Skip to main content

Ahrefs – krótki opis programu

To platforma do platformy oraz monitoringu działań SEO. Dziedzina, którą monitoruje Ahrefs polega na dbaniu o dobre wyniki wyszukiwania. Aby dowiedzieć się więcej na temat wyszukiwania SEO oraz programu Ahrefs musimy zacząć od podstaw. Na początek odpowiemy na pytanie: Czym jest SEO? Ahrefs super przydaje się w momencie jak trzeba zrobić audyt seo.

Porównanie SEO do przechowywalni stron WWW jest dość trafne. Dziedzina ta pełni rolę biblioteki wraz z pracowników. Za osoby, które pomagają w poszukiwaniu książek odpowiada algorytm. Tutaj możemy posłużyć się wyszukiwarką Google. Najbardziej znaną wyszukiwarką treści na całym świecie. Ponad połowa wyszukiwania zawdzięczamy tej platformie. Kierując zapytanie do wyszukiwarki w formie pisanej lub głosowej możesz liczyć na setki tysięcy wyników wyszukiwania. Przeciętny użytkownik zagląda do maksymalnie 3 stron. Aby klient mógł trafić na Twoją stronę musisz znać jego zapytanie.

W tym właśnie pomaga Ahrefs – platforma doradcza do działań SEO. Jak wygląda proces pomocy dla marketingowca? Kiedy tworzysz treści pod strony musisz znać słowa kluczowe. Proces ich ręcznego wyszukiwania jest praktycznie niemożliwy. Dużo prościej i szybciej jest skorzystać z Ahrefs oraz jego narzędzi. Na początek warto wygenerować raport dot. występowania słów kluczowych. Można to zrobić niezwykle prosto. W odpowiednie pole aplikacji wystarczy wpisać daną frazę. Na dole pojawią się wszystkie kombinacje hasła kluczowego wraz z występowaniem w wynikach wyszukiwania.

Na Ahrefs możesz liczyć na pomoc w postaci sprawdzania ładowania się strony. To kluczowy aspekt w pozyskiwaniu dobrych wyników wyszukiwania. Zbyt wolna strona zniechęca do siebie klientów, w tym algorytmy od Google także. Po prostu przejdź do raportu „Skuteczność” i poszukaj ostrzeżenia „Wolna strona”.

Ahrefs - potężne narzędzie seo

 

Ahrefs – analiza linkowania serwisu pod kątem budowania dobrego zasięgu

Aby móc liczyć na dobre wyniki wyszukiwania warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych rozwiązań. Są to taktyki, które w szybki sposób możesz wdrożyć na swoją stronę. Ich monitoring będzie wymagał odpowiednich narzędzi Ahrefs do budowania linków. W trakcie podawania prostych trików będziemy o nich opowiadać.

Abyś mógł cieszyć się dobrymi wynikami wyszukiwania musisz skupić się na zasięgów. W kontekście stron są to użytkownicy, którzy będą chętnie odwiedzać Twoją stronę. Jak ich znaleźć? Korzystając z narzędzia Content Explorer. Jest to rodzaj wyszukiwania popularności słów kluczowych. Działa ono niezwykle prosto. Po wpisaniu w listę słowa kluczowego otrzymujesz gotowy raport stron. Może on zawierać ogromną listę wyników. Zaznacz pole wyboru „jeden artykuł na domenę”. Tak oto powstaje gotowa lista konkurentów. W takich sposób możesz stworzyć własne strategie pod zdobywanie zasięgów.

Jeśli chcesz sprawić, by użytkownicy sami dzielili się dobrymi opiniami. Warto ponownie skorzystać z narzędzia Content Explorer. Po wpisaniu do wyszukiwarki słowa kluczowego Twojej usługi możesz nacisnąć na przycisk Referring domains max 50. W ten sposób dokonasz filtracji stron, które zawierają linkowanie zewnętrze. Naciśnij na dowolną stronę z listy, wybierz ponownie Referring domains i wygeneruj raport z odnośnikami do strony. W taki sposób dowiesz się, jak Twoja konkurencja dba o zasięgi.

Ahrefs - potężne narzędzie seo

Widoczność w Google według Ahrefs

Widoczność strony w wyszukiwarce Google jest gwarantem na powodzenie. Za pomocą przeglądarki ludzie mogą zaglądać na stronę, kupować produkty, pisać komentarze itd. Czasem zdarza się nieoczekiwany zbieg okoliczności – Twoja strona jest mało widoczna dla wyszukiwarek. Jak możesz naprawić ten błąd? Sposobów jest kilka, a z odsieczą przychodzi Ahrefs.

Widoczność strony w wyszukiwarkach Google jest mierzona na podstawie współczynnika SERP. Jest on definiowany współczynnikiem kliknięć dla danego słowa kluczowego. Kiedy widoczność strony spada, indeksowanie strony leci w dół. Dlatego dbałość o odpowiedni współczynnik SERP jest bardzo ważnym zadanie specjalistów SEO.

W celu poszukiwania problemów z widocznością strony można skorzystać z narzędzia Ahrefs. Na jego podstawie dokonamy podglądu rankingu wyszukiwania.

Program jest dużo prostszy w prezentacji utraconych wyników wyszukiwania. Na początek dokonamy sprawdzenia rankingu w czasie. Za pomocą Rank Trackera. Sprawdzenia widoczności własnej strony możesz wykonać przy pomocy modułu organic search. Z dolnego paska wybierz pozycje movements. Oto Twoim oczom ukaże się cały raport. Jeśli w kolumnie positions zauważysz ujemne spadki – to czas zastanowić się nad rozwiązaniem problemu widoczności.

Przy użyciu Ahrefs możesz naprawić te problemy. Przy pomocy narzędzia Backlinks możesz sprawdzić, czy konkurencja przypadkiem nie posiada zbyt dobrych linków. Po wybraniu Backlinks przejdź do zakładki New. Na podstawie kalendarza możesz określić, kiedy Twoja konkurencja posiada zbyt silne linki. Dla lepsze widoczności listę możesz posortować po parametrach Domain Rating ( DR ) lub URL Rating ( UR ). Taki sposób pozwala Ci zadziałać szybciej od Twojej konkurencji.

Keyword Explorer –co warto o nim wiedzieć

Poza darmowymi narzędziami typu planer słów kluczowych możemy skorzystać z narzędzi płatnych. Mają one dużo wyżej rozwinięte funkcje od darmowych wersji. Przykładem takiej funkcji jest Keyword Explorer od Ahrefs. W zależności od funkcji możesz uzyskać nawet miliony kombinacji w jednej funkcji. Wpisując 4 wyjściowe słowa kluczowe eksperci mogą uzyskać pokaźną sumę inspiracji pod pisanie artykułów na stronie. Płatna wersja to propozycja dla osób, które liczą na szybkie działanie bez zbędnego główkowania.

Pisząc ogromną liczbę tekstów pod strony Twój limit pomysłów może zostać wyczerpany. Aby pobudzisz szare komórki do kreatywnego myślenia warto zastanowić się nad narzędziem Ahrefs. Zawarty w aplikacji moduł Keyword Explorer jest sposobem na generowanie licznych pomysłów dla tekstów pod strony. To szybki sposób na kreatywność w napiętym czasie pracy.

W module Keyword Explorer możemy liczyć na generację aż 3 raportów:

  • Dopasowanie do wyrażenia – to proces analizy, który opiera się na początkowym słowie kluczowym. Są to wyrażenia, które są zbieżne zaproponowaną frazą. Przykładowo: Kiedy wpiszę czarny taboret raport może mi zaproponować wyrażenia tj. czarny stołek, czarny stołeczek, czarny stołeczek.
  • Z taką samą ilością haseł – raport sporządzony w tej kategorii będzie zawierał słowo z wyszukiwarki, w zmienionej kolejności. Kiedy wpiszemy czarne krzesło pokażą nam się hasła tj. czarne krzesło do biurka, krzesło czarne do komputera, krzesło na komputer.
  • Frazy pytające – to połączenie drugiego raportu ze słowami pytającymi. Gdy za frazę główną robi słowo czarny kot możemy uzyskać następujące wyniki: Czy czarny kot przynosi pecha? Kiedy czarny kot straszy? Kiedy czarne kot są czarne?

img-4

Frazy powiązane, a widoczność stron docelowych

Wiele osób decyduje się na posiadanie prostych słów kluczowych. Są one mało unikatowe oraz powtarzalne. Z perspektywy osób, które wyszukują produkty powinny dać nam dobre wyniki wyszukiwania. Nic bardziej mylnego. Powszechnie używane słowa są trudne do zaindeksowania. Jest to powiązanie ze zbyt dużą konkurencyjnością. Oklepane słowa dają nam bardzo niskie szanse na odpowiednie pozycjonowanie strony. Dlatego warto postawić na unikatowość słów kluczowych.

Czy nietuzinkowe frazy są trudne do wyszukania? Trochę tak. Niestety, to ich jedyny minus. Słowa te wymagają dużej kreatywności. Zanim zdecydujesz sią na poznanie sposobów na zwiększoną kreatywność musisz poznać jedno z narzędzi Ahrefs. Jest nim monitoring słów kluczowych. Umówimy tylko jeden wskaźnik, który pozwoli Ci ocenić własną unikatowość hasła.

Narzędzie, a w zasadzie jeden z modułów Keyword Explorer pozwala na analizę słów kluczowych w oparciu o ich popularność. Jak tego dokonać? Wystarczy w Organic Keyword wpisać daną frazą kluczową. Otwiera nam się lista powiązanych ze sobą słów kluczowych. Na rankingu warto zwrócić uwagę na współczynnik KD. Jeśli jest on niski możemy przywłaszczyć dane słowo kluczowe. Tego typu hasła możemy wykorzystywać m.in. do tworzenia nowych produktów czy usług. Za ich pomocą może utworzyć indywidualny produkt, który będzie się kojarzył z naszą firmą.

Słowa z wyszukiwarki możemy zaadaptować pod autorskie teksty, które mogą podnieść waszą stronę w rankingach wyszukiwania.

Content Gap – świeżość starych postów na stronie

Przychodzi taki moment, gdzie właściciel decyduje się na odświeżenie starych postów. Powody takiego stanu rzeczy są różne. Czasem jest to wznowienie sprzedaży kultowego dla klientów produktu. Czasem jest to uroczysty powrót sklepu e-commerce po długiej nieobecności np. report nowego magazynu, przeprowadzka sklepu itd. Niezależnie od powodu naszych działań warto postać narzędzia, które chętnie pomogą w przywracaniu świetlności dawnych postów.

Do przykładowych narzędzi od Ahrefs możemy zaliczyć Content Gap. Jest to usługa, która wyłapuje słowa klucze z linku URL konkurenta. Monitorowanie możesz rozpocząć od wklejenie od 1 do kilku adresów URL. Na ich podstawie wbudowany algorytm Ahrefs będzie wyszukiwał słowa kluczowe „wbudowane” w adres URL.

Obsługa Content Gap nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wszystko jest dobierane na podstawie wpisanych przez Ciebie adresów. Na wygenerowanie słów kluczowych warto w panelu Content Gap nacisnąć przycisk add target, po czym skopiować adres konkurenta. Tak możesz zrobić z dowolną ilością linków. Obok znajduje się pasek z możliwością wyboru kategorii, aby wygenerować wyniki warto wybrać opcję prefix. Jest ona odpowiedna do tego rodzaju czynności. Na zakończenie pole z dolnym paskiem pozostawiamy puste i naciskamy przycisk show keywords. Tak przechodzi do ostatniego etapu, czyli porównywania wyników.

Site Audit tool –dla projektantów stron

Poza tworzeniem gotowych stron klienci mogą się zdecydować na jej przeprojektowanie. Zwykle przeprojektowanie jest powiązane ze stronami, które dobrze radzą sobie na rynku. Ich starsza wersja nie przeszkadza użytkowników na wejście na strony. Problemy te mogą pojawić w przyszłości. Aby móc skorzystać z opcji przeprojektowania strony możesz udać się do agencji SEO, która ulepszy powstały projekt o kilka zmian. W zależności od wielkości danego projektu warto wykonać szereg usług bezpłatnych.

Przykładem usługi, która nie wymaga pobierania opłaty licencyjnej jest Site Audit tool jego zadaniem jest dbałość o szczegóły dotyczące indeksowania stron internetowych. Jest to bardzo dobre posunięcie dla webmasterów, którzy dbają o prawidłowe indeksowanie stron. Narzędzie to mierzy m.in. głębokość danej witryny. Dane te pokazują jak daleko jesteś w wynikach wyszukiwania.

Dlatego te parametry są niezwykle istotne w walce o dobre imię Twojej strony. Narzędzie to możesz odnaleźć w zakładce Site Audit. W poziomym pasku po lewej stronie możesz podpunkt pod nazwą tools. Na jego dolnym końcu znajduje się napis structure explorer. Kliknij na niego. Twoim oczom ukaże się lista dystrybucyjna. Jest ona przeznaczona do podglądu adresów URL, które są daleko od strony początkowej. Na stronie wyświetlają się także protokoły, które nie są koniecznością w ocenie indeksowania. Za pomocą funkcji segment filter można pozbawić raportu danych na temat: Java oraz innych adresów, które nie wymagają kontroli.

Rank Tracker – autofokus na konkurencje

To ciekawy sposób na prowadzenie monitoringu konkurencji. Rank Tracker jest wstanie porównywać dane z ponad 170 krajów świata. Jest to dobre rozwiązanie dla międzynarodowych korporacji, które obsługują klientów niemal z całego świata. W celu dokonania konfiguracji usługi nie potrzeba skupiać się na swoich możliwościach technologicznych. Panel jest uzupełniony od dodatkową wiedzę i materiały niezbędne do uruchomienia sprzętu.

Za jego pomocą możesz bezpiecznie korzystać z urządzenia. Warto pamiętać, że to narzędzie jest super opcją na importowanie oraz własne wprowadzanie słów kluczowych. Za pomocą specjalnych narzędzi do wykonywania różnych czynności , nawet obsługa nie zawsze ma problem z nadążeniem za zmianami pozycjonerskimi. Dlatego usługa Rank Tracker pozwala na śledzenie stron swojej konkurencji.

Z pomocą Rank Tracker możesz zdecydować się na podgląd własnych postępów w pozycjonowaniu. Usługa ta obejmuje m.in. posiadanie historii zmian wizualnych na stronie. Głównie należy do nich:

  • Opcja – za jej pomocą możesz zobaczyć statystykę odnośnie wyszukiwania własnej strony. Wyniki są podawane procentowo.
  • Średnia pozycja i ruch – jest rodzajem monitoringu czasowego, który pokazuje postępy danego pracownika.
  • Dystrybucja pozycji – śledzenie swoich pozycji w rankingu Google.

Czy Ahrefs przydaje się w pracy agencji ?

Athrefs przyda się w pracy. Jest to aplikacja, która może wspomóc proces realizowania kampanii SEO. Nieograniczone propozycje monitoringu to jedna z zalet tego programu. Na Athrefs możesz dokonywać rzeczy ważnych i ważniejszych. To co zachwyci każdego pracownika to możliwość skorzystania z narzędzi, które usprawniają pracę. Specjalnie na potrzeby poligonu wojskiego agencja SEO może otrzymać ciekawe narzędzie marketingowe. Z uwagi na liczne promocje instytucja pozwala nam na przetestowanie dwóch wariantów aplikacji od wersji standardowej, aż wersje agencyjne. Z uwagi na cenę zakup Athrefs jest narzędziem, które powinien mieć każdy posiadacz mimi agencji marketingu.

W pracy narzędzie to będzie niezbędne do przeprowadzenia procesów pod kątem kompleksowego monitoringu. Jest to sytuacja, w której pracownicy muszą dokonać analizy swoich działań. Poza sporządzeniem raportu wymagana jest umiejętności liczenia własnych obserwacji. Jak wynika z technik zarządzania czasem marketingowcy to bardzo dynamiczna branża. Zmieniające się algorytmy oraz działania na stronach są powodem na uczestnictwo w szkoleniach.

Aby nie tracić czasu na weekendach warto generować raporty automatyczne. Można je utworzyć praktycznie od ręki. Jeśli dane mają Ci służyć do prezentacji własnej pracy przed zarządem warto zadbać o odpowiednią oprawę dokumentów. W tym celu warto zainteresować się automatycznym generowaniem raportu do plików XLS. Za ich pomocą masz szanse na obsługę raportu z dowolnego pliku tekstowego. Od arkusza kalkulacyjnego, aż po góry.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu