Skip to main content

SEMrush

Semrush co to jest?

Semrush jest niezwykle popularnym narzędziem, które służy do badania efektywności kampanii SEM i SEO. Produkt pozwala na badanie witryny z pomocą ponad 50 różnych narzędzi. Dzięki niemu możliwe jest zlokalizowanie błędów na stronie, zbadanie profilu linków wychodzących i przychodzących. Narzędzie pozwala także na zbadanie konkurencji, jak i analizowanie słów kluczowych.

Semrush - potężne narzędzie seo

Co robi SEMrush?

Semrush jest kompletnym narzędziem, które pomaga w dokładnym zrozumieniu, na jakim etapie się znajdujemy i gdzie usytuowani są nasi konkurenci w wynikach wyszukiwania. W których obszarach udało się nam osiągnąć sukces, a w których mamy coś do poprawienia.

Jakie parametry możemy monitorować?

Przedsiębiorstwo działa na rynku począwszy od 2008 roku i pozwala na mierzenie efektywności backlinków, wyszukiwania organicznego, potencjału fraz kluczowych, jak i ruch na stronie. Semrush umożliwia także porównywanie domen, generuje też niezależne raporty i statystyki. W rozszerzonym planie, można skorzystać z pomocy właściwego asystenta SEO, który podda sprawdzeniu, czy tworzone przez nas treści mają potencjał. Służy też do mierzenia efektywności dotyczącej reklam Google Ads – do badania potencjału wybranych słów kluczowych, jak i tworzenia efektywnych reklamowych treści. Jeśli chodzi o cennik semrush to najbardziej podstawowa subskrypcja kosztuje 99 dolarów, z możliwością rozszerzania do wersji business za kwotę 399 dolarów.

Semrush - potężne narzędzie seo

Kluczowe funkcjonalności Semrush

Po dokonaniu pierwszego logowania do testowego konta Semrush, pierwszą rzeczą, którą zauważymy, będzie to, iż mamy sporo różnorodnych funkcji i narzędzi do wybrania. To, od czego chcemy zacząć, zależne jest od informacji których poszukujemy i w jakiej organizacji się znajdujemy, czy jest to agencja, czy pracujemy po stronie klienta.

Domain Analytics

Domain Analytics pozwala nam na przejrzenie własnej witryny. Pierwszym miejscem, które jest warte uwagi celem przeanalizowania będzie karta projektu, która zawierać będzie migawkę ważnych metryk strony, w tym też estymację ruchu organicznego, danych dotyczących słów kluczowych, linków zwrotnych, czy też płatnych wyników wyszukiwania.

Wada

Niestety istnieją pewne wady omawianego narzędzia. Podczas analizy ilości słów kluczowych na jakie będzie widoczna strona, wartość jaka widnieje dla naszej witryny może odbiegać znacząco od faktycznego stanu. Oznacza to, iż baza dla naszego kraju nie jest zbytnio rozbudowana. Na przykład w Senuto można mieć w top50, 886 słów kluczowych, w Ahrefs np. 1420 w Top100, zaś w Semrush tylko 95.

SEMRush Organic Research

Następna zakładka w Domain Anlytics, zawiera wiele danych odnośnie widoczności naszej strony w wynikach wyszukiwania, zmian tychże pozycji, największych na rynku konkurentów, jakości ruchu estymowanego, który generowany jest przez właśnie te frazy, ale głównie estymacji ruchu non-brand i brand.

Zaleta

Wewnątrz raportu można znaleźć informacje odnośnie SERP Features, jak i informacje na które jesteśmy widoczni i na które frazy.

Backlinks

Jest to następna zakładka warta odnotowania. Tak samo jak liderzy w analizie struktur linków, tacy jak chociażby Majestic czy Ahrefs, Semrush może dostarczać analizę linków, jak i informacje odnośnie ich struktury i najważniejszych parametrów.

Mamy chociażby dostępne informacje na temat:

 • Linków,
 • Anchorów
 • Domen referujących,
 • IP,
 • Konkurentów,
 • Naszych URL, jak i ilości linkujących domen i stron, ponadto o ilości wewnętrznych linków.

Zaleta

Niezwykle przydatna może być zakładka dodatkowe, inne. Można tam znaleźć ciekawe funkcjonalności, takie jak chociażby analizę toksyczności posiadanych już linków. Analiza wygląda dosyć porządnie i można jej zaufać. Ponadto polecić można wyszukiwanie potencjalnych lokalizacji, gdzie linki można by było pozyskać. Jest to audyt dodatkowy.

SEMRush audyt toksyczności linków

Kolejna przydatna funkcja to analizowanie potencjalnych miejsc, gdzie mogą znajdować się nasze linki. Ten audyt niezwykle ułatwia nam życie. Dokonując automatyzacji tegoż procesu oszczędzamy dużo czasu i generujemy przydatną listę domen.

SEMRush Advertising Research

Jest zakładka dedykowana szczególnie analizom, jak i wizualizacjom tychże analiz, płatnych wyników wyszukiwania.

W Semrush w analizie płatnych wyników na uwagę zasługuje między innymi zakładka o nazwie konkurenci. W raporcie możemy zobaczyć dane odnośnie konkurencji, takie jak chociażby ilość zastawianych słów kluczowych, generowanego ruchu. Raport ten może być dla niektórych niezwykle wartościowy.

Raporty dla reklam graficznych

Jest to następne niezwykle ciekawe narzędzie, które umożliwia wizualizowanie i analizowanie wyników odnośnie tematów graficznych reklam. Dane zebrane w takim raporcie dają nam pewien obraz odnośnie reklamowych kampanii w GDN

Gap Analysis

W tejże zakładce dostępne są trzy różne typy raportów. Są to raporty łuk w użytych słowach kluczowych, linkach, jak i raport tyczący się większej ilości domen.

Analizy te pomagają w wyszukiwaniu obszarów, a których nie zostały jeszcze zagospodarowane wszystkie linki i słowa kluczowe.

Semrush - potężne narzędzie seo

SEMRush Analiza słów kluczowych

Analiza słów kluczowych jest zakładką, w której możemy wyszukiwać słowa kluczowe, jak i dotyczące ich parametry. Dzięki takiej funkcji możemy znaleźć pokrewne słowa kluczowe, jak i wszelkie ważniejsze parametry dla słów kluczowych. Można wprowadzać wyrażenie SEO, które jest bardzo konkurencyjne i trudne do osiągania wysokich pozycji w rankingach, dostajemy ponadto listę słów pokrewnych tematycznie powiązanych.

Tego rodzaju analiza słów kluczowych pomaga nam w budowaniu listy słów, na których trzeba się będzie zakupić w kampanii.

Wsparcie stanowić może Gap Anlytics, które spokojnie poradzi sobie sprawnie z takim zadaniem, zapewniając nam dokładną analizę i podpowiedź co do słów kluczowych. Ta funkcja zawiera również narzędzie SEO Keyword Magic, co daje nam przewagę, odnajdując słowa kluczowe, których ani my, ani nasza konkurencja nie będzie widoczna. Możemy je dodawać do własnej strategii SEO.

Wada

Jednym spośród ograniczeń tejże funkcji będzie brak właściwej kategoryzacji, jak i swobodnego zarządzania różnymi grupami słów kluczowych, pomimo tego, iż możemy eksportować słowa kluczowe jako pliki CSV albo Excel. Tego rodzaju funkcje dostępne są też w innych programach, takich jak chociażby Moz Pro.

Dzięki narzędziu wiemy, iż urządzenia mobilne i komputery to powoli rozdzielające się światy z różnymi algorytmami i specyfiką. Analiza słów kluczowych Semrush pozwala na przełączanie się pomiędzy liczbą wyszukiwań na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne, jak i wynikami, zapewniając jeszcze lepszą przewagę nad narzędziami konkurencyjnymi.

Projekty

Projekty są miejscem, w którym możliwe jest scentralizowanie zarówno raportowania, jak i organizacji projektów, co ułatwia nam sprawne zarządzanie w przypadku większej liczby projektów. Ta zakładka podaje nam ogólny wynik dla wybranych domen, który stanowi kombinację praktycznie wszystkiego, co jest w stanie zmierzyć Semrush.

Zestawienia te pomagają w wizualnym ogarniania wszelkich dostępnych projektów. Z pomocą jednego kliknięcia generujemy audyt witryny, analizowanie pozycji, jak i wiele innych.

Kalendarz marketingowy

Kalendarz marketingowy pomaga nam w zaplanowaniu systematycznej kampanii wraz z członkami zespołu. Możliwe jest udostępnianie kalendarzy wykonanych albo/i zaplanowanych zadań klientom i pracownikom.

Keyword research a Semrush

Badanie słów kluczowych to jedno spośród najbardziej istotnych kroków w procesach SEO. Aby możliwie było odcięcie ruchu internetowego od konkurencji, musimy poddać badaniu język wyszukiwania własnego rynku albo niszy, jak i poszukać okazji, których brakuje naszych klientom.

Dzięki wykorzystaniu narzędzi Semrush celem zbadania słów kluczowych możemy przeszukiwać obszerną bazę kluczowych słów, do których winna dążyć nasza witryna. Poniżej prezentujemy listę narzędzi, których możemy używać w Semrush celem spełnienia wszelkich potrzeb związanych bezpośrednio z badaniem słów kluczowych:

 • Szybkie znalezienie liczby wyszukiwań każdego ze słów kluczowych, kosztów kliknięcia, gęstości konkurencyjnej, trudności słów kluczowych, stron zajmujących najlepsze pozycje w rankingach, jak i więcej,
 • Odkrywanie milionów powiązanych słów kluczowych na podstawie wyłącznie jednego zapytania,
 • Przestudiowanie podgrup i tematów mających związek ze słowem kluczowym według jego objętości,
 • Znalezienie słów kluczowych powiązanych z naszą witryną i rynkiem,
 • Zbieranie dodatkowych pomysłów mających związek z docelowymi słowami kluczowymi na podstawie najbardziej popularnych trafnych treści w sieci,
 • Odświeżanie docelowych metryk słów kluczowych w rzeczywistym czasie,
 • Obliczanie trudności konkurowania w wyszukiwaniu organicznym wybranego docelowego słowa kluczowego, albo też większej grupy słów kluczowych – tak zwane narzędzie trudności kluczowych słów,
 • Zasięgnięcie wiedzy na temat tego, które spośród słów kluczowych wykorzystują nasi konkurenci do pięciu konkurencyjnych stron usytuowanych obok siebie – tak zwana luka w słowach kluczowych,
 • Zidentyfikowanie organicznych słów kluczowych, które ma nasza strona internetowa, na których reklamuje się nasza konkurencja – tak zwana luka w kluczowych słowach,
 • Zidentyfikowanie organicznych słów kluczowych, które ma nasz konkurent, które posiadają niski CPC celem reklamowania się – tak zwana luka w kluczowych słowach,
 • Połączenie własnych kont Google Search Console, jak i Google Anlytics wyłącznie jednym nawigacyjnym pulpicie, aby móc przeanalizować skuteczność wybranych słów kluczowych we własnej witrynie i identyfikować nie dostarczone jeszcze słowa kluczowe,
 • Zaimportowanie istniejącego planu kampanii Google Ads, jak i zoptymalizowanie własnej grupy reklama i planu kampanii – narzędzie propozycji odpowiednich słów kluczowych PPC,
 • Szybkie ustawianie wykluczających słów kluczowych i bezproblemowe wyeksportowanie planu kampanii, celem zaimportowania reklam Google do edytora – narzędzie do propozycji odpowiednich słów kluczowych PPC.
Oceń post

Leave a Reply

Close Menu