Skip to main content

Marketing internetowy i obecność online wydaje się oczywista w dzisiejszych czasach, ale nie zawsze wszystkie firmy mają swoja witrynę i korzystają z tej formy reklamy. Dla firmy brak reklamy i strony internetowej oznacza, że marnuje swój potencjał, klient jej nie dostrzeże, co spowoduje utratę sprzedaży.

Energia spożytkowana na  pozyskanie klienta osobiście może być wykorzystana znacznie bardziej efektywnie. Przyszli klienci mogą dzięki stronie internetowej firmy, zorientować się z jakim rodzajem usług będą mieli do czynienia. Wystarczy kilka kliknięć i rozeznanie w budżecie, żeby szybko stworzyć własną witrynę a na niej sklep internetowy Nasz przewodnik zapewnia dawkę wiedzy i instrukcje, których potrzebujesz, aby zostać zauważonym w twojej branży.

Indeks

 1. Korzyści dla firm
 2. Reklama firmy podczas pandemii koronawirusa
 3. Jaki sposób na reklamę firmy ?
 4. Reklama firmy: elementy, których nie można przegapić
 • Strona internetowa główna
 • Historia firmy
 • Zakres oferowanych usług
 • Wizytówka Google twojej firmy
 • Blogi, media społecznościowe – obecność twojej witryny w mediach społecznościowych i forach internetowych
 • Kontakty
 • Prawne aspekty

       5. Pomoc: Reklama firmy w internecie

 • Wybieranie domeny
 • Definiowanie
 • Wstawianie zawartości
 • Umieszczanie witryny firmy w internecie i jej optymalizacja w wynikach wyszukiwania

Reklama firmy z udziałem strony internetowej dla potencjalnych klientówKorzyści dla firmy

Jeśli zakres działalności usługowej był do tej pory ograniczony, rozmowy telefoniczne, a nawet osobiste kontakty lub rekomendacje pomogły w pozyskaniu nowych klientów. Teraz, ze stroną stworzoną specjalnie dla firmy w internecie, można bezpośrednio złapać dwie sroki za ogon, ponieważ jako sklep internetowy:

 • masz wizytówkę widoczną nie tylko lokalnie, ale także globalnie;
 • strona gwarantuje możliwość w marketingu internetowym znalezienia firmy w internecie, a zatem będziesz również obecny wśród wyników wyszukiwania;
 • strona internetowa jest jak broszura biznesowa, która jest wyświetlana wszędzie i jesteś jedyną osobą kontrolującą jej treść;
 • strona dla rzemieślników jest porównywalna z platformą sprzedaży twoich usług lub dostaw. Potencjalny klient dowiaduje się szczegółowo, czego może oczekiwać od Ciebie.

Reklama firmy z udziałem strony internetowej dla potencjalnych klientów

Reklama firmy w internecie podczas pandemii koronawirusa

Ze względu na Covid-19 i ograniczenia, jakie pandemia nałożyła na życie publiczne, wiele firm przerzuciło się na pracę zdalną w bardzo krótkim czasie. Jednak niektóre firmy usługowe nie mogą skorzystać z tej opcji. Nawet podczas pandemii, ty i twoi pracownicy musicie koniecznie iść do miejsca pracy. Jednak zarówno twój zespół, jak i twoi klienci prawdopodobnie będą musieli przestrzegać pewnych zasad, gdy są na miejscu: nosić maskę, zachować odległość, itp.

Skorzystaj ze swojej strony internetowej, aby poinformować klientów z wyprzedzeniem, jak wszyscy razem będziecie musieli radzić sobie z sytuacją podczas koronawirusa. To nie tylko ułatwi Ci pracę na miejscu, ale także zwiększy zaufanie klientów do Ciebie.

 

Strona internetowa jako sposób na reklamę firmy?

Stworzenie miejsca dla firmy w internecie stało się bardzo łatwe z technicznego punktu widzenia. Istnieje wiele narzędzi, które pozwalają uniknąć podstawowego kursu HTML, CSS, JavaScript lub PHP. Każde narzędzie ma swoje mocne strony, ale istnieje również kilka punktów do rozważenia, aby twoja firma nie ucierpiała podczas prac technicznych na stronie www.

Reklama firmy z udziałem strony internetowej dla potencjalnych klientówMetody tworzenia strony www

Korzystając z gotowych zestawów do tworzenia stron internetowych, masz podstawowy projekt, który często może być dostosowany do specyficznych dla branży potrzeb za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Możliwości projektowe są jednak ograniczone. Dlatego taki pakiet często już zawiera zdjęcia, które dobrze pasują do danej branży.

System zarządzania treścią (CMS) jak WordPress jest łatwy w konfiguracji, nawet dla początkujących. Należy jednak mieć podstawową wiedzę na temat bazy danych i sposobu komunikowania się z serwerem. Największą zaletą CMS jest to, że gotowa strona dla firm  może być zarządzana i aktualizowana przez pracowników.

Reklama firmy  oferuje maksymalną przestrzeń do realizacji swoich pomysłów, ale wymaga również wiele wysiłku. W większości przypadków przedsiębiorca  nie będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkim na własną rękę.

Z jednej strony instrukcje specjalistów, którzy zajmują się projektowaniem i programowaniem stron internetowych, wiąże się z kosztami, w zależności od potrzeb, które pojawiają się podczas tworzenia witryny dla rzemieślników. Z drugiej strony, jeśli dobrze przekażesz swoje pomysły takiemu dostawcy usług, nie będziesz musiał martwić się  prawie nic więcej.

Zestaw do tworzenia stron internetowych Cms Planowanie niestandardowe Usługa projektowania stron internetowych
Zalety Dostępnych jest wiele gotowych pomysłów, łatwych do zrealizowania Proste zarządzanie treścią ze znajomością edytora tekstu, swoboda projektowania Maksymalna swoboda projektowania Wszystko w jednym rozwiązaniu, optymalizacja SEO zawarta w usłudze
Wady Konkretne funkcje do naśladowania Wymagane korzystanie z baz danych, znajomość motywów i wtyczek; czas spędzany na zarządzaniu witryną Złożone, wymaga dużej ilości podstawowej wiedzy, podatność na błędy Ograniczenia projektowe
Przedział cenowy Zmienny w zależności od wielkości projektu od 400 PLN do 1500 PLN rocznie Na przykład,ok. 1000 PLN rocznie dla pakietu WordPress Hosting Unlimited Od 0 PLN jeśli planujesz samodzielnie, aż do wysokich kosztów, ustalonych przez dostawców na podstawie projektu Około 4000 PLN rocznie, różni się bardzo w zależności od projektu
Stopień trudności Łatwy Średni Trudny Łatwy

 

Reklama firmy: elementy, których nie można przegapić.

Priorytetem dla pozyskiwania klientów jest zaufanie. Na podstawie tego kryterium musisz zważyć całą zawartość witryny internetowej jako formy reklamy. Z czysto, opartego na zawartości,  punktu widzenia zalecamy obecność w sieci  z następującą ważną zawartością:

 • Reklama firmy – strona główna
 • Historii firmy
 • Zakresem oferowanych usług
 • Ukończonych projektach i referencjach
 • Blogi i media społecznościowe
 • Kontaktu
 • Prawnych aspektów

 

Reklama firmy – strona główna

Wiadomość powitalna na stronie głównej pomaga stworzyć pierwsze wrażenie potencjalnych klientów. Wymagana jest tu duża ostrożność i synteza. Zainteresowane osoby powinny być w stanie zobaczyć na pierwszy rzut oka, co to jest za przedsiębiorstwo i co oferuje.

W wielu zawodach istnieją służby ratownicze lub usługi 24 godziny na dobę, na przykład w instalacjach elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych lub w przypadku kowali i szklarza. Te informacje są częścią strony głównej lub podstrony głównej, dzięki czemu, ponieważ jest to sytuacja awaryjna, ludzie nie muszą szukać długo. Dodatkowy przycisk z zapisanym numerem telefonu pozwala zadzwonić do profesjonalisty bezpośrednio z urządzeń mobilnych za pośrednictwem strony głównej.

Historia firmy

Jak już wynika z tytułu, na tej stronie podajesz główne informacje o firmie. Wiele przedsiębiorstw ma długą tradycję lub zostało utworzonych, aby wypełnić lukę na rynku regionalnym daną usługą lub zaoferować coś zupełnie nowego. Jeśli tak, powinieneś to dobrze, krótko, zwięźle i wiarygodnie opisać. Jeśli integrujesz slogany reklamowe, nie przesadzaj i unikaj zwrotów takich jak „Tylko zwracając się do nas, dostajesz…”. Dzięki tego rodzaju stwierdzeniom można szybko osiągnąć efekt przeciwny w porównaniu do pożądanego.

Przedstaw się: dodaj własny opis i jednego ze swoich współpracowników, najlepiej ze zdjęciami. Jeśli twoi potencjalni klienci zobaczą znajomą twarz, często otrzymasz pracę znacznie szybciej.

Aby dopełnić obrazu swojego przedsiębiorstwa na stronie „O nas” można również wymienić dodatkowe kwalifikacje, uzyskane certyfikaty lub nagrody przyznawane przez stowarzyszenia branżowe. Niektóre certyfikaty są również obowiązkowe dla niektórych sektorów przemysłu.

Zakres oferowanych usług

Ta część zawiera szczegółową prezentację wszystkich świadczonych usług. Trzeba sformułować niezbędne wyjaśnienia techniczne w zrozumiały i najprostszy, jak to możliwe, sposób unikając używania zbyt technicznego języka.

Niektóre branże mają narzędzia do planowania online i kalkulatory kosztów użytkowników końcowych, takie jak planowanie łazienki i obliczanie w przybliżeniu kosztów. W ten sposób udostępniasz odwiedzającym stronę internetową dla usług firmy ważną pomoc w podejmowaniu decyzji.

Referencje potwierdzają Twoje kompetencje i wiarygodność dzięki prezentacji udanych projektów. To jest, gdy zadowoleni klienci muszą mieć możliwość wypowiedzieć się i można dodać zdjęcia, aby dać wrażenie wizualne. Upewnij się również, że w tym przypadku osoba zaangażowana zgadza się pojawić w sieci.

Blogi i media społecznościowe

To, czy chcesz stworzyć bloga, zależy głównie od intencji, a na pewno także od charakteru działalności zawodowej. Jeśli lubisz opowiadać historie, taki pamiętnik online jest przydatnym elementem reklamy, aby zwrócić uwagę na swoją pasję do wykonywanej działalności. Również w tym przypadku obowiązuje zasada, że nie wolno nam przesadzać. Również blog z nieaktualnymi postami napisanymi dawno temu nie pozostawia dobrego wrażenia. 

Sytuacja jest podobna co do mediów społecznościowych: wpisz linki do swoich kont na Facebooku, Instagramie lub LinkedIn i upewnij się, że jesteś na bieżąco. Należy jednak pamiętać, że bezpośrednia integracja tych kanałów ma być dobrze oceniana pod względem ochrony danych. W przypadku połączenia z kontem w mediach społecznościowych żadne dane nie będą przekazywane osobom trzecim bez pytania (tj. przed kliknięciem linku).

Czy social media mają wpływ na SEO

Kontakt na stronie internetowej dla firm

Formularz kontaktowy jest nieodłączną częścią reklamy firmy  i pozwala klientom komunikować się bezpośrednio z Tobą. Jeśli oferujesz różne usługi lub radzisz sobie z różnymi tematami, lista rozwijana jest dobrym rozwiązaniem. Wprowadź również swój numer telefonu na stronie kontaktów, ewentualnie za pomocą przycisku „Wezwania do działania”, takiego jak „Zadzwoń teraz”. Nie powinno również zabraknąć adresu pocztowego, również po to, aby poinformować zainteresowanych o dokładnej lokalizacji twojej firmy. I nie zapomnij uzyskać zgody na przetwarzanie danych zgodnie z europejskim rozporządzeniem RODO przed złożeniem wniosku z formularza kontaktowego.

Prawne aspekty

Dane firmy i polityka prywatności są obowiązkowymi elementami każdej komercyjnej strony www. Troska o to, w połączeniu z pewnością prawną, chroni przed niedogodnościami z prawem. Istnieje kilka narzędzi online do generowania tych tekstów prawnych. Od czasu wejścia w życie nowego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) wprowadzono szereg uzupełnień i zmian. W związku z tym ty lub twój dostawca usług internetowych powinien zawsze mieć oko na tą części witryny reklamowej. Istnieją obszary, w których odniesienia do organów nadzoru lub organów certyfikacyjnych są obowiązkowe. Równie ważne jest widoczne zamieszczenie informacji na temat zarządzania plikami cookie.

Reklama firmy z udziałem strony www krok po kroku

Teraz pokażemy Ci kroki, które należy podjąć, aby stworzyć stronę internetową dla firm. Postępuj w następujący sposób:

 • Wybierz domenę (adres internetowy)
 • Zdefiniuj  projekt
 • Wprowadź zawartość
 • Opublikuj
 • Ujmij witrynę i zoptymalizuj ją

Wybieranie domeny

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej nazwy domeny, czyli adresu internetowego dla reklamy firmy. Stolarz z domeną jan-kowalski.pl z pewnością nie daje wyobrażenia, że może to być miejsce z usługami stolarza. Wpisz nazwę swojej firmy, kwalifikacje lub produkty i/lub usługi w nazwie domeny, takie jak x w ten sposób jest od razu jasne, jaka jest Twoja aktywność.

Odniesienia do regionów lub miast, takich jak ogrody-warszawa.pl. Nazwa domeny jest również ważną zasadą dla wyszukiwarek.

Rejestracja żądanej domeny zajmuje tylko kilka kliknięć. Co najmniej jedna domena jest uwzględniona w prawie wszystkich stawkach internetowych.

Definiowanie projektu

Wybierając projekt: reklama firmy, pozwól najpierw kierować się osobistymi gustami. Przede wszystkim ty masz być pierwszym zadowolonym z wybranej reklamy czuć się reprezentowanym przez swój wybór.

Zawsze ważną podstawową zasadą jest to, że „mniej znaczy więcej”. Nie należy przeciążać witryny ani  treścią, ani z wizualnego punktu widzenia. Wybór minimalnego projektu, a nie skupianie się na malowniczych i zróżnicowanych efektach, jest często znacznie lepszym i odpowiednim rozwiązaniem google adwords.  Bez względu na to, jak tworzysz swoją reklamę dla firmy, jej reprodukcja na urządzeniach mobilnych musi być optymalna.

Płatne reklamy Google

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że podczas wyszukiwania Google są wyniki, które pojawiają się w górnej części strony (lub na dole) i które mają etykietę „Annonce”? Jest to Google adwords.

Ale co oznacza termin „płatne reklamy Google” ?

Oznacza to, że firma (lub jakakolwiek osoba) zapłaciła Google za pojawienie się w tej uprzywilejowanej pozycji w porównaniu z innymi.

Na przykład, przez wpisanie w Google hasła „torby damskie”, pierwsze wyniki z tą etykietą to są płatne reklamy.

Wstawianie zawartości

Po utworzeniu strony internetowej od strony technicznej przechodzimy teraz do wypełniania poszczególnych stron zawartością reklamy. Postępuj dokładnie zgodnie z oczekiwaniami na początku. Począwszy od strony głównej i wszystkich stron wymienionych, dodaj teksty i obrazy, w razie potrzeby również wideo lub w szczególnych przypadkach pliki audio. Jeśli nie masz własnego materiału fotograficznego lub wideo, istnieje kilku dostawców, na których możesz polegać, ale może to podnieść dodatkowo koszty reklamy firmy. Przyjrzyj się krytycznie zdjęciom, aby sprawdzić, czy wzbudzą zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Niech tradycyjne narzędzia mówią za Ciebie, pokaż ukończone projekty, daj głos zadowolonym klientom.

Aby systematycznie wstawiać zawartość, wiele cms pozwala określić główne obszary, na których strony tematyczne są wyświetlane w formie syntetycznej, a w niektórych przypadkach można przypisać liczby porządkowe. Ułatwia to wyszukiwanie, jeśli chcesz  coś zmienić.

Umieść witrynę z reklamą firmy w tryb online, aby ją zobaczyć i zoptymalizować

Po przesunięciu witryny w tryb online następnym krokiem jest optymalizacja. Reklama internetowa wymaga stałego i ciągłego zaangażowania. Następnie musisz w ramach reklamy udostępnić stronę . Z tego powodu adres internetowy należy wpisać na wizytówkach, znakach firmowych, pojazdach firmowych, a nawet odzieży roboczej. Nawet wzmianka na stronie znajomego pracującego w gastronomii może stworzyć nowe kontakty. Podczas publikowania nowych obrazów lub dodawania łączy pomyśl o wstawieniu odpowiedniego tekstu alternatywnego znacznika tytułu. Uwzględnij ważne słowa kluczowe z branży w tytułach tekstowych i postępuj zgodnie z innymi wskazówkami, aby uzyskać dobre pozycjonowanie stron i optymalizację SEO.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu