Skip to main content

Czym jest Fresh Site Bonus?

W XXI wieku w dobie wszechobecnego Internetu praktycznie codziennie powstaje nowa strona internetowa. Jak wiadomo, każdy twórca chce, aby jego witryna stała się znana i miała jak największą ilość zaglądających tam osób. Jednak jest to dość trudne do zrobienia, gdyż trzeba walczyć o to ze stronami, które są już bardzo długo na rynku i praktycznie zawsze to one będą najwyżej w wynikach wyszukiwania. Na pozycjonowanie danej strony ma wpływ wiele czynników między. Najważniejszymi czynnikami są:

 • Okres przez jaki dana strona istnieje i działa,
 • Historia domeny na której mamy swoją witrynę.

I tu przychodzi nam na myśl jedno ważne pytanie. Jak taka nowa strona ma przebić się wśród tych, które są długo na rynku. Odpowiedź jest bardzo prosta, rozwiązaniem tego problemu jest Fresh Site Bonus. Czym jest to zjawisko i na czym polega? FSB jest pomocą oferowaną przez serwis Google mająca za zadanie promować nowe strony internetowe podczas procesu ich wyszukiwania przez określony czas. Jednak czy jest to opcja dostępna dla wszystkich stron internetowych? I jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać taki bonus? W poniższym artykule dostaniesz odpowiedź na te pytania.

Fresh Site Bonus

Czy mityczny Fresh Site Bonus tak naprawdę istnieje?

Osoby, które siedzą już dłuższy czas w branży internetowej, słyszeli o czymś takim jak Fresh Site Bonus. Jednak nie każdy z nich potrafi odpowiedzieć jednoznacznie czy w ogóle takie zjawisko istnieje. Osoby na co dzień zajmujące się pozycjonowaniem stron bardzo często wykonują badania dotyczące zjawiska Fresh Site Bonus. Testowi poddane zostają najważniejsze parametry między innymi czy ta opcja dostępna jest dla wszystkich stron internetowych oraz przez jaki okres obejmuje daną stronę. Wyniki testów są jednoznaczne i pokazują nam, że zjawisko Fresh Site Bonus istnieje i naprawdę działa. Jednak nie jest przeznaczone dla wszystkich witryn internetowych.

Pomoc obejmuje tylko nowe strony internetowe, które dopiero co zostały zgłoszone do indeksacji. Dlaczego jednak FSB obejmuje tylko nowe strony? Google stawia na to, aby strony, które przegląda dany użytkownik były dla niego najbardziej odpowiednie i spełniające każde wymaganie. Nowe strony także takie treści mogą posiadać i warto dać im szanse, a nie skreślać je na samym początku, tylko dlatego, że dopiero co powstały. Dzięki takim działaniom sam zainteresowany będzie mógł sam sprawdzić zawartość takiej strony i ocenić czy zawarte na niej treści, są odpowiednie i dobrej jakości. Aby do tego doszło, to odbiorca musi natrafić na tę stronę, a bez takiego FSB’u byłoby to bardzo trudne. Po zakończeniu okresu wyróżnienia specjalne boty Google’a sprawdzą najważniejsze parametry takie jak:

 • Zachowanie użytkowników na stronie podczas trwania sesji,
 • Ile wynosi wskaźnik odrzuceń wyszukiwania,
 • Liczbę wejść na stronę.

Warto teraz zastanowić się, czy każda strona może być wysoko pozycjonowana w wyszukiwaniu Google? Otóż nie do końca, ponieważ nie wszystkie z nich jakoś bardzo mocno odczują pomoc z Fresh SIte Bonus. Ponieważ Google wybiera takie witryny, które mają najlepszą optymalizację, która sprawdzana jest przy indeksacji strony. Jeśli dana strona spełniła małą ilość podpunktów to nie dostanie tak wielkiej pomocy na starcie, jak strona która jest bardzo dobrze zoptymalizowana. Istnieje spora ilość rzeczy, które są sprawdzane na samym początku przez specjalne algorytmy. Jedną z takich rzeczy jest sprawdzenie tego, czy na danej stronie występuje duplikacja treści. Jeśli strona dobrze wypadnie podczas procesu indeksacji, może liczyć na lepsze promowanie z racji Fresh Site Bonusu.

Fresh Site Bonus

Nowo stworzona strona a działania Fresh Site Bonus

Już podczas procesu projektowania strony warto zastanowić się nad jej pozycjonowaniem. Można dzięki temu zwiększyć widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania. Przez takie działania osoby korzystające z internetu, będą miały łatwiejszą drogę do znalezienia witryny i skorzystania z niej. Jest to bardzo ważne, jeśli posiadamy swój sklep internetowy, gdyż samo stworzenie sklepu nie gwarantuje nam popularności i dobrego zarobku. Dlatego tak ważne jest, by sklep był wysoko pozycjonowany. Oczywiście, jeśli mamy trochę więcej funduszy można wspomóc się różnego rodzaju kampaniami reklamowymi, jednak bez dobrego pozycjonowania w Google nic nam to nie da.

Nowo tworzone strony szczególnie muszą zadbać o tę kwestię. Dlatego muszą być one bardzo dobrze zoptymalizowane przed pierwszą ich indeksacją. Bo jak wiadomo nie tylko szata graficzna, jest ważna, ale także treść i optymalizacja. Przed jej stworzeniem warto skupić się na słowach kluczach, które ma wyświetlać strona. Jeśli chcemy, by Fresh Site Bonus zadziałało prawidłowo algorytm, jakim posługuje się Google, muszą posiadać nasze frazy kluczowe. Należy pamiętać, aby podawać frazy takie, które mają związek z naszą stroną, ponieważ użytkownicy mogą bardzo łatwo później sprawdzić, czy takie frazy znajdą na naszej witrynie. Najważniejszą rzeczą jest to, by starać się nie popełniać dużej ilości błędów podczas optymalizacji i przy pierwszej indeksacji, ponieważ otrzymany bonus będzie o wiele mniejszych. Warto więc na naszej świeżo stworzonej stronie tworzyć unikalne i oryginalne artykuły i treści.

Dodatkowo warto zadbać o dobrze stworzone nagłówki, optymalizację treści czy opisy meta. Wszystkie produkty powinny posiadać dokładne opisy, jeśli dodajemy przekierowania na inne zakładki, muszą one istnieć i mieć sens. Cała strona powinna być jedną wielką doskonałą strukturą. W przypadku, jeśli nie masz pojęcia o tym, jak wykonywać pozycjonowanie strony, nie próbuj robić tego na oślep, a skorzystaj z ofert dobrego SEO. Taka osoba w pełni profesjonalny sposób zadba o to by witryna, którą posiadasz, spełniała wszystkie wymagania optymalizacyjne już na samym początku. Sprawi to, że Fresh Site Bonus naprawdę sprawi, że strona stanie się popularna i dobre pozycjonowanie będzie przez długi czas.

Fresh Site Bonus

W jaki sposób wykorzystać Fresh Site Bonus

Jeśli chcemy, aby pozycjonowanie naszej strony miało sens i dało jakieś rezultaty, warto zlecić to profesjonalistom z SEO. Zanim rozpoczniemy proces indeksacji, należy sprawić, aby strona była jak najlepiej zrobiona i nie miała żadnych błędów. Jeśli zrobimy ją w prawidłowy sposób, będziemy mogli skorzystać z Fresh Site Bonus z maksymalnym jego potencjałem. Warto, żeby osoba z SEO zadbała o parę bardzo ważnych elementów między innymi:

 • meta opisy,
 • dostosowane znaczniki,
 • dokładne przekierowania,
 • dogłębna analiza strony,
 • odpowiednie frazy kluczowe,
 • stworzenie dobrego contentu,
 • alternatywne opisy grafik.

To tylko najważniejsze elementy związane z działaniami dobrego SEO. To właśnie dzięki nim FSB będzie najbardziej sensownym rozwiązaniem. Warto także rozejrzeć się za ekspertem od pozycjonowania stron. Niech to właśnie Ci ludzie zrobili wszystko za Ciebie, bo dobrze wiedzą jak to zrobić, aby wykorzystać Fresh Site Bonus w optymalny sposób. A po skończeniu ich pracy nie pozostaje Ci nic innego jak radość z tego, że możesz stawać w szranki z największymi stronami internetowymi.

W jakim momencie Fresh Site Bonus przestaje działać

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie określić, kiedy pomoc z FSB przestaje działać. Każda strona traktowana jest indywidualnie pod tym względem i nie można tego zmierzyć w dniach czy tygodniach. W pewnym momencie przeglądania statystyk zobaczysz, że Twoja witryna zaliczyła spory spadek w wynikach wyszukiwania. Możesz wtedy być pewien, że właśnie w tym momencie FSB przestał działać, a Tobie nie udało się wykorzystać całego potencjału, jaki w tym drzemie.

Najlepiej jest wtedy, gdy witryna po procesie indeksacji jest poddana pozycjonowaniu przez cały czas. Dlatego, że po skończeniu okresu pomocy przez FSB strona nie spadnie w pozycjonowaniu na łeb na szyje, a dodatkowo działania dobrego SEO, sprawią to, że witryna będzie wspinała się coraz wyżej w wynikach wyszukiwania. Nierzadko zdarza się, że po zakończeniu FSB pozycja nie spadała, a pięła się w górę. Działo się tak przez to, że w trakcie FSB SEO wykonywał skrupulatnie swoją pracę, dzięki czemu po zakończeniu okresu FSB pozycjonowanie nie spadało, a ciągle uzyskiwało wyższe wyniki wyszukiwania. I tak powinno wykorzystywać się Fresh Site Bonus, by mieć pozytywne wyniki.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu