Skip to main content

Na popularnej platformie WordPress tworzone są zarówno blogi, jak i sklepy internetowe. W wyszukiwarce Google pojawiają się niezliczone ilości podobnych portali. Dlatego stronę internetową WordPress należy nie tylko dobrze zaprojektować, ale i zadbać o dobór słów. Dzięki odpowiedniej optymalizacji treści i grafik, jest większa szansa, że widoczność strony wzrośnie, a co za tym idzie, będzie znacznie lepiej indeksowana przez wyszukiwarkę Google.

Jak zatem podnieść w rankingach pozycjonowanie WordPressa? Poniżej wymienimy najważniejsze informacje o stronach internetowych na tej ogólnoświatowej platformie. Podpowiemy także, jak skutecznie i małym kosztem, wykonać optymalizację strony pod kątem SEO.

strony internetowe Olsztyn - postaw na cms wordpress

Od czego zależy pozycjonowanie strony opartej na WordPressie?

Od widoczności strony na niezwykle cenionej platformie, czyli WordPress, zależy powodzenie biznesu. Do optymalizacji stron i blogów służą różne narzędzia z gatunku SEO. Po pierwsze warto zadbać o mapę strony. Ten krok każdy korzystający z WordPressa może wykonać sam. Jednak pomocne będą cenne wskazówki. Należy zadać sobie szereg szczegółowych pytań. Przykładowo, warto wykonać test na szybkość witryny.

Polega on na sprawdzeniu strony internetowej na różnych urządzeniach, np. poprosić znajomych lub rodzinę o załadowanie kilku tekstów lub otwarcie kilku artykułów. Szybkość ładowania ma bowiem priorytetowe znaczenie w przypadku sklepów internetowych. Potencjalni klienci chętniej dokonują zakupów na stronie internetowej, która nie każe im czekać na otwieranie zdjęć z przeglądanymi towarami. Jednym z częstych powodów opuszczania witryny jest jej nieczytelność, ale przede wszystkim zbyt wolne otwieranie się i ładowanie treści.

Pierwszy krok do pozycjonowania to audyt SEO

Każdy właściciel sklepu internetowego zapewne słyszał o audycie SEO. Pomaga on w wynikach wyszukiwania. Dzięki audytowi właściciel portalu będzie wiedział jak lepiej przeprowadzić pozycjonowanie wordpress. W czasie audytu pod kątem SEO sprawdzane są frazy kluczowe. Najważniejsze są adresy url oraz treści strony. Wiadomo, że roboty Google wychwytują treści powtarzalne, kopiowane z innych portali i nieautentyczne. Z punktu widzenia SEO niezwykle ważne jest zaznaczenie na mapie strony topowych produktów lub usług. Te produkty, które mają się najlepiej sprzedawać, powinny pojawiać się w towarzystwie bezbłędnych i oryginalnych treści.

Dobry audyt SEO wskaże braki sklepu internetowego bądź bloga i będzie punktem wyjścia do optymalizacji strony. W Internecie dostępne są programy, które mają za zadanie ocenić stan strony internetowej, jednocześnie w pełni profesjonalne działanie będzie jedynym miernikiem dla późniejszego działania. Pozycjonowanie stron połączone z optymalizacją tego, co znajduje się na niej, pozwoli na uzyskanie wyników, na podstawie których można będzie rozpocząć dalsze działanie związane z poprawą w czytelności, szybkości ładowania. Często audyt SEO to dla właścicieli stron internetowych początek dla działań, mających na celu proces zwiększania widoczności strony opartej na wordpress.

cms wordpress- responsywne strony internetoweTo trzeba wiedzieć, by dobrze wypozycjonować stronę sklepu lub bloga

Zasadniczo strony na WordPressie dzielą się na stricte sprzedażowe, czyli sklepy oraz blogi. Te ostatnie też posiadają funkcje komercyjne, jednak w wynikach wyszukiwania liczą się tu często inne kryteria. Jeśli zatem chcesz zachęcić potencjalnych czytelników do wejścia na Twoją stronę internetową, wykonaj SEO wordpress. Generalnie wykonuje się go podobnie, jak klasyczny audyt SEO.

Różnica polega na tym, że pozycję Twojej strony możesz sprawdzić za pomocą wyszukiwarki Google oraz wtyczki WordPress. Zwróć też uwagę na dwie istotne rzeczy: szybkość strony i odpowiednią zawartość słów kluczowych. Do tego dochodzą poprawnie działające linki prowadzące do Twojego sklepu np. z innych stron lub reklam w sieci.

Stosowanie słów kluczowych wpływa na wyniki, jednocześnie powinno być stosowane w odpowiedniej formie. Należy zadbać o wartość merytoryczną tekstów, ponieważ są one czytane przez potencjalnych zainteresowanych, przede wszystkim świadczą także o danej firmie. Korzystając z domen, które pokazują nie tylko to, jak przedstawiają się wyszukiwania poszczególnych fraz na tle konkurencji, można będzie wprowadzić pewne modyfikacje. Stosując frazy, które są używane przez klientów uda się zwiększyć zainteresowanie potencjalnymi klientami.

pozycjonowanie w google z cwierkaja.plStrategie SEO jako klucz do sukcesu

Przygotowanie i wdrożenie takiej strategii będzie wymagało odpowiedniego działania, które będzie oparte zarówno na audycie SEO, jak i potrzebach zgłaszanych przez rynek. Optymalizacja stron internetowych to proces, który będzie wymagał czasu, ale również zaangażowania ze strony właścicieli. Już samo przedstawienie produktów czy usług na stronie może wpływać na widoczność strony.

Często zamiast w pełni profesjonalnych nazw, klienci używają ich potocznych nazw. Stosowanie odpowiedniego języka ma ogromny wpływ na pozycjonowanie stron internetowych. Dlatego już sam tytuł strony może sugerować, jakie treści będą się na niej znajdowały. Ogromne znaczenie ma także dopasowanie ich czytelności, zasobu słów dla konkretnej grupy docelowej. Pomocny będzie opis strony, ponieważ umożliwi nie tylko streszczenie tego, co znajduje się na niej, ale przede wszystkim potencjalny zainteresowany będzie mógł ocenić, czy ten wynik jest zgodny z jego oczekiwaniami.

freelancer SEO - Paweł Wróblewski - pozycjonowanie, audyt, social mediaFrazy kluczowe i koncepcja strony

Właściwie każdy zastanawia się nad tym, jak pozycjonowanie strony wordpress wpływa na efektywność wszelkich działań, widoczność w Google, czy zainteresowanie ze strony użytkowników. Dopasowanie słownictwa to jedno, jednak wszelkie treści powinny być zgodne tematycznie z branżą. Przede wszystkim powinny być publikowane w sposób systematyczny, natomiast ich jakość powinna być utrzymana na właściwym poziomie. Pozycjonowanie Twojej strony to nie tylko tworzenie nowych treści, ale również zadbanie o te, które już się na niej znajdują. Rynek się zmienia, a wraz z nim należy systematycznie analizować zarówno produkty, jak i usługi, które posiadamy w ofercie. Posiadając stronę na wordpressie trzeba zwrócić uwagę na treści, które się na niej znajdują, ale również na czytelność. Obecnie użytkownicy przeglądają zasoby internetu nie tylko na komputerze, często także używają do tego celu tabletów, czy telefonów. W każdej z tych opcji strona powinna być przejrzysta, dlatego optymalizacja wordpress ma kluczowe znaczenie. Platforma wordpress powinna być rozplanowana i skonfigurowana tak, by korzystanie z niej na urządzeniach mobilnych było w pełni komfortowe.

Baza słów kluczowych to często bardzo dużo wyników, dlatego warto korzystać z opcji podziału według tych, które najczęściej występują. Regularne sprawdzanie w wynikach wyszukiwania Google to sposób na analizę dotychczasowych działań, ale przede wszystkim przygotowanie tych przyszłych. Publikowanie treści musi być zaplanowane. Dlatego przygotowanie ich zgodnie z wynikami audytu SEO, ale także przyszłymi kampaniami marketingowymi pozwoli na osiągnięcie sukcesu. Wszelkie publikacje można podzielić na kilka typów, gdyż klient będzie mógł samodzielnie zadecydować, które z nich aktualnie będą mu potrzebne.

Świetnie sprawdzają się tutaj treści evergreen, czyli ponadczasowe. Można go nich zaliczyć zarówno tematy, jak i frazy, które z biegiem czasu nadal będą cieszyły się zainteresowaniem. Stąd też, zamiast pisać o premierze konkretnego modelu urządzenia, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie poradnik na temat jego obsługi, czy ściągania przydatnych aplikacji na nie. Teksty powinny pokrywać się oczywiście z tematyką zgodną dla branży, jednak bardzo szybko uda się ocenić, które z nich będą jedynie chwilowe, a które będą miały ponadczasowy wymiar. Pomocnym narzędziem jest Google Trends, które oceni sezonowość dla konkretnej frazy.

skuteczne seoPromowanie sklepu internetowego

Prowadząc swój biznes, wiele osób w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że działania w Internecie będą szansą na zwiększenie zarobków. Doskonale sprawdza się opis każdego produktu, który będzie nie tylko zgodny z zasadami SEO, ale przede wszystkim pokaże cechy konkretnego przedmiotu. Optymalizacja strony, a właściwie klepu powinna odbywać się na podstawie audytu. Dlatego na początku należy go wykonać, zapoznać z wynikami. Przeprowadzony przez grupę profesjonalistów będzie dostępny także z sugestiami co do zmian.

Często właścicielowi trudno jest rzetelnie ocenić wygląd nawet pod względem wizualnym, a co dopiero treści. Oznacza to, że sięgnięcie po fachową pomoc sprawi, że uzyska się ją również w optymalizacji strony wordpress. Stosowanie fraz kluczowych w nazwach produktu, opisach pozwoli w pozycjonowaniu strony sklepu. Przygotowanie treści w oparciu o konkretną bazę danych umożliwia wprowadzenie produktów, przy jednoczesnym zadbaniu o opis strony internetowej.

Posiadanie sklepu niesie z sobą ogromną presję ze strony konkurencji. Blog firmowy to sposób na pokazanie nowości, proponowanie konkretnych rozwiązań, ale również jest to działanie mające na celu pozycjonować stronę wordpress. Zaplanowanie treści, przygotowanie ich, a przede wszystkim systematyczne publikowanie to sposób na zwiększenie zainteresowania ze strony potencjalnych klientów. Kontakt z nimi może wpływać na funkcjonowanie sklepu.

Warto pamiętać, że blog to nie tylko sposób promowania, ale pewnego rodzaju kanał w kontakcie z zainteresowanymi. Możliwość wypowiedzi ze strony użytkowników pozwala na weryfikację, czy konkretna kolekcja czy działanie są zgodne z ich oczekiwania. Treści znajdujące się na blogu mogą wpływać na efektywność pozycjonowania stron, w tym także i samego sklepu. Dlatego włączenie możliwości pisania kolejnych komentarzy zwykle spotyka się z pozytywnym odbiorem wśród czytających. Przyjazne adresy url w sklepie internetowym to niewątpliwa pomoc, która wpływa na zainteresowanie wśród potencjalnych klientów.

skuteczna strategia seo - Paweł WróblewskiSystem zarządzania treścią

Pozycjonowanie strony na wordpressie to nie tylko regularność i merytoryka, ale przede wszystkim dopilnowanie, by strona funkcjonowała w odpowiedni sposób. Ogromne znaczenie ma czas ładowania strony, ponieważ wpływa on na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Poczucie bezpieczeństwa, w tym bezpieczny protokół http, ale także mapa stron xml, wpływają na komfort przeglądania treści. Ograniczenie błędów, które występują, również wpłynie na pozycję Twojej strony. Dlatego regularne przeglądanie treści, w tym także kanibalizacja ich umożliwiają kontrolowanie obecnego stanu, ale również zaplanowanie zmian.

Plan działania, mapy strony, pozycjonowanie strony wordpress- podsumowanie

Na rynku znajduje się wiele systemów zarządzania treścią, jednak korzystając z wtyczek seo, czy też zaplanowanie całej działalności to jedno. Wizualna strona serwisu, sklepu czy bloga odgrywa kluczowe znaczenie dla czasu, jaki pozostanie na nim użytkownik. Możliwość łatwego dostępu do określonych treści, ułatwienie wyszukiwania zgodnego z potrzebami to duże ułatwienie. Budowanie kategorii, przypisywanie do nich poszczególnych materiałów, produktów, czy wpisów przy użyciu fraz pozwoli na uzyskanie doskonałych wyników.

Na witrynie musi panować porządek, to pierwsza i najważniejsza zasada dla poprawnego odbioru ze strony potencjalnego czytelnika. Uporządkowana struktura, która będzie pielęgnowana to skuteczne rozwiązanie. Właściwe podejście do posiadania własnej strony przyczynia się do tego, w jaki sposób będzie odbierana przez czytelnika. Zarządzanie stroną internetową bywa trudne, jednak przy odpowiednim działaniu można sprawić, że będzie czytalna na urządzeniach mobilnych. Kompleksowe działanie, systematyczne publikacje i pilnowanie jakości tekstów ma duże znaczenie dla naszej strony.

Więcej ciekawych artykułów na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Close Menu