Skip to main content

Manager reklam – szybki sposób tworzenia reklam

Google Adwords i Facebook Ads to narzędzie reklamowe, które koncentruje się na modelu płatności za reklamy według kosztu kliknięcia. AdWords śledzi dane dotyczące skuteczności reklam i kampanii reklamowych, które mogą dostarczyć wglądu w to, czy budżet Twoich reklam odzwierciedla wartość, jaką przynoszą one Twojej firmie.

Manager reklam - szybki sposób tworzenia reklam

Czy obsługa konta reklamowego jest czasochłonna?

Dobra wiadomość jest taka, że zarządzanie AdWords nie musi być pracą na pełny etat! Dzięki odpowiednim procesom i inteligentnym narzędziom marketingowym, spójnym z wyszukiwarkami po Twojej stronie zarządzanie kampaniami AdWords może być znacznie łatwiejsze; to może być nawet zabawne. Jeżeli chcesz działać w menedżerze reklam, musisz wiedzieć jedno.

Google ads to jedna z największych platform reklamowych online, która pomaga firmom docierać do klientów na całym świecie i rozwijać ich działalność. Za pośrednictwem tej sieci płatności za kliknięcie reklamodawcy płacą Google za kierowanie reklam do użytkowników na podstawie ich wyszukiwania słów kluczowych, kraju i typu urządzenia oraz wyświetlanie reklam użytkownikom, którzy są zainteresowani ich produktami lub usługami.

Manager reklam – zbuduj relację z klientami

Ludzie lubią wiedzieć, co się wydarzy. Najlepszym sposobem jest odebranie telefonu, zadzwonienie do klienta i wyjaśnienie procesu.

W zależności od klienta najlepiej byłoby wysłać e-mail uzupełniający i utrzymywać go za każdym razem. Spójność jest najważniejsza i jest kluczowym punktem różnicy między dobrym a wybitnym  Account Managerem. Aby zatrzymać klienta, musisz zbudować relację, w której będzie mógł zadawać dowolne pytania (bez względu na to, jak głupio się czuje) lub opowiedzieć o tym, co powiedział konkurent, zamiast natychmiast anulować.

Z tymi rozmowami ciężko się uporać i doświadczą ich wszyscy menedżerowie kont; rada – oswajaj swoje ego i słuchaj opinii, które otrzymujesz.

Manager reklam - szybki sposób tworzenia reklam

Menedżer reklam – czym jest?

Google AdWords, czyli menedżer reklam to system reklamowy google, działający na zasadzie „płać za kliknięcia”. System ten pozwala firmom pojawiać się na pozycjach powyżej i obok bezpłatnych wyników wyszukiwania poprzez prowadzenie kampanii reklamowej. Za każdym razem, gdy wyszukiwane jest wyszukiwanie w Google, Twoja reklama ma szansę się pojawić. Kluczowymi czynnikami, które to determinują, są natężenie ruchu w sieci wyszukiwania, jakość kampanii i budżet dzienny.

W większości przypadków Google będzie sporadycznie wyświetlać Twoje reklamy przez cały zaplanowany okres wyświetlania, dzięki czemu budżet jest wykorzystywany równomiernie w całym okresie, a nie tylko w ramach jednego wzrostu ruchu. Menedżer reklam jest narzędziem dobrym, ponieważ płacisz za faktyczny wynik. Stworzenie konta reklamowego również nie pociąga za sobą żadnych kosztów. Dzięki temu masz dostęp do tworzenia reklam google zgodnie z Twoimi potrzebami.

Menedżer reklam pozwala również na zarządzanie kampaniami bezpośrednio z poziomu konta reklamowego. W ten sposób możesz skutecznie określić zarówno kwotę, jaką przeznaczasz na reklamę, jak i grupę osób, której ta reklama ma się wyświetlić. Google AdWords obejmuje reklamy tekstowe, które pojawiają się jako część wyników wyszukiwania Google i witryn partnerskich Google. Wspaniałą rzeczą w programie Google AdWords jest to, że działa on na zasadzie płatności za kliknięcie (PPC), więc płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę i odwiedzi Twoją witrynę!

Manager reklam - szybki sposób tworzenia reklam

Menedżer reklam na facebooku

Co ciekawe, menedżer reklam nie dotyczy tylko googla. Menedżer reklam facebooka to kolejne narzędzie, dzięki któremu możesz skutecznie promować swoją markę. Menadżer reklam na facebooku jest równie prosty w użytku i również płacisz za wynik. W tym przypadku istnieje możliwość dodania konta reklamowego do Twojego profilu w mediach społecznościowych. Już podczas tworzenia konta do reklam na facebooku musisz wybrać metodę płatności. Chociaż obie platformy są często pozycjonowane jako konkurenci, nic nie może być dalsze od prawdy w sensie praktycznym. Wiele firm wykorzystuje jednocześnie mocne strony reklam google i Facebook Ads, aby osiągnąć maksymalną widoczność, zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i sprzedaż oraz znaleźć nowych klientów, przyjmując różne strategie, które są zgodne z funkcjonalnością każdej platformy i uzyskując niezwykły zwrot z wydatków na reklamę.

Reklamy na Facebooku to doskonały przykład tego, co nazywamy „płatnymi społecznościami” lub praktyką reklamowania się w sieciach społecznościowych. Dzięki największej liczbie miesięcznych aktywnych użytkowników dowolnej sieci społecznościowej na świecie, Facebook stał się wysoce konkurencyjnym i potencjalnie lukratywnym elementem wielu biznesowych strategii reklamy cyfrowej. Facebook w tym zakresie oferuje naprawdę wiele możliwości. Jeżeli zależy Ci na dodawaniu reklam na facebooku możesz zdecydować się dodać istniejące konto reklamowe do swojego profilu lub dodanie konta reklamowego, które dopiero tworzymy. W tym zakresie mamy wiele możliwości, tak samo jak wiele możliwości daje nam korzystanie z managera reklam. Konta reklamowe w promowaniu marki stały się swojego rodzaju obowiązkiem, a stosowanie managera reklam już nikogo nie dziwi.

Jednym z najpotężniejszych zastosowań tej funkcji jest możliwość tworzenia przez reklamodawców tak zwanych podobnych odbiorców. Reklamodawcy mogą przesyłać informacje o klientach z własnych baz danych do Facebooka, który następnie stosuje filtrowanie na podstawie własnych danych i informacji dostarczonych przez zewnętrznych brokerów danych, aby dopasować użytkowników, których informacje przesyła reklamodawca. Tworzy to „podobną” grupę docelową użytkowników, umożliwiając reklamodawcom skuteczne podwojenie potencjalnego zasięgu reklam poprzez kierowanie reklam do nowych klientów, którzy wykazują takie same zainteresowania i zachowania konsumenckie, jak ich dotychczasowi klienci.

Zalety reklam na facebooku

W porównaniu z Google AdWords, Facebook Ads (taki, jaki znamy dzisiaj) jest początkującym nowicjuszem, ale w rzeczywistości Facebook udoskonala i ulepsza swoje rozwiązanie reklamowe od kilku lat. Dziś Facebook Ads jest pionierem w dziedzinie płatnych mediów społecznościowych i stał się centralną częścią wielu strategii marketingu cyfrowego w biznesie.

Podobnie jak Google AdWords, Facebook może pochwalić się naprawdę ogromną publicznością na całym świecie. Z ponad 1,55 MILIARDAMI aktywnych użytkowników miesięcznie – ponad jedną piątą całej światowej populacji, nie licząc nieaktywnych lub rzadko używanych kont – Facebook nie ma rywala, jeśli chodzi o ogrom swoich odbiorców. Jednak zamiast ujawniać reklamodawców i ich komunikaty tej ogromnej publiczności, prawdziwą siłą ogromnej publiczności Facebooka jest niesamowita szczegółowość, dotycząca określania grupy odbiorców. Jeżeli chcesz być dobrym marketingowcem pamiętaj: twórz reklamy spersonalizowane.

Wielu odbiorców reklam

Ludzie dzielą się prawie każdym szczegółem swojego życia na Facebooku. Od spotkań i małżeństw z partnerami po narodziny dzieci lub świętowanie nowych ruchów zawodowych, użytkownicy Facebooka codziennie dzielą się radościami i osiągnięciami z kamieni milowych życia ze swoimi przyjaciółmi i sieciami. Wyszukują również treści, które są zgodne z ogromnym zakresem osobistych zainteresowań, przekonań, ideologii i wartości, i konsumują je, dając reklamodawcom wyjątkową możliwość dostosowania przekazów reklamowych do odbiorców w sposób wcześniej uważany za niemożliwy lub nawet niewyobrażalny. Kreator tworzenia reklam pozwala nam określić grupę odbiorców. Dodanie płatności to tylko formalność, ponieważ pieniądze nie są stracone – w rzeczywistości płacimy tylko na wynik. Menedżer firmy powinien wiedzieć, że połączenie działań reklamowych w sieci pozwala na osiąganie najwyższych możliwych wyników.

Proste działanie menedżera reklam

Google AdWords ma wiele zalet dla reklamodawców i oferuje znacznie większy zwrot z inwestycji niż inne tradycyjne formy reklamy, takie jak poczta bezpośrednia, telewizja, gazety i książki telefoniczne. Dzięki programowi Google AdWords możesz kontrolować swoje reklamy jak nigdy dotąd, kierując reklamy do osób, które już szukają Twojej firmy! Dodatkowo możesz śledzić sprzedaż i potencjalnych klientów z powrotem do samej reklamy, a nawet słowa kluczowego, które przyciągnęło klienta do Twojej witryny, aby lepiej ukierunkować kampanię. Co więcej, w menedżerze reklam możesz zdecydować się na różne typy reklamy, co jest dopasowane do cen. Najtańsze z nich również pozwalają na skuteczne rozkręcanie kampanii reklamowych. Pamiętaj, że samo utworzenie nowego konta reklamowego nic nie kosztuje, a w menedżerze reklam zyskujesz naprawdę wiele różnych możliwości.

Nie bój się eksperymentować

Faktem jest, że istnieje proces podczas ustawiania kampanii na żywo. Chociaż Twoim celem jest zdobycie potencjalnych klientów do usługi lub sprzedaży w sklepie internetowym; musisz być realistą i zarządzać oczekiwaniami klienta.

Proces ten opiera się na zasadzie „prób i błędów”. Powodem, dla którego początkowo zainteresowałem się marketingiem internetowym w mojej karierze, był pomysł przetestowania pomysłu i wykorzystania zebranych danych – to prawie jak eksperyment naukowy. Angażując klienta w swoje pomysły, będziesz mógł zatrzymać go na dłużej.

Jak działać z poziomu konta reklamowego?

Możesz kierować reklamy do określonych odbiorców za pomocą odpowiednich słów kluczowych i grup docelowych, jednocześnie mając potencjał, aby uzyskać duże korzyści nawet przy niewielkich budżetach (w zależności od tego, jak konkurencyjny jest Twój rynek).

Ale nie możesz po prostu ustawić i zapomnieć. Aby uzyskać najlepsze wyniki ze swoich kampanii, musisz zawsze mieć je na oku i optymalizować. Nie chcesz marnować budżetu, nie zauważając, i nie chciałbyś przegapić możliwości pozyskiwania lepszych potencjalnych klientów.

To tam menedżerowie PPC spędzają czas: sprawdzając, co działa, a co nie, dostosowując budżety i szukając nowych możliwości.

Aby zaspokoić potrzeby wszystkich zainteresowanych, od początkujących po doświadczonych profesjonalistów, którzy mają za mało czasu, dostępnych jest wiele narzędzi do zarządzania Google Ads . Wszyscy twierdzą, że ci pomagają, ale zależy to od tego, czy to zrobią, czy nie. Każdy chce ułatwić sobie życie. Ale zanim znajdziesz odpowiedniego dla siebie, musisz dowiedzieć się, czego oczekujesz od menedżera reklam.

Gdzie szukać pomocy dotyczącej menedżera reklam?

Jeśli już zdecydowaliśmy się szukać pomocy z zarządzania reklamami Google, masz dwie możliwości: iść z agencją lub użyć narzędzia zarządzania. Istnieje wiele agencji, które zajmują się Twoimi kampaniami reklamowymi. Można nawet dostać je obsługiwać całą swoją strategię marketingową, jeśli chcesz się podoba. Ale oczywiście te usługi nie są tanie. Po tym wszystkim, jeśli jesteś płaci za to, chcesz mieć pewność, menedżerowie konta znać na rzeczy. Przyjrzyj się ich własnym reklamom na początek, aby zobaczyć, czy praktykują to, co głoszą. Będziesz prawdopodobnie jednak, że są one za pomocą same narzędzia, aby być w stanie zarządzać swoim kontem obok tylu innych.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu