Skip to main content

TOP 12 zagranicznych blogów o SEO

Technologia cały czas się zmienia i staje się coraz bardziej nowoczesna. Czytanie blogów stanowi jeden spośród najlepiej sprawdzających się sposobów, aby móc być na bieżąco z najnowszymi strategiami dotyczącymi SEO. Poniżej przedstawimy TOP 12 blogów zagranicznych o SEO, które warto jest często odwiedzać, aby czasami nie przeoczyć żadnej z nowinek.

SEO nie jest raczej czymś, czego można się bardzo łatwo nauczyć. To ciągle poszukiwanie najnowszych informacji, zdobywanie nowych umiejętności, wypróbowywanie najnowszych rozwiązań. Co zrobić, aby móc nadążyć za tym ogromem docierających do nas wiadomości? Jednym spośród najlepszych metod, celem pozostania na bieżąco z aktualnymi wiadomościami dotyczącymi świata SEO, będzie śledzenie blogów właśnie o takiej tematyce. W internecie można znaleźć naprawdę sporo portali, z których niełatwo będzie wybrać te najlepiej dopracowane, a przede wszystkim prezentujące najnowsze informacje. Właśnie dlatego stworzyliśmy poniższy artykuł, który prezentuje listę TOP 12 blogów o tematyce SEO zza granicy. Zapraszamy zatem do uważnej lektury.

1. MOZ

Ruch o charakterze organicznym: 762353

Widoczność w sieci: 480684 słów kluczowych.

Domeny odsyłające: 107707

Adres: https://moz.com/blog

MOZ jest blogiem obecnym w sieci począwszy od roku 2004. To jedna spośród najbardziej zaufanych stron internetowych, jeżeli chodzi o dostarczanie rzetelnych i najnowszych informacji w tematyce SEO. Dlatego nie znalazła się przypadkowo na pierwszym miejscu w rankingu. Nie tylko początkujący, ale również i doświadczeni webmasterzy mogą znaleźć tam całkiem sporo ciekawostek i nowinek, które dotyczą bezpośrednio zagadnienia pozycjonowania witryn internetowych i mogą poszerzyć, albo usystematyzować wiedzę na ten temat. Na blogu MOZ można zapoznać się z artykułami, których autorami są specjaliści w branży, jednocześnie uważani za guru od wspomnianego SEO. Możemy mieć zatem pewność, iż prezentowane tam treści niosą ze sobą nieocenioną jakość merytoryczną. Nowe treści pojawiają się na tym blogu średnio co 2-3 dni. Zaglądając na tę stronę internetową regularnie możemy mieć pewność, iż nie przegapimy żadnej z nowinek. MOZ to również sporo darmowych, jak i płatnych narzędzi, a także poradników dotyczących SEO. Dla osób początkujących przydatny może być z pewnością słynny już „The Beginner’s Guide to SEO”.

TOP zagranicznych blogów o SEO

2. Search Engine Land

Ruch o charakterze organicznym: 824507

Widoczność w sieci: 707668 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 79887

Adres: https://searchengineland.com

Search Engine Land to blog z 2006 roku, którego autorem jest Danny Sullivan. Zapoznamy się dzięki niemu, nie tylko z nowinkami w tematyce SEO, ale także zaczerpniemy nieco technicznej wiedzy. To miejsce pełne wiedzy eksperckiej i różnych przydatnych porad, idealnych dla osób, które zajmują się tematyką SEM, SEO, marketingiem sieciowym, ale oczywiście nie tylko. Blog Search Engine Land dostarcza każdego dnia wysokiej jakości treści, które przygotowywane są przez osoby specjalizujące się w branży SEO. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy też pytania dotyczące skutecznego pozycjonowania stron internetowych, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż znajdziesz tam na nie właściwe odpowiedzi.

