Skip to main content

Tinder co to jest?

Tinder to aplikacja będąca portalem randkowym korzystającym z technologii wykrywania lokalizacji użytkowników. Dostępny jest jako aplikacja randkowa na systemy operacyjne iOS oraz Android. Ponadto w niektórych krajach można z niego korzystać także w przeglądarce internetowej w urządzeniu mobilnym. Jak działa Tinder? Dzięki niej masz szansę na być może zawarcie nowych znajomości, pozwala na poznawanie nowych ludzi.

Korzystają z niego użytkownicy obojga płci, kobiety i mężczyźni w różnym wieku co daje również możliwość szukania drugiej połówki. W poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie partnera musisz zachować jednak pewne środki bezpieczeństwa, żeby się boleśnie nie rozczarować podczas korzystania z aplikacji. Jeżeli bardzo jesteś zdeterminowany na poszukiwanie drugiej osoby dla siebie to aplikacja może ci w tym pomóc jeśli będziesz stosował się do zasad bezpiecznego korzystania social mediów z sieci internet. Tinder to aplikacja, dzięki której poznasz osoby jakie być może staną się twoimi przyjaciółmi.

Aplikacja Tinder – historia powstania tej aplikacji

Aplikacja randkowa Tinder została uruchomiona w sierpniu 2012 roku przez Joe Munoza, Seana Rada, Whitney Wolfe, Chrisa Gulczynskiego oraz Jonathana Badeena w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja randkowa początkowo działała na uczelniach wyższych , pierwszą z nich była Southern Methodist University znajdująca się w mieście University Park w jednym ze stanów USA – Teksasie.

W listopadzie 2016 roku wydana została zaktualizowana i dała możliwość użytkownikom na terenie krajów takich jak: Stany Zjednoczone, Kanada i Wielka Brytania zadeklarować swoją tożsamość płciową wybierając spośród listy 37 propozycji. Jednak są tylko dwie płcie: kobieta i mężczyzna. Reszta to wymysły ludzi bardzo pogubionych życiowo. Na szczęście zostały one ujęte w propozycjach, więc kto jest mądry to je wybrał.

Tinder - co to jest?Jak działa Tinder?

Tinder to aplikacja, która pozwala użytkownikom na wykorzystanie kont posiadanych już na facebooku, instagramie czy spotify by udostępnić innym ludziom informacje prywatne o nas takie jak zainteresowania, wspólni znajomi, zdjęcia czy też ulubione piosenki. Funkcja wykrywania lokalizacji ustala również aktualne położenie geograficzne użytkowników. Aplikacja działa w sposób pozwalający nam określić, w jakiej odległości od nas oraz w jakim przedziale wiekowym mają być wyszukiwani dla nas potencjalni kandydaci na partnera czy przyjaciela oraz czy maja to być kobiety czy mężczyźni. Pozwala to na szybkie odnalezienie zaproponowanych przez tindera osób.

Dobieranie osoby w aplikacji odbywa się poprzez przeglądanie przez użytkownika zaproponowanych profili ułożonych jeden po drugim i decydowanie o ewentualnym polubieniu lub odrzuceniu każdego z nich. Do każdego profilu dołączone są zdjęcia poszczególnych osób korzystających z tindera, które możesz swobodnie przeglądać W przypadku, gdy dwoje użytkowników wyrazi zainteresowanie sobą nawzajem, zostają oni automatycznie dobrani w parę, mają możliwość zawarcia znajomości poprzez rozmawianie ze sobą na czacie. Aby skorzystać z tego i przeglądać profile innych użytkowników na tinderze należy założyć swoje konto w aplikacji i wtedy możesz poznawać nowe osoby i zawierać znajomości przez internet. Od razu po zarejestrowaniu się możesz swobodnie korzystać z profilu. Tak w skrócie to działa. Możesz z tego skorzystać.

Aplikacja ciągle ewoluuje. Pojawiają się nowe jej warianty takie jak tinder plus, tinder gold. Tak naprawdę nowe wersje aplikacji niosą za sobą te same funkcje lecz różnią się między sobą paroma nieznacznymi szczegółami. Twórcy tindera proponują nowsze wersje po to by użytkownicy działajac na tinderze nie popadli w nudę i nie przestali korzystać z ich aplikacji. Zależy im by tinder cieszył się jak największym zainteresowaniem dużej grupy ludzi. Tinder plus wzbogaca ofertę podstawową o takie rzeczy jak nieograniczone polubienia. Dzięki nim możesz puszczać przysłowiowe oczko do dowolnej liczby osób, bez względu na to, czy coś poczułeś do drugiej osoby , czy po prostu zainteresowało Cię czyjeś zdjęciena profilu.

Wysyłaj polubienia bez żadnych ograniczeń, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie interesujących ludzi, z którymi zawrzesz znajomości. Można przejść się na wersję Tinder Plus by bez limitów wysyłać polubienia do ludzi. Dzięki tinder gold zyskasz funkcje, które zostaną odblokowane po instalacji tej wersji takie jak: możliwość sprawdzenia kto cię polubił zanim wykonasz ruch w jego stronę, sprawdzisz najnowsze tzw. „Top Wybory”, zyskasz nieograniczoną liczbę dawania lajków, otrzymasz opcję drugiej Szansy – możliwość cofnięcia twojego ruchu, Pakiet 5 tzw. „Super Like”, Boost co dwa tygodnie, funkcję „Paszport”. Ponadto będziesz mógł korzystać z aplikacji całkowicie płynnie bez jakichkolwiek reklam, nie będziesz musiał już ich oglądać. Są zbędne przecież i utrudniają swobodne przeglądanie profili.

Aby móc założyć profil, trzeba najpierw ściągnąć aplikację na swoje urządzenie mobilne i wtedy możemy zarejestrować konto i zacząć ustawiać pożądane przez nas parametry by poznawać nowych ludzi. Używając tindera zyskamy dostęp do ogromu informacji na tinderze o różnych osobach tak nam znanym jak i zupełnie obcym na każdy praktycznie temat. Do logowania możemy wykorzystać również nasze konto na facebooku czy spotify. Możemy wybierać z różnych dostępnych dla nas wersji aplikacji. Nasz profil będzie przeglądany przez ogromna ilość osób. Musimy mieć tego świadomość i nie udostępniać poufnych informacji takich jak adres zamieszkania. To musi zostać ukryte dla obcych. Przecież nigdy nie wiemy kto czyta te informacje, ludzie sa naprawdę różnie nastawieni, zdarza się że ktoś ma złe zamiary wobec nas.

aplikacja TinderPłatne funkcje aplikacji

Choć korzystanie z podstawowych funkcji na tinderze jest całkowicie darmowe, aplikacja oferuje również możliwość dodatkowo płatnych subskrypcji. Użytkownicy w zależności od wybranej przez siebie oferty mogą uzyskać dostęp do zablokowanych wcześniej części takich jak między innymi: nielimitowanego przeglądania profili innych użytkowników, wyświetlania się ich profilu na kontach innych użytkowników w pierwszej kolejności przez czas 30 minut, możliwość zmiany lokalizacji dla wyszukiwanych osób czy też mogą ukryć pewne informację o sobie przed innymi takie jak te o swoim wieku czy aktualnej ich lokalizacji przebywania. Wszystko to można zakupić i ustawić pożądane parametry w zakładce – ustawienia. Jest to opcja dla tych, którzy chcą aplikację dopasować do swoich indywidualnych oczekiwań a w podstawie oferowanej jakiś funkcji im brakuje.

Statystyki użytkowników tindera

Według badań przeprowadzonych przez IRCenter w 2017 polscy użytkownicy portalu stanowili 3% całej populacji  i byli to w 55% mężczyźni. Aż 48% wszystkich użytkowników stanowiły osoby w wieku 18–24 lata pochodzące z dużych i średnich miejscowości. Przeważały osoby samotne, nie będące z nikim związane, jednak aż 40% uzytkowników to małżeństwa  lub konkubinat. W badaniach na ogół osoby te określały się jako ludzie ambitni, nowoczesni i podążający za trendami.

Przeciętny użytkownik tindera – aplikacji randkowych logował się jedenaście razy dziennie, przy czym mężczyźni spędzali na stronie średnio ponad siedem minut dziennie, a kobiety ponad osiem minut dziennie, łącznie to wynosi wynik aż około półtorej godziny dziennie. Tinder ujawnił również , iż z 1,6 miliarda wyszukiwań osób na podstawie informacji zawartych na ich profilu,  dziennie zaledwie 26 milionów skutkowało tzw. matchem, czyli sytuacją, w której obie strony wyraziły zainteresowanie sobą nawzajem i rozpoczęły rozmowę zapoznawczą na czacie dostępnym w aplikacji.

Jak widać mnóstwo ludzi korzysta codziennie z tego typu aplikacji w celu pozyskiwania informacji, wystarczy założyć konto i masz prawo przeglądać zdjęcia innych osób. Korzystanie z tindera nie może być jednak naiwne, należy zachować zdrowy rozsądek by użytkownik nie czuł się przez osobę osaczony i nie doszło do nieumyślnego stalkingu.

Tinder a marketing

Osiągaj wyższe wyniki w wyszukiwarkach dzięki pozycjonowaniu w Twoim mieście.

Marketing

Za pomocą tindera przeprowadzono również wiele kampanii marketingowych takich jak:

  • Amnesty International Australia wykorzystała aplikację do swojej kampanii społecznej, która miała zwrócić uwagę na problem małżeństw zawieranych bez wolnej decyzji, z przymusu. Stworzono w tym celu specjalne profile osób , na których zamieszczono grafiki. Jedno z haseł umieszczonych na nich to: „Ty wybierasz swojego partnera. Wiele kobiet nie ma tego wyboru”.
  • Jedna z nowojorskich organizacji chciała pomóc zwierzętom i za pomocą Tindera stworzyła w aplikacji konta dla poszczególnych psów ze schroniska. Po dopasowaniu informacji to pies zapraszał użytkownika na randkę – rozmowę na czacie. Akcja miała na celu promocje zwierząt do adopcji w taki sposób jakby to one same prosiły ludzi przez swój profil o przygarnięcie i dobry dom.
  • Warszawska Agencja reklamowa TBWA/ Tequila postanowiła użyć aplikacji Tindera w firmowym procesie rekrutacji. Dwa fikcyjne profile (Tola Boska i Witek Ambaras) miały namierzyć potencjalnych kandydatów na oferowane stanowiska między innymi dobierając na podstawie ich zainteresowań do profilu firmy. Po wybraniu poszczególnych osób zachęcały ich w wiadomości na czacie do wysłania im swojego CV.
  • Piłkarze ŁKS-u uczcili za pomocą aplikacji dzień kobiet składając dziewczynom życzenia i zapraszając je w wiadomościach prywatnych do uczestnictwa w ich najbliższym meczu.

Butikowa agencja SEO / SEM

Tak więc sposób w jaki działa tinder może być wykorzystany nie tylko do celów matrymonialnych czy do nawiązywaniu znajomości lecz również w bardziej wzniosłym celu Można za pomocą tindera zrobić coś dobrego, przeprowadzić akcję charytatywną, kampanię społeczną zwracającą uwagę na poważne problemy współczesnego zagubionego świata czy wykonać zwyczajny miły gest, który odmieni czyjś szary i zwyczajny dzień na lepsze. Możliwości korzystania jest całkiem sporo, można mądrze użytkować media społecznościowe a nie tylko w celach matrymonialnych.

Nasz profil może stać się narzędziem w naszych rękach do działalności filantropijnej, możemy przez niego wyrażać kim jesteśmy i jakim jesteśmy człowiekiem. Masz szansę wykorzystać konto na tinderze inaczej niż większość użytkowników internetu, nie zmarnuj jej i pokaż, że można inaczej skorzystać z aplikacji randkowych.

Aplikacja tindera jest obecnie bardzo popularna, korzysta z niej mnóstwo osób. zachowaj więc odpowiednie środki bezpieczeństwa a twoje dane umieszczone na koncie będą poufne i nie wyciekną w ręce osób mających złe zamiary. Ludzi pogubionych nie brakuje także bardzo trzeba uważać na to co się udostępnia w mediach społecznościowych.

Jeśli chcesz spać spokojnie to rusz głową i mądrze korzystaj z dostępnych zdobyczy nowej technologii. To zapewni ci bezpieczeństwo i komfort korzystania z tindera i innych mediów. Tinder umożliwi ci odnalezienie znajomyśch, z którymi być może już dawno się nie spotykałeś, poznanie nowych ludzi a możliwe że z tych znajomości przerodzi się z czasem w coś poważniejszego – uczucie miłości? Kto to wie… więc działaj jeśli masz taka potrzebę.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu