Facebook Ads

Twoi klienci są na Facebooku

Facebook w dalszym ciągu jest platformą, która dysponuje ogromną społecznością. Wśród naszych znajomych ciężko jest znaleźć osobę, która nie miałaby tam założonego konta. A to oznacza, że również Twoi klienci są na Facebooku. A Ty musisz znaleźć sposób, aby do nich dotrzeć. Jedną z metod są kampanie Facebook Ads.

Jest to system reklamowy, który pozwoli na wyświetlanie w specjalnie przeznaczonych na to miejscach reklam związanych z Twoją działalnością. Co więcej, mogą być one umiejscowione nie tylko na Facebooku, ale również Instagramie, Messengerze czy Audience Network. Istotne jest to, że taką reklamę możemy stosować w zasadzie na każdym etapie lejka sprzedażowego. Innymi słowy w odpowiednich rękach Facebook Ads może przełożyć się na duży dopływ klientów. Między innymi z tego powodu warto ze mną współpracować.

Jak działa Facebook Ads?

Ten system reklamowy działa w oparciu o Menagera Reklam. To narzędzie zostało stworzone do obsługi wszystkich serwisów społecznościowych, które należą do Facebooka. Za jego pomocą możemy określić naszą grupę docelową, zarządzać budżetem, stworzyć nasze kreacje reklamowe.

Wszystko to opiera się również na algorytmie. System ocenia, ile osób powinno zobaczyć daną reklamę przy uiszczeniu danej kwoty pieniężnej. Musisz wiedzieć, że im większa konkurencja jest w konkretnej branży, tym droższe będą reklamy. Jednak możemy wydać fortunę, a i tak nie pozyskać żadnego nowego klienta. Wszystko na nic, jeśli nasza reklama nie będzie w odpowiedni sposób zoptymalizowana i dopasowana do odbiorcy. Z całą pewnością niejeden raz na Facebooku wyświetliły Ci się treści sponsorowane, które w zasadzie mieściły się w obrębie Twoich potrzeb lub zainteresowań, jednak reklama była na tyle kiepska, że nie zdecydowałeś się na wejście w interakcję.

Dlatego tak ważne jest powierzenie Facebook Ads osobie, która wie, w jaki sposób dotrzeć do odbiorców i przekonać ich do konwersji. Ja posiadam doświadczenie z różnych branż, dzięki czemu wiem, jakie metody działają na konkretne typy klientów.

Facebook Ads&Social Media

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny jest wizerunek Twojej firmy. W dzisiejszych czasach naprawdę warto być ze swoim biznesem w social mediach. Przede wszystkim w ten sposób możemy zbudować relację z naszymi klientami. To również dobra metoda na dotarcie do nowych osób. Pod tym kątem Facebook Ads może idealnie komponować się z social mediami. Promując niektóre swoje posty możemy zyskać nowych obserwujących, którzy z czasem zdecydują się na skorzystanie z naszych usług.

Facebook Ads pozwala również na „oswojenie” klienta z Twoją marką. Niektórzy nie klikną od razu w Twoją reklamę, ale jeśli będzie ona wyróżniająca się, to zapamiętają Twoje logo, nazwę… W ten sposób również budujesz świadomość swojej marki, co długofalowo pozwoli Ci zbudować odpowiednią renomę wokół swojej firmy.

Chciałbym zaoferować Ci swoje usługi. Wiem, że nikt nie lubi wyrzucać w pieniędzy w błoto, a nieumiejętne korzystanie z Facebook Ads niesie takie ryzyko. Dlatego zaufaj osobie, która z sukcesami poprowadziła już niejedną kampanię. Przekonaj się, jaki ruch możesz uzyskać, gdy zaczniesz współpracę z profesjonalistą.

Zamów bezpłatną wycenę

Wystarczy, że prześlesz nam adres swojej strony WWW, a w ciągu 8h skontaktujemy się z Tobą, by omówić rekomendowane działania i wycenę reklam na Facebook dla Ciebie.

  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

  Czym jest Facebook?

  Facebook jest nadal jedną z głównych sieci społecznościowych w Polsce – i jako powierzchnia reklamowa jest nadal bardzo ważnym elementem strategii biznesowej. Wielu z nas codziennie scrolluje Facebooka w poszukiwaniu ciekawych treści, zdjęć. Facebook ma duży potencjał reklamowy, dlatego warto reklamując firmę, swoje usługi, zamieścić tutaj swoje ogłoszenie. Facebook Ads jest o tyle ciekawy, że możemy stworzyć naszego idealnego klienta i właśnie jemu wyświetlić naszą reklamę. To zwiększa szansę na pozyskanie klienta. Nie marnujemy również pieniędzy na wyświetlanie reklam osobom, które w 99% nie skorzystają z naszej oferty

  Facebook Ads jest typem płatnej reklamy. Możemy stworzyć idealną promocję swoich usług, która będzie skierowana do wybranej grupy docelowej. Reklamy Facebook Ads są niezbędnym elementem marketingu internetowego. 

  Czym są reklamy na Facebooku?

  Czym są reklamy na Facebooku?

  Reklamodawcy chcą dotrzeć przede wszystkim do zainteresowanych kupujących. To zdecydowanie zwiększa szansę na finalizację transakcji, a także jest oszczędnością pieniędzy. Użytkownicy Facebooka chętnie wrzucają posty, zdjęcia, komentują zdjęcia innych, udostępniają ciekawe treści. Krótko mówiąc: jest to platforma tętniąca życiem 24 godziny na dobę. I to właśnie jest istotna informacja dla właścicieli firm, ponieważ to stanowi podstawę do skutecznego marketingu internetowego. Co ważne firmy mogą kierować swoje treści reklamowe do wybranych grup klientów.

  W dzisiejszych czasach większość firm korzysta z mediów społecznościowych. Wiele firm posiada strony firmowe, zamieszczając na nich informacje o dostępnych produktach, bieżących promocjach, lub publikując ciekawe branżowe wpisy, w których w delikatny sposób wplatają link do zakupu danego produktu. 

  Firmy mogą wykorzystać reklamy na Facebooku, aby dotrzeć do potencjalnych nowych klientów. Linki zamieszczone w reklamie, czy wpisie prowadzą bezpośrednio do strony klienta. Wezwania do działania mogą też otwierać katalog produktów, kierować do sklepu internetowego, aktywować pobranie aplikacji – wystarczy jedno kliknięcie.

  Jak działają reklamy na Facebooku?

  Jak działają reklamy na Facebooku?

  Zasadniczo reklamy na Facebooku działają po prostu. Najpierw tworzona jest kampania reklamowa, Wszystko jest tworzone w prostym menadżerze kampanii. Reklamę w Facebook Ads można zaplanować jako zwykły post, który trafi do potencjalnych klientów. 

  To jak wyświetlana będzie reklama Facebook Ads, do ilu odbiorców trafi, zależy od budżetu przeznaczonego na kampanię reklamową w social mediach. Budżet dzienny jest ustalany według czasu trwania i zasięgu reklamy. Zależy również od tego, co chcemy reklamować. Bardziej popularne produkty, usługi są zwykle droższe od tych mniej popularnych. 

  Facebook ads – co jest ważne w reklamie?

  Przy tworzeniu Facebook Ads należy podjąć szereg ważnych decyzji – jak sformułować tekst reklamy, jak wygląda Twoja idealna grupa docelowa, jaki format ma mieć reklama i na jakich urządzeniach powinna być wyświetlana? Jednak najważniejszą decyzją, którą musisz podjąć, na której opierają się wszystkie inne decyzje, jest to, jaki cel chcesz osiągnąć dzięki swoim reklamom

  Reklama na Facebooku – dla kogo jest odpowiednia?

  Zanim zagłębimy się w opcje wyświetlania, chcielibyśmy wyjaśnić Ci zalety reklamy na Facebooku i pokazać, jak planować kampanie na Facebooku.

  Przede wszystkim zastanów się nad celami kampanii. Chcesz generować dodatkowe leady, a nawet sprzedaż bezpośrednią? A może na pierwszym miejscu stawiasz sobie za cel wzmocnienie świadomości własnej marki? W zależności od celu zmieniają się również opcje reklamowe w Facebook Ads. 

  Następnie zastanów się nad grupą docelową: do kogo chcę dotrzeć ze swoim przekazem? Idealnie, jeśli masz cechy demograficzne i psychograficzne swojego idealnego klienta. Plusem jest również wiedza, czego szukają potencjalni klienci. Mając jasno określoną grupę docelową — połowa sukcesu za Tobą. Resztą zajmiemy się my.  

  Następnie musisz się zastanowić jaki format reklamy będzie odpowiedni. W Facebook Ads do wyboru jest kilka opcji. Może to być reklama graficzna, reklama tekstowa (np. w formie krótkiego wpisu z linkami), karuzela ze zdjęć, pokaz slajdów, reklama wideo.

  Gdy najważniejsze kwestie będą zaplanowane, utworzymy idealną reklamę w menedżerze reklam, który zapewni, że niczego w niej nie zabraknie.

  Tworzenie materiałów reklamowych

  Tworzenie materiałów reklamowych na Facebooku

  Ważne, aby reklama miała odpowiedni format, aby przyciągnąć potencjalnego klienta. Najlepszą opcją jest skorzystanie z zasady AIDA. Jest to skrót od Uwaga (Attention), Zainteresowanie (Interenst), Pożądanie (Desire), Akcja (Action). Zasada ta ma na celu przyciągnąć uwagę odbiorcy, wzbudzić jego zainteresowanie, sprawić, że nasz produkt będzie przez niego pożądany, będzie zaspokojeniem potrzeb odbiorców. Na koniec warto zachęcić klienta do akcji, czyli zakupu. Jest to często link przenoszący do sklepu internetowego, ukryty pod wezwaniem do działania, np. Kup teraz.

  Wybór grupy docelowej

  Pierwszym krokiem w tworzeniu kampanii reklamowych jest określenie grupy docelowej odbiorców. Facebook oferuje różne opcje targetowania. Oczywiście możesz kierować reklamy na podstawie danych demograficznych, ale kierowanie reklam na niestandardowych odbiorców jest o wiele bardziej interesujące. Tutaj możesz reklamować utworzone przez siebie grupy docelowe. Kampanie remarketingowe, listy e-mailowe pozwolą na stworzenie tzw. niestandardowych grup odbiorców. Oznacza to, że istniejący klienci lub odwiedzający witrynę mogą być ponownie adresowani w sieci Facebook, a tym samym reaktywowani.

  Tworząc grupy odbiorców, możesz także wykorzystać dane demograficzne i zainteresowania klientów. Kampanie facebook ads można tak ustawić, aby reklamy wyświetlały się osobom w konkretnym wieku, mieszkającym na danym obszarze, odpowiedniej grupie zawodowej, konkretnej płci. Opcji jest wiele, dlatego przed stworzeniem kampanii reklamowej musisz stworzyć swojego idealnego klienta i idealną grupę odbiorców.

  Możliwe jest również dopasowanie grup docelowych na podstawie przynależności do strony na Facebooku. W ten sposób możesz wykorzystać kampanie reklamowe, aby dotrzeć do zainteresowanych osób, które już polubiły Twoją stronę na Facebooku, ale także dotrzeć do znajomych fanów Facebooka.

  Meta - Czym przyciągnąć potencjalnych klientów?

  Czym przyciągnąć potencjalnych klientów?

  Co ważne, aby przyciągnąć klientów, nie możesz opierać się jedynie na reklamie. Klienci chętnie kupują od kogoś, z kim mają dobre relacje, znają firmę, są z nią przez pewien czas. Dlatego cały czas dbaj o relacje z klientami, o to, aby Twoja marka, Twoja firma dobrze im się kojarzyła. Codziennie miej relacje z odbiorcami.

  Aby przyciągnąć klientów, nie możesz publikować tylko treści nastawionych na sprzedaż. Kluczem do generowania zdobycia klientów na Facebooku jest publikowanie różnorodnych treści, które są zgodne z celami innymi niż generowanie klientów lub zwiększanie sprzedaży.

  Dążenie do dobrych relacji, większego zasięgu, angażowanie odbiorców w działania na Twoim profilu (komentarze, polubienia, udostępnianie) są tak samo ważne jak sztywne generowanie leadów lub cele sprzedażowe. Tak stworzone relacje i taka grupa odbiorców będzie bardziej skłonna do zakupów.  W rzeczywistości ważne jest, aby najpierw skłonić odbiorców do interakcji z Twoimi postami!

  Jak trafić do grupy odbiorców?

  Aby zachęcić grupę odbiorców, do zakupu można użyć kilku sztuczek psychologicznych, które powinny ich przyciągnąć.  Przede wszystkim musisz uwzględnić potrzeby, jakie mają użytkownicy Facebooka odwiedzający Twoją stronę.  Jeśli np. Twój sklep internetowy oferuje kremy odmładzające, nie warto zlecać reklamy do 20 latków, a raczej do osób 40 plus. Taka sprecyzowana grupa odbiorców znacznie zwiększy skuteczność kampanii.  Po drugie warto w reklamie przygotować specjalny bonus na zakup z reklamy. To zachęci nowych odbiorców do wykonania konkretnej akcji.  Reklama musi być także estetyczna wizualnie. Zbyt chaotyczna reklama tylko zniechęci użytkownika. W reklamie warto zawrzeć także czas trwania promocji. Jest to zasada utraconych korzyści. Użytkownik jeśli ma ograniczony czas na daną usługę, czy promocję, chętnie decyduje się na zakup.

  Skuteczność kampanii reklamowych to zbiór wielu czynników. Warto wziąć pod uwagę wiele z nich i je połączyć. Tylko dobrze zaplanowana treść reklamy, określenie konkretnych odbiorców gwarantuje skuteczność reklamy.