TOP zagranicznych blogów o SEO

3. Search Engine Journal

Ruch o charakterze organicznym: 635098

Widoczność w sieci: 656775 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 163140

Adres: https://www.searchenginejournal.com/

Blog Search Engine Journal powstał w 2004 roku. Tak samo, jak wyżej opisany blog Search Engine Land, dostarcza internautom wiele przydatnych treści – średnio nawet do 5 nowych artykułów w każdym dniu. Na ogół porusza się w nich tematy mające związek głównie z SEO, niemniej jednak również z marketingiem sieciowym, SEM, content marketingiem i social media. Znaleźć tam można sporo wskazówek tyczących się tego, jak można w łatwy sposób poprawić pozycję swojej strony internetowej w wyszukiwarce, jak również omówienie każdej spośród aktualizacji, którą wprowadziło Google. Wszystkie artykuły tworzone są nie tylko przez własnych, ale również i niezależnych ekspertów do spraw marketingu sieciowego.

TOP zagranicznych blogów o SEO

4. Yoast

Ruch o charakterze organicznym: 498157

Widoczność w sieci: 214540 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 37699

Adres: https://yoast.com/seo-blog/

Blog Yoast znany jest głównie ze stworzenia jednej spośród najbardziej popularnych wtyczek SEO dla WordPressa, ale również z tego, iż jest to bardzo dobrze prosperujący blog, na którym można się zapoznać z wieloma artykułami że wskazówkami odnośnie tego, jak można uzyskać dużo wyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Znajdziemy tam także sporą bazę wiedzy, która dotyczy optymalizacji witryny internetowej, jak i sposobów na docieranie do zupełnie nowych użytkowników. Na stronie dostępne są również szkolenia online z zakresu marketingu sieciowego, które poruszają nie tylko teorie, ale również praktykę wdrażania SEO w swoich działaniach. Tworzeniem artykułów zajmuje się nie tylko sam założyciel bloga Yoast, ale także spora rzesza ekspertów z branży dotyczącej SEO. Jeżeli w wykonywanej na co dzień pracy, wykorzystujemy WordPressa, ta pozycja jest zdecydowanie dla nas obowiązkowa.

5. Backlinko

Ruch o charakterze organicznym : 205766

Widoczność w sieci: 99367 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 18757

Adres: https://backlinko.com/blog

Blog Backlinko został założony i nadal prowadzony jest przez Briana Deana (uważany przez wielu internautów za geniusza w zakresie SEO). Witryna ta została uznana przez magazyn Forbes za tak zwany ,,blog to follow” 2017 roku. Znaleźć tam można dokładnie przemyślane i dobrze dopracowane w każdym szczególe artykuły, które dotyczą linkowania, SEO, optymalizacji, czy też odpowiednio zastosowanych słów kluczowych. Dean każdy z tematów, stara się opisywać krok po kroku, dlatego też z przygotowanych przez niego porad mogą skorzystać zupełni laicy, którzy dopiero zamierzają rozpocząć własną przygodę z marketingiem internetowym. Nowe treści nie pojawiają się tam nazbyt często, niemniej jednak kiedy już autor bloga opublikuje zupełnie nowy artykuł, z pewnością będzie on warty dokładnego przeczytania. Ciekawe sztuczki, praktyczne wskazówki i spora dawka wiadomości – tego można się właśnie spodziewać przeglądając bloga Backlinko.

6. Search Engine Roundtable

Ruch o charakterze organicznym: 158729

Widoczność w sieci 239387 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 18799

Adres: https://www.seroundtable.com/

Blog Search Engine Roundtable to codzienna dawka wiadomości, mających związek z SEO i nie tylko. Każdego dnia pojawia się tam kilka artykułów tyczących się marketingu sieciowego. Jednym spośród jego najbardziej znaczących autorów jest Barry Schwartz, który jest właśnie założycielem bloga Search Engine Roundtable, jak i redaktorem wcześniej opisywanego bloga Search Engine Land. To świetna witryna internetowa dla osób, które są webmasterami i pragną zapoznawać się z najnowszymi tajnikami dotyczącymi optymalizacji, aktualizowania Google, jak również dowiadywać się o nowych wydarzeniach z całego świata SEO. Search Engine Roundtable posiada również Google Custom Search Engine, inaczej mówiąc wyszukiwarkę, która wyszukuje tylko i wyłącznie fora SEM i SEO, na których znaleźć można informacje mające związek z wpisywaną w wyszukiwarce frazą.

7. Google Webmaster Central Blog

Ruch o charakterze organicznym: 634223

Widoczność w sieci: 146675 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 12479

Adres: https://webmasters.googleblog.com/?m=1

Informacje zawarte na blogu Google Webmaster Central Blog przeznaczone są dla specjalistów z zakresu SEM, SEO, czy też content marketingu itp. Czy istnieje zatem jakiekolwiek lepsze miejsce, aby móc zapoznać się z najnowszymi informacjami dotyczącymi aktualizacji wyszukiwarki Google, aniżeli właśnie ta witryna internetowa? Z artykułów publikowanych na blogu Google Webmaster Central Blog dowiemy się, co wpływa na zajmowaną przez stronę internetową pozycję w wyszukiwarce i co można zrobić, aby móc poprawić w zauważalny sposób własne statystyki. Dzięki Google Webmaster Central Blog będziemy zawsze na bieżąco ze wszelakimi nowinkami od przeglądarki internetowej Google. Na blogu publikowane są informacje mające związek z każdym spośród produktów Google, jak również Google Ads, czy Google Search Console.

8. SEMrush

Ruch o charakterze organicznym: 574685

Widoczność w sieci: 147205 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 39780

Adres: https://www.semrush.com/blog/

Blog SEMrush to głównie zestaw narzędzi, które przeznaczone są dla specjalistów z zakresu marketingu sieciowego. Ułatwiają działania SEO, badania rynku, PR, content marketing, czy też social media. Możemy za każdym razem mieć pewność, iż przeglądając ten blog, znajdziemy mnóstwo treści, które skoncentrowane są właśnie wokół wyżej wymienionych tematów. Aktualności dotyczą głównie trendów w SEO, jak i porad w zakresie marketingu sieciowego itd. Omawiany blog to źródło wielu bardzo wartościowych informacji, które powstają dzięki specjalistom z branży SEO. Autorzy tekstów bloga SEMrush nie spoczywają na laurach, dlatego też omawiają najtrudniejsze tematy, jak również objaśniają tajniki skutecznego SEO. Dzięki czemu, internauta, który zapoznaje się z tymi treściami, ma szansę poprawić pozycję swojej witryny w sieci.

9. Search Engine Watch

Ruch o charakterze organicznym: 147352

Widoczność w sieci: 132868 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 30700

Adres: https://www.searchenginewatch.com/

Blog Search Engine Watch to strona, która została stworzona przez wspomnianego już wyżej Danny’ego Sullivana w 1996 roku, czyli już prawie 30 lat temu. To prawdopodobnie jeden spośród najstarszych blogów na opisywanej w tym artykule liście. Dostarcza on świeżych informacji mających ścisły związek z szeroko rozumianym marketingiem sieciowym. Został on podzielony na kilka sekcji, z uwagi na omawiane w tekstach kategorie, w tym między innymi: Development, Social, Content, Video, Mobile, Local, Anlytics, PPC, czy też SEO. Można tam zatem odnaleźć niezwykle wartościowe informacje stworzone przez ekspertów z zakresu różnorodnych dziedzin marketingu sieciowego z całego świata. Dużym plusem omawianego portalu będzie fakt, iż wszelkie publikowane tam treści, podawane są w przystępny i możliwie jak najprostszy sposób. To blog, który pozwoli nam być zawsze na bieżąco w świecie SEO, który ulega ciągłym szybkim i dynamicznym zmianom.

10. Ahrefs

Ruch o charakterze organicznym: 555872

Widoczność w sieci: 165963 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 34403

Adres: https://ahrefs.com/blog/

Kolejnym omawianym blogiem w tematyce SEO, będzie blog Ahrefs. Na samym początku warto zauważyć, iż Ahrefs to jedno spośród najlepiej poznanych narzędzi SEO, które pomaga w optymalizowaniu stron internetowych, badaniu konkurencji, jej metod, ale nie tylko. Na pewno ze zgromadzonych na tym blogu treści, korzysta wiele webmasterów z całego świata. Na blogu Ahrefs znaleźć można sporo wartościowych informacji pochodzących od ekspertów w branży SEO. Umieszczono tam również wskazówki z zakresu SEO, filmy instruktażowe, samouczki, dzięki którym można być zawsze na bieżąco z nowinkami. Oprócz wymienionych tematów dostępne są tam również informacje, które dotyczą wielu inny dziedzin związanych z marketingiem sieciowym.

11. Neil Patel Blog

Ruch o charakterze organicznym: 455924

Widoczność w sieci: 106323 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 25564

Adres: https://neilpatel.com/blog/

Przedostatni omawiany zagraniczny blog z treściami w tematyce SEO to Neil Patel Blog. Wiele spośród osób zajmujących się na co dzień marketingiem sieciowym, na pewno słyszało o kimś takim, jak Neil Patel. Stworzony przez niego Neil Patel Blog to zbiór podcastów w tematyce SEO i marketingu internetowego, gdzie w bardzo przystępny i zrozumiały nawet dla laika sposób, zostały omówione interesujące kwestie, związane bezpośrednio z tematyką SEO. Między treściami wideo można natrafić na prawdziwe perełki, czyli na przykład na poradniki o tym, w jaki sposób można zwiększyć własny zasięg w sieci, używając właśnie do tego marketingu sieciowego.

12. Prowly Magazine

Ruch o charakterze organicznym: 554223

Widoczność w sieci: 234965 słów kluczowych

Domeny odsyłające: 12568

Adres: https://prowly.com/magazine/pl/

Ostatnim z omawianych blogów w tematyce SEO w tym artykule, będzie Prowly Magazine. Jest to blog, który jak poprzednio omawiane, ma zasięg międzynarodowy. Tworzą go specjaliści z zakresu komunikacji i marketingu sieciowego. Treści umieszczone na tym blogu, koncentrują się na tematyce mającej związek z dziennikarstwem branżowym, startupami internetowymi, podcastami, video, blogowaniem, social networkingiem, social media, content marketingiem i z PR. Prowly Magazine dostarcza nam przydatne i najnowsze informacje, jak i gotowe rozwiązania dla osób, które zajmują się zawodowo wymienionymi powyżej obszarami. Warto jest zajrzeć na blog Prowly Magazine zwłaszcza, jeżeli prowadzimy niewielkie przedsiębiorstwo, jesteśmy marketami, działamy w branży z zakresu PR, założyliśmy startup, albo po prostu jesteśmy zainteresowani omawianą tam tematyką. Nawet, jeżeli dopiero raczkujemy w tematyce SEO, na pewno po zapoznaniu się z treściami zawartymi na blogu Prowly Magazine, będziemy mogli rozpocząć skuteczne pozycjonowanie swojej witryny internetowej. Prowly Magazine to także treści dla osób, które pragną się doskonalić w omawianym zakresie, poszerzać swoją wiedzę, a tym sam jeszcze lepiej wykorzystywać SEO marketing.

TOP 12 zagranicznych blogów w tematyce SEO – podsumowanie

Podsumowując powyższy artykuł, warto jest zaznaczyć, iż wartościowych blogów w tematyce SEO jest z pewnością dużo więcej, aniżeli te, które opisaliśmy w skrócie powyżej. Wśród nich można byłoby znaleźć chociażby takie blogi, jak SEER Interactive, Cognitive SEO, SEO Books, czy też blog SEO by the Sea. Niemniej jednak, oczywiście nie w tym rzecz. Nikt z nas bowiem nie ma na tyle czasu, aby godzinami zapoznawać się z nowinkami w tematyce SEO na setkach różnych blogów. Poszukujemy raczej treściwych artykułów, które objaśnią nam trudniejsze i zawiłe kwestie w przejrzysty i przede wszystkim prosty sposób, dzięki czemu nawet laik będzie mógł poradzić sobie z pozycjonowaniem swojej strony internetowej, tak aby znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, a tym samym przyniesie zyski.

Oczywiście powyższy ranking blogów w tematyce SEO to subiektywna lista, którą można uszeregować według własnych preferencji i potrzeb. Wszystko zależne jest od tego, na czym tak naprawdę będzie zależeć konkretnemu internaucie. Zachęcamy do zagłębiania się w treści omawianych blogów, dzięki czemu będzie można stworzyć własny ranking blogów w tematyce SEO z całego świata.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu