Skip to main content

Szczegółowa analiza witryny zapewnia szczegółowy przegląd wydajności, funkcji i wydajności. Jednym z najważniejszych pierwszych kroków w planowaniu strategii pozycjonowania jest między innymi zdefiniowanie planu działania, który poprawi wrażenia użytkownika i widoczność strony w Twoich wynikach. O czym gadamy? Przegląd audytu witryny. Kiedy warto to robić i dlaczego? Jakie są zalety tego typu procesu? Jaki rodzaj audytu jest najbardziej pomocny?

Jakie są rodzaje audytu stron internetowych?

Co to jest favicon? Zapraszamy do artkułu: https://cwierkaja.pl/co-to-jest-ikona-strony-internetowej/

Po co nam audyt strony?

Istnieje dobry powód, by słyszeć, że testowanie w Twojej witrynie jest bardzo pomocne. Dzięki temu będziesz mógł właściwie zobaczyć, jakich optymalizacji potrzebujesz, co uważasz za zadania o wysokim priorytecie, co chcesz wykonać w krótkim czasie i tak dalej. Jest to proces, który pozwala szybko i skutecznie wykryć wady, błędy, awarie, słabości i mocne strony Twojej witryny. Jaki jest cel weryfikacji? Konkretnie:

Rozwój/rozwój/zmiana strategii SEO – Nawet jeśli masz do czynienia z nową stroną internetową, nawet jeśli masz do czynienia ze stroną, która była używana przez długi czas, przegląd rozpoczyna się za każdym razem, gdy tworzysz lub modyfikujesz strategię SEO.

Zwiększenie ruchu organicznego – Aby podnieść pozycję swojej strony w organicznych wynikach wyszukiwania, musisz pomyśleć o tym, jak pozycjonujesz swoją witrynę. Tworzenie biblioteki słów kluczowych, testowanie konkurencji, testowanie wydajności witryny itp. Dzięki jest pomocne.

Zwiększenie konwersji – ważne jest właściwe zarządzanie zachowaniami użytkowników poprzez zwiększanie zapytań, cen i sprzedaży. Aby zobaczyć, jak to zrobić, zacznijmy od inspekcji.

Testowanie wydajności treści — badanie witryny może pomóc w ustaleniu, która treść jest najbardziej atrakcyjna, a która nie działa idealnie, poprawiając w ten sposób jakość i wartość treści.

Poprawa doświadczenia użytkownika — Witryny, które ładują się zbyt wolno, nie są intuicyjne, wygodne i w pełni responsywne, pogarszają UX, dlatego ważne jest, aby spojrzeć na różne funkcje z tej perspektywy.

Zrozum i wykorzystuj trendy ruchu na stronie. Weryfikacja może pomóc Ci zobaczyć, jak często odwiedzasz daną witrynę, kiedy dokładnie, w jaki sposób przeglądają ją użytkownicy i nie tylko. Wszystko to jest cennym źródłem informacji służących do poprawy ruchu.

Jakie są rodzaje audytu stron internetowych?

Jakie typy audytów są dostępne?

Testowanie stron internetowych to szerokie pojęcie i niekoniecznie oznacza to w 100% to samo. Ta konkretna analiza jest przeprowadzana ze szczególną uwagą na pewne aspekty działania witryny, aby mogła przynajmniej spełnić niektóre rodzaje kontroli. Wśród nich szczególnie popularne są trzy poniższe.

Najpopularniejszy z nich – audyt SEO

Słyszymy to najczęściej, ponieważ robi to profesjonalna agencja SEO lub ekspert przed podjęciem wspólnych działań w zakresie optymalizacji konkretnej strony internetowej i budowania linków. Jest to złożony proces pomiaru wydajności witryny pod względem widoczności wyników wyszukiwania. Identyfikowana jest nie tylko strona technologiczna, ale także różne czynniki SEO wewnątrz i na zewnątrz witryny (np. profil linków, wybór frazy kluczowej, treść, architektura treści, standardowe tytuły i metadane itp.).

Musisz zrozumieć, że testowanie i optymalizacja pod kątem wyszukiwarek ma większy wpływ na Twój sukces online, niż możesz sobie wyobrazić. Potocznie im mniej odkryć, tym gorszy efekt końcowy. I te czynniki są bardziej ignorowane, a im dłuższy czas opóźnienia, tym dłużej zajmie naprawienie problemu współczynnika lub mnożenia. Brzmi łatwo, ale nic nie jest tak efektowne i piękne, jak wygląda. Wielu marketerów i przedsiębiorców uważa, że SEO to tak naprawdę cud, a nie nauka. Z jednego powodu branża dzieli się na trzy grupy. Niektórzy zlecają to na zewnątrz. Inni tego nie rozumieją.

Audyt UX

W tym przypadku niektóre strony internetowe są przede wszystkim testowane pod kątem łatwości użytkowania i doświadczenia użytkownika, tj. User experience. Chodzi o to, aby przetestować skuteczność witryny pod kątem określonych celów (np. wzrost konwersji, spadek liczby odsłon i współczynnik odrzuceń). Testowanie doświadczenia użytkownika w szczególności analizuje takie kwestie, jak struktura, projekt, responsywność, interakcja i elementy nawigacji w witrynie. Na podstawie wyników możesz ocenić najważniejsze błędy, zinterpretować je zgodnie z prawem i zaplanować działania mające na celu poprawę doświadczenia użytkownika.

Audyt SXO

Ten rodzaj audytu obejmuje najbardziej kompleksowe rozwiązania. Przetestuj wydajność swojej witryny pod kątem SEO i doświadczenia użytkownika. W ten sposób możesz osiągnąć wyniki, które pomogą poprawić widoczność, konwersję ruchu. Audyty SXO są powszechnie stosowane w branży e-commerce, ponieważ nie tylko przyciągają uwagę potencjalnych klientów, ale także utrzymują ich na Twojej stronie i prowadzą do końcowej sprzedaży. Ponownie brane są pod uwagę ważne czynniki wewnątrz i na zewnątrz witryny.

Jakie są rodzaje audytu stron internetowych?

Potrzebujesz wsparcia w marketingu – zapraszam na Ćwierkają.pl

Co jest wskazaniem do wykonania audytu?

Zamówienie profesjonalnego testu strony internetowej to ważne pytanie, ponieważ jest to duża i mała inwestycja. Kiedy powinieneś zdecydować się na taki krok? głównie:

Jeśli Twoja witryna działa słabo i nie wiesz, dlaczego, zamiast zgadywać i próbować, zacznij testować. Daje to pełny obraz tego, jak działa Twoja witryna. Rozwiązaniem problemu;

Jeśli Twoja witryna nie spełnia Twoich celów, czy użytkownicy nie znają strony? Czy spędzają na tym za mało czasu? Czy sprzedaż spada? Analityka internetowa może pomóc w każdym z tych przypadków. Jeśli chcesz zwiększyć współczynnik konwersji, musisz skorzystać z funkcji audytu.

Jeśli Twoja strategia SEO nie działa – jeśli pomimo regularnych operacji pozycjonowania widoczność Twojej witryny w wynikach wyszukiwania nadal się zmniejsza, to problem może leżeć w specyfikacji technicznej witryny, np. można je przeszukiwać poprzez inspekcję. ;

Użytkownicy oceniają Twoją witrynę negatywnie – Dostosowanie sposobu działania witryny do oczekiwań, potrzeb i gustów użytkowników jest dziś bardzo ważne. Nie trzeba właściwie uważać analizy UX za bezbłędną.

W przypadku utraty konkurencyjności – ekspertyza powinna obejmować również badanie działalności konkurencyjnej. Na przykład możesz dokładnie zobaczyć, gdzie leży przewaga pod względem widoczności wyników wyszukiwania.

Co możemy zrobić z audytem?

Łatwo powiedzieć, że testowanie stron internetowych to świetne narzędzie dla tych, którzy chcą poprawić rozwój, skalę i wydajność swojej witryny. Dzięki tak szczegółowej diagnostyce możesz zwrócić szczególną uwagę na skuteczność i jakość bezpiecznego działania Twojej witryny, co wpływa na pozytywny odbiór Twojej witryny przez potencjalnych użytkowników/klientów, inwestorów itp. a także zwiększyć swoją konkurencyjność. Pomoże Ci przygotować do przetestowania SEO, UX, SXO i różne strategie marketingowe.

Pomaga również w testowaniu nowych rozwiązań, odkrywaniu innowacyjnych funkcji, badaniu określonych parametrów i nie tylko. Dla branży e-commerce może to mieć znaczący wpływ na sprzedaż niektórych firm i zwiększenie zysków. Dzięki temu pełna analityka internetowa jest tak szeroko stosowana, że warto o niej pamiętać nie tylko przy wprowadzaniu istotnych zmian czy konkretnych usprawnień, ale także podczas regularnych przeglądów, aby bez wahania podejmować świadome decyzje.

Czy warto skorzystać z bezpłatnego audytu?

Na rynku dostępnych jest wiele bezpłatnych propozycji. Oceny te są jednak wykonywane przez zautomatyzowany system o bardzo ograniczonej wydajności. Systemy te mogą zapewnić, że strona będzie miała tytuł, wypełniony znacznik oraz inne techniczne aspekty projektu i działania strony. Jednak nikt nie sprawdzi Twoich wyników w konkurencji i nie pokaże, czy masz profil linku zabezpieczającego lub czy Twoja domena ma rekord „trudności”. Żaden z tych systemów nie odpowiada na pytanie. Na przykład: Struktura katalogu sklepu jest zbudowana z uwzględnieniem adekwatności witryny do naturalnych potrzeb użytkownika i potrzeb sprzedażowych branży.

Nie rozmawiamy również z automatami o pytaniach. Możesz również uzyskać bezpośrednie porady dotyczące zmian, które poprawią Twoje wyniki finansowe. Przeczytaj, co zawiera kontrola SEO i zastanów się, czy zautomatyzowany system ma taką samą odpowiedź na pytanie „Jak umieścić swoją witrynę w Top 10 Google?”. Każdy ekspert korzysta z narzędzia, ale dopiero połączenie wiedzy i doświadczenia pozwala na sformułowanie użytecznych wniosków i rekomendacji.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu