Skip to main content

W dzisiejszych czasach każdy czytelnik chce być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, w co wliczają się informacje oraz decyzje zapadające nieprzerwanie w świecie polityki. Jednak w dobie Internetu bardzo mała liczba osób korzysta z tradycyjnych form przekazu informacji takich jak gazeta papierowa. Dlatego też wraz z rozwojem technologii coraz więcej użytkowników Internetu korzysta z elektronicznych form zdobywania informacji ze świata polityki.

Obserwator polityczny

Jest to jeden z najstarszych i bardzo popularny portal, który porusza zagadnienia z dziedziny polityki oraz jej wpływu na gospodarkę, ekonomię poszczególnych państw czy też rozwój społeczno-gospodarczy. Od wielu lat portal „Obserwator polityczny” dostarcza cennych informacji. Dla przykładu w sekcji „Polityka” portal porusza takie kwestie jak wpływ obecnej na świecie Pandemii na światową gospodarkę czy też dlaczego warto wzorować się na przykładzie Rosji w walce z pandemią.

Sam portal już od wielu lat dostarcza czytelnikom rzetelnych informacji, które jednak noszą znamiona subiektywnych ocen autorów pojawiających się na łamach strony artykułów. Sama strona ma charakter centro-prawicowy, a na jej stronie można znaleźć artykuły uzasadniające działanie rządu w kwestiach kryzysowych czy też ochrony zdrowia. Więcej informacji ze świata polityki można znaleźć na stronie portalu – www.obserwatorpolityczny.pl.blogi o tematyce politycznej w Polsce

Onet.pl – blogi polityczne

Portal „onet.pl” stanowi jeden z najstarszych i najczęściej wybieranych aktualnych źródeł informacji dla wielu Polaków od przeszło 20 lat. Jest to portal internetowy, który oprócz blogów politycznych, prowadzi również blogi oraz publikuje artykuły informacyjne z różnych dziedzin życia. Można do nich zaliczyć:

 • Gospodarka – polska oraz światowa;
 • Biznes i polityka;
 • Zdrowie – do tego istnieje osobny portal Medonet;
 • Styl życia;
 • Sport.

Jednak niewątpliwie sekcja polityki ma tutaj ogromne znacznie. Oprócz samego bloga politycznego portal Onet prowadzi również osobny kanał w serwisie Youtube o charakterze telewizyjno-internetowym. Jego unikatowy charakter polega na tym, iż dziennikarze przeprowadzają wywiady z różnym osobami m.in ze świata polityki w mobilnym studiu (specjalnie przygotowanym pojeździe).

Sama forma wywiadu przypomina tradycyjny wywiad w telewizji, jednak jest on nagrywany w samochodzie oraz dostępny w Internecie oraz social media. Sam portal ma charakter centro-lewicowy oraz liberalny, a zamieszczane artykuły ze świata polityki poruszają ważne tematy oraz opisują wydarzenia polityczne obecne zarówno w kraju jak i na świecie. Najnowsze artykuły oraz wpisy blogowe na temat polityki można znaleźć pod adresem strony www.onet.pl

Polityka od zawsze budzi wiele emocji. Podczas różnego rodzaju sytuacji, takich jak na przykład wybory, wiele osób szuka niezależnych opinii, czy też wyjaśnień, dotyczących obecnej sytuacji politycznej, kierunków działań poszczególnych partii, czy też poglądów kandydatów. Prowadzenie bloga politycznego może generować wiele aktywności, jednak aby strona cieszyła się popularnością, należy podjąć odpowiednie działania. Konkurencja na rynku jest duża, dlatego właśnie należy zadbać o to, aby nasz blog był możliwie dobrze widoczny w sieci. Jak to zrobić? Korzystając z naszej oferty, która zakłada kompleksowe usługi w zakresie seo.

Najważniejszym aspektem w sieci jest dziś pozycjonowanie. Dzięki temu robot wyszukiwarki odczytuje odpowiednią treść i dopasowuje ją do zapytania, wpisanego w okno wyszukiwania. Roboty zwykle działają na podstawie stosunkowo prostych algorytmów, dopasowujących wyniki do treści zapytania, biorąc pod uwagę słowa kluczowe. Pozycjonowanie polega między innymi na odpowiednim zastosowaniu słów kluczowych – w taki sposób, aby robot był w stanie dopasować stronę do najpopularniejszych zapytań, jakie pojawiają się w sieci.

Jak jednak zadbać o odpowiednie pozycjonowanie? Samodzielnie ciężko jest osiągnąć sukces, nawet znając podstawy pozycjonowania. Dlatego właśnie dobrze jest zdecydować się na konsulting seo. Czym jest konsuting seo? To pomoc w przygotowaniu witryny w taki sposób, aby była widoczna na czele listy wyników wyszukiwania. W tym celu potrzebna jest znajomość nie tylko teorii pozycjonowania, ale również wiedza praktyczna. Należy skupić się na tym, w jaki sposób internauci wprowadzają dane zapytania i dopasować do tego słowa kluczowe. Konsulting seo pozwala właśnie na takie działanie, dzięki czemu strona trafia do większego grona odbiorców.

Często jednak strona nie jest widoczna, ze względu na określone błędy, związane na przykład z jej strukturą, czy linkowanie. Dlatego właśnie dobrze jest zdecydować się na audyt seo, który pochyla się nad wszelkimi aspektami, związanymi z widocznością strony. Audyt seo bada na przykład to, w jaki sposób robot wyszukiwarki odczytuje naszą stronę internetową. Jeżeli nie robi tego prawidłowo, nasze zasięgi są zdecydowanie mniejsze. Dzięki przeprowadzeniu audytu seo możemy poznać wszystkie błędy, a dzięki zaleceniom, które są częścią składową takiego audytu, możemy te błędy usunąć. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie potrafią znaleźć istoty problemu – dokładna analiza znajdzie nawet najbardziej zakamuflowane błędy, które są w stanie skutecznie obniżyć widoczność strony i znaleźć sposób na ich usunięcie.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą promować treści, zawarte na stronie internetowej (zwłaszcza, jeżeli strona porusza popularne tematy, takie jak polityka) jest zdecydowanie się na skorzystanie z google adwords. Dzięki reklamom google można dotrzeć do dużego grona odbiorców. Reklama jednak musi być prawidłowo przygotowana – dzięki temu będzie zwracać uwagę i zachęci internautów do wizyty na danej stronie internetowej.

Okopress

Okopress to kolejny blog, którego charakteryzuje publikacja artykułów oraz informacji dotyczących jedynie wydarzeń oraz życia politycznego w Polsce oraz na świecie. Strona ta ma formę blogu, gdyż publikowane są na niej artykuły wraz z możliwością dodawania komentarzy oraz dzielenia się sowimi odczuciami na wybrany temat z życia politycznego. Do przykładowych artykułów publikowanych na tej stronie zaliczają się opinie i informacje ekspertów odnośnie wybranych decyzji politycznych rządu czy też komentarze oraz informacje na temat decyzji pewnych polityków oraz ich skutki.

Sam portal ma charakter lewicowo-liberalny. Dodatkowo opisywany blog polityczny, wychodząc poza sferę informacyjną, często organizuje ankiety czy też petycje w ważnych sprawach dotyczących polskiej oraz zagranicznej polityki. W ten sposób można odnieść wrażenie, iż oprócz przekazywania informacji, właściciele tego bloga politycznego są aktywni społecznie i wspierają rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Więcej informacji oraz artykułów wraz z komentarzami można znaleźć na stronie www.oko.press.blogi o tematyce politycznej w Polsce

Krytyka polityczna

Krytyka polityczna stanowi kolejny równie popularny blog o tematyce politycznej oraz popularno-naukowej. Na tym blogu publikowane są artykuły oraz informacje dotyczące wydarzeń oraz sytuacji w świecie nauki, gospodarce światowej jak i polityce oraz biznesie. Jednak ten blog jest o tyle unikatowy, iż każdy artykuł, niezależnie od tematyki, jest publikowany w taki sposób, by mógł skomentować ewentualne skutki polityczne wybranej decyzji lub sytuacji. Na tym blogu publikowane są artykuły takie jak:

 • Decyzje polityczne dotyczące rozwoju edukacji oraz szkolnictwa wyższego w Polsce;
 • Wpływ epidemii na światową gospodarkę;
 • Zasadność rezygnacji z używania plastiku na świecie;
 • Wybrane wydarzenia polityczne na arenie międzynarodowej.

Na łamach artykułów publikowanych w Krytyce politycznej można znaleźć m.in. wypowiedzi ekspertów dotyczące wybranych wydarzeń z życia politycznego w Polsce jak i na świecie. Jednocześnie dosyć trudno jest określić charakter tego bloga – osoby publikujące artykuły oraz informacje komentują oraz oceniają decyzje oraz wydarzenia związane z politykami wszystkich możliwych opcji. W ten sposób opisywany blog można uznać, iż ma charakter neutralny, jednak publikowane na nim artykuły mogą mieć niekiedy subiektywny wydźwięk. W celu skonfrontowania swoich odczuć na temat wybranych wydarzeń politycznych oraz wyrobieniu sobie indywidualnej opinii opartej na wiedzy warto jest udać się na stronę www.krytykapolityczna.pl

Koduj24

Kolejnym blogiem o charakterze politycznym jest blog Koduj24. Jest to blog stricte polityczny – indywidualni dziennikarze oraz publicyści umieszczają artykuły dotyczące wybranych aspektów życia politycznego, głównie w Polsce. Dzięki temu czytelnik może się dowiedzieć wszystkiego na temat wybranych decyzji polityków polskich orz ich ewentualnego wpływu na życie społeczne czy też gospodarkę. Sam blog ma charakter mocno subiektywny – autorzy publikacji bardzo często oprócz umieszczania rzetelnych informacji umieszczają również indywidualne komentarze. Dzięki temu można odnieść wrażenie, iż każda publikacja jest dosyć mocno nacechowana emocjonalnie.

Dodatkowo na blogu można również znaleźć osobne zakładki. Dotyczą one m.in. wybranych wywiadów z innymi osobami ze świata polityki czy też biznesu. Dodatkowo można również znaleźć zakładkę „Waszym zdaniem”. Dzięki temu czytelnicy wybranych artykułów mogą bez problemu wypowiadać swoje zdanie na wybrane tematy oraz komentować wybrane artykuły bądź wywiady. To umożliwia dzielenie się opiniami oraz komentowanie w czasie rzeczywistym wybranych wydarzeń ze świata polityki. Więcej informacji oraz przykładowych artykułów można znaleźć na stronie www.koduj24.pl

Salon24

Salon24 stanowi blog polityczny, w którym umieszczane są wyłącznie artykuły oraz informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń politycznych z kraju oraz ze świata. Blog ten ma to do siebie, iż ma charakter praktycznie całkowicie obiektywny. Wszystkie artykuły umieszczane na nim mają charakter wyłącznie informacyjny, oraz służą przedstawieniu obiektywnych informacji na temat wydarzeń czy też sytuacji politycznej w Polsce i na świecie.

Sam blog podzielony jest na kilka kategorii. Można tutaj znaleźć takie kategorie jak:

 • Polityka
 • Gospodarka;
 • Biznes;
 • Świat nauki.

Jednak w głównej mierze informacje oraz artykuły publikowane na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny. Co więcej, dosyć trudno jest również określić charakter tego blogu. Wszystkie informacje tutaj publikowane mają na celu uświadomienie czytelnikowi co aktualnie dzieje się w Polsce i na świecie bez opiniowania zaistniałych wydarzeń. Dla przykładu można tutaj znaleźć artykuły dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej na świecie, decyzji polityków w Polsce na temat sytuacji kobiet na rynku pracy czy też działań legislacyjnych mających na celu niesienie pomocy polskim przedsiębiorcom w dobie kryzysu. Więcej informacji oraz wpisów blogowych można znaleźć na stronie www.salon24.pl

Newsweek – zakładka Polityka

Kategoria Polityka gazety Newsweek stanowi jedną z najczęściej polecanych i najchętniej wybieranych wśród czytelników poszukujących rzetelnych oraz aktualnych informacji w związku z polityką. Sam blog dotyczący polityki jest tylko częścią większej całości jaką jest portal Newsweek. Sam portal internetowy jest jedynie elektroniczną formą przekazu informacji jednej z najstarszych oraz najbardziej cenionych gazet na świecie.

Choć z reguły uznaje się, iż blog polityczny w Newsweek’u nie zawiera indywidualnych opinii autorów publikacji, wiele osób stwierdza, iż jest to blog o charakterze centro-lewicowym oraz liberalnym. Na łamach publikacji oraz na samym blogu można znaleźć informacje dotyczące wybranych decyzji polityków polskich, europejskich oraz światowych. Co więcej, jest to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji jeśli mowa o politykę międzynarodową czy też skutki jakie wywołują decyzje niektórych polityków na świat biznesu oraz świat nauki. Wszystkie artykuły oraz wpisy blogowe dostępne są na stronie www.newsweek.pl.

Politico

Politico jest to jedna z najczęściej wybieranych strona internetowa, która służy rzetelnemu informowaniu czytelników o wybranych wydarzeniach politycznych w Stanach Zjednoczonych. Na stronie internetowej Politico można znaleźć aktualne informacje, artykuły oraz wpisy blogowe na temat najważniejszych wydarzeń politycznych, jakie mają miejsce w głównej mierze w Stanach Zjednoczonych. Warto wiedzieć, iż Politico zostało założone w 2007 roku, jednak od samego początku przyciąga miliony czytelników w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie.

Sam Portal dotyczy wydarzeń politycznych oraz ich wpływu na rozwój gospodarczy i społeczny w USA i na świecie. Wpisy blogowe oraz publikowane artykuły są podzielone na trzy części:

 • Wydarzenie polityczne w Stanach Zjednoczonych;
 • Wydarzenia polityczne w Europie;
 • Wydarzenia polityczne o charakterze międzynarodowym.

Dzięki takiemu podziałowi autorzy publikacji już od wielu lat są w stanie dostarczyć najświeższych oraz mających wpływ na codzienne życie wydarzeń ze świata polityki. Co więcej wpisy blogowe oraz publikowane artykuły są podzielone pod względem geopolitycznym, dzięki czemu łatwiej dowiedzieć się jakie decyzje polityków zostały podjęte w wybranej części świata. Aktualne wpisy blogowe oraz artykuły można znaleźć na stronie www.politico.eu.blogi o tematyce politycznej w Polsce

Blog Janusza Palikota

Blog polityczny Janusza Palikota należy do jednego z najbardziej kontrowersyjnych i jednocześnie popularnych blogów dotyczących życia politycznego w Polsce.  Na jego blogu znajdują się wpisy oraz artykuły wraz z komentarzami, w których autor ocenia oraz informuje swoich czytelników na temat aktualnych wydarzeń politycznych głównie w Polsce (czasami również w Europie). Wpisy najczęściej dotyczą aktualnie wprowadzanych aktów prawnych normujących życie społeczno-gospodarcze w Polsce, wypowiedzi znanych polityków, informacje na temat ostatnich wydarzeń politycznych w Polsce czy też ich ewentualne skutki w przyszłości.

Cechą charakterystyczną wszystkich wpisów blogowych jest fakt, iż autor wszystkich wpisów używa mocno nacechowanego emocjonalnie słownictwa. Nie omieszka również używać słów niecenzuralnych, wykrzykników, czy też znaków zapytania. W ten sposób można odnieść wrażenie, iż autor bez odpowiedniej korekty przygotowuje wpisy na swojego bloga po czym bezpośrednie dzieli się swoimi wrażeniami z odbiorcami. W celu poznania bliżej charakteru wybranych wpisów warto jest zaznajomić się ze stroną www.natemat.pl/januszpalikot.

Blog Agnieszki Pomaskiej

Blog Agnieszki Pomaskiej to blog informacyjny o charakterze politycznym obecnej posłanki oraz wiceprzewodniczącej komisji ds. Unii Europejskiej z ramienia Koalicji Obywatelskiej Agnieszki Pomaskiej. Na swoim blogu autorka publikuje aktualne wpisy oraz artykuły dotyczące aktualnego życia politycznego jakie ma miejsce wewnątrz Sejmu RP. Dzięki temu, oprócz podstawowych informacji na temat Pani Agnieszki można się dowiedzieć wiele na temat aktualnych działań w Sejmie czy też komisjach, gdzie działa Pani Agnieszka.

Na samym blogu można znaleźć m.in takie zakładki jak:

 • „Poznaj Swojego Posła”;
 • „Sejm RP”;
 • „Mój Gdańsk”;
 • „Wolontariat”.

Dzięki temu osoby interesujące się wpisami na tym blogu mają przede wszystkim szansę poznania pracy wybranej posłanki na Sejm. Dodatkowo każdy może się dowiedzieć wszystkiego co dotyczy Gdańska oraz Trójmiasta – miejsca, skąd pochodzi autorka, a także działań, jakie podejmuje posłanka w celu rozwoju tego regionu Polski. Ponadto posłanka oferuje możliwość podjęcia współpracy w ramach wolontariatu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pomaska.plblogi o tematyce politycznej w Polsce

Miasto Poznaj

Miasto Poznaj to jeden z mniej znanych choć równie popularnych blogów dotyczących m.in takich kwestii jak polityka, biznes czy też ekonomia. Ten portal z kolei ma to do siebie, iż na jego stronie można znaleźć tematyczne blogi w wybranej kategorii – m.in. dotyczący polityki polskiej, europejskiej czy też zagranicznej.

Na samym blogu widnieją artykuły opisujące aktualne wydarzenia w polityce oraz wpływ decyzji wybranych polityków na rozwój społeczny oraz gospodarczy w regionach i w wymiarze międzynarodowym. Ponadto można tutaj znaleźć dedykowane blogi wraz z wpisami i komentarzami indywidualnych autorów. Dzięki temu można poznać indywidualne opinie wybranych dziennikarzy oraz publicystów oraz wziąć udział w dyskusji w formie komentarzy pod wybranym tematem. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.miastopoznaj.pl.

Fakt – blog polityczny

Blog polityczny gazety fakt stanowi jeden z najczęściej wybieranych blogów, który służy komentowaniu wybranych wydarzeń politycznych w Polsce. Sama gazeta Fakt jest częścią niemiecko-szwajcarskiej grupy Rngiel Axel Springier Polska, i jest wydawana w Polsce od 2003 r. Oprócz komentarzy na temat życia politycznego w Polsce można tutaj również znaleźć kategorie oraz wpisy blogowe dotyczące sfery życia Kobiet, Mężczyzn, Sportu, Świata Biznesu czy też Ekonomii.

Sam blog ma charakter centro-prawicowy. Większość wpisów blogowych oraz artykułów ma to do siebie, iż zawierają indywidualne opinie autorów na temat aktualnych wydarzeń politycznych w Polsce i na świecie. Dzięki temu czytelnik może dowiedzieć się więcej na temat bardzo istotnych wydarzeń politycznych w Polsce, które mają realne przełożenie na życie wielu osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fakt.pl.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu