Skip to main content

Reklama na Linkedin – generowanie potencjalnych klientów w twojej kampanii reklamowej

Chcesz rozpocząć reklamowanie się w sieci  Linkedin? Być może już masz swoje  formaty reklamowe na Facebook Ads lub Instagramie, ale nie sa one na tyle efektywne jakbyś tego pragnął. Nadszedł więc czas, abyś zaczął próbować nowych sieci. W serwisie Linkedin, na przykład, co może być interesującą opcją .

Reklama na Linkedin

Reklama na Linkedin krok po kroku

Im większą ilość sieci zaangażujesz do reklamowania się, tym więcej odbiorców przyciągniesz. Dobry plan dotyczący mediów społecznościowych może pomóc ci dobrać  rodzaj treści na podstawie każdego typu potencjalnych klientów, poruszających się po różnych sieciach społecznościowych. Ponieważ, jak zapewne już wiesz, każdy z nich ma swoje specyficzne cechy.

Reklamy tekstowe

Chodzi o pracę nad każdą siecią w taki sposób, aby znaleźć swoje miejsce w każdej z nich. Musisz dostosować swoje reklamy i czas ich wyświetlania.  Reklamy tekstowe linkedin pomagają  dotrzeć do właściwej grupy docelowej dzięki najbardziej odpowiednim treściom.

Menedżer Kampanii a tworzenie kampanii na Linkedin

Reklama linkedin to proces dwuetapowy: najpierw musisz skonfigurować kampanię linkedin, a następnie utworzyć odpowiednie reklamy. Twoje kampanie reklamowe na linkedin są zarządzane przez niezależną od samej sieci społecznościowej platformę.

Przejdź na stronę linkedin, aby rozpocząć kampanię i wybierz „Utwórz reklamę”. W tym miejscu zostaniesz poproszony o utworzenie konta w Menedżerze Kampanii , jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Upewnij się, że masz dostęp do powiązanej strony biznesowej LinkedIn.

Następnie kontaktujesz się z panelem sterowania. Jeśli nie podano jeszcze szczegółów rozliczeń, musisz odblokować konto. Nie martw się, nie zostaną ci naliczone żadne opłaty, dopóki kampania nie będzie aktywna, a stamtąd będziesz okresowo obciążany za kliknięcia reklam i inne działania.

W panelu sterowania lub „Menadżera Kampanii”, jak to się formalnie nazywa, zobaczysz wezwanie do działania o nazwie „Utwórz kampanię”. Kliknij przycisk, a zostaniesz przekierowany na stronę, na której możesz rozpocząć konfigurowanie kampanii.

Najpierw wskaż grupę kampanii dla pozyskania obserwujących. Grupy kampanii ułatwiają jej organizowanie. Jest to  podobne do Google Ads: tworzysz kampanię globalną, a nastpnie ustalasz konkretne formaty reklam.

Jeśli na przykład prowadzisz kampanię na rzecz nowej wersji produktu, możesz użyć czegoś w stylu „nowe buty x”. Po wybraniu grupy kampanii i jej nazwy możesz rozpocząć konfigurowanie kampanii.

Reklama na Linkedin

Linkedin a śledzenie konwersji

Najważniejsze jest ustalenie, do której grupy odbiorców kierujesz w Linkedin reklamy. Jest to profesjonalna sieć, w której można znaleźć profile  i informacje kontaktowe odpowiednie dla Twojej marki.

LinkedIn oferuje potężną platformę reklamową. Jeśli korzystasz już z technik płatności za kliknięcie (PPC – Pay Per Click), aby poprawić swoją obecność na Facebooku, Twitterze lub Google, możesz również dodać LinkedIn do swojej listy.

Ale jeśli dopiero zaczynasz tworzyć reklamy na LinkedIn, nie martw się, oto najważniejsze kroki, aby rozpocząć projektowanie kampanii. Reklama LinkedIn to dwuetapowy proces: najpierw skonfiguruj kampanię na LinkedIn, a następnie stwórz własne reklamy.

Platforma reklamowa LinkedIn sprawia, że rozpoczęcie kampanii reklamowej z reklam  i treści sponsorowanych jest szybkie i łatwe. Za pomocą Campaign Managera możesz tworzyć reklamy, prowadzić kampanie i śledzić odwiedziny witryny.

Aby uzyskać bardziej strategiczne podejście, oparte na tendencji do  przyciągania odbiorców premium , spróbuj różnych formatów reklamowych zarządzanych z konta firmowego Linkedin.

Reklama na Linkedin

Cele Reklamowe na LinkedIn

1.- Zacznij od Campaign Managera

Campaign Manager to centrum twojej firmy reklamowej linkedin. Tam zobaczysz szczegółowe wyniki skuteczności reklam, w tym dane demograficzne użytkowników, którzy kliknęli w  reklamy, wydatki na treści sponsorowane, itp.

Campaign Manager umożliwia zarządzanie reklamami linkedin i ich optymalizację. Zawiera kilka funkcji, które pomogą Ci osiągnąć cele reklamowe:

  • Raporty dynamiczne, które obliczają i wyświetlają tylko dane, które są zgodne z ustawieniami wyszukiwania i filtrowania.
  • Szczegółowy podział działań generowanych przez sponsorowane kampanie treści, w tym kliknięć, polubień, działań, komentarzy i obserwujących.
  • Szczegółowy widok kategorii demograficznych członków LinkedIn klikających reklamy, dostępnych z poziomu konta, kampanii i kreacji.

 

2.- Reklamy dynamiczne 

Nadszedł czas, aby utworzyć kampanie reklamowe i zarządzać nimi. Możesz utworzyć tekst reklamy dla treści sponsorowanych, sponsorowanych wiadomości e-mail lub reklam tekstowych, ewentualnie ich kombinacji:

  • Treści sponsorowane są wyświetlane autonomicznie na ścianie użytkowników linkedin, zarówno na komputerze stacjonarnym, laptopie, jak i na urządzeniu mobilnym.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie pracy z treściami sponsorowanymi jest promowanie najlepiej radzących sobie aktualizacji na stronie firmy.

Te aktualizacje zostały już uwzględnione więc jest  bardziej prawdopodobne, że przyciągną szerszą grupę potencjalnych klientów

  • Sponsorowane e-maile: Linkedin Inmail, pojawia się w skrzynkach odbiorczych różnych użytkowników.
  • Reklamy tekstowe to proste, ale skuteczne reklamy, które pojawiają się z boku, u góry lub u dołu widoku profilu członka LinkedIn.

Utwórz krótką, atrakcyjną kopię i użyj dynamicznego obrazu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

 

3.- Tworzenie własnych reklam

W przypadku treści sponsorowanych możesz wybrać aktualizację ze strony firmy, aby promować lub tworzyć nowe treści sponsorowane. Spróbuj stworzyć różne wersje sponsorowanych treści z różnymi wariantami kreatywności, aby zobaczyć, który z nich uzyskuje najlepsze wyniki.

W przypadku reklam tekstowych możesz określić link, który powoduje kliknięcia reklamy, a następnie dodać grafikę, tytuł i krótki opis. Jednocześnie możesz utworzyć 15 odmian jednej reklamy tekstowej. Lepiej zacząć od wersji podstawowej, a następnie skupić się na tych o najlepszej wydajności.

 

4.- Kieruj reklamy idealnie do celu

 Jedną z największych zalet reklam na LinkedIn jest możliwość segmentowania na podstawie twoich informacji. Po wybraniu zasad Campaign Manager wyświetli szacowany rozmiar grupy docelowej na prawym pasku bocznym.

Lepiej jest wybrać odbiorców  wystarczająco dużo, aby wygenerować statystycznie istotne wyniki dla następnej rundy optymalizacji. Włącz rozszerzenie grupy odbiorców, aby umożliwić algorytmom linkedin znalezienie i skierowanie reklamy do  odbiorców podobnych do tych, których określiłeś. Jest to dobry sposób, aby znaleźć potencjalnych klientów

 

5.- Ustaw swój budżet

Teraz, gdy wybrałeś już grupę odbiorców, nadszedł czas, aby ustawić budżet kampanii. Dostępne są trzy opcje: koszt kliknięcia (CPC); koszt wyświetlenia (CPM); lub koszt zakupu (CPS).

  • Koszt CPS jest używany podczas tworzenia kampanii sponsorowanych inmail. Płacisz za każdy adres e-mail, który został dostarczony poprawnie.
  • CPC jest używany do kampanii zorientowanych na działanie, takie jak generowanie potencjalnych odbiorców lub rejestrowanie zdarzeń, podczas gdy model CPM jest zazwyczaj bardziej odpowiedni, gdy celem jest większa rozpoznawalność marki.
  • Oprócz wyboru między CPC i CPM, należy również uwzględnić sugerowaną ofertę, budżet dzienny do inwestowania, datę rozpoczęcia i zakończenia oraz całkowity budżet. Bez względu na to, którą datę zakończenia wybierzesz, możesz anulować kampanię w dowolnym momencie.

Ważne jest również, aby pamiętać, że LinkedIn korzysta z systemu aukcyjnego i oznacza, że możesz wygrać aukcję bez najwyższego licytanta. Dlatego musisz mieć dobrą kreatywność i inne aspekty, które pozytywnie wzmacniają algorytm reklamowy Linkedin.

 

6.- Nie zapomnij zmierzyć i optymalizować konto reklamowe

Ważne jest, aby stale przeglądać wyniki, zatrzymywać reklamy o niskiej skuteczności i promować te, które działają najlepiej. Narzędzia oferowane przez samą platformę mają na celu pomóc Ci promować siebie.

Nadszedł czas, aby zobaczyć, jak działają Twoje reklamy. Możesz uzyskać dostęp do analizy, odwiedzając Campaign Managera i wybierając kampanie, które chcesz ocenić. Oprócz ogólnego zwrotu możesz też zobaczyć skuteczność kampanii w odniesieniu do działań społecznościowych  i budżetu.

Działania społecznościowe są inicjowane przez członków LinkedIn, którzy wchodzą w interakcję z Twoimi treściami, jest to działanie organiczne i bezpłatne. Kliknij każdą kampanię, aby zobaczyć skuteczność każdej reklamy w kampanii. Dzięki tym informacjom możesz edytować reklamy, uściślić orientację, dostosować budżet i włączyć zmiany reklam na podstawie skuteczności.

Możesz reklamować się na LinkedIn lub wypróbować inne rodzaje kampanii, takie jak influencer marketing. Na wielu platformach content marketingu,możesz polegać na influencerach, aby wdrożyć swoją strategię. Musisz tylko znaleźć najlepszych influencerów, aby uruchomić kompleksową strategię marketingu cyfrowego dla danej grupy docelowej.

Reklama w Internecie i wszystko to, co warto wiedzieć na jej temat

 

Kilka rzeczy, o których warto wiedzieć, aby promować swoją firmę na Linkedin

Linkedin jest to sieć społecznościowa do tworzenia relacji b2b i szukać nowych dostawców, partnerów, inwestorów i talentów, którzy zostaną włączeni do zespołu. Jak najlepiej go używać?.

Budowanie relacji online jest nietrywialnym zobowiązaniem. Zwłaszcza w Polsce, gdzie wolimy uścisnąć dłoń i spojrzeć sobie w oczy. Oto 10 strategii, aby to zrobić na LinkedIn.

1. 10 milionów użytkowników w Polsce, prawie 700 milionów na całym świecie

Tak, na LinkedIn są ludzie, których szukasz. W Polsce z mediów społecznościowych korzysta 20 milionów osób. Jeśli wyeliminujemy grupę bardzo młodych, szacujemy, że 1 na 2 użytkowników sieci społecznościowych, w wieku produkcyjnym, ma Linkedin.

2. Sieć oparta na zaufaniu

Gdy poprosisz o kontakt z LinkedIn, pytasz o dostęp do sieci relacji, a nie tylko do profilu. Pamiętaj o tym: użytkownicy LinkedIn łączą się z osobami, które znają, ufają lub cenią. I zazdrośnie strzegą swojej sieci.

Klasycznym błędem tych, którzy „rzucają się” na LinkedIn, jest to, że chcą tylko nowych kontaktów. Ponieważ? Łatwiej jest odsprzedać coś  klientom, których już masz. Pomyśl o LinkedIn jak o profesjonalnej sieci społecznościowej, dzięki której można aktualizować wszystkich klientów, jednocześnie pisząc na temat swoich projektów i  historii sukcesu. W ten sposób inni zwrócą się do Ciebie z prośbą o powtórzenie  tego sukcesu z nimi.

3. Zawsze podążaj ścieżką z największym zwrotem z inwestycji

Następnego klienta znajdziesz w sieci aktualnego  klienta. Tak jak twój następny współpracownik znajduje się w sieci obecnego pracownika. Zamiast wysyłać użytkownikom LinkedIn nieodpowiednie wiadomości, skorzystaj z wyszukiwania LinkedIn, aby wprowadzić się do najciekawszych kontaktów w swojej grupie znajomych

4. Otwórz stronę firmy

Nie ma nic bardziej szkodliwego dla twojego wizerunku niż to, że nie istniejesz oficjalnie w mediach społecznościowych.

5. Komunikuj się konsekwentnie

LinkedIn opiera się na zaufaniu, a zaufanie wymaga czasu. Spędzaj 10 minut dziennie na LinkedIn, w podziale na następujące zadania: publikowanie (2 razy w tygodniu), komentowanie postów klientów (3-4 razy w tygodniu), udostępnianie interesujących artykułów przeczytanych online (1 raz w tygodniu).

6. Zawsze dostosuj swoje podejście

Bez botów, bez wstępnie ustawionych komunikatów. Aby uzyskać odpowiedź, musisz dać drugiej osobie uwagę, na którą zasługuje.

7. Reklama na Linkedin jest Twoim przyjacielem

Prawdą jest, że reklama na LinkedIn kosztuje. Ale także to, że żadna inna sieć nie pozwala na tak precyzyjne możliwości targetowania do szerokiego grona odbiorców b2b, którymi jesteś zainteresowany.

8. Zainwestuj w rozwiązania premium

Jeśli poważnie myślisz o używaniu LinkedIn do tworzenia nowych relacji na wysokim poziomie z klientami, dostawcami, partnerami i inwestorami, włącz licencję Nawigatora Sprzedaży. Do każdej pracy potrzebujesz odpowiednich narzędzi, a to nie do pomyślenia, że w 2021 roku nie chcesz inwestować paru złotych miesięcznie dla swojej strony firmowej, która pracuje na sukces swojej firmy.

9. Reklamy wideo na stronie firmowej i wiadomości głosowe na czacie

Jeśli chcesz zaskoczyć swoje kontakty na LinkedIn, wyślij im wiadomość głosową lub wideo na czacie zamiast notatki tekstowej.

 

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu