”.

Błędy tagowania wewnętrznego

Niektóre strony mogą mieć bardzo wysokie współczynniki odrzuceń dla całej domeny. Jest to prawdopodobnie spowodowane małym lub brakiem wewnętrznego przepływu (w tym przypadku wewnętrznego przepływu użytkownika). Internauci klikają Tak. Na blogu zespołu TENSE możesz brać udział w niesławnych wskaźnikach odrzuceń, jeśli Twoja treść nie zawiera atrakcyjnych linków w Twojej ofercie, takich jak polecane produkty i przyciski CTA.

Ui a Ux design

Jak wpływać na czynnik odrzuceń?

Z wyjątkiem sytuacji, w których charakter tych stron ma wysoki współczynnik odrzuceń (np. posty na blogu bez linków wewnętrznych, strony z danymi kontaktowymi), może być konieczne zwrócenie uwagi na przyczyny stanu i podjęcie próby ich wyeliminowania. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że kod Analytics jest prawidłowo „przypięty”. Możesz to zrobić z pomocą profesjonalnej agencji audytorskiej z własnej strony internetowej. Jeśli jednak nie można przypisać błędu technicznego, przeprowadzamy testy user experience, aby rozpocząć ulepszanie zawartości naszej witryny i problematycznych podstron. Istnieje kilka prostych sposobów na poprawienie współczynnika odrzuceń witryny. Najpopularniejsze to:

Sprawdź, jak szybko ładuje się strona

Wielu internautów, zwłaszcza użytkowników kanałów mobilnych, ucieka na strony, które zajmują np. 5-7 sekund. Na szczęście nie musisz być wybredny. Po prostu przetestuj szybkość ładowania strony za pomocą jednego z najpopularniejszych bezpłatnych narzędzi, takich jak Google PageSpeed Insights. Program nie tylko informuje, jak szybko ładuje się Twoja witryna, ale także wskazuje czynniki, które mogą spowolnić Twój proces.

Funkcja pop-up

Przerażają ludzi i prowadzą ich jak dziecko w tym stanie szoku. Znam badania, które potwierdzają jego skuteczność. Więc nie mówię – wyrzuć to wszystko. Zrelaksuj się i zastanów, które okno, baner lub pasek boczny jest najskuteczniejszy, a jednocześnie najmniej inwazyjny. Podczas ochrony danych odbiornik może przeglądać wiele okien. RODO, pliki cookie i często zatłoczone powiadomienia push dodają wyskakujące okienka do e-booków, biuletynów i urodzin kotów! Proszę o odpowiedni wysiłek. Rozważ okno bardziej wydajne po tym, jak najpierw potrzebujesz kilku okien, na przykład po przeczytaniu tekstu lub po odwiedzeniu wielu podstron w określonej kategorii i po krótkim dołączeniu. Uruchom Marketing Automation — właśnie dlatego!

Czy clikcbait działa

Clickbaity się nie sprawdzają

Publikowanie rozczarowującej przynęty na kliknięcia to nie tylko łatwy sposób na uzyskanie dużego ruchu, ale możesz także uzyskać wysoki współczynnik odrzuceń lub zablokować go od Google. To oczywiście skrajny przypadek, ale warto pamiętać, że użytkownicy wyszukują w Google odpowiedzi i konkretne produkty. Wydaje się, że to rozwiązuje problem, ale tak naprawdę nie napędza potencjalnych konwersji klientów, ponieważ pokazuje stagnację w marketingu lub odpowiedzi na zupełnie inne zapytania. Wręcz przeciwnie, skutecznie odstrasza Cię od strony. Nieprzydatna interakcja. Zalecamy, aby od czasu do czasu zmieniać treść publikowanych treści.

Kreuj interesujące, krótkie treści

Innym pomysłem jest upewnienie się, że treść jest zgodna z zasadami dotyczącymi tworzenia stron internetowych. Nie, nie wymyślili tego fani wrażliwych treści. Badania eyetrackingowe pokazują, że ludzie nie czytają w sieci tyle tekstu, co w książkach. Zamiast tego skanują go i wybierają interesujące treści. Dlatego ważne jest, aby podzielić tekst na mniejsze akapity, usunąć podpisy i umieścić tekst we właściwej kolejności. Możesz natychmiast uzyskać tekst, który chcesz przeczytać, dodając punktory, grafikę i przerywniki wideo.

Stawiaj na interakcje

Jeśli pozwolisz użytkownikom na swobodną interakcję z Twoją witryną, możesz nie uzyskać oczekiwanych wyników. Upewnij się, że wyrażenia zachęcające do działania są jasne i łatwe do zrozumienia. Nie ma nic złego w mówieniu ludziom, co mają zrobić, aby zrobić następny krok. Twoja witryna to Twój obszar i przewodnik dla odwiedzających.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu