Skip to main content

Senuto – krótka charakterystyka programu

Jest to aplikacja do monitoringu działań SEO. Dziedzina ta pozwala na tworzenie fraz kluczowych, które trafiają na treści na stronie. Narzędzia Senuto są łącznikami pomiędzy algorytmami wyszukiwarki Google, a marketingowcami oraz specjalistami od pisania treści. Ich odpowiednie rozmieszczenie oraz wykorzystywanie ma pozytywny wpływ dla oby stron. Klienci wpisują słowa kluczowe, które odpowiadają im wymaganiom. Strona z odpowiednią frazą kluczową zostaje wyszukana i podana klientów na tacy. Na swoim ekranie klient może kliknąć w nasz link i dokonać interakcji. Może to być: zakup produktu, wystawienie komentarza, przeczytania bloga czy kontakt telefoniczny z firmą. O możliwościach oraz funkcjach aplikacji Senuto dowiesz się, czytając ten artykuł.  Jeśli ktoś na codzień robi audyt seo to nie może pominąć tego narzędzia.

Senuto - polskie narzędzie seo które kochamy.

Co to jest Senuto?

To platforma doradcza dla tworzących kampanie marketingowe w sieci. Senuto daje wiele możliwości dla: agencji SEO oraz branży e-commerce. Jest sposobem na ważną z cech marketing. Poza planowaniem i wdrażaniem kampanii marketingowych pracownicy muszą się skupić się na monitoringu. Za pomocą platformy Senuto można z najwyższą skutecznością dokonywać analizy pod wieloma kontami. Z pewnością podstawową funkcją Senuto jest analiza słów kluczowych. Na jej podstawie wiele klientów wybiera produkty i usługi. Są drogowskazem dla wyszukiwarki, które odpowiada na pytanie: Czego oczekuje klient? Zamiast przeprowadzać tradycyjne ankiety, pytać klienta o propozycje zakupowe użytkownik wpisuje dane hasło w wyszukiwarkę. Wyświetla mu się lista treści powiązanych z hasłem wyszukiwania. Na tej podstawie klient może dokonywać wyboru zakupowego lub czytać interesujące go treści.

Dlatego zadaniem agencji SEO oraz sklepów e-commerce polega na perfekcyjnej znajomości słów kluczowych. Ręczne ich wyszukiwanie jest niezwykle trudne i pracochłonne. Potrzeba byłoby analizować każdy tekst i szukać w nich powiązań ze słowem kluczowym. Dużo szybciej oraz sprawniej przebiega proces automatycznego wyszukiwania słów przez platformę Senuto. Za jej pomocą możemy dokonywać niemożliwego. Inteligentny algorytm skanuje roboty od Google w celu poszukiwania słów kluczowych. Tak oto tworzy się baza, która może być niezbędna przy tworzeniu treści na stronę oraz wykonywania codziennego monitoringu stron internetowych. Bazy danych na platformie są w stanie przeanalizować aż setki tysięcy słów kluczowych. 

Senuto - polskie narzędzie seo które kochamy.

Jaka funkcjonalność oferuje Senuto?

 • Narzędzia do analizy konkurencji – w tym przypadku możemy się skupić na oprogramowaniu do analizy słów kluczowych Senuto. W tym przypadku możemy liczyć na monitoring działań własnych w oparciu o narzędzie Google analytics. W platformie senuto wielu ekspertów zaleca prowadzenie takich działań pod kątem topical authority. W telegraficznym skrócie jest to działanie, które ma na celu odsyłać do stron o rzetelnej wiedzy. Raport w oparciu o kilka danych o analizie konkurencji mogą opierać się na 3 założeniach: wyznaczenie fraz konkurencji, na których domena klienta nie jest widoczna. Dodatkowo system może być doposażony w raport o podziale tematów artykułów na słabe frazy konkurenta.
 • Analiza SERP – to narzędzie do analizy struktury treści. Za jego pomocą możesz podglądać konkurencję. W analizach SERP bierzemy pod uwagę dziesięć najlepszych stron, które zaklasyfikowały się w wynikach wyszukiwania. Strony są porównywane pod kątem ilości nagłówków, długości treści na stronie. Porównanie dotyczy także stosunku treści do kodu strony. Tak przygotowany raport może Ci pomóc w określaniu całej struktury własnych stron.

 • Alerty informacyjne  – narzędzie do raportowania pełni rolę informacyjną. Alerty są sposobem na szybkie powiadamianie o zmianach, jakie zachodzą na stronach. Alerty można podzielić na 3 główne funkcje. Pierwszą z nich jest funkcja automatyczna. Ten typ raportu obowiązuje na temat kanibalizacji oraz tygodniowym podsumowaniu projektu. Alerty ręczne mogą dotyczyć wyniku projektu, domeny własnej lub konkurencji. W ręcznym wprowadzaniu alertu możesz ustalić własną nazwę, odbiorcę alertu oraz powód wysłania powiadomienia.

Jak wykryć kanibalizację za pomocą Senuto?

Kanibalizacja to sytuacja, gdzie frazy kluczowe odpowiadają za pozycjonowanie strony Google pod kątem kilku fraz. Przyczynami takiej sytuacji są m.in.

 • Występowanie:

  • podstrony z artykułami na bardzo podobne tematy,

  • URL dostaje inną liczbę linków wewnętrznych,

  • pozyskiwania linków na jeden anchor tekst dla dwóch różnych adresów URL,

  • kategoria w sklepie odnosi się do tego samego słowa kluczowego,
  • innych błędów w architekturze informacji (podobne produkty w sklepie internetowym, błędne stosowanie kategorii i innych taksonomii jak tagi)

Zanim przejdziemy do ratowania strony trzeba namierzyć przyczyny kanibalizacji. Do ich wykrycia niezbędne jest posiadanie narzędzia senuto z funkcją raportowania.

Prawidłowo przeprowadzony raport powinien być wykonany w oparciu o: 

 • analizę domeny – system będzie analizował domenę główną oraz subdomeny,
 • analiza czasowa – raport może odnosić się do mierzenia strony na kilka punktów odległych czasowo. Można je podzielić z uwagi na dni tygodnia. Pierwsza analiza może dotyczyć słów kluczowych, w których adres URL rotował się w poniedziałek. Istnieje możliwość monitoringu wczorajszej rotacji. Rotacja może być ustalana na okres od 1 dnia do nawet 2 tygodni.
 • analiza słów – odnosi się do słów kluczowych objętych kanibalizacją
 • analiza sekcyjna -podzieli kanibalizowane słowa ze względu na sekcje.

Wykrytą kanibalizację można leczyć na wiele sposobów:

 • podpięciu pod adres URL słowa, która najlepiej pasuje do struktury linku,
 • przekierowanie dublera strony 301 na poprawny adres,
 • zmiana podstrony do witryny kanonicznej, czyli zawierającej oryginalne źródło treści,
 • przekierowanie strony na poprawny link wewnętrzny,
 • zmiany w linkowaniu zewnętrznych

Senuto - polskie narzędzie seo które kochamy.

Baza słów kluczowych w senuto

W celu prawidłowego przygotowania fraz kluczowych warto zapoznać się z raportem Słowa zależne. Do prosty raport, które poszukuje słowa podobne tematycznie do treści strony. Odnajduje frazy, które łączą się z autorskim słowami kluczowymi. Wyszukiwanie słów odbywa się automatycznie. Jest to dobry patent na ręczne wyszukiwanie słów kluczowych w Internecie, słownikach językowych itd. Za pomocą raportu możesz wykorzystać w budowaniu tzw. pokrycia tematycznego. Nadają się do lepszego pozycjonowania strony. Im więcej fraz głównych, pobocznych i tzw. z drugiego ogona, tym lepsze możliwości na pozycjonowanie stron w Google.

Algorytm wyłapujący słowa zależne potrafi analizować słowa pod kilkoma parametrami. Poza gramatyką jest w stanie wyłapać frazy często współwystępujące z zadanym keywordem. Tego rodzaju słowa mogą stanowić wartość dla algorytmu Google. Z jednego, prostego powodu – są uzupełnieniem tekstu o ważne informacje dla czytelników. Słowa zależne wpływają na pozycjonowanie z uwagi na częstotliwość współwystępowania z tematem. Poza ilością słów oraz jej popularnością słowa zbieżne są wyróżnikiem pozycjonowania SEO. Ciężko je uzyskać, a ich wartość jest dla wyszukiwarek prawdziwym unikatem. Raport słowa zbieżne możesz wykorzystać do tworzenia własnej kategorii produktów oraz usług. Dzięki czemu Twoje produkty nabiorą nowego znaczenia.

Jakie narzędzia oferuje Senuto?

Funkcje platformy Senuto są różne. Wszystko zależy od wersji, które zamierzamy wybrać. W tym akapicie postaram się opisać je wszystkie. Będą one podzielone pod kątem wariantów programu. Na stronie producenta możemy skorzystać z aż 3 typów programów:

SENUTO SUITE – jest to typ programu, w którym możemy mówić o podstawach w zakresie pozycjonowania SEO. Aby tworzyć odpowiedni ruch organiczny na stronach konieczne jest posiadanie aż funkcji tego programu.

 • Pierwszym z nich jest analiza widoczności. Jak podkreślają użytkownicy platformy Senuto może być wykorzystywane do weryfikacji sukcesu danej kampanii. Za ich pomocą można sprawdzać skuteczność działań marketingowych. Za jego pomocą poznać swoją sytuacje w wyszukiwarce Google. Senuto umożliwi się podgląd indeksowania własnej witryny. Pokaże, czy znajduje się w Top 3 czy Top 40 globalnej wyszukiwarki. W celu poprawy widoczności na stronie platforma umożliwia śledzenie działań konkurencji Można to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich śledzenie słów kluczowych, które wykorzystuje Twoja konkurencja.

 • Baza słów kluczowych to drugi typu usługi. Jest ona niezbędna dla copywritera w celu napisania tekstu na stronie. Za pomocą słów można tworzyć ofertę, która będzie wyświetlona na 1 karcie wyszukiwania. Z uwagi na brak umiejętności wróżbiarstwa, zaglądania do umysłu użytkowników Google oraz przepowiadania przyszłości musimy korzystać ze specjalistycznych narzędzi. Tworząc tekst pod stronę internetową warto być szybszym od własnych odbiorców. Dopasowanie się do użytkownika pozwala na osiąganiu sukcesów w biznesie. Jak to zrobić? Skorzystać z narzędzia do tworzenia słów kluczowych. Za ich pomocą stworzyć katalog słów, które posłużą Ci przybudowie innych tekstów.

 • Monitoring pozycji to ostatnia usługa z rodziny suite. Polega ona na monitoringu oraz optymalizacji pracy własnej. Z pomocą platformy Senuto można kontrolować wszelkie zmiany w projekcie. Możliwość stworzenia własnej historii i metryk wpływa na podgląd Twoich działań na każdym etapie projektu. Osobisty monitoring pozwala na poszerzenie zakresu słów kluczowych. Jeśli chodzi o zarządzanie projektami istnieje możliwość automatyzacji w zakresie tworzenia raportów. Z pomocą strony senuto można łączyć dane z aplikacji Google Analytics i Google Search Console.

SENUTO ENTERPRISE – to podział na narzędzia do kreowania kampanii marketingowych. Są przydatne na początkowym etapie tworzenia strategii. Nie brakuje narzędzi do planowania stron, które od kilku lat są w przestrzeni wyszukiwarki Google.

 • Zaczniemy od Content Planningu. To pomocna dłoń każdego copywritera. Ta funkcja jest workiem inspiracji dla początkujących i przyszłych copywriterów. Jeśli nie masz pomysłu o czym pisać, możesz liczyć na pomoc w postaci gotowych tematów. Istnieje także możliwość generowania automatycznego artykułów. W celu uzyskania topical authority w Google algorytm senuto będzie dopasowywał artykuły pod lepsze pozycjonowanie.

 • Seo Consulting to jedna z propozycji stricte doradczych. Dbając o jakość naszych usług korzystamy z algorytmów bazy danych. Aby mieć zawsze rękę na pulsie wykorzystujemy m.in. algorytmy Big Data / Data Mining. Za ich pomocą możemy przeprowadzać skomplikowane analizy danych. Nie brakuje funkcji w oparciu o Machine-learning, które jest niezbędne do wprowadzania coraz to nowych rozwiązań.
 • Możliwość wstawanie linków źródłowych jest konieczną czynnością. Dobrze wstawiony link zachęca użytkownika do zobaczenia usług powiązanych. Istnieje także możliwość wyboru konkurencyjnego produktu. Senuto umożliwia wstawanie linków wewnętrznych w sposób automatyczny. Jest to sposób na oszczędzanie czasu przez copywritera. Od 2 tygodni od podania treści na stronie możesz obserwować zwiększone wyniki wyszukiwania.

INNE – w skład usług od senuto wchodzi m.in możliwość skorzystania z API. Jest to interfejs, który umożliwia osobom na połączenie własnych narzędzi pod system. Za pomocą tej usługi możesz tworzyć bogate raporty dla klientów. Nie ma konieczności na ręczne zbieranie i segregacje danych w zupełnie innym programie. Program pozwala na wygodną obserwacje własnych danych. Dzięki senuto obsługa kilkunastu narzędzi staje się łatwa i uproszczona, co do minimum.

Analiza widoczności za pomocą Senuto

Widoczność pod kątem fraz kluczowych musi być na bieżąco monitorowana. O dobrą pozycje w wyszukiwarkach Google dba także Twoja konkurencja. Ma równe szanse na zdobywanie wartościowych fraz kluczowych. Może Ci podbierać frazy kluczowe oraz pozycjonować nowe. Dlatego trzymanie ręki na pulsie jest niezwykle istotne. Jak dbać o własny prestiż swoich stron? W dość prosty sposób. Wystarczy, że na bieżąco zajmiesz się monitoringiem. Możesz go wykonać z pomocą narzędzi senuto. W module analiza widoczności zajdziesz moduł zwrosty/spadki, który pomoże Ci dbać o dobrą pozycje stron. 

Raport składa się z kilku prostych elementów. Posiada on dwie funkcje do monitoringu w porównaniu do wczoraj lub do poniedziałku w zeszłym tygodniu. Za ich pomocą możesz skutecznie ustalić etapy pisania oraz wzmacniania słów kluczowych o dodatkowe treści. Raport dzieli się na dwie rubryki. Pierwsza z nich dotyczy wzrostów. Metryka zmiana pozycji to pierwszy klucz do ustalanie zmian w zakresie słów kluczowych. W tym przypadku pozycja jest na plusie. Analogicznie rubryka spadek będzie wykazywała współczynnik ujemny w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Ciekawym sposobem na prezentacje danych szefostwu, klientowi czy pracownikom jest funkcja sortowania. Na tym etapie dane raportowe mogą zostać posegregowane i podzielone na słowa kluczowe czy pozycje wyszukiwania.

Istnieje możliwość zapisu raportu w formacie XLSX. Taki typ eksportu pozwala na otwarcie plików na każdym modelu laptopa z podstawowymi edytorem tekstowym.

Czemu agencje wybierają senuto?

Aplikacja senuto jest wybierana z uwagi na optymalizację kilku procesów m.in. raportowania, wyszukiwania fraz kluczowych oraz podsuwania gotowych tematów artykułów. Te 3 funkcje można zamieścić w jednym narzędziu. Z uwagi na interfejs API można je połączyć w jedno sprytne narzędzie. Jest to spowodowane przez dużą liczbę stron i projektów, które jesteśmy w stanie wykonywać w pracy. Na platformie senuto mamy możliwość skorzystania z multifunkcyjnych narzędzi do monitorowania.

Za ich pomocą można dokonywać wiele analiz w oparciu o Google Analytics, Google Search Console czy Google Big Data. W przypadku pojedynczych narzędzi musimy przełączać się pomiędzy zakładkami. Na senuto możemy mieć wszystko w jednym miejscu. Na prowadzenia monitoringu 24-godziny na dobę może zostać przeprowadzony dzięki aplikacji senuto. To doskonałe rozwiązanie dla kierowników, menadżerów działu, którzy chcą zawsze trzymać rękę na pulsie.

Agencje SEO często korzystają z rozwiązania senuto z uwagi na masą inspiracji. Za ich pomocą można tworzyć autorskie artykuły bez konieczności żmudnego planowania.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu