Skip to main content

Prezentacje Google

W dobie, gdy korzystanie z Internetu stało się standardem, wiele osób stara się wykorzystywać nowoczesne rozwiązania. Przykładowo, w szkole uczeń zdecydowanie lepiej przyswoi wiedzę, w momencie, gdy pewne fakty zostaną mu przedstawione w sposób przystępny i odpowiednio zobrazowane. To samo dotyczy rozmaitych sytuacji w pracy, zarówno w przypadku szkolenia pracowników, jak i przy prezentowaniu określonych treści – na przykład chcąc przekonać szefostwo, że powinno zdecydować się na zrealizowanie Twojego projektu, możesz skorzystać z formy prezentacji.

Grafiki i tabelki z pewnością zdecydowanie bardziej zapadną w pamięć i będą o wiele bardziej przekonujące, niż klasyczne słowa. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ większość osób to wzrokowcy, którzy są w stanie lepiej przyswoić coś, co zobaczą, niż tylko, gdy coś usłyszą. Dzięki zastosowaniu wizualizacji możemy o wiele lepiej trafić do odbiorców. Jak to jednak zrobić? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie odpowiedniej prezentacji.

Dzięki możliwości prezentacji Google, możemy przygotować slajdy bez żadnego problemu. Co więcej, Google udostępnia nam tę możliwość nieodpłatnie, dzięki czemu w żaden sposób nie musimy obawiać się potencjalnych dodatkowych kosztów. Jest to doskonałe rozwiązanie na przykład dla uczniów i studentów oraz dla uczestników konferencji, czy pracowników, którzy chcą zaprezentować swój projekt.

Prezentacje Google są również wykorzystywane przez różnego rodzaju podmioty państwowe i samorządowe, na przykład w momencie, gdy nadchodzi czas na przygotowanie podsumowania realizacji danej inwestycji. Przygotowanie prezentacji stało się już swojego rodzaju obowiązkiem, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej jest skupić uwagę słuchaczy i sprawić, że treści zostaną przekazane w sposób przystępny dla odbiorcy.

Prezentacje google - wygodne narzędzie

Czym są prezentacje Google?

Chcąc przygotować określone prezentacje, możemy zastanowić się z jakiego narzędzia powinniśmy skorzystać. Większość wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami. Na szczęście prezentacje Google to bardzo dobre narzędzie, które w dodatku jest nam udostępniane nieodpłatnie. Kliknij w narzędzia Google i z pewnością wyświetli Ci się właśnie opcja taka jak tworzenie prezentacji. Dzięki temu przekazanie Twoich myśli będzie zdecydowanie łatwiejsze. Udostępnianie takich prezentacji również nie sprawia żadnych problemów. Dzięki funkcji udostępniania można łatwo dodać pracę na przykład do katalogu, który mogą oglądać inne osoby. Zapisywanie prezentacji również nie jest problematyczne.

Aplikacja przygotowana przez Google jest niezawodna. O ile wiele osób jako narzędzie do tworzenia prezentacji wskazuje program powerpoint, nie wszyscy mają do niego dostęp. Powerpoint również nie daje tylu opcji, co google. Dzięki rozbudowanym możliwościom, możemy korzystać z usług google zarówno będąc online, jaki offline, w razie potrzeby możemy więc również tworzyć naszą pracę w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do internetu. Korzystając z pakietu twórcy największej przeglądarki internetowej, możesz korzystać z wielu opcji i w razie konieczności stworzenia prezentacji, można skorzystać z darmowego narzędzia.

Prezentacje google - wygodne narzędzie

Dlaczego warto skorzystać z prezentacji Google?

Dzięki opcji tworzenia prezentacji w Google, możemy bardzo łatwo przygotować graficzne poparcie naszych słów. Niezależnie od tego, jakie przygotujemy treści, możemy skorzystać z googlowej satysfakcji i mieć pewność, że nasza praca nie pójdzie na marne. Możliwości Google zostały przygotowane w taki sposób, że nawet osoba bez praktycznie żadnego doświadczenia w tym zakresie jest w stanie szybko zrozumieć, jak działają poszczególne funkcje w aplikacji i odpowiednio je wykorzystać.

Wystarczy zgromadzić odpowiednie pliki graficzne oraz informacje, a resztę uda nam się wykonać właśnie za pośrednictwem tej aplikacji. Nie musimy obawiać się rozmiaru dodawanych plików, te w momencie wgrywania zostaną odpowiednio skompresowane i dostosowane do potrzeb.

Tworzenie prezentacji w Google jest naprawdę bardzo proste. W związku z tym jest to na przykład doskonałe rozwiązanie dla uczniów, którzy mają przygotować prezentację do szkoły. Obsługa aplikacji jest naprawdę bardzo prosta, a korzystanie z rozmaitych funkcji bardzo intuicyjne. Dzięki przygotowaniu tej prezentacji, można nie tylko lepiej zobrazować swoje słowa. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narzędziami internetowymi, lub w przypadku takich, które rozpoczynają swoją drogę naukową, jest to również szansa na naukę działania poszczególnych programów.

Dzięki ćwiczeniom można później z łatwością obsługiwać inne aplikacje, wchodzące w skład pakietu Google oraz lepiej przedstawiać zebrane przez nas informacje. Internet daje nam naprawdę wiele opcji rozwoju, a korzystanie z nich jest obecnie standardem.

Prezentacje google - wygodne narzędzie

Po więcej wiedzy zapraszam na blog: https://cwierkaja.pl/wiedza

Łatwość tworzenia

Jeżeli chcesz łatwo stworzyć prezentację, możesz skorzystać właśnie z opcji prezentacje Google. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób z pewnością uda Ci się osiągnąć sukces. Udostępnianie danych za pośrednictwem Google jest naprawdę bardzo proste, dlatego właśnie łatwo znajdziesz na przykład pliki graficzne, które wgrasz w prezentację dla poparcia Twoich słów.

Aby rozpocząć swoją przygodę z prezentacjami Google, lub edytować plik, kliknij w odpowiednie pole i możesz przystąpić do pracy. Dzięki skorzystaniu z opcji prezentacji google możliwe jest tworzenie naprawdę zaawansowanych projektów, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat, czy mozolnego zaznajamiania się z programem. W aplikację można bardzo łatwo wgrać zarówno pliki tekstowe, jak i obrazy, dźwięki, a nawet filmy.

Nie musimy się przejmować, że cokolwiek zostanie utracone, gdyż możliwe jest automatyczne zapisywanie danych, dzięki temu z pewnością efekty naszej pracy nie pójdą na marne. Jeżeli chcesz wgrać odpowiedni plik kliknij w opcję wstawiania i zaznacz, co chcesz dodać. Możesz później umieścić plik w dowolnym miejscu slajdu. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Kliknij w ramkę, którą chcesz przesunąć i przenieś ją kursorem w miejsce, w którym ma się znajdować. To naprawdę bardzo proste.

Wiele dostępnych opcji

Dzięki skorzystaniu z prezentacji Google, możemy skorzystać z naprawdę licznych możliwości, które okazują się bardzo przydatne w procesie tworzenia slajdów. Każda opcja wybierana jest bardzo prosto, kliknij w odpowiednie pole i wyświetlą Ci się dostępne możliwości. Przede wszystkim możesz skorzystać z plików google, odpada więc czasem konieczność poszukiwania odpowiedniej grafiki. Zapisywanie postępów jest bardzo proste, tak samo jak zapisywanie prezentacji w różnych formatach. Co ciekawe, za pomocą google możesz edytować swoją prezentację, lub zrobić tak, że inna osoba również może ją edytować.

Temat prezentacji jest dowolny – Google w żaden sposób nas nie ogranicza. Nie musisz się również przejmować nazwą pliku – nawet jeżeli ma polskie znaki, dodaj go do prezentacji, z pewnością zapisze się prawidłowo. Możesz też między innymi wybrać odpowiednie szaty graficzne, czy automatycznie stworzyć tabelkę albo wykres. Tworzenie tabelek i wykresów to zwykle bardzo skomplikowany temat, jednak dzięki google nie ma z tym żadnego problemu.

Edytowanie utworzonych już tabelek i wykresów również nie jest zbyt skomplikowane. Co ciekawe, wiele osób wybiera aplikację, ponieważ dzięki temu mogą stworzyć swojego rodzaju bazę danych. Dzięki temu, że tworzenie wykresów przebiega automatycznie, łatwo jest nanosić różnego rodzaju poprawki. Jeżeli chcemy aby w informacji pod tabelką pokazały się określone dane (między innymi data jej stworzenia, czy też obszar, którego dane dotyczą), możemy wybrać opcję automatycznych podpisów i zaznaczyć, co nas interesuje.

Dzięki Google możemy tworzyć coś naprawdę ciekawego, co z wykorzystaniem innych narzędzi byłoby o wiele trudniejsze, lub wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, przez które możemy poszerzać swoją wiedzę oraz jeszcze lepiej trafić do naszych odbiorców.

Prezentacje te są wykorzystywane zarówno przez uczniów, jak i przez nauczycieli, pracowników biurowych, czy różnego rodzaju szkoleniowców. Nic nas w tym przypadku nie ogranicza – tylko my tworzymy naszą prezentację i tylko my decydujemy, jak ma ona wyglądać i co ma zawierać. Google jest w tym przypadku tylko środkiem do osiągnięcia celu, podmiotem, który udostępnia nam profesjonalne narzędzie bez żadnych dodatkowych opłat.

Nie musisz nic instalować

Komputer nie ma zbyt dużej pamięci? Zapisywane dane zbyt obciążają Twój dysk? To żaden problem, ponieważ Google sprawia, że zapisywane dane nie obciążają Twojego komputera. Znajdują się w sieci, a Ty i Twoi znajomi zawsze macie do nich dostęp, praktycznie bez żadnych problemów. Nie trzeba instalować specjalnego oprogramowania, nie trzeba niczego pobierać. Aplikacja została przygotowana w taki sposób, aby działała na praktycznie każdym urządzeniu – niezależnie od jego parametrów. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, które pozwala na niwelowanie różnic społecznych.

Przykładowo, dzięki prezentacjom Google uczeń dysponujący najnowszym i najdroższym sprzętem, może przygotować dobrą pracę, jednak taką samą możliwość ma jego kolega, który tworzy swoje zadanie na starym laptopie. Z kolei pracownik, który nie ma w firmie dostępu do najnowszej technologii może dzięki temu przygotować doskonałe slajdy, dzięki którym zostanie bardzo dobrze przyjęty podczas branżowej konferencji.

To naprawdę wspaniałe narzędzie, które jest odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby, zwłaszcza w momencie, kiedy większość rzeczy odbywa się w sposób zdalny. Co ciekawe, można za pomocą google prezentację udostępnić dużej ilości użytkowników, bez konieczności fizycznego spotykania się. Jest to więc doskonały pomysł na rozwiązanie problemu pracy w grupach – na przykład dla studentów, którzy pracę zaliczeniową przygotowują podczas przerwy w nauce, kiedy każdy z nich wrócił do domu.

Możesz udostępniać prezentacje

Doskonałym rozwiązaniem jest również możliwość udostępniania prezentacji w sieci. Może być to na przykład sposób na dzielenie się wiedzą z innymi lub na prowadzenie swojego bloga w nowej, innowacyjnej formie. Dobrze przygotowane slajdy wspaniale trafiają do odbiorcy i zdecydowanie lepiej przegląda się prezentację, niż lity tekst.

To rozwiązanie nowoczesne i zarazem praktyczne. Dzięki ofercie Google można znaleźć bezpłatny samouczek, dzięki któremu dowiemy się w jaki sposób tworzyć slajdy, aby wyglądały one profesjonalnie. Tworzenie slajdów to nic trudnego, a dzięki rozbudowanym opcjom, można wiele zdziałać i spersonalizować swoją pracę. W jaki sposób to zrobić? Można dowolnie zmieniać szatę graficzną, bawić się dostępnymi czcionkami oraz wielkościami. Można zdecydować się na wprowadzenie listy punktowej, lub przygotowanie tabelki, czy wykresu.

Można również wprowadzić elementy dynamiczne, takie jak filmy, czy animacje. Ilość opcji jest praktycznie nieograniczona. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy nasze slajdy są czytelne i przejrzyste. Na jednym slajdzie nie powinno znajdować się zbyt dużo tekstu. Warto pamiętać również o kontrastach – jasna czcionka na jasnym tle z pewnością nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem.

Na szczęście, dzięki możliwości udostępniania prezentacji i jej edytowania przez osoby trzecie, możemy uzyskać pomoc na praktycznie każdym etapie naszej pracy. Przede wszystkim dane mogą w tym samym czasie być edytowane przez wiele osób, w związku z czym można znacznie przyspieszyć pracę, jeżeli pracujemy grupowo. Jest to również szansa na przekazanie slajdów osobie trzeciej, która w sposób niezależny oceni ich czytelność i zasugeruje na przykład wprowadzenie określonych zmian.

Wszystkie opcje są dostępne dla użytkowników Google i każdy może skorzystać z programu. Nie wiąże się to z koniecznością zakładania indywidualnego konta, czy z podawaniem jakichkolwiek danych. To rozwiązanie skuteczne i bezpieczne, na skorzystanie z którego może pozwolić sobie każdy, niezależnie od tego, jakim modelem laptopa, komputera, czy też urządzenia mobilnego, którym dana osoba dysponuje. Każdy może więc tworzyć dobre slajdy.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu