Sklep z galanterią skórzaną

 

Historia tego klienta pokazuje jak wielki efekt daje pół roku kreatywnej i konsekwentnej pracy nad stroną. Czy to długi okres czasu? W niektórych przypadkach na sukces należy poczekać i tu wyniki mówią same za siebie. Na stronie klienta osiągnęliśmy 500% wzrost ruchu organicznego w przeciągu 6 miesięcy. To wynik bardzo konkretnie przekładający się na dochody i pozwalający nabrać wiatru w biznesowe żagle.

img-1

Mały budżet, duże potrzeby

Budżet na usługi pozycjonowania strony internetowej to zawsze indywidualna sprawa. Każdy przedsiębiorca bardzo dokładnie kalkuluje wydatek, którego efekty zobaczy za jakiś czas w wirtualnej przestrzeni internetu. Szanujemy te obawy. Zawsze bardzo dokładnie tłumaczymy, co w ramach danego budżetu możemy wypracować i jakich spodziewamy się wyników. Przedstawiamy konkretne i wiarygodne dane, co działa na wyobraźnię. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, rozumiejąc jego potrzeby, ale również ograniczenia. W tym przypadku miesięczny budżet wynosił 1800zł i było to relatywnie niewiele. Natomiast do zrobienia było sporo.

Specyfika branży

Branża galanterii skórzanej funkcjonuje przez cały rok. Nie było więc tu problemu ruchu zależnego od sezonowości. Są okresy, w których zapotrzebowanie na akcesoria skórzane jest większe, ponieważ są one doskonałymi prezentami. Wykorzystaliśmy ten trend, optymalizując frazy pod wyszukiwanie luksusowych upominków na różne okazje. Z całą pewnością problemem branży jest olbrzymia konkurencja, w tym obecne na rynku od lat duże i znane marki, posiadające sklepy w Internecie. Większość z nich, podobnie jak nasz klient, ma w ofercie bogaty wybór akcesoriów. To również postanowiliśmy przełożyć na naszą korzyść, decydując się na szerokie podejście do pozycjonowania. Wybór dużej ilości szczegółowych słów kluczowych pozwolił dynamicznie zwiększyć ich widoczność oraz wzrost konwersji.

Konkrety i efekty

Pracowanie nad stroną internetową, która wręcz domaga się optymalizacji, to duże wyzwanie. Ale również… ogromna satysfakcja! Tak, ten przypadek wymagał nakładów pracy, jednak obserwowanie jej efektów było niesamowicie przyjemne. Dostaliśmy na warsztat stronę generującą mało satysfakcjonujący ruch na poziomie 2 tysięcy odsłon miesięcznie. Wykonany na samym początku tej przygody audyt SEO pokazał, w którą stronę musimy pójść i o co walczyć. Zaprzęgliśmy więc do pracy najlepszych SEO copywriterów i webmasterów. Wysokiej jakości treści na stronę oraz optymalizacja słów kluczowych w opisach produktów i kategoriach – okazały się naszymi priorytetami. To tylko kilka z licznych działań, które z dnia na dzień przynosiły coraz lepsze efekty. Magia odpowiednio zoptymalizowanych treści zadziałała i tym razem! Po sześciu miesiącach współpracy zanotowaliśmy wzrost odsłon do poziomu 10 tysięcy miesięcznie. Klient ma obecnie 316 fraz w top3, 390 w top4 i 7728 w 11-100. Prace nad linkbuildingiem wciąż trwają i zdecydowanie mamy apetyt na więcej!

Konsultacje z tym klientem od początku były dla nas źródłem inspiracji i konstruktywnego feedbacku. Transparentne zasady współpracy pozwoliły uniknąć nieporozumień i wspólnie dążyć do wyznaczonego celu. Życzymy sobie jak najwięcej tak owocnych współprac!

Zamów bezpłatną wycenę

Wystarczy, że prześlesz mi adres swojej strony WWW, a w ciągu 8h skontaktuje się z Tobą, by omówić rekomendowane działania i wycenę usługi SEO / SEM dla Ciebie.