Skip to main content

Aby przekonać potencjalnych nabywców i klientów swoim produktem, musisz zainwestować czas i energię w marketing: producent samochodów reklamuje zalety swojego nowego samochodu reklamami telewizyjnymi i reklamą radiową, a  producent napojów bezalkoholowych  promuje unikalne właściwości swojego nowego napoju. Ale nawet oferty publikowane w sieci World Wide Web  sklepów internetowych lub blogów, osiągają pożądany sukces i mają szansę trafić na potencjalnych klientów tylko przy użyciu odpowiedniej strategii reklamowej poprzez skuteczne pozycjonowanie strony www.

Klasyczne media (telewizja, radio i prasa) w tym przypadku odgrywają jedynie drugorzędną rolę, ponieważ koszty reklamy tych kanałów są bardzo drogie. Skuteczne pozycjonowanie stron i algorytmy Google to dwie nierozłączne frazy jeśli chodzi o pozycjonowanie stron www. Ponieważ celem blogerów są głównie użytkownicy sieci, którzy maja ich znaleźć w wyszukiwarce Google , niezbędny jest jeden środek: pozycjonowanie stron musi być rozpatrywane pod kątem Search Engine Optimization .

Indeks

 1. Dlaczego SEO ( pozycjonowanie stron)  jest tak ważne dla blogerów
 2. Jak zoptymalizować swój blog
 3. ON-page SEO dla blogów: najważniejsze obszary
 4. Skuteczne pozycjonowanie – ważne strategie SEO poza stroną dla blogerów
 5. Te wtyczki CMS pomagają zoptymalizować SEO twojego bloga

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce GoogleDlaczego SEO (pozycjonowanie stron) jest tak ważne dla blogerów

Prowadzenie bloga jest ważną kwestią dla wielu menedżerów marketingu. Liczba osób, które ostatecznie dotarły do artykułu, często wynika z jego zakresu, a nie jakości treści. Decydujący w tym przypadku jest przede wszystkim ranking wśród wyników wyszukiwarek, zwłaszcza wśród tych z Google. W rzeczywistości, zwykle większość czytelników znajduje bloga poprzez wyszukiwania, a następnie wybiera jeden z pierwszych uzyskanych wyników. Celem optymalizacji SEO dla blogów jest zatem dostosowanie poszczególnych artykułów i całego projektu zgodnie z typowymi kryteriami poszukiwanymi przez użytkowników, którzy są zainteresowani tematami takimi jak te proponowane przez bloga. W przeciwnym razie otrzymasz dobry ranking w pewnych okolicznościach, ale oczekiwany wzrost ruchu nie występuje, ponieważ cel już rozpoznaje z podglądu wyświetlanego w wynikach wyszukiwania, że oferowana zawartość nie jest dla nich istotna.

Optymalizacja bloga wyszukiwarki jest zatem złożonym zadaniem, w które należy zainwestować dużo czasu i wysiłku. Ale dzięki SEO ma możliwość pojawienia się wśród wszystkich tych, którzy poruszają się w takiej dziedzinie tematycznej.

Pozycjonowanie bloga – jak zoptymalizować proces pozycjonowania strony

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek oznacza podjęcie wszystkich środków mających na celu poprawę pozycji projektu internetowego wśród wyników wyszukiwania. Tak więc robimy rozróżnienie między optymalizacją na stronie i poza stroną, dwiema gałęziami SEO, które razem ulepszają pozycjonowanie stron internetowych, zwiększając szanse na poprawę ich rankingu. Podczas gdy wszystkie środki SEO, które są realizowane bezpośrednio na blogu (teksty, tytuły, obrazy, metadane itp.) należą do tych na stronie, w zakresie SEO poza stroną skupiamy się na wszystkich czynnikach zewnętrznych, chociaż stworzenie profilu linku, czyli budowanie linków, jest wysuwane na pierwszy plan.

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google

ON-page SEO dla blogów: najważniejsze obszary

Pozycjonowanie stron pod wyszukiwarki Google obejmuje kilka obszarów: podstawowym  jest treść. Obecnie wiadomo wszystkim, że wysokiej jakości treści są podstawową częścią nowoczesnych projektów internetowych, a także stanowią podstawę każdej kampanii marketingowej: dobre, ciekawe teksty i filmy, a także efekty zdjęciowe, zwiększają szanse na zdobycie nowych czytelników na swoim blogu i zachowanie ich w dłuższej perspektywie. Pozytywne oceny i dłuższy czas pobytu na witrynie twojej strony internetowej jej użytkowników, są również pozytywnie odzwierciedlone w rankingu  wyszukiwarki Google.

Innym ważnym kryterium optymalizacji SEO jest wydajność  stron, zaniedbanych przez wielu właścicieli. Dostępność, a w szczególności czas ładowania strony www, z biegiem lat stają się coraz bardziej istotne, również dzięki ciągłemu wzrostowi korzystania  z urządzeń mobilnych. Jeśli wydajność strony internetowej bloga jest niewystarczająca, zarówno użytkownicy, jak i wyszukiwarki ocenią ten czynnik negatywnie. Istnieje jednak wiele możliwości poprawy szybkości ładowania strony. Jeżeli interesuje Cię  optymalizacja strony  pod jej wydajność musisz zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • odpowiednie środowisko hostingowe (procesor, pamięć RAM, miejsce na dysku twardym)
 • układ responsywny lub mobilny
 • rezygnacja z ponadgabarytowych modeli projektowych (motywów)
 • ograniczone korzystanie z wtyczek i skryptów
 • regularne kontrole baz danych

Wskazówka: Tematy i wtyczki, które są omówione w tym miejscu są używane w CMS.

Podczas gdy powyższe środki w większości poprawiają wydajność, poniżej przedstawiamy możliwości tworzenia treści tak odpowiednich, jak to możliwe dla wyszukiwarek internetowych.

Słowo kluczowe: skoncentruj się na motywie i wybierz maksymalnie dwa słowa kluczowe

Dla każdego artykułu, który piszesz na swojej stronie internetowej, należy najpierw zdefiniować jasny motyw, który pojawia się we wszystkich tekstach. Zwiększa to szanse wyszukiwarek klasyfikujących artykuł jako szczególnie istotny w konkretnym temacie. Ponadto warto znaleźć odpowiednie słowa kluczowe dla treści, koncentrując się głównie od jednego do dwóch podstawowych terminów. Szczególnie longtail słowa kluczowe, składające się z ich wielu kombinacji, są ugruntowaną metodą nie tylko do skalowania rankingu w wyszukiwarkach, ale także dotarcia do tych użytkowników, których intencja wyszukiwania pasuje do tematu strony.

Pozycjonowanie stron internetowych: strategiczne rozmieszczenie słów kluczowych

Po zakończeniu wyszukiwania słów kluczowych warto mówić o umieszczeniu terminów we właściwym miejscu: w tytułach i w tagu treści należy uważać, aby nie wstawić słowa kluczowego, które zagraża czytelności tekstu. Nadmierne i nieproporcjonalne używanie słów kluczowych wpływa niekorzystnie na stronę internetową i na obniżenie ratingu jej wyszukiwania. Istotne jest również uwzględnienie odpowiednich słów kluczowych w następujących częściach:

jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji

ADRES URL:

Adres URL jest jedną z pierwszych informacji przetwarzanych przez roboty indeksujące wyszukiwarki. Ponieważ każdy artykuł jest publikowany pod innym adresem URL,masz również możliwość wprowadzenia jednego lub dwóch słów kluczowych w wolnym czasie. Dzięki dobrej strukturze adresów URL, który odzwierciedla kategoryzację artykułów, ułatwia również orientację użytkownika strony internetowej bloga. W ten sposób na przykład adres URL ilmioblog.pl/marketing/consigli-blog informuje czytelnika, że artykuł mieści się w dziedzinie tematycznej poświęconej „Marketing”.

Tag tytułu (nagłówek):

Tytuł jest wyświetlany jako nagłówek wśród wyników wyszukiwania. Służy jako pierwsza sugestia dla wyszukiwarek i potencjalnych klientów szukających informacji na dany temat. W tym przypadku regułą jest zasada: im bardziej ważny termin pojawia się jako pierwszy w tekście, tym lepiej dla optymalizacji SEO.

Opis:

Opis odpowiada krótkiemu tekstowi, który pojawia się jako tytuł wśród wyników wyszukiwania i zapewnia wyszukiwarce, a także czytelnikom więcej informacji na temat zawartości artykułu na stronie internetowej bloga. Opis powinien zawierać co najmniej jedno słowo kluczowe.

Linki wewnętrzne a skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Często pomijane, wewnętrzne łączenie różnych artykułów jest jednak ważną dyscypliną SEO na stronach internetowych blogów. Jeśli masz możliwość łączenia starszych postów związanych z tematem w nowym artykule, zdecydowanie powinieneś to zrobić. W ten sposób zwiększasz nie tylko czas pobytu czytelników na blogu, ale także  szanse, że wszystkie strony twojego bloga będą rozumiane przez wyszukiwarki i wymienione wśród wyników.

W wielu cmsache są wtyczki, które automatycznie łączą się z właściwymi elementami, ale można również ręcznie skonfigurować łącza wewnętrzne. Jeśli połączysz ze sobą dwa artykuły, należy również sformułować naturalny tekst kotwicy, który jest zgodny z kontekstem. Tekst zakotwiczenia jest wyróżnioną  częścią tekstu, na który użytkownik klika, aby przejść do połączonej strony. Tak więc zamiast prostego ogólnego „tutaj”, należy wybrać tekst dla łącza, który jest zgodny z resztą tekstu, na przykład tytuł połączonego artykułu docelowego.

Pozycjonowanie long tailCzyszczenie znaczników motywów a pozycjonowanie stron

Tagi, które są rodzajem „etykiet”, pozwalają na kategoryzowanie elementów tematycznie. Służą one czytelnikom żeby lepiej zorientowali się na stronie internetowej  bloga, jeśli istnieje dobrze zorganizowana lista słów kluczowych, więc zaleca się, aby nie rezygnować z tej funkcji. Tagi nie są meta słowami kluczowymi i dlatego nie są oceniane przez wyszukiwarki, więc nie są bezpośrednio istotne dla optymalizacji dla wyszukiwarek stron internetowych  blogów. Wyszukiwarki z zadowoleniem przyjmują jednak fakt, że użyteczność Twojego bloga jest zwiększana przez tagi wybrane i uporządkowane przez Ciebie.

Wskazówka dla twojej strony internetowej:

Należy uważać, aby nie używać zbyt wielu tagów dla motywów. Skoncentruj się na 15 do 25 jedynych w swoim rodzaju słowach kluczowych. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że wyszukiwarki uznają artykuły, wymienione na stronach o podobnych motywach, jako podwójną zawartość.

Optymalizacja obrazów w wyszukiwarce Google

Tworzenie artykułów na strony internetowe bloga nie ogranicza się tylko do pisania tekstów, ale także treści multimedialnych, takie jak klipy wideo, a przede wszystkim obrazy. Z tego powodu skuteczne  pozycjonowanie strony internetowej dla blogerów zajmuje się również optymalizacją tego typu treści, które są powszechnie rozpoznawane przez wyszukiwarki, ale można je zrozumieć tylko dzięki dodatkowym informacjom. Pod uwagę brana jest wtedy nazwa pliku i tekst alternatywny; ten ostatni można zdefiniować w tagu img-6 odpowiedniego obrazu, używając atrybutu „alt”.

Oprócz pełnienia funkcji „tłumacza” dla robotów wyszukiwarek, tekst alternatywny jest również kluczowym elementem przyjaznych dla użytkownika i dostępnych projektów internetowych: rzeczywistą funkcją atrybutu HTML jest w rzeczywistości opisywanie treści obrazu, w przypadku gdy obraz z jakiegoś powodu nie może być załadowany. Użytkownicy niedowidzący mogą więc odczytać tekst alternatywny za pomocą specjalnych narzędzi. Wybrana przez Ciebie nazwa pliku musi zawierać odpowiednie słowa kluczowe, ponieważ to nie tylko stawia Cię wyżej w klasycznym rankingu, ale także poprawia Twoją pozycję w wyszukiwarce grafiki Google.

 

Skuteczne pozycjonowanie  Search Engine Optimization w wyszukiwarce Google

Jeśli chcesz uruchomić udany blog, musisz pamiętać czym jest optymalizacja strony. W tym przypadku nie tylko słowa kluczowe, użyteczność, struktura tekstu i tym podobne odgrywają kluczową rolę w widoczności witryny, ale ważne jest również, aby konkretnie zwiększyć popularność twojej strony internetowej poprzez aktywną promocję, a przede wszystkim poprzez generowanie linków zwrotnych. Linki te wskazują na znaczenie projektu internetowego w  Google search, dlatego ilość i jakość linków, które odnoszą się do Twojego bloga, służą również wyszukiwarkom jako podstawowy czynnik klasyfikacji w wynikach wyszukiwania stron internetowych.

Ponieważ roboty indeksujące rozpoznają, z których stron pochodzą łącza, ważne jest utworzenie dobrze zróżnicowanego profilu linków z linkami zwrotnymi z różnych źródeł:

 • Linki na forach:

 Na forach użytkownicy wymieniają się linkami stron internetowych na najbardziej zróżnicowane tematy. Jeśli twoja strona internetowa  jest wymieniana, chwalona w postach i doradzana innym użytkownikom forum , oznacza to że pozycjonowanie strony jest skuteczne. Blog pojawia się w naturalnych wynikach wyszukiwania , ma odpowiednią strategię pozycjonowania przez co cieszy się pewnym autorytetem w internecie.

 • Linki z innych blogów: 

linki, które zostały utworzone przez innych menedżerów blogów, są jednakowo skonfigurowane jako siła napędowa rosnącej popularności linków. Przyczyniają się one do widoczności strony.

 • Linki na listach branżowych lub artykułach: 

Umieść swój blog lub niektóre artykuły w indeksie online, aby uzyskać cenne linki zwrotne, ale także zwiększyć popularność swojego bloga wśród użytkowników.

 • Linki na dużych portalach:

 Portale na których jest dużo treści i które mają dużą liczbę odwiedzających, są źródłem pierwszej jakości, które konsolidują wiarygodność twojego bloga, nawet jeśli nie są decydujące dla linków zwrotnych.

Możesz również wygenerować własne linki zwrotne, wstawiając link do artykułu, na przykład w miejscu zarezerwowanym dla komentarzy z podobnego artykułu z innego bloga, sugerując, że napisałeś coś na ten sam temat.

 Wskazówki: Starannie wybierz linki partnerskie i upewnij się, że są one niezawodne. Spróbuj również wygenerować tematycznie odpowiednie linki zwrotne dla swojej strony internetowej.

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google

Te wtyczki CMS pomagają w optymalizacji SEO i widoczności strony Twojego bloga

Istnieją niezliczone moduły i wtyczki do różnych systemów CMS, które ułatwiają pozycjonowanie stron pod kątem wyszukiwarek dla blogów. Należą do nich np. Rozszerzenia do kompresji obrazów czy tworzenia mapy serwisu XML (widok struktury bloga), a także moduły do cachowania czy sprawdzania linków, za pomocą których można sprawdzić działanie linków wewnętrznych i zewnętrznych. 

 

Oto kilka przydatnych wtyczek dla najważniejszych systemów CMS: 

 • WordPress Yoast SEO: 

Yoast SEO to jedna z najbardziej kompletnych wtyczek SEO do WordPress. Rozszerza CMS o funkcje do automatycznego tworzenia metainformacji, identyfikacji duplikatów treści i analizy słów kluczowych, by wymienić tylko kilka głównych cech. Ponadto możesz użyć rozszerzenia do wygenerowania mapy witryny XML lub edycji pliku robots.txt lub .htaccess. Oprócz darmowego wariantu, który można również znaleźć w oficjalnym katalogu wtyczek WordPress, dostępna jest edycja premium z dodatkowymi funkcjami, dzięki której można np. Podejrzeć posty w mediach społecznościowych przed ich opublikowaniem. 

 • Sprawdzanie stanu zerwanego łącza WP: 

Dzięki narzędziu do sprawdzania stanu zerwanego łącza możesz sprawdzić linki i obrazy swojego bloga WordPress. Więc wiesz, czy linki nadal działają, czy też niektóre w międzyczasie są „martwe”. Ponadto wtyczka ujawnia całkowitą liczbę wszystkich linków za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego, a także wszystkie linki z różnymi adresami URL. 

 • Podstawy SEO:

Dzięki rozszerzeniu SEO Basics dodaj dodatkowe pola do bloga utworzonego za pomocą TYPO3, wprowadzając tag i opis tytułu. Możesz również uzyskać za pośrednictwem strony podsumowanie wszystkich tytułów i opisów projektu, które można znaleźć w „Web” -> „Info”. W trybie edycji dowiedz się również, czy często wprowadzałeś słowa kluczowe w opisie.

 • mindshape SEO:

 Aby łatwo skonfigurować tytuł i opis, rozszerzenie Mindshape SEO jest również szczególnie odpowiednie. Oprócz nowych pól do wprowadzania tych informacji, w „Podgląd SEO” otrzymujesz przegląd wszystkich stron twojego bloga włącznie z podglądem wyników wyszukiwania Google,a także ocenę wprowadzonych metadanych. Ponadto moduł umożliwia implementację generatora map witryn XML i pola do wstawiania określonych metatagów dla Facebooka.

 

Joomla

 • Easy Frontend SEO (EFSEO):

Dzięki rozszerzeniu Easy Frontend SEO typu open source rozszerzysz instalację Joomla o opcje łatwego zarządzania wszystkimi ważnymi metadanymi w przedniej części. Można wybrać, czy dane mają być generowane automatycznie, czy wprowadzane ręcznie, i definiowane dla ostatniej opcji z precyzyjnymi uprawnieniami dostępu, nie wszyscy użytkownicy muszą mieć możliwość edytowania tytułów i innych metadanych.

 • SEO Keyword Factory

SEO Keyword Factory jest przydatnym rozszerzeniem dla klasycznych funkcji SEO. Wtyczka automatycznie generuje adresy URL zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek,które zawierają najważniejsze słowa kluczowe.

 

Drupal

 • SEO w czasie rzeczywistym dla Drupala:

Na podstawie biblioteki JavaScript YoastSEO.js i metatagu, SEO w czasie rzeczywistym dla Drupala przeprowadza analizę stron blogów w czasie rzeczywistym. Tak więc rozszerzenie sprawdza również, czy twoje artykuły są wystarczająco długie, jeśli zostały zintegrowane odpowiednie opisy ze słowem kluczowym fokus lub jeśli tekst jest skonstruowany tak, że jest zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek.

 • CDN:

Jeśli twój blog jest bardzo popularny i planujesz zintegrować sieć do dostarczania treści, aby poprawić wydajność witryny i uniknąć przeciążenia serwera www, moduł Drupal CDN jest właściwym wyborem. Automatyczne dostosowuje adresy URL danych projektu (CSS, JavaScript, czcionek, filmów, obrazów itp.), tak aby odwiedzający otwierali je z wybranej sieci CDN, a nie z serwera sieci web.

 • keywordDensity

Biorąc pod uwagę wszystkie wbudowane elementy, rozszerzenie keywordDensity ocenia gęstość słów kluczowych w artykułach blogowych. W tym celu można wybrać trzy słowa kluczowe dla każdego artykułu i wprowadzić konkretne informacje, na podstawie których tekst jest oceniany, który będzie prezentować czerwone, żółte i zielone podświetlenia. W połączeniu z rozszerzeniem keywordsAnalytics i Google Search Console możesz zwiększyć liczbę referencyjnych słów kluczowych.

 • Google Keyword Suggest (qwat-gks): 

Dzięki modułowi qwat-gks możesz skorzystać z możliwości wyszukiwania Google bezpośrednio z zaplecza Contao. Dzięki zidentyfikowanym propozycjom możesz wzbogacić swój wybór słów kluczowych, a tym samym zoptymalizować teksty, tytuły i opisy artykułu dla wyszukiwarek.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu