Skip to main content

Jak stare porzekadło mówi; reklama dźwignią handlu. Obecnie handel w większości odbywa się za pośrednictwem Internetu. Liczni e-przedsiębiorcy co rusz starają się posiadać tak przygotowaną ofertę i stronę internetową, która przyciągnie nowych klientów i zachęci do ponownych zakupów stałych klientów. Szkolenia pod kątem seo są bardzo ważne, ponieważ pozycjonowanie sklepów internetowych to jeden z ważniejszych elementów dla marketingu internetowego.

Wraz z rozwinięciem się sprzedaży internetowej wzrosła także konkurencja. Wiele nawet ciekawych stron jest niestety pomijanych przez wyszukiwarki internetowe. Dziś tylko najciekawsze dla odbiorców strony www, które przedstawiają ciekawe treści są wstanie wybić się na listach pozycjonowania, a samo tworzenie stron internetowych nie jest takie łatwe. Choć temat seo jest bardzo obszerny kompletne szkolenie sprawi, że dowiesz się czym jest analityka internetowa oraz zdobędziesz niezbędną wiedzę o marketingu online.

Kurs SEO: słowa kluczowe, pozycjonowanie i optymalizacja stron www

Content marketing

Skrót SEO pochodzi od słów Search Engine Optimization i jest to cały proces polegający na pełnej optymalizacji stron www pod kątem działania wyszukiwarek internetowych. Głównym celem SEO jest sporządzenie strony i jej treści tak aby dana strona była bogata w odpowiednie słowa kluczowe, które są chętnie odbierane przez daną grupę docelową. Prawidłowe SEO wpływa na wyższe wyniki wyszukiwania danej strony np. przez wyszukiwarki google.

Istnieje wiele działań marketingu internetowego mających na celu zwiększenie widoczności danej witryny na tle innych. Jednym z ciekawszych i najpopularniejszych narzędzi seo jest marketing treści.

Content marketing, czyli marketing treści

Jest to strategia marketingowa, która polega na bardzo systematycznym tworzeniu i dystrybucji ciekawych i przydatnych treści. Treści te mają na celu przyciągnięcie i utrzymanie uwagi sprecyzowaną grupę docelową odbiorców. Musisz wiedzieć, że na szkoleniu kładziemy nacisk na to aby każdy uczestnik poznał podstawy seo, a na jednej z części szkolenia wyjaśniamy obszernie pojęcie dotyczące marketingu treści. W tym kontekście to właśnie treść ma za zadanie nakłonić potencjalnego klienta do działania np. zakupu, pozostania na stronie. Content marketing w odróżnieniu od w odróżnieniu od większości tradycyjnych metod marketingu, które głównie opierają się na jednostronnym przekazie reklamowy, polega na rzetelnym budowaniu dobrych i długich relacji z odbiorcą.

Co więcej obecnie wiele działań seo poprzez rozwój mechanizmów służących do blokowania graficznych reklam, nie przynosi oczekiwanych efektów. To właśnie dlatego content marketing nieustannie staje się coraz bardziej popularną techniką seo. Internetowi przedsiębiorcy chcący zdobywać klientów muszą znać dany temat i wiedzieć jakich narzędzi używać przy tworzeniu strony internetowej.

W SEO content marketing zazwyczaj przybiera formę treści, które są publikowane w internecie, takich jak np.:

 • artykuły,
 • e-video,
 • poradniki,
 • raporty,
 • recenzje,
 • webinary,
 • podcasty,
 • infografiki.

Zamieszczanie tego typu treści wewnątrz twojej witryny ma za kluczowe zadanie dostarczenie internautom pożądanych oraz wysoce wiarygodnych informacji ściśle dotyczących tematyki związanej z branżą, której dotyczą. Co za tym idzie zarówno właściciel danej strony www jest zadowolony, jak i również potencjalny klient.

Ponadto content marketing nie ogranicza się tylko i wyłącznie do działań w strefie Internetu. Wówczas w nieco szerszym rozumieniu obejmuje także treści spoza sieci np. gazety, ulotki, książki, katalogi.

content marketing - zaufaj cwierkaja.pl

SEO bardzo często wykorzystuje w content marketingu podczas budowania świadomości marki. W skutek ciekawej treści dany odbiorca sam sięga po więcej informacji na temat danej działalności oraz oferowanych przez nią dóbr lub usług. Aby osiągnąć wyznaczony cel seo stosuje różne techniki dotarcia do odbiorców. Obecnie do cieszących się największą popularnością należą środki/kanały do masowego przekazu np. media społecznościowe takie jak Facebook, YouTube, czy też Twitter. Na kursie seo dowiesz się dlaczego tak ważne jest prowadzenie bloga firmowego oraz Search Console.

Content marketing, a optymalizacja seo dla wyszukiwarek internetowych

Istnieje wiele treści, które co sekundę są publikowane w Internecie. Wiele z nich jest całkowicie bezużytecznych pod kontem potencjalnego odbiorcy. Prawidłowo przygotowana treść powinna jasno odpowiadać na najczęściej zadawane pytania konsumenta. Uczestnicy kursu poznajom sekrety prawidłowej optymalizacji strony dla wyszukiwarek internetowych. Publikowanie wyjątkowo atrakcyjnych treści, które są popularne wśród internatów sprzyjają w, tak zwanym link building, czyli w budowaniu linków prowadzących do danej witryny www. Zawsze wiarygodna strona uzyskuje lepszą pozycję w wyszukiwarce google.

Jak już powyżej ustaliliśmy to właśnie treści są kluczowe w procesie optymalizacji. Aby treść mogła wspierać i pomagać w pozycjonowaniu stron www powinna zawierać odpowiednie słowa kluczowe. Algorytmy internetowego giganta google służą do oceny i analizy treści zamieszczonej na danej stronie internetowej. To właśnie wynik uzyskany w ocenie strony mam wpływ na jej pozycję. Oczywiście wraz z coraz większą ilością stron wzrosły wymagania wobec tekstów. To waśnie dlatego dziś zawodowi pozycjonerzy najczęściej współpracujący z dużymi agencjami seo odchodzą od zwykłych prostych tekstów ze słowami kluczowymi, np. precli. W zamian coraz częściej pozycjonerzy w swoim pozycjonowaniu korzystają z content marketingu, czyli bogatych, rzetelnych i interesujących tekstów, które jednocześnie zawierają określone frazy kluczowe.

Pamiętaj, że algorytmy Google wysoko oceniają teksty, które:

 • są napisane w sposób poprawny, czyli bez błędów,
 • są naturalne, czyli nie są wręcz nieprzesycone słowami kluczowymi,
 • są przejrzyste i czytelne, czyli posiadają prawidłowy podział na akapity, posiadają z nagłówki, oraz wypunktowania,
 • są bogate, treść wzbogacona o materiały dodatkowe, takie jak np.: video, zdjęcia, wykresy, infografiki,
 • są unikalne, treści nie występujące na innych stronach są o wiele bardziej atrakcyjne dla odbiorcy, a co za tym idzie i dla robotów google.

Słowa kluczowe

Słowo kluczowe, czyli z angielskiego keyword w świecie programowania oznacza słowo stanowiące jednostkę leksykalną. Bardzo często właśnie to słowo występujące w określonym kontekście ma szczególne znaczenie identyfikujące dany bądź określony rozkaz, instrukcję oraz deklarację w danym programie komputerowym. Dlatego zawsze pamiętaj, aby użyć odpowiednich słów kluczowych.

Najczęściej lista słów kluczowych jest z góry ustalona dla danego standardu języka na przykład języka polskiego albo angielskiego. Do słów kluczowych stosuje się również rozszerzenia określające danego producenta. Oczywiście w zależności od języka oprogramowania pisanie słów kluczowych może występować wyłącznie małymi lub dużymi literami. Warto wiedzieć, że niektóre wersje wyszukiwarki frazy kluczowej często ignorują także między innymi spację wewnątrz słowa kluczowego.

Poruszając pojęcie słów kluczowych nie można nie wspomnieć o kolejnym powiązanym pojęciu, którym są frazy kluczowe. W przeciwieństwie do słów kluczowych frazy kluczowe składają się w logiczny ciąg znaków, który ujmuje istotę danego zagadnienia. Internauta wpisując dane zagadnienie w wyszukiwarkę wpisuję zazwyczaj pełną frazę na przykład: jesienne buty skórzane.

W SEO fraza kluczowa odnosi się przede wszystkim do haseł wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarkach internetowych, a co za tym idzie na stronie jako słowo kluczowe występuje cała fraza. W przykładowym przypadku frazą kluczową/słowami kluczowymi jest poszukiwany zwrot: jesienne buty skórzane. Dzięki temu użytkownik jest w stanie precyzyjnie i szybko wyszukać interesującą go i sprecyzowaną treść.

Szkolenie seo dokładnie wyjaśni Ci czym są słowa kluczowe, które służą do optymalizacji stron internetowych.

Słowa kluczowe

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron www rozwinęło się wraz z rozwojem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Przedsiębiorcy działający w Internecie pragną aby to ich strona pojawiała się jako pierwsza pozycja w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania.

Oczywiście na początku nie było to trudne zadanie i niemal każdy mógł liczyć na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwarek. działo się tak ponieważ wyniki w wyszukiwarkach opierały się tylko na prostej analizie słów kluczowych podanych przez autora danej witryny w nagłówku jego strony. Z czasem jednak głównie ze względu na łatwą manipulację słowami kluczowymi, powstały zaawansowane algorytmy mające na celu sprawdzanie treści danej strony. Co za tym idzie wyszukiwarki zaczęły ignorować nagłówki odbiegające od treści strony.

To właśnie zaawansowana analiza stron w sieci sprawiła, że zdobycie dobrego i wysokiego miejsca w pozycjonowaniu wyszukiwarki stało się trudne. Obecnie każda próba manipulacji jest praktycznie nie możliwe i nie opłacalne gdyż może skutkować nawet całkowitym usunięciem takiej witryny.

Sam termin pozycjonowanie pojawiła się około roku 2002. Natomiast pod koniec roku 2009 światowy gigant google wprowadziła tak zwany Real Time Search, czyli wyszukiwanie w czasie rzeczywistym. Tego typu wyszukiwanie polega na przedstawianiu najaktualniejszych wyników z serwisów społecznościowych i małych blogów. W Polsce system ten funkcjonuje o 2010 roku.

Czym jest: Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych?

Search engine optimization to pojęcie ściśle odnoszące się do edycji kodu źródłowego serwisu internetowego. Clem edycji kodu jest dostosowanie go do panujących wymogów wyszukiwarek internetowych i wyeliminowanie ewentualnych błędów technicznych, będących przyczyną problemów z poprawnym funkcjonowaniem danej strony.

Obecnie niestety mylnie zarówno pojęcie seo oraz pozycjonowanie są bardzo często używane jest zamiennie. Jest to niezgodne jednak z prawdą.

Cały proces pozycjonowania stron jest elementem marketingu internetowego. Zarówno pojęcie SEO, jak i pojęcie pozycjonowanie opierają się w dużej mierze na nieustannym poznawaniu mechanizmów wpływających na wyniki wyszukiwarkami oraz na dostosowywaniu kodów źródłowych danych serwisów internetowych do bieżących algorytmów wyszukiwarek. Poprawy kodów źródłowych mają na celu poprawienie pozycji danej strony na liście wynikowej.

Pozycjonowanie stron internetowych

Jednym z czynników wpływających na pozycję w wynikach wyszukiwarek stron internetowych jest lokowanie na danej stronie odpowiednich/wybranych słów kluczowych. Warto również wiedzieć iż w Polsce pojęcie pozycjonowanie oraz pojęcie seo odróżnia się od siebie.

W Polsce SEO oznacza w znaczącej mierze on-site, czyli działania związane z optymalizacji kody, a także częściowo treści strony. Natomiast w Polsce pojęcie pozycjonowania stron internetowych stosowane jest do określania całego procesu mającego za zadanie zwiększenie widoczności danej witryny internetowej. Więcej na ten temat dowiesz się decydując się i przystępując do naszego kursu seo.

Czym jest pozycjonowanie szerokie?

Termin pozycjonowanie szerokie odnosi się do promocji kilkudziesięciu, kilkuset bądź nawet kilku tysięcy słów kluczowych. Złożone frazy maja możliwość wywierania dostrzegalnego wpływu na ruch użytkowników wyszukiwarek stron internetowych.

Kurs SEO: słowa kluczowe, pozycjonowanie i optymalizacja stron wwwSłowa kluczowe w optymalizacji stron internetowych i pozycjonowaniu stron

Podsumowując głównym działań seo jest osiągnięcie przez daną stronę www jak najlepsze, a co za tym idzie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych dla określonych słów lub fraz kluczowych. Istnieje wiele możliwości jakie daje marketing internetowy. Właściwa realizacja działań niezaprzeczalnie przyczynia się do pozyskiwania pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwarek.

Kurs pozycjonowania podpowie jak działać w kampaniach AdWords oraz co można dokładnie kontrolować przy tworzeniu strony.

Kurs seo

Przygotowany przez nas program szkolenia przewiduje dokładne wytłumaczenie czym są frazy kluczowe, słowa kluczowe, oraz terminy takie jak m. in.: anchor text, linkowanie wewnętrzne, mapa witryny oraz samo seo. Wyjaśnienie pojęcia marketingu i narzędzi SEO poprawi twój wynik i wpłynie na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania stron internetowych. Po ukończeniu danego kursu uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla osób pragnących pracować dla bądź współpracować z agencjami SEO. Na szkoleniu uczestnicy uczą się również jak dobrać słowa kluczowe i zdobywają podstawową wiedzę dotyczącą sklepów internetowych. Co więcej na szkoleniu stacjonarnym dowiesz się; jak zdobyć klientów poprzez pozycjonowanie seo.

Każde pytania uczestników zostaną dokładnie wyjaśnione. Nie czekaj poznaj techniki seo i zyskaj, a nasze szkolenie to gwarancja satysfakcji i lepsza przyszłość dla twojej strony.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu