Skip to main content

Jaka jest najczęstsza odpowiedź na pytanie: „Czym jest WooCommerce?”. Większość ludzi powie Ci, że „WooCommerce to najlepsza platforma eCommerce” i mają rację.

WooCommerce stoi na wierzchołku platform eCommerce. Początkowo został opracowany jako motyw WordPress, ale później w 2011 roku Automattic uruchomił WooCommerce jako wtyczkę, która pozwoliła użytkownikom stworzyć sklep eCommerce na swojej stronie WordPress. A reszta to już historia.

Taka jest powszechna odpowiedź, ale jest ona dla zwykłych ludzi. A Ty, drogi czytelniku, jesteś wyjątkowy, ponieważ kopiesz po więcej informacji.

Dla ludzi, którzy są żonaci z WooCommerce, ten artykuł jest spacerem w parku. Ale dla uczących się, jest to dobrodziejstwo, ponieważ pokryję wszystko, co jest do zrobienia o WooCommerce.

Możesz użyć spisu treści, aby przejść do sekcji, które są najbardziej zainteresowane czytaniem.

WooCommerce to darmowa wtyczka WordPress, która pozwala użytkownikom WordPressa sprzedawać produkty lub usługi ze swojej witryny.

Pozycjonowanie sklepow internetowych

Jest to jedna z najlepszych wtyczek WordPress eCommerce do budowania i rozwijania biznesu online. Po uruchomieniu stał się ogromnie popularny ze względu na swoją elastyczność i prostotę.

Jest to dominująca siła w globalnej platformie eCommerce i stanowi 42% całkowitego udziału w rynku. Oznacza to, że ponad 42% wszystkich sklepów internetowych używa WooCommerce do prowadzenia swojego biznesu.

Dodaj wtyczkę WooCommerce do dowolnej witryny WordPress i skonfiguruj nowy sklep w ciągu kilku minut. Uzyskaj bezpieczne płatności, konfigurowalne opcje wysyłki i więcej, po wyjęciu z pudełka – za darmo.

Właściciele firm e-commerce są dziś bardzo zapracowani. Pomiędzy uruchomieniem ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest sklep internetowy, a zarządzaniem towarem, jak mają czas na myślenie o czymkolwiek innym? Biorąc pod uwagę, jak ważna jest wydajność ich sklepu i optymalizacja produktu w kontekście sukcesu ich firmy, jest to jeden szczegół, na który muszą znaleźć czas. jeśli chcesz odnieść sukces, postaw na wtyczki woocommerce dla twojego sklepu.

WooCommerce to konfigurowalna, open-source’owa platforma eCommerce zbudowana na WordPressie. Jest to również najpopularniejsza wtyczka WordPress eCommerce na świecie, z udziałem w rynku wynoszącym 28,24 procent. To uprawnienia ponad 3,876,748 sklepów internetowych.

Aby umieścić to w perspektywie, wyobraź sobie, gdyby wszystkie 7 najlepszych platform eCommerce były kontynentami, WooCommerce byłoby Azja. Tak, największy z nich wszystkich.

Bycie zbudowanym dla WordPressa jest prawdopodobnie najbardziej podstawowym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu WooCommerce, ponieważ udział WordPressa w rynku wynosi 40% wszystkich stron internetowych. Ale to sam nie jest wystarczający powód, aby wybrać go nad innymi platformami eCommerce.

Dowiedzmy się więc, dlaczego powinieneś zbudować swój sklep eCommerce za pomocą WooCommerce.

Woocommerce - czym jest, jak działa, jak obsługiwać?

Najpopularniejsza platforma E-Commerce

Sklep internetowy to dziś jeden ze sposobów na efektywny biznes. Może mieć go praktycznie każdy, kto chciałaby rozpocząć prowadzenie swojej firmy w internecie. Prowadzenie sklepu internetowego nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Warto jednak posiadać podstawową wiedzę i narzędzia, które ułatwią działania w internecie. Z pomocą przychodzą również wtyczki woocommerce dla twojego sklepu, które sprawdzą się niezależnie od systemu, na którym zbudowana jest dana strona.

Wtyczki woocommerce usprawniają również działania seo – dzięki nim możesz o wiele łatwiej dokonywać wszelkich zmian i optymalizacji w tym zakresie. Wtyczki umożliwiają również zarządzanie produktami i skuteczne prowadzenie wszelkich działań, związanych z funkcjonowaniem sklepu internetowego.

To, jaka wtyczka woocommerce sprawdzi się w twoim sklepie, zależy od Twoich potrzeb. Faktem jest jednak, że wtyczka woocommerce to coś niezwykle funckjonalnego, co pozwoli wynieść na wyżyny Twój sklep internetowy.

W rzeczywistości, istnieje wiele wysokiej jakości opcji budowania sklepów dla właścicieli witryn e-commerce do wyboru. Według Builtwith, WooCommerce jest najpopularniejszą platformą e-commerce dostępną obecnie. Co sprawia, że jest to tak popularny wybór, z 28% wszystkich stron internetowych obsługujących e-commerce obecnie z niego korzysta?

Aby zrozumieć odpowiedź na to pytanie, przyjrzyjmy się bliżej temu, czym jest WooCommerce, jak działa i co oferuje swoim użytkownikom.

Kto jest właścicielem WooCommerce?

WooCommerce jest rozwijany przez WooThemes, sklep z motywami WordPress z siedzibą w RPA. Kto zatrudnił Mike Jolley i James Koster do pracy na widelcu Open source WordPress plugin Jigoshop, który później przemianowany na WooCommerce.

Ze względu na jego ogromny sukces, WooCommerce został później nabyty przez Automattic, organizacja macierzysta WordPress, za 30 milionów dolarów.

Woocommerce - czym jest, jak działa, jak obsługiwać?

Postęp WooCommerce:

 • 27 września 2011 roku: WooCommerce uruchomiony
 • 17 czerwca 2013: 1 milion pobrań WooCommerce
 • 6 sierpnia 2014: 4 miliony pobrań WooCommerce
 • 19 maja 2015: WooCommerce przejęte przez Automattic
 • Styczeń, 2016: 6 milionów pobrań WooCommerce
 • Kwiecień, 2016: 7 milionów pobrań WooCommerce
 • Grudzień 2020: 5 milionów aktywnych instalacji i 119 milionów pobrań po raz pierwszy

 

Co możesz zrobić z Woocommerce?

Zastanawiasz się – jak usprawnić Twój sklep internetowy? Wtyczka woocommerce stała się on bardzo popularny wśród użytkowników WordPressa, ponieważ wymaga minimalnych danych wejściowych do przetwarzania zamówień, koszyka, zapasów, przyjmowania płatności, sortowania podatków i wysyłki.

Jednym z głównych plusów prowadzenia sklepu internetowego za pomocą WooCommerce jest posiadanie szerokiej gamy przydatnych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków do Twojej dyspozycji.

Zawsze, gdy potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności, możesz po prostu przejrzeć katalog, ponieważ najprawdopodobniej rozwiązanie (rozszerzenie) Twojego problemu już tam jest.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić sklep WooCommerce to następujące elementy:

 • Nazwa domeny
 • Hosting
 • WordPress
 • Plugin WooCommerce
 • Motyw WooCommerce

Jeśli kopać głęboko, WooCommerce ma oczywiste zalety w stosunku do innych platform, jeśli chodzi o konfigurację i długoterminowe utrzymanie. Aby dodać funkcjonalność eCommerce do swojej witryny, musisz tylko zainstalować wtyczkę WordPress.

Więc czym jest WooCommerce? W tym momencie powinieneś być gotowy, aby odpowiedzieć na to pytanie:

WooCommerce to darmowe narzędzie, które pomaga zbudować sklep eCommerce. Co więcej, jest ono zasilane przez oprogramowanie open source WordPress, które jest najpopularniejszym sposobem na zbudowanie strony internetowej.

Poza tym, że oferuje bezpieczny, funkcjonalny sposób tworzenia sklepu, WooCommerce jest również łatwy do rozszerzenia, co pozwala dostosować sklep do swoich potrzeb.

Woocommerce - czym jest, jak działa, jak obsługiwać?

Aby rozpocząć pracę z WooCommerce, będziesz musiał:

 • Zakupić hosting i nazwę domeny
 • Zainstalować WordPress
 • Zainstalować wtyczkę WooCommerce
 • Rozszerzyć swój sklep o wtyczki i motywy

Ale jak wszystko w życiu zawsze jest mocna i słaba strona. I WooCommerce nie jest zwolniony z tego. Oto korzyści i wady korzystania z WooCommerce, aby uruchomić swój sklep internetowy:

Korzyści z WooCommerce:

 • Jest darmowy
 • Prosty, łatwy w użyciu
 • Ogromna elastyczność
 • Mnóstwo opcji dostosowywania
 • Szeroki wybór motywów i rozszerzeń
 • Bezpieczeństwo
 • Duża społeczność programistów
 • Wszechstronna analityka
 • Pełna kontrola nad danymi strony
 • Gazyliony tutoriali
 • Minusy:
 • Utrzymanie jest obowiązkiem właściciela sklepu
 • Płatne dodatki są drogie

Wsparcie społeczności i produktów WooCommerce

Ze względu na ogromny wskaźnik globalnej adopcji, zawsze znajdziesz dostępnych deweloperów, członków społeczności i produkty innych firm, aby pomóc Ci dostosować WooCommerce do swoich potrzeb.

Po wszystkich analizach wszystko zależy od Ciebie, jakiej platformy chcesz użyć do prowadzenia swojego sklepu internetowego. Efektywną decyzją będzie wybór platformy, która jest prosta, ma niską krzywą uczenia się i wymaga niskich kosztów początkowych i kosztów utrzymania.

Tło firmy

WooCommerce został stworzony przez dwóch programistów, Mike’a Jolley’a i Jamesa Kostera.

Pracowali nad widelcem (replikacją) istniejącej wtyczki e-commerce o nazwie Jigoshop, a wynikiem było pierwsze wydanie WooCommerce w 2011 roku.

WooCommerce i WooThemes zostały zakupione w 2015 roku przez Automattic, tę samą firmę, która stoi za samym WordPressem.

Użytkownicy lubią WooCommerce z kilku powodów, z których głównym jest fakt, że jest stosunkowo łatwy do zainstalowania i skonfigurowania, co jest zawsze bonusem dla zajętych nowych sprzedawców cyfrowych.

WooCommerce: Podstawy

Pierwszą rzeczą do zrozumienia jest to, jak WooCommerce działa na szerokim, podstawowym poziomie.

Na początek, nie jest to samodzielny kreator stron. Raczej jest to wtyczka open-source WordPress.

Oznacza to, że zamiast zapisywać się do jednego hostingu do platformy kasowej, WooCommerce działa jako integracja strony trzeciej w ramach większego schematu WordPress.

Po pierwsze, klienci muszą nabyć usługi hostingowe od dostawcy usług hostingowych.

Następnie instalują i konfigurują WordPressa, najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią (CMS).

Po zbudowaniu projektu strony internetowej za pomocą motywu i zwiększenia wydajności, bezpieczeństwa i funkcji z wtyczkami, użytkownik następnie instaluje i konfiguruje WooCommerce do obsługi funkcji e-commerce witryny.

Innymi słowy, WooCommerce działa tylko jako kreator dla części e-commerce witryny.

Możesz również sprzedawać produkty z wieloma wariantami i konfiguracjami, a także oferować natychmiastowy dostęp poprzez pobranie do elementów cyfrowych. Możesz nawet użyć WooCommerce z modelem marketingu afiliacyjnego.

Jak na razie podstawowa wtyczka WooCommerce jest całkowicie darmowa w użyciu.

Aby uzyskać dodatkową funkcjonalność i elastyczność, użytkownicy mogą instalować wtyczki i inne dodatki do platformy, z których większość nie jest darmowa.

Sprzedaż subskrypcyjna: Możesz użyć WooCommerce do sprzedaży powtarzających się produktów i usług.

Jednak w miarę rozwoju sklepu internetowego, wtyczki te często stają się niezbędne, aby poprawić doświadczenie e-commerce dla klientów (i właściciela sklepu), więc dodatkowe koszty są czymś, co należy rozważyć.

Co możesz sprzedawać z WooCommerce?

WooCommerce pozwala sprzedawać praktycznie wszystko.

Najpopularniejszym zastosowaniem jest sprzedaż produktów fizycznych, takich jak koszulki, biżuteria…cokolwiek. Są to typy sklepów, które są Ci dobrze znane – pomyśl o Amazon.

Ale można również użyć WooCommerce do sprzedaży produktów cyfrowych, lub opłaty za spotkania, rezerwacje, usługi, itp.

Na przykład, jeśli miałeś wypożyczalnię wakacyjną przy plaży, możesz użyć WooCommerce, aby pozwolić ludziom zarezerwować dom i zapłacić opłatę za rezerwację.

Zasadniczo, jeśli chcesz sprzedać „coś” i zaakceptować płatność za to, WooCommerce może Ci w tym pomóc.

Funkcje WooCommerce

Czy mogę kupić gotową stronę z obsługą WooCommerce?

Tak. Oprócz rynku rozszerzeń i wtyczek, który rozwinął się wokół WooCommerce, społeczność programistów WordPressa również przyjęła wtyczkę poprzez aktywny rozwój kilku motywów kompatybilnych z WooCommerce.

Razem, oferty rynkowe WooCommerce mogą pomóc klientom stworzyć witrynę e-commerce opartą na WordPressie, która może rywalizować z każdym z głównych graczy na rynku cyfrowym.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu