Skip to main content

SEO i pozycjonowanie odpowiadają za widoczność strony w Google. Niestety algorytmy i czynniki, które mają największy wpływ na pozycję konkretnej witryny, stale się zmieniają. Coraz większe znaczenie ma alternatywne wyszukiwanie za pomocą głosu, a nie wpisywania frazy. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych czterech lat 30–50% naszych wyszukiwań będzie odbywało się za pomocą głosu i nie będzie wymagało kontaktu z ekranem. Krótko mówiąc, jest to trend w Google na 2020 r. Zmiana ma kilka bardzo wyraźnych zalet, ale sprawi, że SEO będzie jeszcze trudniejszym zadaniem. To jednak nie wszystko. Przyjrzyjmy się przewidywaniom, które czynniki będą najbardziej wypływały na widoczność strony w 2020 roku.

SEO w 2020 roku – co się zmieni?

SEO w roku 2020 będzie wiązało się z jeszcze większą konkurencją niż dzisiaj. Wyszukiwarki nadal  będą wykonywać swoje „standardowe zadania” w witrynach indeksujących. Nadal będziemy korzystać z Google, aby uporządkować informacje i źródła informacji. Ilość treści i stron w internecie sprawia, że jeszcze trudniej jest pozycjonować stronę przy wykorzystaniu samego content marketingu.  Zatem media społecznościowe i profil linków będą miały jeszcze większy wpływ na wyszukiwanie organiczne. Ostatnie aktualizacje Google miały rzekomo podnieść znaczenie autorytetu strony i sprawienie, że jest to jeden z czynników decydujących o pozycji.  Zwiększy się również trend integracji aplikacji ze stronami, w celu zapewnienia jeszcze lepszych doświadczeń internaucie. Koncentracja na tworzeniu satysfakcjonujących wrażeń z urządzeń mobilnych poprzez responsywne witryny i aplikacje wpłynie na sposób wyszukiwania w 2020 roku. Rosnąca konkurencja może również prowadzić do zaostrzenia konkurencji w marketingu PPC, powodując wzrost cen ofertowych na popularne słowa kluczowe. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym sposobom, o które trzeba będzie zadbać w 2020 roku, aby strona mogła zająć wysoką pozycję w rankingu.

Reklamy w google i facebook z ĆwierkająZmiana wyglądu SERP – skuteczniejsze reklamy

Model biznesowy Google jest prosty: zmodyfikowany wygląd w SERP (m.in. zmiana oznaczenia, która strona jest linkiem reklamowanym) ma na celu zwiększenie ilość zysków z reklam. W tej praktyce nie ma niczego złego, jednak jeżeli chcemy konkurować w wynikach wyszukiwania organicznego, konieczne jest zoptymalizowanie wyglądu strony w SERP, czyli wynikach wyszukiwania. Reklama ma mały symbol [Reklama] obok, ponieważ jest to prawnie wymagane. W przeszłości zmieniły kolor tego symbolu z żółtego na zielony, aby był mniej zauważalny, zwiększając w ten sposób współczynnik klikalności (CTR) i przychody. Dodając ikony ulubionych (tego samego rozmiaru co symbol reklamy) do tytułów witryn, ludzie przyzwyczajają się do symbolu i zaczynają ignorować informacje o tym, że to reklama. Ponownie zwiększa to CTR. Oznacza to, że kampanie reklamowe przynoszą jeszcze większe korzyści niż wcześniej. Warto więc z tego skorzystać. Przy okazji warto poprawić opis strony i tytuł, który wyświetla się przy wynikach w Google, ponieważ czasem to może być największą przeszkodą sprawiającą, że klienci nie wchodzą na stronę.

szybkość strony a SEO - page speed insightPolecane fragmenty – snippety

Jednym ze sposobów na wykorzystanie zmian w SERP jest celowanie w osiągnięcie pozycji, w której wyświetlają się wybrane informacje ze strony, czyli tzw. pozycja zero. Snippety są niekontrolowane, jednak poprzez odpowiednie zabiegi można sprawić, że treść konkretnej strony będzie wyświetlana od razu w formie odpowiedzi na pytanie.  Tak długo, jak istnieje ten typ fragmentu, musisz go śledzić na swoich stronach informacyjnych. Sposobem na wybranie tych informacji jest podanie informacji, które są dostępne w wykazie i łatwe do zrozumienia dla komputera (Google). Przede wszystkim potrzebujesz list punktowych i tabel HTML. Poza tym najważniejszy jest oczywiście autorytet strony i SEO.

Protokół HTTP / 3 + QUIC

Jeżeli chodzi o zmianę protokołów, to jest to zagadnienie bardzo techniczne, jednak w przyszłości może to być konieczność, jeżeli chcesz wyprzedzić wszystkich konkurentów.  Po pierwsze, odpowiada za to, w jaki sposób przeglądarki komunikują się z serwerem za każdym razem, gdy żądane są informacje (takie jak obraz lub skrypt). Istnieją 2 główne protokoły, protokół http/1 i protokół HTTP / 2. Jednak tylko około 35% stron internetowych korzysta w tym momencie z lepszej wersji. Http / 2 pozwala na jednoczesne ładowanie obiektów takich jak obrazy lub skrypty, podczas gdy stary http/1 ładuje wszystko jeden po drugim. Oznacza to, że nowszy protokół ładuje strony znacznie szybciej. Pod koniec 2019 r. wdrażanie rozpocznie kolejna rewolucja. są bardzo techniczne, ale można śmiało powiedzieć, że Internet staje się jeszcze szybszy, bardziej niezawodny i jeszcze bezpieczniejszy. Co ciekawe Menedżer tagów Google i Analytics ładują się już przy użyciu nowego protokołu, czyli http/3. Jak możesz to zaimplementować? Twój dostawca hostingu z pewnością zacznie go kiedyś obsługiwać, jednak zajmie trochę czasu. Ale możesz używać np. Cloudflare CDN do swoich zdjęć i skryptów, ponieważ od samego początku ogłosili wsparcie dla http / 3.

pozycjonowanie w google - zaufaj specjalistom

Jakość treści wciąż są kluczowe

Treści SEO są już od dawna najważniejszym czynnikiem w budowaniu pozycji strony w Google. Jednak, jak wiadomo, algorytmy Google są nieznane, dlatego tak naprawdę nikt nie wie, w jaki sposób oceniana jest jakość treści.

Czy kiedykolwiek szukałeś wiadomości o, powiedzmy, następnym filmie Marvela lub odpowiedź na pytanie, na które można by odpowiedzieć w jednym akapicie? Pewnie tak, i pewnie niejednokrotnie byłeś zdziwiony, że artykuły z odpowiedzią posiadają znacznie więcej informacji, niż mógłbyś przypuszczać, są możliwe do napisania na konkretny temat. Przyjrzyjmy się czynnikom, które powinien spełniać artykuł „wysokiej jakości”

  • Mieć wystarczającą ilość znaków (powinien zamykać wybrane zagadnienie lub nawet wychodzić ponad)
  • Ma obrazy, tabele, wypunktowania, cytaty, video
  • Łączy się z innymi stronami witryny poprzez wewnętrzne linkowanie
  • Zawiera przydatne informacje, a użytkownicy nie wychodzą ze strony po kilku zdaniach

Nowy blog z 50-100 wysokiej jakości artykułami będącymi odpowiedziami na długie zapytania (tzw. słowa kluczowe długiego ogona), po około 7-8 miesiącach, zacznie osiągać swoją pierwszą krzywą wzrostu. Zaczyna pojawiać się w rankingu, zdobywać ruch, a Google zauważa, że sygnały użytkownika (czas przebywania, zaangażowanie, współczynnik odrzuceń) wyglądają bardzo dobrze. To powoduje kolejny wzrost pozycji w rankingach, więcej użytkowników i  więcej pozytywnych sygnałów dla Google. Wreszcie pojawiają się linki zwrotne, ponieważ wiele osób znajduje artykuły i podaje do nich linki ze względu na ich wysoką jakość.

audyt seoWyszukiwanie głosowe

Jeśli masz wiele stron z długimi treściami wysokiej jakości, a na stronie jest także wiele wyrażeń kluczowych, to tak naprawdę Google posiada wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać ranking dla wszystkich rodzajów fraz, których nigdy nie zoptymalizowałbyś ręcznie. Dzięki wyszukiwarkom głosowym ludzie wypowiadając frazy i pytania, a nie wpisując słowa kluczowe, mogą dotrzeć do twojej strony, nawet jeżeli sformułują pytanie w inny sposób niż Ty zatytułowałeś swój artykuł. Co ciekawe aż 15% wszystkich zapytań w Google nigdy wcześniej nie było zadane. Im więcej wartościowych treści na stronie, tym więcej słów i tym większe szanse, że zostaniesz wybrany jako trafna strona dla złożonego zapytania o długim ogonie. Oto kilka przydatnych narzędzi do wyszukiwania zapytań, których używają internauci. Są to darmowe narzędzia, które można wykorzystać do poszukiwania inspiracji.

  • answerthepublic.com
  • Google Trends
  • Google Keywords Planner
  • ubersuggest.io

Responsywne witryny, a SEO

Nawet jeśli Twoja witryna zmienia się na urządzeniach mobilnych, nadal możesz tracić przez brak kompatybilności z urządzeniami mobilnymi. Przypominamy, że Google miał osobne wskaźniki dla wyszukiwań na komputerze i urządzeniach mobilnych. Teraz wszystko opiera się na samym indeksie mobilnym. Więc jeśli Twoja witryna nie jest jeszcze zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, to pierwsza rzecz, o którą trzeba zadbać.  Można znaleźć wiele witryn, w których tekst jest zbyt mały dla urządzeń mobilnych. Czasem problemem są grafiki. Można  z tego wyciągnąć wielką naukę. Google poważnie traktuje kompatybilność urządzeń mobilnych. Nawet na responsywnych witrynach internetowych musisz upewnić się, że wszystko jest w najlepszym stanie. Jeszcze jednym częstym problemem jest ustawianie obrazów lub przycisków zbyt blisko siebie, przez co się one zlewają.

Skuteczny marketing w internecieLinki zwrotne dla SEO w 2020 r

Ranking w Google jest ostatecznie kombinacją sygnałów od użytkowników, a linki zwrotne zawsze były w tej kwestii najważniejsze. Wspomnieliśmy, że treść sama może się pozycjonować, zajmując wysokie pozycje w rankingach dzięki dobrym sygnałom użytkowników, które informują Google, że Twoja witryna jest rzetelna. Wraz ze wzrostem rankingów otrzymujesz linki w naturalny sposób, a strona osiąga jeszcze większy wzrost. Chociaż niektórzy ludzie porzucają linki lub w ogóle się nimi nie przejmują, aktywne działanie na tym polu znacznie przyśpiesza rezultaty.

Nie trzeba dodawać, że Twoje linki muszą mieć jakość. Linki mogą pochodzić z YouTube, mediów społecznościowych, artykułów (dla lokalnych firm) i postów gości. Jeśli spędzasz czas na tworzeniu wysokiej jakości treści na swojej witrynie, znalezienie linków do niej jest całkowicie rozsądne. Ludzie będą linkować do jakościowych treści, więc zasięg może przynieść wiele sukcesów. A jeśli możesz napisać wysokiej jakości posty dla innych stron, które prowadzą do ciebie, również powinieneś skorzystać z takiej opcji. Pamiętaj jednak, aby linki pojawiały się w miejscach, w których mogą przynosić wartość dla użytkownika.

Pozycjonowanie i kampanie ads - Freelancer SEOĆwierkają – pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron w najbliższych latach będzie tylko trudniejsze, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów, dla których żadne wyzwanie nie jest straszne. Paweł Wróblewski oferuje skuteczne pozycjonowanie w Gdańsku i Olsztynie. Niezależnie od tego, czy chodzi o strony firmowe, czy sklepy, optymalizacja, i budowanie profilu linków i wartościowe treści sprawią, że witryna szybko znajdzie się na wysokiej pozycji w Google.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu