Skip to main content

Każdy zdaje sobie sprawę, że tworzenie stron oraz pozycjonowanie są ze sobą właściwie nierozłączne. Brak jakiegokolwiek promowania witryny w sieci Internet wiąże się z niewielką szansą na dotarcie do odbiorców ze swoim przekazem. W tworzeniu treści SEO przydają się pewne pomocne narzędzia, do jednych z nich należy bez wątpienia SurferSEO.

Surfer SEOCzym jest SurferSEO?

Jest to zyskujące coraz większą popularność narzędzie, które pojawiło się na rynku parę lat temu. Używają go agencje SEO zarówno w naszym kraju, jak i na świecie. SurferSEO służy do analizy oraz planowania treści na potrzeby wyszukiwarek internetowych. Możemy w nim sprawdzić wszelkie elementy wspólne dla stron top10 wybranej przez nas frazy. Dzięki temu, będziemy w stanie opracować nową treść na stronę. Wyszukamy także nowe słowa kluczowe, poprawimy istniejące już na witrynie treści.

SurferSEO gwarantuje nową jakość pracy pozycjonerów, copywriterów czy linkbuilderów. Zapewnia szereg aktualnych danych, które okazują się znaczną pomocą w procesie optymalizacji na stronie. Narzędzie jest w stanie sprawdzić nawet 500 czynników rankingowych do analizy stron w top10. W ten sposób uzyskamy przydatne wskazówki dotyczące tego, co powinniśmy zmienić na witrynie, chcąc uzyskać lepszą pozycję.

Podpowiedzi dotyczą przede wszystkim słów kluczowych, a także ich zagęszczenia i ilości nagłówków. Dzięki precyzyjnym wskazówkom sprawnie przygotujemy treść, która będzie generowała znaczny ruch na stronę. Za pomocą Surfera nie musimy sami zastanawiać się, jakie treści na potrzeby wyszukiwarki nam się przydadzą. Wystarczy przeprowadzić analizę data-driven i otrzymamy odpowiedź na to, jakie elementy musimy uzupełnić. Aplikacja daje nam możliwość skorzystania z paru funkcji:

  • SERP Analyzer
  • Audit
  • Content Editor
  • Content Planner
  • Keyword Research

Warto wiedzieć, jak korzystać w poszczególnych funkcji, żeby skutecznie zwiększyć ruch z Google.

Komu dedykowany jest SurferSEO?

Jest to narzędzie, które okazuje się dużą pomocą w pracy osób zatrudnionych w agencjach SEO, jak i freelancerów. Korzystają z niego między innymi właściciele sklepów internetowych, którzy chcą kontrolować swój biznes i stale go rozwijać. Surfer jest narzędziem jedynym w swoim rodzaje, właście dlatego został tak doceniony. Jest on w stanie analizować nawet kilkaset różnych czynników rankingowych w jednym obszarze.

Za jego pomocą dowiemy się więcej na temat naszej domeny, zdobędziemy cenną wiedzę dotyczącą działań istotnej konkurencji. Poprzez wprowadzenie Surfera w codziennej analizie będziemy w stanie zaoszczędzić czas i cały czas poprawiać ranking naszej strony.

Surfer SEO

Surfer SEO Serp Analyzer

Jedną z niezwykle przydatnych zakładek tego narzędzia jest Serp Analyzer. Czy on w ogóle jest? Bardzo dokładnie przeprowadza analizę top 50 powyżej postawionych stron w Google na daną frazę kluczową. Po otrzymaniu raportu z Serp Analyzer będziemy mogli dowiedzieć się, jakie czynniki rankingowe są najczęściej uwzględniane prze wyszukiwarkę w przypadku konkretnego słowa kluczowego.

Wtedy będziemy mogli zmienić elementy SEO wymagające poprawy, dodać słowa kluczowe do tekstu czy też je usunąć i umieścić w treści odpowiednią ilość nagłówków. W rezultacie można lepiej wypaść w algorytmie i sprostać potrzebom odbiorców. Po zapoznaniu się z raportem SEO ze stron konkurencji można znaczące poprawić pozycję w Google i dostarczyć bardziej wartościowy content.

Surfer SEO Content Editor

Content Editor przyda się zwłaszcza osobom piszącym bloga, czy też tworzącym sklep internetowy, opisującym na nie produkty czy kategorie. Za jego pomocą można zoptymalizować treści pod kątem Google dla konkretnego słowa kluczowego. Wpisy będą więc mogły uzyskiwać wysokie pozycje. Narzędzie to przydaje się w przypadku tworzenia postów na social media, treści dla klientów czy podczas pozycjonowania strony www. Conter Editor służy do tego, iż pisy stają się bardziej klarowne i czytelne dla odbiorców oraz botów indeksujących.

Przez niego dostajemy informację dotyczącą tego, jak długi powinien być dany tekst na konkretną frazę kluczową. Dowiadujące się jakie słowa kluczowe są zalecane, które są dodatkowe i opcjonalne, a jakie są uznawane za najważniejsze. Wskazówek jest większa ilość, a każda okazuje się wsparciem w tworzeniu merytorycznych i wartościowych dla odbiorców treści.

SurferSEO a pozycjonwanie

Oprócz optymalizacji witryny oraz kreowania dobrego profilu linkowego niezwykle istotnym czynnikiem rankującym jest także content. Treści na stronie mają ogromny wpływ na pozycję strony www w wynikach wyszukiwania. Wiele specjalistów twierdzi, iż content marketing jest jednym z trzech głównych elementów skutecznego SEO. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, iż treści znajdujące się na stronie muszą być nie tylko oryginalne i wartościowe dla odbiorcy, ale również optymalizowane zgodnie z zasadami SEO.

W tym właśnie pomoże SurferSEO pozwalający na korzystanie z wielu funkcji, które wspierają optymalizację treści i proces dobierania właściwych słów kluczowych, jak i dostosowywania struktury treści.

Jak rozpocząć używanie Surfera?

Chcąc rozpocząć korzystanie z Surfera na samym początku należy się zalogować. Jeśli nie posiadamy wykupionej płatnej wersji tego narzędzia możemy sięgnąć po jego wersję demo, za którą zapłacimy tylko 1 dolara. Po zalogowaniu się na utworzone konto Surfera ukaże nam się intuicyjny interface. Surfer dzieli się na różne sekcje, pomiędzy którymi możemy w wygodny sposób przełączać. Wszelki informacje prezentowane są w sposób obrazowy i jasny, w postaci wykresów.

Analizę w tym narzędziu musimy rozpocząć od wejścia w panelu głównym w daną docelową frazę albo adres URL. Musimy ustalić lokalizację, dla której ma być wykonana analiza, a także to czy wyniki mają dotyczyć mobile czy też desktop. Kiedy klikniemy Create a query otrzymamy dokładną analizę, która odpowiada faktycznym wynikom wyszukiwania. Po lewej stronie panelu głównego zlokalizowana jest lista czynników, podzielona na pewne sekcje:

Sekcja body

Pozwala nam na ogólny podgląd na treści w witrynie i poddanie jej analizie, czy wszystko wygląda w sposób odpowiedni. Analizuje się w tym miejscu:

  • missing common words– ukazuje czy strona pokrywa zakres tematyczny stron będących w top 10
  • liczbę znaków
  • partial keywords– a więc słowa stworzone od pierwszych 3 liter każdego słowa z frazy kluczowej. Istotne jest tutaj przede wszystkim właściwe nasycenie.
  • exact– ukazuje to ile razy w treści konkurencji ukazuje się słowo kluczowe
  • partial keywords density– z tego czynnika dowiemy się ile razy w treści strony występuje dane słowo z frazy.

To ogólna analiza, która może nie wystarczyć do ukazania nam występujących nieprawidłowości.

Sekcja Above the fold uwzględnia części strony, którą odbiorca widzi jako pierwszą, a więc bez potrzeby scrollowania. Dla pewnych fraz jest to niezwykle ważne, żeby właściwy exact pojawiał się w tym miejscu. Istnieje możliwość również sprawdzenia tego, jak to wygląda na stronach konkurencyjnych.

Linki

Sekcja ta dzieli się na linki będące w obszarze analizowanej witryny oraz w obszarze witryn konkurencji. Poddając analizie linki konkurencyjnyc stron możemy uzyskać informację między innymi tego, jaki jest rozmiar strony. W przypadku kiedy na daną frazę pozycjonują się różne sklepy oraz strony z którymi nie chcemy się porównywać wówczas za pomocą linków w prosty sposób można je odszukać i wyłączyć z analizy. Sekcja linki jest nieocenionym wsparciem dla linkbuilderów.

Quality

Sekcja ta dzieli się na prędkość strony i dane strukturalne. W Page Speed można analizować czynnik „Time to first byte”, a więc czas  jakim serwer odpowiada na otrzymane zapytanie. Oczywiście im niższy będzie wynik, tym lepiej.

Audyt

Audyt ukazuje nam w sposób przejrzysty to, nad jakimi fragmentami na stronie trzeba jeszcze popracować i to jakie podstrony należy koniecznie zmodyfikować. Otrzymamy więc potrzebne podpowiedzi, z  których warto skorzystać chcąc poprawić ranking strony www. Poprawienie widocznych błędów pozwoli na wyższe rankowanie strony. Jednym z błędów mogą być brakujące linki czy też zwroty, których brakuje na naszej stronie a są widoczne u konkurencji. Po rozwinięciu szczegółów błędu otrzymamy informacje o dokładnym sposobie postępowania. Co ważne, wynikiem audytu można się dzielić z innymi i udostępniać jego link.

Błędy w biznesach online

W jakim celu wykorzystać informacje z Surfera?

Określamy i badamy konkurencyjne strony

Surfer jest narzędziem pozwalającym nam na dokładną analizę stron internetowych najważniejszych dla nas konkurentów, uwzględniając przy tym 50 pierwszych wyników wyszukiwania. W ten sposób sprawdzimy, czy podejmowane są przez konkurencję kroki związane z optymalizacją i zapoznamy się z całą strategią linkowania. Pozyskane w ten sposób informacje pomogą nam ustalić, czy takie kroki są niezbędne na naszej stronie, aby zwiększyć ilość odbiorców. Przed sprawdzenie stron konkurencyjnych warto wykluczyć wyniki tych witryn, które nas nie interesują. Nie należy także porównywać się ze zbyt dużymi serwisami.

Tworzymy zoptymalizowane treści

Za pomocą nowej funkcji Content Editor możemy opracowywać treści zgodne z praktykami SEO. Panel Edytora treści w jakim tworzone są teksty oblicza nasycenie słowami kluczowymi. Dzielą się one następnie na frazy główne, dodatkowe i pozostałe powiązane z naszą witryną. Edytor podpowiada również zmiany w strukturze tekstu, tak, aby odpowiadał on w jak najlepszym stopniu na wymagania algorytmów wyszukiwarek.

Zalety i wady SurferaSEO

Narzędzie SurferSEO ma wiele zalet, aczkolwiek nie należy także wsponieć o pewnych wadach.

Zalety Surfera to przede wszystkim:

Intuicyjna obsługa

Korzystanie z narzędzia jest niezwykle proste i nie powinno sprawiać żadnych kłopotów, natomiast wyszukiwarka w sekcji „how to use” podaje odpowiednie podpowiedzi.

Spore możliwości analizy konkurencji

Narzędzie to daje nam wiele informacji o konkurencyjnych stronach

Bogaty keyword research

Narzędzie szuka słów kluczowych bardzo dokładnie.

Wady SurferSEO:

Ograniczenia

Narzędzie to niesie ze sobą pewne ograniczenia dotyczące audytów, analiz czy pewnych pozostałych operacji.

Domyślne ustawienie na USA

Trzeba znaleźć Polskę, gdyż ustawienie cały czas zmienia się na USA, co może być trochę frustrujące.

Cena

Za narzędzie trzeba zapłacić, jego próbna wersja może nie spełnić naszych wymagań.

Z pewnością warto wypróbować to narzędzie, gdyż daje ono ogromne możliwości. SurferSEO wprowadził nową jakość do codziennej pracy wielu osób, w tym tych zajmujących się pozycjonowaniem stron. Wykorzystywanie tego narzędzia jest stosunkowo proste, co ważne nie obciąża zbytnio komputera. Zbieranie danych nie powoduje więc blokady łącza dla innych osób. Uzyskane wyniki analizy są ukazane w sposób czytelny i jasny, dzięki czemu z łatwością ukażemy je klientom.

Dane zgromadzone w zakładce „Audyt” znacznie zwiększa komfort współpracy z copywriterem, którzy otrzyma ścisłe wytyczne co do treści na stronie, jakiej oczekujemy. SurferSEO jest bardzo chętnie wybieranym narzędziem, które pomimo swojej ceny zyskuje coraz większa popularność.

Więcej ciekawych artykułów na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu