Skip to main content

Do niedawna opis strony (np. popularny tag meta description) odgrywał ważną rolę w pozycjonowaniu witryny. Ma to duży wpływ na wyniki wyszukiwania, dlatego ograniczyłem się do właściwej frazy kluczowej dla określonej podstrony. Kilka lat temu sytuacja zmieniła się diametralnie. Według informacji dostarczanych dziś bezpośrednio przez Google, jego znaczenie z punktu widzenia SEO wynosi 0. Nie oznacza to jednak, że nie warto go używać.

W rzeczywistości nie reprezentuje czystej siły pozycjonowania, ale z marketingowego punktu widzenia może mieć znaczący wpływ na ruch w Twojej witrynie. Każdy, kto zna składnię HTML, wie, czym jest metatag. Jest to metatag umieszczony w tytule dokumentu, który pozwala zdefiniować tytuł strony oraz zadeklarować słowa kluczowe i opis treści. Informacje te są wyświetlane w przeglądarkach i wyszukiwarkach i odnotowujemy je. Jednak nie wszystkie znaczniki META są niewidoczne dla użytkownika. Wyjątkiem jest opis metatagu opisującego zawartość konkretnej podstrony.

Meta tagi - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Czym są meta tagi description?

Czym są meta tagi? Podobnie jak inne znaczniki META, opisy znaczników META to kod HTML, którego można używać w nagłówkach opisujących zawartość określonej strony internetowej. Kilka lat temu opisy stron internetowych, takie jak słowa kluczowe w metatagach, miały duży wpływ na ich pozycję w wynikach wyszukiwania. Lokalizatorzy, którzy znali tę funkcję, nie wahali się jej użyć i nasycali metatagi słowami kluczowymi.

Era upychania słów kluczowych zaczęła pomagać w zmianie algorytmów wyszukiwarek Google. Gigant z Mountain View powiedział w oficjalnym oświadczeniu: „Nie używaliśmy tagów meta-opisu w naszych notatkach”. W rezultacie spam oparty na słowach kluczowych w tagach META został zatrzymany, a opisy stron wykorzystujące tagi opisowe zostały całkowicie usunięte.

Unikatowy opis – warto go tworzyć z zastosowaniem meta tagów?

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO) nie jest czynnością czysto techniczną. Oprócz zoptymalizowanych linków i wymian zaczną pojawiać się unikalne i wartościowe treści. Koncentrując się na marketingu, tworzymy przyciągające wzrok teksty, aby zwiększyć ruch organiczny na naszej stronie. Unikalny opis (inny niż tytuł), który jest wyświetlany internautom, gdy ma znaczący wpływ na SERP w metatagach, zwłaszcza w rolach czysto technicznych, stał się narzędziem marketingowym.

Opis strony pojawia się w wynikach wyszukiwania jako fragmenty, które często determinują późniejsze zachowanie użytkownika. Widząc przekonujący, przyciągający wzrok opis, chętniej klikną link zwrotny w wyszukiwarce, niż gdyby otrzymali powiadomienie o często nieczytelnym, automatycznie generowanym tekście wygenerowanym przez Google lub o „nieaktualnym” opisie napisanym przez eksperta webmaster. Bardziej prawdopodobne jest, że klikniesz linki zwrotne w wyszukiwarce. Warstwa techniczna serwisu.

Meta tagi - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Jak stosować meta tagi?

Teraz, gdy wiesz, czym są meta tagi i jaką rolę odgrywa opis witryny w jego obecnej pozycji, nadszedł czas, aby pomyśleć o formacie tego tagu. W takim przypadku najlepiej postawić się w sytuacji odbiorcy, który jest zainteresowany znalezieniem strony przypominającej Twój profil. Poznanie oczekiwań potencjalnych klientów i zaspokojenie tych potrzeb to klucz do sukcesu. Musisz napisać opis, który zachęci internautów do odwiedzenia interesującej ich strony.

Nie może to być zdanie przypadkowe, ale musi to być całe zdanie lub kilka zdań, które nie przyciągną, nie zainteresują ani nie odrzucą internautów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć unikalny metatag opisu dla każdej podstrony Twojej witryny.

Skoncentruj się na wyjaśnieniu.

Opis musi najpierw informować użytkownika o zawartości strony i krótko ją wyjaśniać. Musisz przekonać. Opis strony musi przekonać odbiorcę, że warto kliknąć w link do tej strony. Nie można w to ingerować, ale należy zauważyć, że daleko, unikatowe, wartościowe i dobre dla internautów jest zademonstrowanie tego, czego szukają.

Rozbudzaj ciekawość internautów.

Gdy Twój krótki opis przyciągnie uwagę internautów, klikną oni w link do tej strony. Nie warto więc pokazywać każdej karty ze wszystkimi 150 znakami, ale opisuje temat w taki sposób, że odbiorca mówi „Chcę więcej!”. 155 znaków lub mniej — opis musi być wystarczająco długi. Google może wprowadzić do wyników wyszukiwania tylko 155 znaków, a każdy kolejny znak jest po prostu usuwany. W efekcie opis wyświetlany internautom jest niepełny i obcięty, przez co cała treść jest nieczytelna.

Użyj słów kluczowych

Zalecamy używanie w opisie słów kluczowych związanych ze stroną, ponieważ będą one wyświetlane pogrubioną czcionką w wynikach zwracanych przez wyszukiwarki.

Co nam dają meta tagi w wynikach wyszukiwania?

Opisy witryn tak naprawdę nie wpływają na wyniki wyszukiwania, ale mogą zwiększyć ruch w Twojej witrynie. Po przedstawieniu w ciekawej i zgrabnej formie, użytkownik jest proszony o kliknięcie w link. W końcu jest jedyną osobą pomiędzy wynikami wyszukiwania a potencjalnymi odbiorcami naszych treści. Dlatego powinieneś stworzyć własną stronę internetową, korzystając z powyższych wskazówek, aby zwiększyć siłę marketingową swojej witryny.

Meta tagi - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Upewnij się, że witryna działa prawidłowo

Aby upewnić się, że Twoja witryna działa jak najlepiej w wyszukiwarce Google, nasi eksperci przeprowadzają kontrole SEO i optymalizują obszary kodu Twojej witryny. Jednym z tych elementów jest wspomniany powyżej meta tagi. Umieść go w sekcji, która jest sekcją nagłówka Twojej witryny. Ich zadaniem jest wyświetlanie botów wyszukiwarek z najważniejszymi informacjami na konkretnej podstronie.

Meta tagi są również używane w przeglądaniu stron internetowych i mediach społecznościowych. Niektóre z nich pojawiają się pośrednio użytkownikowi, a większość nie jest nawet świadoma ich istnienia. Niektóre meta tagi mają duży wpływ na SEO, co może mieć ogromny wpływ na widoczność Twojej witryny w wyszukiwarkach. Często jest to konieczne, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i czytelników. Im wyższa strona wyszukiwarki, tym większe prawdopodobieństwo dotarcia do strony. Prawie każda popularna platforma CMS lub e-commerce ułatwia umieszczanie najważniejszych meta tagów. Na przykład w przypadku WordPressa musisz użyć innego typu wtyczki, na przykład: SEO Yoast, SEO Ultimate lub All In SEO).

Dlaczego właśnie meta tagi?

Jak wspomniano wcześniej, meta tagi to w zasadzie element zawierający zestaw przydatnych informacji o zawartości strony. Niektóre elementy, takie jak meta-tytuły i meta-opisy, wpływają na sposób wyświetlania niektórych wyników wyszukiwania w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i często są przydatne w działaniach marketingowych. Meta tagi pomagają określić, które strony należy indeksować, a które nie. W rezultacie masz pełną kontrolę nad tym, które boty wyszukiwarek są uwzględniane w indeksie Google i ostatecznie, co widzą Twoi użytkownicy.

Eksperci SEO zwracają uwagę na atrakcyjne treści i tytuły, intuicyjną nawigację i łatwość handlu podczas optymalizacji witryny pod kątem pozycjonowania. Istnieje kilka rodzajów meta tagów, ale tylko niektóre z nich są interpretowane przez Google. Zobaczmy, który jest który i jak je wykorzystać, aby uzyskać najwyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Jak „zobaczyć” meta tagi?

Dwa najważniejsze meta tagi, Tytuł i MetaOpis, mogą brzmieć jak motyw techniczny, ale są dość proste. Wpisz „sklep internetowy” w wyszukiwarce Google. Niebieski (lub fioletowy, jeśli już kliknąłeś) link to tag. Normalnie nie powinien przekraczać 70 znaków, ale w praktyce limit ten zależy od szerokości tytułu w pikselach. Jeśli niektóre znaki zajmą więcej miejsca, Google skróci tytuł szybciej i doda elipsę na końcu. Co więcej, nie zawsze jest dobrze. Tytuł powinien być prosty, czytelny i jasno opisywać zawartość strony. Dlatego nie powinna przekraczać 60 znaków. Możesz łatwo zmierzyć długość znaków w Microsoft Office lub Google Docs, ale możesz zmierzyć ją natychmiast online.

Adres strony (URL) jest wyświetlany nad tytułem, a opis meta (na przykład opis strony) jest wyświetlany poniżej. Tutaj kwestia długości staje się bardziej skomplikowana. Niektóre opisy są teraz wyświetlane do 350 znaków. Jednak w niektórych przypadkach tnie znacznie szybciej. Co więcej, wyniki wyszukiwania mobilnego są często skracane do około 150-160 znaków w opisie (zwróć uwagę, że ruch mobilny jest generalnie ważniejszy niż ruch mobilny). Twój komputer). Dlatego zaleca się napisanie opisu składającego się z 155 znaków lub mniej. Zbyt krótkie opisy zostaną zastąpione treściami, które Google udostępnia bezpośrednio w witrynie. Pamiętaj też, że jest to trudne i możesz nie być w stanie znaleźć szybkiego przewodnika. Pamiętaj też, że wyniki wyszukiwania mobilnego będą zawierać ikonę ulubionych (na przykład nad paskiem adresu lub podczas tworzenia zakładek).

Tworzenie meta opisów - najważniejsze informacje

Google patrzy na treść

Google spróbuje wyświetlić najbardziej odpowiednią treść dla słów kluczowych wyszukiwania, które wpisujesz w swojej wyszukiwarce. Jest to jeden z ważnych powodów, dla których nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących meta tagów. Wyświetlana treść musi być zgodna z zapytaniem.

Na pierwszym zdjęciu wynik pokazuje pogrubioną czcionkę „sklep internetowy”. Google zawsze zaznacza słowa, których używasz w wyszukiwarkach. Warto zobaczyć, jakich słów używają potencjalni klienci, przychodząc do Twojego sklepu. Ale nie popadaj w skrajność. Opis nie powinien być listą nieczytelnych słów kluczowych.

Meta tagi nie muszą być tym samym, co treść

Gdy użytkownik odwiedza stronę sklepu, tytuł i opis wyników wyszukiwania działają jak tagi wywołania, wpływając na pierwsze wrażenie użytkownika. Nie używaj tutaj tylko nazwy i opisu firmy. Na początku nic nie mówi użytkownikowi. Meta tagi mogą, ale nie zawsze, pasować do „fizycznej” (tj. możliwej do wybrania i skopiowania) zawartości strony.

Dlatego opis meta (opis wyników wyszukiwania) strony produktu i sam opis produktu to dwie różne rzeczy. „Meta opis” nie zawsze może być „narysowany” na stronie, w zależności od tekstu (opisu) znajdującego się na tej stronie. Może być formowana według określonego lub specjalnie przygotowanego wzoru. Sytuacja jest podobna do tytułu.

Meta keyword – czy warto?

W oprogramowaniu Shoper możesz również zmienić meta keywords poszczególnych stron. Możesz, ale nie zaprzątaj sobie nimi głowy! Były wielokrotnie nadużywane, dlatego już od 2009 r. Google nie bierze ich w ogóle pod uwagę. W wypadku Binga (domyślnej wyszukiwarki dla Internet Explorera/Edge) znacznik ten jest bardzo mało istotnym z ogromnej grupy czynników, które robot wyszukiwarki bierze pod uwagę.

Yahoo również uznało, że znacznik słów kluczowych w zasadzie nie ma znaczenia dla robotów wyszukiwarek. Może się zdarzyć inaczej, gdy na stronie nie będą istnieć żadne inne czynniki pozwalające na ustalenia jej rankingu. Podsumowując: nie poświęcaj czasu na meta keywords, ale jeżeli naprawdę bardzo chcesz, możesz wpisać tu np. do około 10 fraz kluczowych związanych z branżą sklepu. Licz się jednak z tym, że ma to niewielkie znaczenie i to wyłącznie dla wybranych wyszukiwarek, innych niż Google.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu