Wyszukiwanie obrazem Google- kiedy się przydaje?
- zidentyfikować różne rzeczy oraz obiekty,
- zidentyfikować gatunki zwierząt, roślin i grzybów,
- odnaleźć podobne do siebie obrazy,
- odnaleźć strony www korzystające z identycznej albo podobnej grafiki.
Funkcja szukanie obrazem dostępna jest nie tylko na komputerze, ale też na urządzeniach mobilnych. Wyszukiwanie obrazem działa na telefonach z androidem, ale też iOS.
Jak działa wyszukiwanie obrazem poprzez Obiektyw Google?
Jak działa wyszukiwanie obrazem przy użyciu obiektywu Google? Obiektyw porównuje obiekty na zdjęciu z pozostałymi grafikami, po czym pozycjonuje je, biorąc pod uwagę ich trafność oraz podobieństwa do przedmiotów na oryginalnym zdjęciu. Aplikacja wyszukiwanie obrazem Google wykorzystuje również rozpoznawanie obiektów na zdjęciu, żeby odnaleźć inne trafne wyniki w internecie. Do ustalenia pozycji oraz trafności narzędzie to może też wykorzystać pozostałe pomocne sygnały. Mogą być to języki, słowa czy inne metadane w witrynie hostującej grafikę. W czasie analizy obrazu obiektyw zazwyczaj tworzy kilka możliwych wyników oraz pozycjonuje prawdopodobną trafność każdego wyniku.
Aplikacja wyszukiwanie za pomocą obrazu może też zawęzić te możliwości do jednego wyniku. Jeśli Obiektyw nie ma żadnych wątpliwości co do tego, który obiekt na grafice najbardziej Cię interesuje, wówczas aplikacji wyświetli wyniki powiązane właśnie z tymże obiektem. Za pomocą obiektywu Google można też rozpoznać kod kreskowy albo tekst na zdjęciu, po czym wyświetlić wyniki z wyszukiwarki Google dla danego przedmiotu.
Google wyszukiwanie obrazem na telefonie- jak wygląda?
Wyszukiwarki Google chrome pozwalają na szukanie obrazem nie tylko z poziomu komputera. Z funkcji wyszukiwania grafiką możesz też skorzystać na telefonie czy tablecie. Wyszukiwanie obrazem konkretnych grafik jest bardzo proste i poradzą sobie z tym nawet początkujący użytkownicy.
Google chrome szukanie zdjęć aplikacją
Jeśli chcesz rozpocząć wyszukiwanie obrazem z poziomu telefonu, najpierw pobierz aplikację. Dzięki niej możesz znaleźć podobne wyszukiwania niezależnie od tego, czy masz urządzenie z systemem iOS, czy Android. Pobierz, otwórz aplikację i śmiało korzystaj z jej funkcji. Otwórz aplikację chrome, wybierz zdjęcie z biblioteki lub zrób nowe i wyszukuj najważniejsze informacje. Funkcja wyszukiwania Google grafika działa doskonale na komputerach, jak i telefonach. Aby wykorzystać wyszukiwanie obrazem, nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności. Czynność ta jest intuicyjna, prosta i szybka.
Jak wyszukać obrazem na telefonie?
Wyszukiwanie zdjęć poprzez obraz jest niezwykle proste. Aby znaleźć podobne wyszukiwania, podczas przeglądania strony www kliknij i przytrzymaj obraz. Następnie wybierz opcję Szukaj z obiektywem Google. Jeśli korzystasz z telefonu z systemem iOS, wówczas wyszukiwanie obrazem uruchomi opcja Przeszukaj wizualnie ten obraz. W kolejnym kroku wybierz obraz albo wybierz obszar obrazu.
Kolejną metodą jest użycie interfejsu wyszukiwarki Google. Kliknij ikonkę ukazującą aparat fotograficzny. W ten sposób uruchomi się Obiektyw Googole. W jaki sposób wyszukać obrazem z galerii zdjęć zapisanych na telefonie? U samej góry możliwe jest wyszukiwanie aparatem, a poniżej można zdecydować się na fotografię z galerii. Za pomocą opcji wyszukiwania i wskazaniu zdjęcia, Google Lens rozpocznie jego identyfikowanie.
Jak wygląda wyszukiwanie grafiki na iPhone?
Jeśli chodzi o urządzenia marki Apple, funkcja ta działa praktycznie tak samo, jak dla smartfonów z Androidem. Musisz więc kliknąć ikonkę aparatu fotograficznego, znajdującą się po prawej stronie interfejsu wyszukiwarki Google, po czym wybierz jedną z dwóch dostępnych opcji. Możesz wybrać pobrane ze strony internetowej i zapisane w pamięci urządzenia zdjęcie czy też przesłać wykonaną fotografię.
Pozostałe sposoby wyszukiwania zdjęć Google
Google grafika wyszukiwanie jest też możliwe poprzez użycie prostych programów do szybkiej identyfikacji zdjęć. Popularnością cieszy się między innymi darmowa aplikacja Aipoly, która rozpoznaje obiekty bez niezbędnego wykonywania ich zdjęć. Wybór metody na wyszukiwanie obrazem zależy właściwie tylko od Ciebie. Jeżeli chcesz usprawnić swoją pracę w sieci, jak i odnaleźć legalne źródło obrazu to wszystkie powyższe opcje są jak najbardziej pomocne.
Google chrome- jak przetwarza zdjęcia?
Zdjęcia, które przesyłasz do wyszukiwarki Google, nie muszą być wcale gromadzone i przechowywane na serwerze. A więc jak właściwie Google przetwarza przesłane materiały? Jak podaje firma, zdjęcia użyte do wyszukiwania obrazem są przechowywane tylko na okres do tygodnia, po czym są usuwane. Nie znajdują się tez w historii i nie są używane w aplikacjach i usługach oferowanych przez Google Chrome. Nie musisz więc martwić się, że ktoś zobaczy Twoje zdjęcie, które było wykorzystanie do wyszukiwania obrazem.
Jakie są zalety wyszukiwania obrazem?
Jakie zalety daje nam wyszukiwanie obrazem? Funkcja grafika wyszukiwania obrazem pozwala na równie szybkie wyszukiwanie, jak to przy użyciu słów kluczowych w tradycyjnej wyszukiwarce. Firma Google stawia w końcu przede wszystkim na szybkość swoich wyszukiwań. Sporym ułatwieniem jest to, że nie ma konieczności wprowadzania żadnych słów kluczowych. Dostaniesz właśnie taką grafikę, jaką poszukujesz. Jest to więc doskonała opcja zwłaszcza w przypadku, kiedy nie wiesz jakie słowa kluczowe wpisać, aby znaleźć pożądaną grafikę. Ponadto, wyniki wyszukiwania obrazem pozwalają na zastosowanie filtra. Możesz więc zdecydować, jaki rodzaj grafiki ma być ukazany. Czy ma być to grafika mała, średnia czy duża? Kolejną zaletą jest wyświetlanie przez Google podobnych zdjęć. Dzięki temu odnajdziesz grafiki podobne do tych, na których Ci zależy.
Wyszukiwanie za pomocą obrazu- jak robić to skutecznie?
Samo szukanie obrazem może nie dać pożądanych rezultatów, jeśli nie będziesz wiedzieć, jak skutecznie odnaleźć preferowaną grafikę. Aby wyszukiwanie obrazem dało dobre efekty, pamiętaj o pewnych kwestiach takich ja:
- do wyszukiwania zdjęć korzystaj jedynie z grafiki o dobrej jakości i rozdzielczości, żeby wyszukiwarka mogła wychwycić wszelkie szczegóły,
- jeśli korzystać ze zrobionego przez siebie zdjęcia, to pamiętaj o dobrym naświetleniu i odpowiedniej ostrości. Zrób dla pewności obiektowi kilka zdjęć i wybierz te najlepsze,
- jeśli wyszukiwanie grafiki Google robisz przy użyciu zrzutu ekranu, to wytnij ze zdjęcia wszelkie zbędne elementy i skup się jedynie na fragmencie obrazu, który Cię interesuje,
- nie wyszukuj obrazami po modyfikacjach, takich jak upiększanie filtrami, kadrowanie, retusz czy dezidentyfikację.
Grafika Google a pozycjonowanie strony
Grafika Google jest często wykorzystywana w celu zwiększenia swojej oglądalności, a więc podniesienia ilości wejść na daną stronę. W tym wypadku także możesz postawić na pozycjonowanie, chociaż nie jest to proste. Aby to zrobić, należy wstawić zdjęcie zawierające słowa kluczowe tudzież opisaną tematykę zdjęć. Trzeba to umieścić w znaczniki ALT w kodzie obrazka. Niezbędne jest też zoptymalizowanie obrazu pod kątem SEO, jeśli chodzi o wielkość grafiki. Powinny być one widoczne i dosyć duże, ale najlepiej przerobione w specjalnym programie, co wpłynie na szybkość ładowania strony. Nie bez znaczenia jest też połączenie na stronie obrazu z tekstem, w taki sposób, żeby całość była odpowiednio ze sobą połączona.
Wyszukiwanie obrazem to bardzo praktyczna i przydatna opcja. Warto z niej korzystać do wszelakiej maści celów. To doskonała baza informacji, jak i prawdziwa kopalnia zdjęć.
Więcej informacji można dowiedzieć się z oficjalnej strony google: https://lens.google/
Przeczytaj nasz artykuł na blogu na temat feedbacku!