Skip to main content

Popularne narzędzia social media

W poniższym artykule opiszemy najbardziej popularne i zarazem przydatne narzędzia social media. Przedstawione narzędzia są pomocne w organizacji pracy, analizie działań czy też w planowaniu. To artykuł, który zainteresuje szczególnie osoby pracujące na co dzień w social mediach.

Popularne narzędzia social mediaHootsiute

Narzędzie to od pewnego czasu stanowi bardzo popularną metodę na monitorowanie swojej marki w social mediach. Nie jest to oczywiście nowa zdobycz ze świata marketingu (bowiem pierwszą wersję tego narzędzia stworzono już w 2008 roku), niemniej jednak bardzo dobrze sprawdza się w powierzonej mu roli.

Najistotniejszą zaletę tegoż narzędzia, stanowić będzie jego przejrzystość i prostota. W kokpicie do wyboru mamy wgląd do wszystkich strumieni, które wybraliśmy jako lokalizacje do przeprowadzenia analizy. Możliwe jest również utworzenie raportów aktywności w wybranych przez nas mediach. Ponadto możemy zaplanować własne działania na społecznościowych portalach, dzięki czemu oszczędzamy swój jakże cenny czas.

Udostępniona została polska wersja językowa programu, co niewątpliwe ułatwia obsługiwanie nawet tym osobom, które nie do końca są zaprzyjaźnione z językiem angielskim. Świadczy to również o tym, iż twórcy docenili nasz rynek, który stanowi jeden z najszybciej rozwijających się rynków na terenie Europy. Hootsiute dostępny jest również w wersji na urządzenia mobilne, które pracują na systemach BlackBerry, iOS, czy Android. Zaletą wymienionego narzędzia pozostaje również cena każdego z pakietów. Za pakiet Pro, trzeba będzie zapłacić tylko 9 dolarów miesięcznie, co nie jest zbyt wygorwoaną ceną.

Dostępny jest dla użytkowników również pakiet Enterprise, który dedykowany jest dla większych organizacji i firm. Niemniej jednak dla użytkowników indywidualnych i niewielkich przedsiębiorców dostępna jest również darmowa wersja, w której możliwie jest obserwowanie do 3 kont w społecznościowych serwisach.

Największym minusem wymienionego narzędzia będzie chyba szeroki wachlarz, niestety ale płatnych dodatkowych opcji. A dosadniej mówiąc dość drogich opcji, chociażby koszt rozbudowanych raportów może oscylować nawet w zakresie 50 dolarów, co jest znaczną sumą. Kolejne wady związane są raczej z kwestiami czysto technicznymi, na przykład powolnym odświeżaniem się wątków (na to wskazuje wielu użytkowników, chociaż nie zawsze można zaobserwować taką właśnie przypadłość).

Popularne narzędzia social mediaBrand24

Narzędzie przeznaczone do monitoringu internetu i analizowania danych. Kanały dla których je stworzono to kolejno: Twitch, Tiktok, YouTube, Twitter, podcasty, kanały internetowe, fora internetowe, blogi, serwisy informacyjne. Ceny zaczynają się już od 149 złotych miesięcznie. Istnieje możliwość przetestowania za darmo przez okres dwóch tygodni. Brand24 jest narzędziem do monitorowania sieci, które zajmuje się gromadzeniem publicznych wzmianek że wszystkich najważniejszych social mediów, w tym z YouTube, Twittera, Instagrama i Facebooka.

Najważniejsze funkcje to:

 • dostęp do wskaźników i statystyk – są one pomocne w lepszym rozumieniu tego, jak wygląda prezentowanie firmy w social mediach. Przykładowe wskaźniki to: ilość udostępnień, polubień, interakcji, pozytywnych i negatywnych wzmianek, liczba wyników, czy zasięg social media,
 • automatyczne analizowanie sentymentu – identyfikowanie wpisów na neutralne, negatywne albo pozytywne,
 • influence Score – szybkie poddawanie ocenie ważnych autorów i źródeł,
 • eksportowanie danych – dodatkowe możliwości w zakresie analizowania zgromadzonych wzmianek,
 • powiadomienia automatyczne – otrzymujemy informacje na temat nowych wyników bezpośrednio na skrzynkę e-mail (wraz z danymi pochodzącymi z analizy), na slacku, albo w mobilnej aplikacji,
 • aplikacja mobilna – nie musimy się obawiać, iż która wspomina o naszej firmie, a nas nie ma przed ekranem monitora,
 • raporty w formacie PDF – generowany w sposób automatyczny raport PDF na postawie wyników, w których samodzielnie dobieramy elementy z analizy, które pragniemy zaprezentować.

Monitorowanie sieci jest niezbędną częścią każdego Social Media Managera. Możliwość prowadzenia obserwacji dyskusji w tematyce danej marki, czy też analizowanie odbioru kampanii w internecie to wyłącznie niektóre spośród możliwości Brand24.

Brand24 to nasze oczy na świat. Narzędzie to ma dwutygodniową testową wersję i sprawdzi się bardzo dobrze, jeżeli chcemy:

 • znaleźć najbardziej popularne hastagi,
 • analizować zasięg social media,
 • poddawać identyfikacji influencerów,
 • zadbać odpowiednio o reputację firmy.

Popularne narzędzia social media

Zapraszam po więcej wiedzy na blog: https://cwierkaja.pl/wiedza

Over Graph

To platforma stworzona we Francji, której zaufały takie światowe potęgi, jak Carrefour, Eurosport czy też Orange. Niestety, jak dotąd Over Graph nie ma polskiej wersji językowej, niemniej jednak nie jest ono zbyt trudne w obsłudze.

Dzięki Over Graph mamy możliwość monitorowania własnego konta na jednych spośród największych serwisów społecznościowych: YouTube, LinkedIn’e, Twitterze, Instagramie i Facebooku. Tak samo, jak w wypadku Hootsuite, istnieje możliwość zarządzania zamieszczonym przez nas contentem wyłącznie z jednego miejsca. Mamy możliwość umieszczenia takiej samej informacji na wszelkich własnych kontach z poziomu narzędzia, co znacząco usprawnia pracę i skraca czas jej trwania. Dzięki filtrom, Over Graph ułatwia również prace nad komentarzami i wiadomościami – grupuje je według wcześniej ustalonych wytycznych (słów kluczowych, źródła, języka). Dzięki takiemu narzędziu będziemy mieć możliwość zobaczenia wykazujących największą aktywność użytkowników i najbardziej lubianych przez użytkowników wpisów. Zaś na sam koniec, chyba największy plus: jak dotąd Over Graph jest narzędziem zupełnie darmowym. Przed opracowaniem komercyjnej wersji, Twórcy pragną zapoznać się ze zwyczajami, nowymi rozwiązaniami i oczekiwaniami, które mają potencjalni klienci. Wśród najpoważniejszych wad wymienionego narzędzia, należy na pewno wymienić dosyć skomplikowany zestaw dostępnych dla nas opcji, z których można skorzystać w odniesieniu do konkretnych społecznościowych portali. Drugą, chociaż niezbyt znaczącą wadą będzie wspomniany już brak polskiej wersji językowej, jednakże nie przewidzimy, w jaki sposób zachowają się twórcy, kiedy zajmą się wprowadzeniem oficjalnej i pełnej wersji własnego narzędzia.

Meet Edgar

Przeznaczeniem Meet Edgar, jest dystrybucja i planowanie treści. Kanały, dla których narzędzia to zostało stworzone to: LinkedIn, Twitter i Facebook.

Najistotniejsze funkcje:

 • wbudowany skracacz do linków z dostępną analizą kliknięć,
 • automatyczne zaplanowanie treści,
 • rozszerzenie do przeglądarek Safari, Firefox i Chrome,
 • automatyczne tworzenie różnorodnych wariantów nagłówków, jak i opisów do udostępniony w treści, co oszczędza sporo czasu.

Meet Edgar jest zdecydowanie najsprytniejszym narzędziem do zaplanowania treści. Nazwa o recykling naszych treści i podpowiada, kiedy wybrany artykuł warto będzie udostępnić ponownie. Ponadto Meet Edgar jest narzędziem, które poddaję optymalizacji datę publikowania treści w social mediach w naszych kanałach.

Dodatkowo Meet Edgar to narzędzie, które optymalizuje datę publikacji treści w social media w Twoich kanałach. Meet Edgar sprawdza się doskonale podczas tworzenia kalendarzy treści, albo też krótkoterminowych planów marketingowych, które mają związek z publikowaniem treści. Płatna wersja posiada ograniczenie do 25 kont, które stają się możliwie do podłączenia. Warto wspomnieć w tym miejscu o funkcji Smartner Content Composer, przy pomocy której narzędzie tworzy w sposób automatyczny wiele opcji różnych postów na podstawie przygotowanych artykułów. Dzięki czemu nie musimy się obawiać, iż udostępnione treści będą tak samo wyglądały.

SproutSocial

To następne narzędzie, które pozwala na zarządzanie społecznościowymi profilami. Utworzona na terenie Stanów Zjednoczonych platforma, jest jednym spośród najbardziej popularnych takiego typu narzędzi dostępnych na rynku. Jak zachwalają sami twórcy, korzystają z niej takie przedsiębiorstwa jak: UPS, Dove czy Nokia.

Tak samo jak w przypadku zdecydowanej większości programów służących do monitorowania profilów na społecznościowych portalach, SproutSocial może podawać analizie konta z LinkedIn, Google+, Facebooka, czy też Twittera. Najbardziej dostrzegalnym plusem omawianego narzędzia jest przejrzystość i prostota dashboardu. Platforma bardzo szybki sposób dokonuje aktualizowania i przeglądu zupełnie nowych danych. Poza tym, bezpośrednio z poziomu kokpitu, użytkownicy mogą odpowiada ci zaplanować posty na każdym z wybranych portali. Niewątpliwie, dostępne są wszelakie statystyki, jaki porównania odnośnie odwiedzających należące do nas profile, komentujących i aktywnych fanów, ich płci czy wieku. Warto tutaj dodać, iż jak każde spośród szanujących się narzędzi służący do analizowania social mediów, SproutSocial, dostępna jest również w wersji mobilnej, co znacznie ułatwia korzystanie z niego. SproutSocial posiada również kilka wad. Najważniejsze dwa minusy tego narzędzia, to o brak polskiej wersji językowej, jak również spora cena jego zakupu. Co prawda mamy możliwość wypróbowania narzędzia zupełnie za darmo przez czas 30 dni (co stanowi niezaprzeczalną zaletę), niemniej jednak kontynuowanie użytkowania, wymagać będzie wykupienia jednego spośród trzech dostępnych pakietów: Deluxe, Premium albo Team. Pierwszy pakiet pozwala na obserwowanie do 10 profili, drugi do 20, trzeci zaś do 30. Ceny są jednakże znaczące. Oczywiście, dla przedsiębiorstw czy też instytucji nie są one na zbyt wygórowane, niemniej jednak dla pojedynczych osób albo niewielkich przedsięwzięć mogą stać się zniechęcającym czynnikiem.

Adobe Spark

Narzędzie to ma trzy różne przeznaczenia: tworzenie animacji, wideo i obrazów. Obsługiwane kanały to: Pinterest, Instagram stories, YouTube, Instagram, LinkedIn, Twitter i Facebook. Ceny nie są zbyt wygórowane, bowiem zaczynają się już od 12 $ miesięcznie.

Najistotniejsze funkcje to:

 • gotowa baza szablonów video, jak i grafik,
 • wbudowana już baza ikon,
 • mobilna aplikacja,
 • wewnętrzna biblioteka fontów,
 • możliwość utworzenia prostych stron, postów i wideo.

Jeśli szukamy narzędzie do tworzenia grafiki, musimy wiedzieć, iż Adobe Spark łączy w sobie aż 3 narzędzia. Rozwiązanie przygotowane przez Adobe umożliwia tworzenie obrazów do video, krótkich animacji i postów.

W bazie z gotowymi szablonami, możemy znaleźć chociażby:

 • szablony do kolaży fotografii i sporo więcej,
 • szablony do infografik, plakatów i prezentacji,
 • szablony do video (teaser video i explainer video),
 • szablony obrazów do postów zamieszczanych na Pinterest, Twitterze, Instagramie, czy też Facebooku.

Adobe Spark jest niezwykle łatwym w zakresie obsługi narzędziem, zaś jego intuicyjność sprawia, iż tworzenie obrazów zajmuje praktycznie rzecz biorąc sekundy. Darmowa wersja oferuje dostępność do wszelkich funkcjonalności, które posiada w swojej ofercie narzędzie. Jedyna rzecz, która odróżnia wersję płatną od tej bezpłatnej to możliwość usuwania wodnych znaków – jeżeli zamierzamy takowe usuwać, niezbędne będzie w tym przypadku posiadanie wersji Premium.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu