Skip to main content

W dzisiejszych czasach, w szczególności, gdy decydujemy się na prowadzenie działalności gospodarczej w sieci, bardzo istotne jest, aby móc wybić się na tle konkurencji, która jest bardzo duża w praktycznie każdym sektorze biznesu. Otóż, aby móc tego w umiejętny sposób dokonać niezbędne będzie zastanowienie się, a następnie sukcesywne wdrożenie do swojego przedsiębiorstwa działania, jakim jest pozycjonowanie.

I to właśnie na tym aspekcie chcielibyśmy się skupić w niniejszym artykule, aby móc wyjaśnić Państwu bardzo ważne aspekty odnoszące się do takiego rozwiązania, a szczególności, jeżeli chodzi o kwestię odnoszącą się do pozycjonowania za efekt. Bowiem funkcjonuje w dalszym ciągu znacznie duże grono przedsiębiorców prowadzących swoje działalności gospodarcze w sieci, którzy nie mają pojęcia, na czym takie działanie polega. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas informacje okażą się bardzo przydatne.

Pozycjonowanie za efekt - najważniejsze informacje

Czym jest pozycjonowanie za efekt?

Otóż, pozycjonowanie za efekt jest to nic innego, jak działanie, które jest oferowane przez konkretne agencje specjalizujące się w SEO. Otóż, sytuacja taka wygląda w sposób następujący: dana agencja SEO oferuje swojemu klientowi (w tym przypadku nam, jako przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą w sieci), aby za udostępnienie kilku, bądź też więcej poszczególnych faz kluczowych potrzebnych do pozycjonowania strony www dokonać swoistej płatności za tak zwany efekt. Trzeba przez to rozumieć przede wszystkim to, że w takiej sytuacji my, jako przedsiębiorca płacimy takiej agencji wyłącznie za uzyskanie fraz kluczowych w tak zwanej strefy TOP10 (a więc z tej strefy z najwyższej półki, która oferuje uzyskanie najbardziej korzystnych rezultatów dla naszego przedsiębiorstwa).

Należy również zaznaczyć, iż w takiej sytuacji ważną kwestią jest również to, że płacimy jedynie pozycjonowane na pierwszą stronę w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Oczywiście istnieje zarówno wielu przeciwników, jak i zwolenników takiego rozwiązania, ale kwestie te są podzielone, ponieważ są one uwarunkowane przede wszystkim od tego, jaki rodzaj działalności gospodarczej prowadzi dany przedsiębiorca, jak również jakich rezultatów chce się spodziewać, a także, jakimi środkami dysponuje, aby takiego celu móc w pełni dokonać. Trzeba również pamiętać, że w praktyce, każdego roku na takie oferty decyduje się coraz więcej agencji SEO, dlatego trzeba uważać, aby nie wpaść w pułapkę takiej firmy. Dlatego trzeba uważać na kilka czynników, do których można zaliczyć przede wszystkim: to, ile dana agencja SEO funkcjonuje na rynku, jak duża ilość klientów korzysta z usług takiej agencji SEO, aczkolwiek oczywiście czynników, na które należy zwrócić uwagę jest o wiele więcej.

Pozycjonowanie za efekt - najważniejsze informacje

Co należy zaliczyć do głównych wad oraz zalet wynikających ze skorzystania z pozycjonowania za efekt?

Otóż, zarówno wad, jak i zalet wynikających ze skorzystania z pozycjonowania za efekt jest wiele. Aczkolwiek w pierwszej kolejności skupmy się na wadach. Bowiem, jeżeli chodzi o wady to należy do nich zakwalifikować przede wszystkim takie aspekty jak: przestarzały model odnoszący się do kwestii wszelkich rozliczeń, bardzo duża możliwość trafienia na współpracę z nierzetelną agencją SEO, duże ryzyko odnoszące się do kwestii transparentności związanych z działaniami podejmowanymi przez agencję SEO, duże prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości związanymi z prowadzeniem różnorodnych ograniczeń związanych z odcięciem się od pozycjonowania szerokiego, czyli tak zwanego long tail, jak również możliwość wystąpienia wahania się pozycji związanego z pojawianiem się w wyszukiwarce Google, bądź też możliwość wystąpienia takiej sytuacji, że nastąpi swoiste separowanie strony od pozycjonowania nowych fraz kluczowych.

Z kolei, jeżeli chodzi o główne zalety wynikające ze skorzystania z pozycjonowania za efekt to trzeba tutaj zakwalifikować przede wszystkim takie kwestie jak: bardzo czytelny, a zarazem prosty model rozliczeniowych, jak również to, że każdy klient, który decyduje się na wdrożenie takiego rozwiązania ma możliwość zapłacenia agencji SEO wyłącznie za pojawienie się na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google. W związku z tym, gdy pozycjonowana strona www w taki sposób nie pojawi się na pierwszej stronie w przeglądarce internetowej Google, to my, jako przedsiębiorca, a zarazem klient takiej agencji SEO, nic nie tracimy, ponieważ zgodnie z warunkami takiej umowy, nie jesteśmy w żaden sposób zobowiązani do regulowania jakichkolwiek należności.

W związku z tym jak widać, zastosowanie takie niesie ze sobą zarówno wiele wymiernych korzyści, jak również wiele kluczowych wad. Dlatego przed podjęciem decyzji o zastosowaniu takiego rozwiązania, warto w pierwszej kolejności przemyśleć wszystkie aspekty „za” oraz „przeciw” i w sposób rzetelny podjeść do tego rodzaju kwestii. Bowiem tylko wtedy będziemy mieli gwarancję, iż podjęta przez nas decyzja była przez nas w pełni przemyślana, a my w razie nie powodzenia, nie będziemy aż tak w dużym stopniu rozgoryczeni całym nie powodzeniem związanym z zastosowaniem takiego działania.

Pozycjonowanie za efekt - najważniejsze informacje

Na czym dokładnie polega tak zwane rozliczenie za frazy z firmą specjalizującą się w SEO?

Jest w dalszym ciągu bardzo szerokie grono osób, które z pewnością zastanawia się na czym tak dokładnie polega tak zwane rozliczanie się za frazy z firmą specjalizującą się w SEO. Otóż, w takiej sytuacji, aby móc to w jak najlepszym stopniu zobrazować należy powiedzieć przede wszystkim to, iż koszt pozycjonowania ustalany przed podpisaniem umowy może opierać się na rozliczeniu za frazy w TOP 10 wyników wyszukiwań. A więc chodzi tutaj o nic innego, jak o to, że dany przedsiębiorca, który zdecydował się na zastosowanie takiego rozwiązania, płaci dopiero wtedy takie firmie SEO, gdy jego firma znajdzie się na pierwszej stronie w przeglądarce internetowej, w chwili, gdy użytkownik internetu wpisze określoną frazę do takiej przeglądarki.

Należy więc pamiętać, że tylko i wyłącznie zapłacimy za efekt pracy agencji, a nie za to, że w ogóle skorzystaliśmy z jej usług. Bowiem, jak powszechnie wiadomo, nie zawsze współpraca z firma SEO może okazać się w pełni satysfakcjonująca. A tak zdarza się bardzo często. Wobec tego, takie rozwiązanie jest pod pewnym względem swoistym zabezpieczeniem przedsiębiorcy, jeżeli rozwiązania wdrożone przez firmę SEO, z której zdecydowaliśmy się skorzystać, nie przyniesie żadnych wymiernych dla nas korzyści. Oczywiście należy pamiętać przede wszystkim o tym, iż przed samym momentem zawarciem umowy, należy w sposób skrupulatny zapoznać się z treścią tego, co się w danym momencie zamierza podpisać, ponieważ taka umowa wiąże nie tylko jedną ze stroną, ale dwie stony. Przede wszystkim trzeba pamiętać o niczym innym, jak o tym, aby w sposób dokładny zapoznać się ze wszystkim  cenami za poszczególne pozycje.

W związku z tym, gdy dana agencja będzie działać w sposób sprawny oraz rzetelny, a zarazem  i konwertujące frazy będą znajdować się na pierwszych miejscach, koszt pozycjonowania wzrośnie, wraz z Twoją pozycją. Dlatego nie powinniśmy dopatrywać się jakiegokolwiek negatywnego aspektu w tym, że w przypadku  jeżeli dane rozliczenie za frazy z taką firmą SEO będzie stanowiło wyłącznie jakąś część opłat, jakie wiążą się z działaniami SEO, czyli są składową całych kosztów.

W takiej sytuacji dana agencja SEO będzie miała możliwość otrzymać znacząco więcej pieniędzy za lepsze efekty, które nie zawsze przychodzą szybko i mają na nie wpływ nie tylko czynniki zależne od pozycjonerów. Dlatego też, jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą w sieci i bardzo zależny nam, aby uzyskać wyłącznie za efekt, to rozważ zmianę firmy albo umowy. W naszym kraju, znacząca większość agencji SEO, które rozliczają się tylko za frazy, stosuje Black Hat SEO. Aczkolwiek trzeba pamiętać, iż inne takiego typu agencje w ogóle nic nie robią pod tym względem w sytuacji, gdy konkretna strona www posiada w pełni opłacalne miejsce. Warto jednak pamiętać, że każda współpraca z jakąkolwiek firmą SEO powinna być w pełni przemyślana.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu