Skip to main content

Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób znaleźć dany obraz w sieci, możemy skorzystać z różnego rodzaju wyszukiwarek. Niektóre jednak są płatne, inne budzą nasze wątpliwości pod względem bezpieczeństwa lub skuteczności. Na szczęście możemy skorzystać z narzędzia, oferowanego nam przez google, czyli z Google grafika. Jeżeli chodzi o wyszukiwarki grafiki, google grafika sprawdza się doskonale. Dzięki temu możemy znaleźć daną grafikę, zdjęcia podobne i jej odpowiedniki z poziomu klasycznej wyszukiwarki. Nie musimy również instalować na naszym komputerze żadnych dodatkowych aplikacji. Rozwiązanie jest dostępne w polskiej wersji językowej, w związku z czym w tej sytuacji nie ogranicza nas nawet ewentualny brak znajomości języków obcych. Rozwiązanie jest jednocześnie skuteczne i bezpłatne, wyszkiwarka jest łatwa w obsłudze, nie musimy więc przechodzić w tym zakresie specjalistycznych szkoleń, czy kursów, z obsługą poradzi sobie praktycznie każdy. Czym jednak jest google grafika, kto może skorzystać z tej wyszukiwarki i jak to wszystko działa? Dlaczego wyszukiwanie obrazu google jest tak łatwe?

Google grafika

Google grafika

Wyszukiwarka grafiki Google to kompleksowa przeglądarka grafiki w sieci. Chyba każdy z nas zetknął się kiedyś z problemem, kiedy znalazł ciekawy obraz, jednak z różnych względów nie może dotrzeć do jego źródła. Jeżeli chcemy informacji na temat obrazu należy skorzystać z wyszukiwarki google. Możemy wyszukać nie tylko pliki jpg, ale również inne. W taki właśnie momencie przychodzi nam z odsieczą google grafika, która daje kompleksowe możliwości w zakresie wyszukiwania obrazu. W jakich sytuacjach może nam się przydać? W rozmaitych. Narzędzie jest wykorzystywane na przykład przez dziennikarzy, którzy szukają źródła danej informacji graficznej.

Google grafika

Obrazy płatne i bezpłatne

W ten sposób można również sprawdzić, czy obraz, który chcemy umieścić w tekście jest obrazem, który należy do kategorii domena publiczna, czyli możemy z niego nieodpłatnie korzystać, czy też jest objęty określonymi prawami autorskimi. Obraz pojawi się nawet jednak, gdy na stronie znajduje się komunikat „wszelkie prawa zastrzeżone”. Zostaniemy przekierowani na adres strony www, gdyż zobaczenie zdjęcia nie jest ograniczone (wyjątkiem są media społecznościowe). Korzystając z tej opcji wyszukiwania możemy wiele zyskać. W ten sposób możemy również dotrzeć do autora zdjęcia, aby na przykład dokonać zakupów.

Korzystanie z przeglądarki zdjęć w celach prywatnych

Wyszukiwarka grafiki google grafika nie jest jednak wykorzystywana tylko i wyłącznie w celach służbowych. Wyszukiwanie obrazem może nam znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Na zdjęciu w reklamie pojawił się produkt, my jednak nie możemy go znaleźć? A może chcemy sprawdzić, czy produkt jest dostępny u innego producenta, a nie wiemy jak sformułować frazę, która wpiszemy w wyszukiwarkę? W tym właśnie momencie wkracza nam możliwość wyszukiwania obrazem.

Dzięki Google grafika uda nam się znaleźć adres strony www, na których znajduje się dane zdjęcie, czyli na których produkt jest dostępny. Adres strony znajduje się w linku. Zyskujemy wtedy pewność, że nie musimy borykać się z wyszukiwaniem innych produktów, które mają podobne cechy, nie są jednak tym, czego oczekujemy. Co więcej, dzięki skorzystaniu z możliwości wyszukiwania obrazem w google grafika, możemy poznać jakich słów kluczowych użyto, które pozwolą nam w jakiś sposób określić frazy, związane z daną grafiką. Pozwala to zarówno na przygotowanie odpowiednich opisów, które chcemy umieścić na naszej stronie, jak i na znalezienie na przykład inspiracji przez znalezienie zdjęć tego typu.

Google grafika

Pozycjonowanie dzięki google grafika

To dobre rozwiązanie, jeżeli chodzi o pozycjonowanie. To naprawdę jedna z najlepszych opcji wyszukiwania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki temu, że w przypadku gdy zdjęcie znajduje się tylko i wyłącznie na jednej stronie internetowej i google grafika nie znajdzie innych źródeł tekstu, wyświetlą nam się zarówno słowa kluczowe, dotyczące danej grafiki, jak i obrazy podobne. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie, nie ma możliwości osiągnięcia sukcesu, bez znajomości prawidłowości. Opisywanie plików jpg jest jedną z nich.

Chroń swoje prawa autorskie

Wreszcie, jeżeli jesteś twórcą i chcemy w pełni korzystać z naszych praw autorskich, możesz okresowo sprawdzać swoje grafiki przy użyciu wyszukiwarki google grafika. Na stronach internetowych zdjęcia czasem są trudno widocznego, googlebot jednak z pewnością je znajdzie. Dzięki temu z pewnością uda nam się wychwycić, jeżeli ktoś nieuprawniony umieścił zdjęcie w swoim serwisie. Wtedy możemy na przykład dochodzić zapłaty za zdjęcie, rozwiązanie jest więc w dobie internetu bardzo praktyczne i doskonale nadaje się zarówno dla osób, które zdjęcia publikują i szukają inspiracji, jak i dla osób, które tworzą zdjęcia i dbają o to, aby korzystać ze swoich praw autorskich, czy ich domeną jest pozycjonowanie. Dzięki temu możemy przygotować odpowiednie opisy do stron.

Znajdź swoje zdjęcie

Co jednak, jeżeli na jednej ze swoich stron publikujemy treści objęte prawami autorskimi? Informacje na temat praw autorskich również pojawiają się w google, nie musimy więc wierzyć, że jeżeli ktoś nieuprawniony użył naszego zdjęcia, to o tym nie wiedział. Wszystkie informacje znajdują się w wyszukiwarce, możemy więc bez obaw wrzucać odpowiednie dane na stronę. Jeżeli mamy wszelkie prawa zastrzeżone, dana grafika nie powinna znajdować się na innych serwisach, a my możemy to zweryfikować.

Poszukiwanie pliku jpg w celach edukacyjnych

Co ciekawe, opcja ta jest również często polecana przez nauczycieli i stosunkowo chętnie wykorzystywana przez uczniów, przy nauce i wykonywaniu zadań, takich jak prezentacje, plakaty, czy projekty graficzne (w przypadku zadań z informatyki). Dzięki temu można znaleźć zdjęcia, które pozwolą uczniom lepiej zobrazować dany temat. Dzięki opcji „szukaj obrazu w google” można skutecznie i szybko wyszukać odpowiednie grafiki. Jeżeli chcesz znaleźć podobne grafiki, kliknij „prześlij obraz” i przeszukaj dostępne strony. Możliwe jest to również w przypadku najmłodszych użytkowników internetu, którzy nie mają swojego adresy e mail. W celu znalezienia zdjęć adres e mail nie jest potrzebny, a strony pokazują się w sposób bezpieczny. Jeżeli chcesz więc bezpiecznie wyszukać, to dobre rozwiązanie.

Czy wyszukiwanie obrazem jest możliwe

Dawniej mogliśmy się zastanawiać nad tym, czy wyszukiwanie obrazem jest możliwe. Dziś jest to już swojego rodzaju standard. Wyszukiwarka grafika google została uruchomiona w lipcu 2001 roku, a nieco ponad rok później została przygotowana w polskiej wersji językowej. Dzięki temu można z niej bez problemu korzystać, niezależnie od znajomości języków obcych. Google grafika daje wiele możliwości, z czego najważniejszą z nich jest możliwość szybkiego i skutecznego przeszukiwania wszystkich plików graficznych, które znajdują się w sieci. Czasem, jeżeli dany obraz jest popularny w pokazane strony sprawią, że znajdziemy wiele odnośników, jednak w przypadku, gdy dany obraz nie jest zbyt popularny, znajdziemy wiele zdjęć podobnych, które mogą być dla nasz na przykład inspiracją do stworzenia czegoś, lub pokażą, jaka jest skala popularności danego zagadnienia, strony używają zdjęć, na których pojawia się na przykład dany kolor lub dana poza.

Analiza z google

Jak widać jest to więc nie tylko doskonałe narzędzie do wyszukiwania, ale również wyszukiwarka, która pozwoli nam na przeprowadzenie badań i na dokonanie analizy pewnych zjawisk. Zastosowania tej wyszukiwarki są zależne tylko wyłącznie od naszych potrzeb i od naszej kreatywności. Wyszukiwarka google grafika jest narzędziem ogólnodostępnym, które towarzyszy nam w naszej internetowej drodze już od niemal dwóch dekad. Co ciekawe, wyszukiwać obrazem w google grafika może każdy użytkownik sieci, a skorzystanie z narzędzia nie wymaga od nas żadnych dodatkowych opłat. Obsługa jest stosunkowo prosta i nie wymaga znajomości zaawansowanych opcji. Wystarczy wyszukiwarka google i dostęp do sieci, wtedy możemy bez problemów i bez ograniczeń wyszukiwać obrazem.

Wyszukiwanie obrazem w google – nowe możliwości

Dzięki temu, że wyszukiwarka google grafika jest obecna w naszyć życiu już od niemal dwóch dekad, jest narzędziem bardzo dopracowanym. Dzięki temu nie ma z jej obsługą praktycznie żadnych problemów. Wyszukiwarka google to jednak z najpopularniejszych o ile nawet nie najpopularniejsza przeglądarka internetowa. Za wyszukiwania odpowiada specjalny robot – tzw. googlebot, który również jest wciąż ulepszany i przygotowany w taki sposób, aby w krótkim czasie zgromadzić jak najwięcej danych. Za wyszukiwania w google grafika również odpowiada googlebot, dzięki czemu wyniki wyszukiwania są naprawdę obszerne.

Nie musimy się przejmować, że nie znajdziemy na przykład treści, które zostały umieszczone w serwisach zagranicznych. Korzystając z tej przeglądarki nie musimy się obawiać, że nie znajdziemy żadnych grafik. Wystarczy kliknąć w odpowiednią opcję, niezależnie od tego, jaki jest rozmiar pliku. Dzięki skorzystaniu z tej wyszukiwarki internet jest przeszukiwany kompleksowo, niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się osoba, która chce znaleźć dane pliki graficzne i jaki jest jej język ojczysty.

Nie tylko zdjęcia, ale i słowa kluczowe

Co więcej, dzięki temu możemy poznać frazy, które zostały użyte przy danym zdjęciu. Ta możliwość pozwoli nam nie tylko lepiej dostosować nasze następne wyszukiwania, ale daje również możliwość poznania pewnych prawidłowości, którymi rządzi się internet. Aby dobrze pozycjonować, należy poznać odpowiednie sformułowania. Ta możliwość jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pozycjonowaniem – dzięki obserwowaniu pewnych prawidłowości można znaleźć metodę na podniesienie widoczności swoich plików, które w jakiś sposób udostępniamy i chcemy, aby trafiły do możliwie dużego grona odbiorców.

Dzięki temu, że narzędzie jest bezpłatne nie musimy przejmować się kosztami i możemy wyszukiwać grafikę praktycznie bez żadnych ograniczeń. Googlebot, odpowiedzialny za wyszukiwanie obrazem w google w żaden sposób nie limituje nam ilości zapytań ani nie ogranicza dostępu do wyników wyszukiwania. Jest to więc rozwiązanie bardzo praktyczne oraz ekonomiczne. Należy tylko znaleźć zdjęcie i szukać podobnych na jego podstawie, nie należy również przejmować się czasem – wyniki są bardzo wybkie.

Wyszukiwanie obrazem w google grafika

Jak jednak należy używać google grafika? Dla wszystkich, dla których obsługa niektórych narzędzi jest problematyczna, dobrą informacją jest to, że wyszukiwanie danych z użyciem google jest niezwykle proste, w związku z czym każdy może znaleźć określone obrazy. W jaki sposób przebiega wyszukiwanie. Istnieją aż cztery sposoby na wyszukiwanie obrazem w google grafika. Po pierwsze możemy zdecydować się na wyszukiwanie przy użyciu obrazu, który znajduje się na naszym komputerze.

W tym momencie wystarczy przeciągnąć obraz kursorem w pole wyszukiwania. Ta czynność wystarczy, aby googlebot pokazał nam wyniki. Dzięki temu możemy wyszukiwać na przykład zdjęcia, które znajdują się na naszym komputerze i gdy nie chcemy, aby zostały eksportowane na serwer. Korzystając z tej opcji wyszukiwania zyskujemy bezpieczeństwo. Chcąc skorzystać z bezpiecznego wyszukiwania grafiki możesz zdecydować się właśnie na google.

Google grafika zawsze bezpieczna

Googlebot nie zapamiętuje obrazu, który wyszukujemy, nie musimy się więc obawiać – nasze zdjęcia wciąż będą bezpieczne. Bot nie oczekuje również od nas danych osobowych. Druga z możliwych opcji to przesłanie obrazu, ta opcja pozwala na wyszukiwanie przy użyciu kliknięcia prawym przyciskiem myszki i naciśnięcie opcji „wyszukaj” z listy, która nam się rozwinie.

Wtedy korzystamy z opcji „prześlij obraz”. Możemy załadować jedno, wyszukiwanie większej ilości zdjęć jest nieco bardziej skomplikowane. Dalej nie musimy podawać w tutaj naszych danych osobowych. Samo wyszukiwanie zdjęć z google jest jak widać dziecinnie proste. W ten jednak sposób ślad po naszym zdjęciu już pozostanie, jednak w dalszym ciągu raczej nie będzie ono nigdzie widoczne.

Opcje dla zdjęć z sieci

Trzecie z dostępnych możliwości to skopiowaniu adresu URL obrazu (w tej sytuacji klikamy na dostępny w sieci obraz prawym przyciskiem myszki i wybieramy opcję: kopiuj adres URL, wtedy ten zostanie zapisany a my możemy wyszukiwać). Po przeklejeniu adresu URL w odpowiednie miejsce, googlebot wyszuka wszystkie grafiki, które są takie same lub podobne. Google chrome to wyszukiwarka, która daje wiele możliwości. Jeżeli chcesz znaleźć odpowiednie zdjęcie przyciśnij i wyszukaj – więcej nie trzeba. W obrazie znajdują się odpowiednie dane, tak właśnie działa wyszukiwanie z google chrome. Ostatnia z możliwości jest przez wiele osób uznawana za najprostszą.

Pozwala na wyszukanie dowolnego obrazu, który znajdujemy w internecie. Po najechaniu kursorem na grafikę, którą chcemy wyszukać, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybieramy opcję „szukaj obrazu w google”. Niezależnie od metody, na którą się zdecydujemy, zyskujemy pewność, że internet zostanie przeszukany, a my uzyskamy kompleksowe wyniki. Rozwiązanie jest bardzo przydatne, dzięki czemu internauci chętnie z niego korzystają. Jeżeli poszukujemy obrazy google przyjdzie nam z pomocą. Wystarczy kliknąć i wszystkie dane się pojawiają. Co ważne, znajdziesz wszystkie dostępne zdjęcia, nie znajdziesz jednak tych z profili w mediach społecznościowych, które są objęte prawami autorskimi. To, że możemy wyszukać po obrazie, jest bardzo praktyczne.

Co pokaże się w wynikach wyszukiwania?

Korzystając z wyszukiwarki danych, z akcentem na zdjęcia, możemy się zastanawiać, jakie wyniki nam się pokażą. Google Chrome pozwala na kompleksowe wyszukiwanie. Warto zwrócić uwagę, że wyszukiwarka sprawdza wszystkie obrazy, które znajdują się w zasobach przeglądarki, wyników może więc być naprawdę wiele. Rozwiązanie jest więc bardzo praktyczne. Wybieramy zdjęcie, następnie po kliknięciu w opcję wyszukiwania pojawią nam się miniatury obrazów – tego samego, użytego na innej stronie www, lub podobnych (obrazy te same zawsze pojawiają się nam na czele listy, nie musimy się więc obawiać, że będziemy mieli w wynikach bałagan).

Co więcej, nie pokażą nam się tylko i wyłącznie pliki graficzne, zapisane w tym samym formacie. W wyszukiwarce zobaczymy wszystkie dostępne formaki graficzne, czyli pliki JPG, GIF, TIFF i PNG. Po kliknięciu w dany obraz na liście wyników zostaniemy przekierowani do strony internetowej, na której dany obraz się znajduje. Następnie możemy sprawdzić, co to za strona być to blog, sklep internetowy, a nawet profil w mediach społecznościowych (o ile ustawienia prywatności w ten sposób na to pozwolą).

Zdjęcia bez ograniczeń

Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, dlatego zyskujemy pewność, że internet został przeszukany tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Google grafika pozwala również na znalezienie danego obrazu w innym formacie. Jeżeli chcemy na przykład zrobić wydruk (oczywiście z poszanowaniem praw autorskich twórcy), a znaleziona przez nas grafika ma zbyt mały rozmiar, aby jakość wydruku była dobra, klikamy, a następnie pojawiają się inne rozmiary danej grafiki. Więc w większości przypadków wyszukiwarka obrazów google jest nieocenioną pomocą. Po najechaniu kursorem na miniaturę pojawi nam się informacja o rozdzielczości obrazu, nie musimy więc wchodzić na każdą stronę internetową i sprawdzać rozdzielczości w ten sposób.

To znacznie ułatwia pracę i pozwala na szybkie zgromadzenie obrazów, które są nam potrzebne. W ten sposób można więc znaleźć sklep, który oferuje taki sam produkt, dotrzeć do autora danego zdjęcia, czy też sprawdzić, jak wygląda popularność danej grafiki (na przykład, gdy chcemy użyć jej na swojej stronie internetowej, nie chcemy jednak powielać schematów). Rozwiązanie jest naprawdę skuteczne i w pełni bezpłatne.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu