Skip to main content

Prowadzenie firmy jest bardzo stresujące. Lista zadań nie kończy się, a wszystko co musisz zrobić, powinno być na wczoraj. Łącznie ze strategiami marketingowymi i budowaniem profilu linków, które to zadanie może się wydawać bardzo przytłaczające i pracochłonne.

Skuteczna strategia budowania linków wymaga:

– czasu,

– cierpliwości,

– umiejętności,

– wiedzy.

I bardzo często zdarza się, że po prostu zabraknie Ci tego pierwszego, przez to tracisz punkt drugi, co kończy się tym, że na nic nie zdadzą się ani umiejętności, ani wiedza. Jak więc uzyskać wszystkie cechy potrzebne do budowania linków bez inwestowania czasu i energii, potrzebnych do ich uzyskania czy utrzymania?

Metoda jest prosta – zatrudniasz renomowaną usługę do budowania profilu linków.

Ten artykuł pokaże jak znaleźć renomowane usługi budowania profilu linków dla strony internetowej oraz jak uniknąć najczęstszych pułapek podczas kupowania takich usług.

Linkbuilding - czy to wciąż działa?Co to jest Link Building?

Usługi budowania profilu linków (odnośników) upraszczają pozycjonowanie i sprawiają, że jest ono skuteczniejsze.

Agencje oferujące link building to osoby lub firmy, które są dobrze wyszkolone i posiadają umiejętności w zakresie znajdowania i budowania linków do Twojej witryny. Analogiczna sytuacja jest np. z naprawą samochodu, do której nie zabierasz się sam, tylko oddajesz auto do mechanika. Tak samo wygląda to z budowaniem profilu linków Twojej strony – zatrudniasz specjalistów, aby zrobili to za Ciebie. Przede wszystkim rozwiązuje to problem małego ruchu na stronie. Renomowana firma utworzy odnośniki, które w bezpieczny sposób pomogą Ci osiągnąć cele związane z ruchem na witrynie internetowej.

Ale jak znaleźć godną zaufania agencję lub usługę budowania linków?

Niestety nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Branża usług budowania linków jest, co najmniej, podejrzana. Jest wielu ludzi sprzedających buble. Dość często ludzie reklamują autentyczne linki „outreach”, ale tak naprawdę kupujesz posty na ich prywatnych sieciach blogowych. Łatwo jest się nabrać na taką sztuczkę, w związku z czym poniżej zamieszczone są najważniejsze wskazówki, żeby mieć pewność, że otrzyma się to, za co się zapłaci.

  1. Ile zapłacisz, tyle otrzymasz

We współczesnej gospodarce linki są towarem o wartości, podobnie jak chleb i mleko, a właściciele witryn o tym wiedzą. Punktacja wysokiej jakości prawdziwego linku opartego na szerokim zasięgu wiąże się z szeregiem kosztów:

opłata za publikację – właściciele witryn często pobierają wysokie opłaty za publikację

copywriter – aby stworzyć artykuł o wartości np. 1000 słów, musisz zapłacić pisarzowi

outreach admin – ktoś musi skontaktować się z witryną, umówić się na umieszczenie i upewnić się, że spełnia ono wszystkie wymogi i specyfikacje

zarządzanie zamówieniami – ktoś musi zarządzać Twoim zamówieniem i zapewnić obsługę klienta

kontrola jakości – ponieważ nie każdy dostawca zapewnia to, co reklamuje, prawidłowe sprawdzenie i kontrola jakości jest konieczna

Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, wysokiej jakości linkbuilding będzie Cię trochę kosztować. Trzeba dodać, że nie warto na tym oszczędzać, warto za to zrobić spory „research” przed wyborem danego usługodawcy. W przeciwnym wypadku możesz nawet umieścić swój link na zhakowanych witrynach. Nie oznacza to, że wszyscy kosztowni dostawcy budowania linków zapewniają wysokiej jakości usługi – tak nie jest. Ważne jest, aby rozumieć linkbuilding jako całość, łącznie z kosztami i stosunkiem ceny do jakości usługi, dzięki czemu wiesz, czego możesz oczekiwać.

  1. Unikaj usług, które współużytkują listy witryn

Istnieje wiele usług budowania linków, które pozwolą Ci zobaczyć listę witryn, z których mogą one kupować linki. Należy unikać ich za wszelką cenę.

Wiem, że możliwość przeglądania zasobów budowania profilu linków strony internetowej może wydawać się atrakcyjną propozycją, ale w rzeczywistości naraża Cię na ryzyko.

Dlaczego?

Przede wszystkim firmy oferujące takie usługi podają listę witryn, które z nimi współpracują. Wiąże się to np. z tym, że każda strona, która kiedykolwiek korzystała z takich usług, może być znaleziona przez grupę pracowników Google’a, dzięki czemu dostanie spore kary, tak jak i inne strony, których sieć linków opiera się na stronach tam udostępnionych.

Absolutnie ważne jest, aby unikać usług, które udostępniają swoje listy witryn.

  1. Unikaj linkbuildingu w witrynach ze stronami „Napisz dla nas”

Wiele usług budowania linków polega znajdowaniu witryn, które oferują „wpisy gości” za opłatą. Jest to łatwe do wykonania i prawdopodobnie przynosi spory zysk, ponieważ nie wymaga to właściwie żadnego wysiłku.

Problem polega na tym, że witryny oferujące usługi linkbuildingowe z grupy „Napisz dla nas” to strony-śmieci, które są hodowane tylko i wyłącznie z innych usług budowania linków. Mogą one się znaleźć na podejrzanych stronach, np. z filmami dla dorosłych lub sprzedających środki odurzające.

Google bardzo często penalizuje takie zachowanie i dewaluuje linki pochodzące z tych witryn, przez co stają się one bezwartościowe. Twoje pieniądze można na pewno wykorzystać w lepszy sposób, żeby powiększyć ruch na stronie.

  1. Unikaj linków z witryn o zerowym ruchu

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Google kieruje ruch z niesponsorowanych wyników wyszukiwania do witryny – możesz założyć, że Google jej ufa. A jeśli Google mu ufa, można również ogólnie założyć, że link z tej witryny jest dobry. Dlatego zawsze warto użyć czegoś takiego jak Ahrefs lub SEMRush, aby upewnić się, że miejsca docelowe, które oferuje usługa linkbuildingu, znajdują się w witrynach z ruchem naturalnym.

Najlepiej byłoby, gdyby strony odwiedzało co najmniej 500 użytkowników miesięcznie.

  1. Zwróć szczególną uwagę na kontrolę jakości

Wiele uwagi należy poświęcić kontroli jakości przez Ciebie lub wybraną przez Ciebie usługę budowania profilu linków.

Powinieneś przede wszystkim dokładnie sprawdzić, czy:

–  jest jakaś wzmianka, że strona miejsca docelowego jest postem gościnnym lub treścią sponsorowaną,

–  treść jest wyjątkowa,

– jest strona to strona z grupy „napisz dla nas”.

Chociaż niektóre z tych rzeczy mogą wydawać się dość proste, to zdumiewające, jak często usługi budowania linków nie działają.

Linkhouse - pozyskuj linki skutecznie

Lista zaufanych firm oferujących linkbuilding na rynku światowym:

# 1: Authority Builders

Authority Builders to jedni z największych graczy w niszy budowania sieci linków. Obsługują zarówno właścicieli witryn, jak i agencje SEO, którym pomagają w budowaniu profilu linków.

Możesz łatwo zarejestrować się w ich serwisie, po czym zacząć budować sieć linków dla swojej witryny.

Po prostu zarejestruj się w ich usłudze, a następnie zacznij budować linki przez:

– wybranie stron internetowy, które miałyby umieścić linki,

– wysłanie swojego adresu URL i „anchor” dla swoich linków,

– ustalenie miejsca docelowego z każdym webmasterem,

– opłacenie faktury.

Następnie po prostu czekasz. Możesz śledzić i zarządzać swoimi zamówieniami poprzez panel sterowania. Oferują nawet 365-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby mieć pewność, że otrzymasz to, za co płacisz. Brzmi uczciwie, prawda?

# 2: LinksThatRank

LinksThatRank zapewnia najwyższej jakości linki. Jeśli potrzebujesz, aby firma zajęła się tym w stu procentach, nie „bawiąc się” np. w kontrolę jakości, jest to dobry wybór dla Twojej strony, gdyż ich autorski proces kontroli jakości linkbuildingu wyróżnia się spośród wszystkich ofert na rynku.

Ich proces zamówienia usługi jest również uproszczony, dzięki czemu usługi budowania linków są dostępne dla każdego, niezależnie od wiedzy technicznej.

W przeciwieństwie do innych firm z branży linkbuildingu, oferują oni:

– 23-punktową listę kontrolną dla celów kontroli jakości, aby upewnić się, że otrzymujesz linki, które plasują się wysoko w rankingach,

– wybór docelowego tekstu „anchora”, aby upewnić się, że nie spowoduje to nałożenia kary,

– domyślnie dokładają 1000 słów treści,

– dodają linki wewnętrzne i zewnętrzne do stron z miejscami docelowymi, aby wyglądały bardziej naturalnie

– prowadzić czarną listę witryn ze stronami „napisz dla nas” oraz znanymi hodowlami gościnnych postów i sieciami PBN.

Nie bez powodu są jedną z najlepszych usług budowania sieci linków na świecie.

# 3: Get Me Links

Get Me Links to popularna firma zajmująca się budowaniem profilu linków dla stron internetowych, a ich zespół spędził ostatnie 4 lata na wypróbowywaniu i testowaniu najlepszych strategii linkbuildingu do wykorzystania dla swoich klientów.

Na ich stronie można wybrać jeden z następujących pakietów:

– posty gościnne,

– niszowe zmiany (linki zwrotne umieszczone w istniejących treściach)

– wielowarstwowe linki (linki zwrotne, które odsyłają do linków zwrotnych)

– pakiety linków (połączenie różnych rodzajów linków)

– lokalne pakiety linków.

Jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać docelowy adres URL i tekst anchora, a oni zajmą się resztą.

# 4: Loganix

Kolejną świetną usługą budowania linków jest firma Loganix. Założona przez Adama Steele’a, pojawiła się w niektórych wiodących światowych publikacjach, takich jak Forbes, Mashable i Backlinko. Brzmi nieźle, prawda?

Oferują oni szereg świetnych usług budowania profilu linków, ale należy zwrócić uwagę na ich ofertę postów dla gości, dzięki którym można łatwo usprawnić linkbuilding.

# 5: No BS Marketplace

No BS Marketplace to agencja budująca sieci linków, która oferuje kilka różnych pakietów.

Nie jesteś ograniczony do publikowania jako gość, ale możesz tworzyć wysokiej jakości linki na wiele sposobów.

Jest tutaj dostępny różny poziom usług, w zależności od preferencji i potrzeb.

Ceny działają trochę inaczej niż w przypadku innych firm. Cennik jest podzielony na 2 części:

– opłata maklerska – obejmuje pisanie treści z wybranym linkiem i tekstem anchora,

– opłata wydawcy – jest to opłata pobierana przez serwis za hosting treści.

Masz więc wiele opcji i możesz łatwo i przejrzyście dostosować ich usługi do tworzenia wysokiej jakości linków.

# 6: Love To Link

Love To Link oferuje wysokiej jakości usługę linków zwrotnych SEO. Używają oni własnych autorów do tworzenia wysokiej jakości linków, które pokochają wyszukiwarki.

Każdy link opublikowany jest trwały i nigdy nie jest oznaczony jako sponsorowany. Oznacza to, że cała publikowana treść wygląda tak, jakby została napisana i opublikowana przez webmastera, który poleca Twoją treść, umieszczając do niej łącze.

Jest też kilka niesamowitych opinii, które dowodzą, że ich usługom linków zwrotnych można zaufać.

Linki są ważne

Podsumowanie

Tworzenie sieci linków to żmudny i powolny proces, który, jeśli nie jest dobrze wykonany, może przynieść bardzo małe korzyści, w związku z czym warto sięgnąć po specjalistów w swojej dziedzinie. Łatwo jednak jest się naciąć, dlatego trzeba być wyjątkowo ostrożnym w wyborze usługi. Jeśli szukasz tylko renomowanej usługi budowania linków, której możesz zaufać, proponuję zacząć od Authority Builders lub LinksThatRank. Pamiętaj jednak, żeby zawsze dokładnie sprawdzić pracę wykonywaną przez jakąkolwiek firmę oferująca linkbuilding, a jeśli wolisz samemu taką pracę wykonać, możesz wykorzystać którąkolwiek ze strategii.

FAQ

Co to są usługi budowania linków?

Renomowana usługa linkbuildingu pomoże Ci budować linki z witryn innych osób. Takie firmy zajmują się znajdowaniem odpowiednich miejsc docelowych, tworzeniem treści witryny i upewnianiem się, że Twój link zostanie umieszczony we właściwy sposób.

Czy budowanie linków nadal działa?

Tak! Tworzenie linków jest nadal najważniejszym czynnikiem w rankingu Google i najprawdopodobniej pozostanie nim w najbliższej przyszłości. Ważne jest jednak, aby tworzyć tylko trafne linki o wysokiej jakości.

Jak mogę uzyskać więcej linków do mojej witryny?

Najłatwiejszym sposobem budowania linków do Twojej witryny jest skorzystanie z renomowanej usługi firm zajmujących się linkbuildingiem, takiej jak Authority Builders lub LinksThatRank. W przeciwnym razie możesz skorzystać z dowolnej z tych strategii budowania linków, aby uzyskać większy ruch na swojej stronie.

Gdzie mogę kupić wysokiej jakości linki zwrotne?

Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości linki zwrotne, zdecydowanie dobrze będzie zajrzeć do Authority Builders i LinksThatRank, które zapewniają najwyższej jakości usługę budowania linków na ten moment.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu