Google Ads

Google Ads, czyli zacznij zarabiać od zaraz

Gdy zakładasz biznes, musisz liczyć się z kosztami. Zapłać za to, opłać to, a do tego zarządzaj różnymi sektorami swojej firmy. Tymczasem z czegoś trzeba to wszystko sfinansować. Można powiedzieć, że klientów wypadałoby mieć od samego początku, żeby ze spokojem opłacać rachunki i inwestować w dalszy rozwój działalności.

W tym momencie pojawia się Google Ads i możliwości, jakie oferuje. Czym on jest? Przede wszystkim systemem reklamowym, dzięki któremu możesz zacząć zarabiać w zasadzie od razu. Musisz wiedzieć, że niemal każdy internauta używa wyszukiwarki Google. A skoro tak, to wpisuje do niej hasła związane z usługami, których potrzebuje. Nad wynikami organicznymi pojawiają się te, które Google promuje. Tak, to właśnie Google Ads.

Jeśli odpowiednio dobierzemy frazy kluczowe i zadbamy o kilka innych względów, to możemy liczyć na szybkie zwiększenie naszego ruchu. Dzięki temu sprawnie zdobędziemy nabywców na nasze usługi, nawet jeżeli wcześniej nie rozwijaliśmy naszej strony internetowej.

Jakie reklamy można kupić?

Musisz wiedzieć, że Google Ads to coś więcej niż reklamy w wyszukiwarce. Oczywiście, reklama tekstowa jest tą najbardziej powszechną, jednak nie trzeba się wyłącznie do niej ograniczać. Jeśli chcemy być także poza wyszukiwarką, możemy postawić na reklamy w sieci partnerskiej Google. Wówczas na różnych stronach internetowych będzie wyświetlała się nasza reklama, najczęściej w postaci grafiki lub banneru. Dziś zdecydowana większość stron korzysta z takiej formy zarobku, więc reklamować się możemy w miejscach ściśle powiązanych z naszą grupą docelową.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie mają wykupionego pakietu YouTube Premium, ani też nie korzystać z programu blokującego reklamy, to na pewno wiele razy natrafiłeś na krótki materiał sponsorowany, który pojawia się przed nagraniem lub w jego trakcie. Tak, to również reklama z Google Ads.

A są jeszcze reklamy na Gmailu, choć są one najrzadziej spotykane. Nie mniej jednak warto o nich wspomnieć. Wyświetlają się one w formie wiadomości email. W niektórych przypadkach taka reklama może być skuteczna.

Wysoka skuteczność od zaraz

Jestem osobą, która lubi przejrzyste warunki współpracy. Decydując się na moje usługi trafisz w ręce człowieka, który przejrzyście wytłumaczy Ci, jaką strategię najlepiej wybrać. Będziesz wiedział co takiego i dlaczego robię. W dodatku moje działania można połączyć z innymi formami marketingu. Jeśli już współpracujesz z inną agencją w dziedzinie SEO, będę wiedział, w jaki sposób skoordynować nasze działania. Jeśli natomiast dopiero rozważasz rozwój kanałów marketingu, przejrzyj moją ofertę dotyczącą pozycjonowania.

Google Ads oferuje naprawdę wiele, jednak niektórzy przepalają na reklamach pieniądze. Współpracując ze mną masz pewność, że każda zainwestowana złotówka została wydana w przemyślany sposób. Posiadam doświadczenie z wielu różnych branż, dzięki czemu potrafię dopasować reklamy do poszczególnej grupy docelowej. Moje usługi to gwarancja skuteczności, a wszystko to na przejrzystych zasadach i bez niepotrzebnych kruczków prawnych.

Zamów bezpłatną wycenę

Wystarczy, że prześlesz nam adres swojej strony WWW, a w ciągu 8h skontaktujemy się z Tobą, by omówić rekomendowane działania i wycenę usług marketingowych dla Ciebie.

  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

  Google Ads - alternatywa dla pozycjonowania stron

  Google Ads – alternatywa dla pozycjonowania stron

  Pozycjonowanie stron jest trudne i długotrwałe, szczególnie w przypadku nowych i małych witryn. Doskonałą alternatywą jest dla niego reklama w Internecie – w tym zwłaszcza Google Ads (dawniej Adwords), system obejmujący wyszukiwarkę Google i inne usługi Google (w tym np. YouTube) oraz inne strony w Internecie, które przystąpiły do programu wyszukiwarki Google.

  Reklama Google Ads pozwala łatwo dotrzeć do milionów potencjalnych klientów w Polsce i na świecie. Reklama w Google jest przy tym przyjazna dla użytkownika – dzięki reklamie Google Ads osiągnąć można więc także długofalowe cele marketingowe.

  Czym są Google Ads (Google Adwords)?

  Czym są Google Ads (Google Adwords)?

  Google Ads (Adwords) to rodzaj reklamy – reklama taka pojawia się w odpłatnych wynikach wyszukiwania w Google, a także na stronach www, które zarabiają dzięki tego rodzaju reklamie. Google Ads umożliwia znalezienie się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania na dowolną frazę bez konieczności pozycjonowania strony. Dzięki Google Ads reklamę swojej firmy umieścić można także w YouTube oraz na przynależących do sieci reklamowej Google stronach internetowych. Istnieją także bardziej zaawansowane rodzaje reklamy w Google, takie jak Google Shopping.

  Kampanie reklamowe w wyszukiwarce Google mogą być jednak bardzo kosztowne – to, czy reklama Google jest bardziej opłacalna od pozycjonowania zależy od wielu czynników. Można jednak przyjąć, że system Google Ads jest jednym z najbardziej efektywnych modeli reklamy, skuteczniejszym, niż dawna reklama internetowa w postaci banerów i pop-upów. Szczególnie korzystne jest to, że reklama w Google ma ogromny zasięg – wyszukiwarkę Google odwiedzają codziennie miliardy użytkowników w Polsce i na świecie.

  Już od kilku lat funkcjonuje nazwa Google Ads, dawna nazwa „Google Adwords” jest jednak nadal szeroko znana i stosowana. Od Google Ads należy odróżnić system reklamowy Google Adsense, który skierowany jest do osób prowadzących strony internetowe oraz kanały w serwisie YouTube (Adsense jest przy tym ściśle powiązany z Adwords). To, czy zamówione przez nas reklamy związane są tylko z wynikami wyszukiwania, czy też także w sieci reklamowej Google, możemy wybrać samodzielnie. Zależy to np. od profilu użytkownika, do którego skierowana jest emitowana przez nas reklama w Google.

  Istnieje wiele modeli opłat za Google Ads, najczęściej jednak opłata pobierana jest w systemie CPC (cost per click). Koszty ponosimy więc najczęściej nie za pojedyncze wyświetlenia, ale wtedy, kiedy użytkownik Google kliknie w reklamę naszego sklepu internetowego. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który decyduje o kosztach, istotny jest też np. CTR, którym cechuje się reklama w wyszukiwarce.

  Podobne systemy dostępne są także w innych wyszukiwarkach, reklama tekstowa lub reklama graficzna to także podstawa sieci afiliacyjnych. System stworzony dla wyszukiwarki Google jest jednak zdecydowanie największy i najbardziej rozbudowany.

  Kampanie w sieci reklamowej Google

  Kampanie w sieci reklamowej Google

  Typy kampanii w Google Ads wyróżnia się przede wszystkim ze względu na miejsce wyświetlania reklam. Google Ads to nie tylko kampanie w organicznych wynikach wyszukiwania.

  Wyniki organiczne, czyli sieć wyszukiwania, obejmują przede wszystkim pierwszą stronę Google, reklamy Google Adwords mogą jednak pojawiać się także na dalszych niż pierwsza dziesiątka Google miejscach.

  Sieć reklamowa Google Ads obejmuje wiele stron w Internecie, które są przy tym poddawane starannej selekcji. Nie musimy prowadzić kampanii Google Ads w całej sieci reklamowej Google. Wybrać można tylko interesujące nas witryny, na których system umieści linki sponsorowane w postaci graficznej.

  W Google Ads możemy też zamieszczać reklamy w YouTube. Istnieją także inne typy reklam Google Ads, w tym reklamy wideo Google Ads, inteligentne reklamy Google Ads, reklamy discovery, reklamy promujące aplikacje i reklamy lokalne. Istnieją także produktowe reklamy Google.

  Główne zalety Google Ads

  Główną zaletą reklam w wyszukiwarce Google są bardzo szybkie rezultaty. Dla dowolnego słowa kluczowego strona twojej firmy może zająć pierwsze pozycje w Google właściwie od razu – pojawiają się one u góry wyników wyszukiwania, zazwyczaj na trzech pierwszych miejscach. Google Adsense stanowi więc ogromny potencjał.

  Dobrze przygotowane kampanie Google także mogą być wprawdzie czasochłonne, gdyż czasochłonna jest ich optymalizacja. Należy przecież dobrze rozplanować budżet reklamowy przeznaczony na reklamę w wyszukiwarce.

  System Google Ads cechuje niezwykłe bogactwo możliwości konfiguracyjnych. W Google Ads możemy stosunkowo łatwo mierzyć rezultaty, mamy dostęp do ogromnej ilości danych charakteryzujących reklamy. Istnieje także intuicyjny panel, dzięki któremu łatwo można konfigurować to, jak reklamy wyświetlają się w wyszukiwarce Google i całym Internecie.

  Z bogatymi możliwościami konfiguracji reklam Google Ads wiąże się precyzja kierowania. Można łatwo zdefiniować potencjalnych klientów – użytkownik reklamy Google Ads określony może być np. poprzez wiek, płeć i zainteresowania.

  Prawidłowo przeprowadzone kampanie Google Ads cechują się wysokimi wskaźnikami zwrotu inwestycji. Reklamy Google są zwyczajnie opłacalne. Nie znaczy to oczywiście, że reklama Google Ads to inwestycja bez ryzyka. Długofalowo pozycjonowanie stron może być bardziej opłacalna, niż kampanie w wyszukiwarce Google.

  Kampania Google Ads jest też przyjazna dla użytkownika – reklamy Google Ads nie są natarczywe. Reklama internetowa Gogle Ads odpowiada na potrzeby użytkowników wyszukiwarki Google. Aż 33% użytkowników klika w reklamę Google Ads w wyszukiwarce Google, gdyż odpowiada ona bezpośrednio na jego zapytania. Nie chodzi tu więc o to, że użytkownik nie odróżnia linków sponsorowanych od wyników organicznych w wyszukiwarkach. Reklama Google Ads wspiera marketing odpowiadając na rzeczywiste potrzeby użytkowników. W kampanii Google Ads warto brać je więc pod uwagę, tworząc reklamy przyjazne użytkownikom.

  Reklamy Gogole Ads na stronach internetowych

  W systemie Google Ads (Adwords) reklamy pojawiają się nie tylko w wynikach wyszukiwania, ale także w witrynach internetowych. Jest to przy tym głównie reklama graficzna – reklama tekstowa została niedawno wycofana z systemu.

  Chętnie korzystają z tego rozwiązania sklepy internetowe, dla których reklama Google Ads stanowi możliwość powiązania treści reklam z oferowanym produktem. Reklama graficzna w Google Adwords zawiera przy tym zazwyczaj krótki tekst, może być też stosowana praktycznie jako reklama tekstowa.

  Słowa kluczowe, które zawiera tekst reklamy, łatwo dopasować do treści witryn. Oznacza to, że reklama skierowana jest do użytkownika, który jest nią rzeczywiście zainteresowany.

  Formaty reklam Google Ads

  W sieci reklamowej Google dostępne są różne formaty reklam. Reklama tekstowa nie jest już dostępna dla kampanii w sieci reklamowej Google. Formę tekstową przybierają jednak wciąż linki sponsorowane w wynikach wyszukiwania (sieci wyszukiwania Google). Dla użytkownika Google są one łudząco podobne do wyników organicznych.

  Reklama Google Ads w postaci graficznej skierowana jest do użytkowników stron w Internecie. Najbardziej popularne są elastyczne reklamy Google Ads, składające się z nagłówka, grafiki i krótkiego tekstu. Jest ona bardziej skuteczna, niż tekstowy link sponsorowany. Użytkownik klikający w reklamę przechodzi bezpośrednio na twoją stronę internetową, np. stronę z opisami produktów. Współcześnie występują przede wszystkim displayowe reklamy Google Ads – ich zaletą jest łatwość konfiguracji oraz to, że mogą przypominać graficznie twoją stronę.

  Dostępne są także klasyczne bannery w postaci reklam graficznych. Można przy tym swobodnie określać rozmiary tego rodzaju reklam i badać uch skuteczność w odniesieniu do różnych grup użytkowników. W przypadku wielu rodzajów reklam korzystny jest fakt, że ich rozmiar dopasowuje się automatycznie na urządzenia mobilne.

  Istnieją także reklamy wideo Google Ads, w których istnieje możliwość umieszczenia dodatkowych linków sponsorowanych. Reklama Google Ads w postaci wideo może być wyświetlana na YouTube lub prezentowana użytkownikom stron internetowych.

  Reklama produktowa Google Ads

  Doskonałym rozwiązaniem dla każdego sklepu internetowego jest reklama produktów w Google. Reklamy produktów widoczne są bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google (pod nazwą Google Shopping) i wyszukiwarce grafik. Widoczne są przy tym nie tylko same linki sponsorowane, ale także ceny i zdjęcia produktów.

  Skuteczna reklama w wyszukiwarce Google. Jak przeprowadzić kampanię Google Ads?

  Przeprowadzenie kampanii reklamowej Google Ads wymaga skorzystania z usług specjalisty. Specjalista Google Ads posiada doświadczenie, które pomoże optymalnie rozplanować budżet. Niewielkie kampanie można przeprowadzić samodzielnie, wymaga to jednak dużych nakładów codziennej pracy i jest mało efektywne. Specjalista Google Ads prócz wiedzy i doświadczenia dysponuje także narzędziami analitycznymi, które pozwalają ocenić skuteczność reklamy w wyszukiwarkach.

  Kampania jest przy tym bardzo dynamiczna – słowa kluczowe i same reklamy w kampanii Google Ads możemy zmieniać codziennie. Pozwala to nie tylko lepie dotrzeć do potencjalnych klientów, ale też lepiej rozplanować budżet przeznaczony na Google Adwords. Sam budżet kampanii Google Ads także można kształtować bardzo dynamicznie. Opłata pobierana jest nie jednorazowo, ale przede wszystkim za kliknięcia pojedynczych linków sponsorowanych i reklam graficznych Google Ads.

  Reklama Google Ads a budżet reklamowy

  Reklama Google Ads a budżet reklamowy

  Na reklamy w wyszukiwarce Google przeznaczyć można właściwie dowolne kwoty. Chcąc skutecznie promować produkty i stronę internetową, musimy liczyć się jednak ze znacznymi wydatkami. W naszej kampanii Google Ads napotkamy z pewnością na znaczną konkurencję, choć jest ona znacząco mniejsza, niż przy pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google.

  W przypadku rudnych fraz, pojedyncze kliknięcie w reklamę Google Ads może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Internetowi giganci wydają na reklamę Google Ads ogromne kwoty – świadczy to zresztą o tym, że reklamy Google Ads powszechnie uważa się za bardzo skuteczne. Nie dotyczy to jednak każdej branży – reklamy usługodawców i rzadszych produktów są niezwykle tanie. Pojedyncze kliknięcia w reklamy w sieci wyszukiwania mogą kosztować grosze, łatwo nam będzie więc konkurować ze sklepem internetowym, który nie prowadzi tego typu promocji w sieci wyszukiwania Google. Często oznacza to możliwość dotarcia do milionów użytkowników wyszukiwarki Google nawet przy minimalnych wydatkach na reklamę.