Skip to main content

Myślisz nad założeniem sklepu internetowego, ale nie wiesz jaka platforma będzie najlepsza? W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci nieco funkcjonowanie narzędzia IAI i wyjaśnimy jak działa ono w praktyce. Jak wszystkie oprogramowania, tak i IAI, posiada swoje zalety, ale również i wady. Podpowiemy zatem, kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania, a kiedy może być to zły wybór. Wyjaśnimy także w jakich sytuacjach to rozwiązanie sprawdza się najlepiej oraz czy jest skutecznym narzędziem, kiedy myślimy o pozycjonowaniu? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o IAI, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się między innymi czym jest to oprogramowanie, oraz poznasz jego wady i zalety.

Wady i zalety IAI

IAI – co to takiego?

Jeżeli nigdy nie miałeś styczności z platformami e-commerce, to pewnie nie wiesz czym dokładnie jest IAI. Pod tym skrótem ukrywa się oprogramowanie sklepowe, którego celem jest ułatwienie rozpoczęcia działalności osobom chcącym rozpocząć przygodę ze sprzedażą online. Z pomocą IAI można w łatwy i szybki sposób otworzyć i skonfigurować własny sklep internetowy – który będzie nie tylko innowacyjny, ale i nowoczesny. Oprogramowanie to opiera się na modelu SaaS, ale umożliwia ono edycję kodu, dlatego przypomina nieco systemy z kategorii open source.

IAI jest rozwiązaniem dość nietypowym i jak wszystkie narzędzia posiada ono swoje wady i zalety. Być może zastanawiasz się nad tym, czy IAI jest warte wyboru. Wszystko zależy przede wszystkim od tego z jakimi zmagasz się potrzebami. Platforma z całą pewnością przypadnie do gusty tym wszystkim, którzy chcą prowadzić mały, średni lub duży sklep. W tych przypadkach wprowadzenie rozwiązań open source sprawi, że sklep będzie prezentował się doskonale, a rozbudowanie witryny będzie łatwe.

Dlaczego warto wybrać właśnie IAI? Ponieważ narzędzie to posiada wiele nowoczesnych funkcji, które dla początkującego sprzedawcy mogą być naprawdę bardzo przydatne, tak więc jest to rozwiązanie idealne dla amatorów – którzy nie zajmują się profesjonalnie tym biznesem. Pomimo jednak, że oprogramowanie dostępne jest w modelu SaaS – co oznacza, że nie jest to skomplikowane narzędzie – to jego samodzielna konfiguracja w odniesieniu do sklepu internetowego może być trudna oraz czasochłonna.

Według twórców IdoSell jest narzędziem, które nawet w najmniejszych pakietach ma do zaoferowania wiele opcji. Jednak nie każdy będzie zadowolony  z tego, jak działa IAI – i jest to całkowicie normalne i zrozumiałe. Przeglądając cennik można zorientować się, że założenie własnego e-commerce może kosztować mniej niż 200 złotych – jest to jednak najtańszy plan abonamentowy. Jeżeli chcemy postawić na droższe rozwiązanie, to będzie to koszt w okolicach ponad dziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Skąd wynika taka ogromna rozbieżność w kosztach? Jest to spowodowane głównie tym, że IAI skierowane jest zarówno do małych i jak dużych przedsiębiorców. Warto wiedzieć także, że cena podana w pakiecie nie jest ostatecznym kosztem. Należy doliczyć do niej jeszcze serię różnego rodzaju opłat. Reasumując, ostatecznie cena za otwarcie sklepu może okazać się naprawdę wysoką kwotą, która w porównaniu do konkurencji może wydawać się wręcz niewyobrażalna. Jak prezentuje się IAI w porównaniu z konkurencją? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Wady i zalety IAI

Oprogramowanie IAI w porównaniu z konkurencją

Mówiąc o jakimkolwiek programie bardzo często porównujemy go do innych narzędzi dostępnych na rynku. Czym jest więc IAI w porównaniu z konkurencyjnymi platformami e-commerce? Jest to przede wszystkim nowoczesne połączenie systemu SaaS oraz open source. IAI ma bez wątpienia wiele zalet, które mogą spodobać się wielu przedsiębiorcom, ale największą wadą tej platformy jest zdecydowanie cena i dodatkowe opłaty związane z jej użytkowaniem. W przypadku narzędzi konkurencyjnych, po opłaceniu abonamentu, rzadko występuje konieczność ponoszenia dodatkowych opłat. Dlaczego zatem właściciele stron decydują się na korzystanie z tego typu rozwiązania? Przyczyną może być to, że w ramach każdego z abonamentów przedsiębiorca zyskuje szereg ogromnych możliwości i dostęp do wielu przydatnych funkcji. Jeżeli koszty nie mają dla Ciebie dużego znaczenia, a zależy Ci przede wszystkim na jakości, to omawiane przez nas rozwiązanie z całą pewnością Ci się spodoba. Czy warto więc wybrać IAI? Odpowiedź brzmi- zdecydowanie tak.

Zanim jednak zdecydujesz się na wdrożenie tego działania, musisz najpierw dokładnie przeanalizować czy w Twoim przypadku rozwiązanie te będzie opłacalne. Czasami lepszą opcją może okazać się wybór systemu SaaS, który będzie bardziej ograniczony – przede wszystkim będzie on zdecydowanie tańszy, a przy tym jego obsługa będzie dużo łatwiejsza. Czy jeżeli zakładasz sklep w pojedynkę to IAI będzie dobrym wyborem? Niestety nie będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ jest to oprogramowanie dla osób bardzo zaawansowanych lub przedsiębiorców, którzy dysponują dużymi pokładami finansowymi.

Jeżeli zastosujemy IAI, to efekty z pewnością będą zadowalające, ponieważ narzędzie to zdecydowanie wyróżnia się na tle innych narzędzi SaaS – przede wszystkim szeregiem funkcji oraz możliwości. Należy jednak pamiętać o tym, że wdrożenie oraz utrzymanie e-commerce na tym oprogramowaniu jest po prostu bardzo kosztowne. Jeżeli wiesz już nieco więcej na temat IAI i masz w planach założenie rozbudowanego e-commerce, to warto rozważyć propozycję od marki IdoSell. Będziesz w stanie osobiście przekonać się o tym, że nawet jeśli sklep jest oparty na narzędziu Saas, to może być on naprawdę mocno rozbudowany. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców działających międzynarodowo.

Dlaczego? Ponieważ można w prosty sposób stworzyć wielojęzyczny sklep, który będzie obsługiwał wiele walut – co ułatwi kontakt z klientami pochodzącymi z różnych stron świata. Przed wdrożeniem IAI warto zapoznać się także z tym, jakie wady i zalety posiada ta platforma. W dalszej części artykułu dowiesz się czym charakteryzuje się IAI i na jakie jego cechy należy uważać, a które można przekuć w atuty, które pomogą w realizacji określonego celu.

Wady i zalety IAI

Wady i zalety IAI

Teraz dowiedziałeś się już nieco więcej na temat IAI. Być może zastanawiasz się czy warto skorzystać z tej platformy sklepowej? Poniżej przedstawiamy podstawowe, a zarazem największe, wady oraz zalety tego narzędzia. Zapoznaj się z nimi, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z IAI.

Zalety IAI

  • Wiele możliwości rozwojowych, które prowadzą do tego, że z czasem nawet mały sklep może stać się rozbudowanym serwisem.
  • Kilka wersji językowych dla jednego sklepu – co ułatwia komunikację z zagranicznym klientem.
  • Wiele szablonów z możliwością edycji – przez co możesz dostosować wygląd strony do własnych preferencji.
  • Dość łatwa obsługa- platforma jest łatwa w obsłudze, jednak dopiero po wdrożeniu przez specjalistów, którzy zajmą się objaśnieniem jej działania.
  • Nowoczesne oprogramowanie open source SaaS
  • Szeroka propozycja planów abonamentowych- użytkownik ma możliwość dopasowania abonamentu zgodnie ze swoimi możliwościami i oczekiwaniami.
  • Możliwość realizacji handlu zagranicznego – co daje możliwość rozwoju witryny.
  • Prosta integracja płatności.
  • Nieskomplikowana konfiguracja kwestii logistycznych.

Wady IAI

  • Drogie wdrożenie przez specjalistów – najtańsza wersja wdrożenia to koszt w granicach trzech tysięcy złotych.
  • Szereg opłat i dopłat wyszczególniony w cenniku – poza abonamentem doliczane są także opłaty dodatkowe.
  • Kosztowne usługi serwisowe – pomoc techniczna wiąże się z dużymi kosztami.
  • Opłaty administracyjne – konieczność ponoszenia dodatkowych opłat związanych z administracją strony.
  • Trudna konfiguracja sklepu – nie jest łatwo skonfigurować to narzędzie, przez co często trzeba korzystać z pomocy profesjonalistów.
  • Wysokie stawki za plany abonamentowe – koszty są dużo wyższe w porównaniu do konkurencyjnych platform.
  • Samodzielne zakładanie sklepu z IAI jest praktycznie niemożliwe – próba wdrożenia tej metody bez niczyjej pomocy jest bardzo trudna i może zakończyć się niepowodzeniem.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu