Skip to main content

Strona internetowa jest niezbędnym elementem prowadzenia działalności. To sposób na komunikację z klientami i dotarcie do kolejnych grup odbiorców. Powinna być ona nierozłączną częścią promocji biznesu, wraz z kontem na social media i adresem na mapie Google. Wiele przedsiębiorców prowadzących swój biznes zdecydowało się na oferowanie swoich produktów czy usług także drogą internetową.

Strona staje się wizytówką firmy, powinna więc jak najlepiej ją reprezentować. Powinna być przejrzysta i estetycznie wykonana, ponadto musi zawierać wszystkie ważne informacje. Właściciele firm często zastanawiają się, ile kosztuje strona internetowa? Nie ma na to jednej konkretnej odpowiedzi, gdyż koszt jej przygotowania zależy od wielu czynników.

Co ważne, cena strony nie decyduje o finalnym sukcesie witryny internetowej, a doświadczenie programistów ją wykonujących. Profesjonalne wykonanie strony internetowej nie jest tanie, a to ile kosztuje strona zależy od pewnych kwestii z jakimi trzeba się zapoznać. Ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa

Od czego zależy cena stron i sklepów internetowych?

Od czego właściwie zależy to, ile kosztuje strona internetowa? Na jej całkowity koszt wpływa wiele różnych czynników. Ważne jest przede wszystkim to, czy chcemy samodzielnie wykonać stronę, czy jednak zlecić komuś jej wykonanie.

Z pewnością nie warto korzystać z usług osób dopiero uczących się opracowywania stron internetowych, gdyż poza niską ceną, takie rozwiązanie z pewności nie spełni naszych oczekiwań. Nie ważne czy zdecydujemy się na usługę agencji interaktywnej, czy zatrudnimy freelancera, na koszt strony internetowej wpływać będą takie same czynniki.

Ile kosztuje strona internetowaJaki jest koszt utworzenia strony internetowej i co wpływa na cenę realizacji?

Responsywność

Dopasowanie do urządzeń mobilnych.

Funkcjonalność

Stopień zaawansowania strony, jej połączenie ze sklepem internetowym czy social mediami.

Rodzaj strony internetowej

Tańszym rozwiązaniem jest strona statyczna a kosztowniejszy system CMC, którego możemy samodzielnie zmieniać.

Optymalizacja

Strona powinna być przygotowana zgodnie z zasadami SEO, biorąc pod uwagę model data driven.

Unikalne treści

Treści zamieszczone na stronie powinny być niepowtarzalne i dostosowane do algorytmów wyszukiwarki Google.

Czas realizacji oraz ilość osób biorących udział w realizacji strony

Jeśli strona będzie bardzo zaawansowana wówczas potrzeba więcej czasu i zasobów ludzkich do jej stworzenia.

Skomplikowanie

A więc poziom jej rozbudowania, ilość podstron, architektura treści, układ strony.

Ile kosztuje strona internetowa?

Wszelkie podane wyżej czynniki oddziałują na końcową cenę strony czy też jej wcześniejszą wycenę.

Jeżeli chcemy uzyskać dobrze zoptymalizowaną i właściwie przygotowaną stronę, musimy liczyć się z tym, że będzie to koszt minimum 2000-4000 złotych. W przypadku rozwiązań niestandardowych i skomplikowanych, cena ta oczywiście wzrośnie i może wynieść ponad 3 tys. złotych.

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google

Co składa się na koszt strony internetowej?

W wycenie branych pod uwagę jest wiele elementów. Wszelkie dodatkowe funkcje podnoszą oczywiście koszt strony internetowej. Warto więc wcześniej dokładnie zastanowić się co jest faktycznie niezbędne, czego oczekujemy strony i do czego będzie ona przydatna.

Wykonawcy oferują wiele różnych działań, które w znacznym stopniu wpływają na widoczność oraz odbiór strony. Dobrze jest z nich skorzystać. Agencje zajmujące się tworzeniem stron www proponują swoim klientom:

Programowanie strony  

Główny element przy tworzeniu strony www. Istotne jest to, żeby strona www była wykonana prostym sposobem. Warto wykonać stronę na systemie zarządzania treścią, a więc CMS’sie typu WordPress. W ten sposób kolejne zmiany i aktualizacje będą tańsze i łatwiejsze do przeprowadzenia, aniżeli w przypadku innych sposobów.

Projekt graficzny

Estetyka i atrakcyjność strony jest niezwykle ważna w jej odbiorze. To właśnie od wyglądu strony zależy, czy użytkownik będzie chciał zostać na niej na dłużej. Profesjonalny projekt wiąże się z wyższym kosztem, aczkolwiek jest lepszą opcją i w przyszłości wygeneruje zyski.

Wartościowe i oryginalne treści

Treści muszą być unikalne i powinny pasować do wizualnej części strony. Muszą także zostać zoptymalizowane pod kątem danych słuch kluczowych, przez co będzie można je łatwo znaleźć w wyszukiwarce Google. Warstwa tekstowa jest tak samo ważna jest warstwa wizualna i warto o tym pamiętać.

Optymalizacja pod SEO

Główny element, którego nie można omijać. Optymalizacja SEO polega na wielu różnych działaniach, za pomocą których witryna jest lepiej widoczna, a użytkownik może łatwiej na nią natrafić. Przygotowywana jest także pod pozycjonowanie stron.

Cena profesjonalnej strony internetowej zależy w dużej mierze od stopnia jej rozbudowania, ale także od tego, kto będzie ją wykonywał. Czy będzie to profesjonalny grafik i copywriter, czy agencja?

Ważne jest także to, czy wybierzemy optymalizację i następne pozycjonowanie, czy dodanie sklepu internetowego. Dobrą propozycją jest zatrudnienie agencji, która dokładnie zaplanuje i wykona stronę, a także zagwarantuje jej treści zoptymalizowane pod SEO.

Ile kosztuje strona internetowa

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Ćwierkają.pl

Ile kosztuje strona internetowa na potrzeby biznesu?

Strona internetowa stanowi źródło wiedzy o naszej firmie. Pełni ona funkcję informującą o produktach czy usługach. Podaje także ważne komunikaty dotyczące sposobu zawierania transakcji czy uwzględnia dane kontaktowe do firmy. W dzisiejszych czasach nie wystarcza już posiadać zwykłą prostą stronę. Warto przy jej tworzeniu wziąć pod uwagę trendy panujący w branży i sieci, czy też wymagania ze strony wyszukiwarek internetowych.

To ile kosztuje strona internetowa, zależy przede wszystkim, od jej wielkości i zastosowanych technologii. Przed jej realizacją warto zastanowić się nad jej wielkością. Czy będzie do strona www pod lokalny i niewielki biznes, a więc niezbyt rozbudowana i zawierająca podstawowe informacje, czy może znacznie bardziej rozbudowana witryna?

Przygotowanie prostej strony internetowej

Prosta strona www składa się jedynie z kilku zakładek, takich jak: o nas, oferta, aktualności, kontakt. Takie witryny są dobrym rozwiązaniem pod niewielką ilość odbiorców. Strona może bazować na czystym HTML-u, jak i CSS-ie, bez systemu do zarządzania treścią.

W przypadku kiedy jednak planujemy często dodawać kolejne wpisy do działu z aktualnościami strony internetowej i chcemy mieć możliwość zmiany oferty, dobrze jest zainwestować w popularny CMS. Polecany jest przede wszystkim prosty w obsłudze i intuicyjny WordPress.

Kreator strony

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z kreatorów strony. Jest ono tanie, a z takiego kreatora bez problemu skorzysta każda osoba. Nie jest w nich możliwe jednak tworzenie dużych i zaawansowanych serwisów. W kreatorze można opracować sklep internetowy, jak i zwykłą stronę www. Dobrze przygotowana witryna internetowa pozwoli nam uzyskać nowych klientów, pomimo tego że trochę kosztuje, to jednak procesjonalny i indywidualny projekt jest wart swojej ceny. Strona firmy powinna zawierać szeroki opis oferty handlowej, jak i dane kontaktowe dla klientów.

Ile kosztuje stworzenie małej strony?

Stworzenie małej strony internetowej zajmuje niewiele czasu, jest to zazwyczaj kilka godzin pracy. Kosztorys przygotowania strony www będzie uwzględniał: koszt hostingu, koszt domeny, koszt pracy zakodowania strony czy koszt stworzenia layotu strony www.

Cena strony www powinna wynieść w przedziale od 1000 do 1500 złotych. Co ważne, koszty te można jeszcze zredukować, decydując się na samodzielne stworzenie strony przy pomocy dostępnych programów. Wtedy najważniejszym nakładem będzie nasz czas.

Musimy dobrze poznać program i zbudować działającą witrynę. Warto pamiętać, że koszt domeny oraz hostingu pozostanie identyczny, ponadto należy uwzględnić również abonament wynikający z wykorzystania kreatora. Będzie to koszt ok 17 zł na miesiąc. Mała strona www jest propozycją dla firm, które nie chcą dominować w wynikach wyszukiwania.

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej dla biznesu średniej wielkości?

Strona internetowa, za której pomocą chcemy uzyskiwać nowych klientów, musi spełniać pewne wymagania. Co najważniejsze, musi być szybka, przystępna dla odbiorców i mobilna. Tworzenie takiej witryny nie jest wcale prostym zabiegiem. Ze względu na sporą ilość zakładek niezbędne jest umieszczenie dodatkowych funkcji. Wszystkie funkcje wiążą się z wyższą ceną.

Niekiedy konieczne okazuje się wybranie dedykowanego serwera czy też droższej opcji. Na to, ile kosztuje strona internetowa dla średniego biznesu, oddziałuje również wybrany system CMS. Jego wybranie wiąże się ze wzrostem ceny już o jakieś 1000 złotych. Niektóre rozwiązania trzeba jeszcze doinstalować do bazowego systemu, co także zwiększa cenę.

Koszt zrobienia strony internetowej a dodatkowe funkcjonalności

Na cenę strony internetowej w ogromnym stopniu wpływają wymagania funkcjonalne klienta do opracowywanej strony www. Wśród nich można wymienić zwłaszcza dane funkcje na przykład sklepu internetowego (złożone formularze, dynamiczne cenniki, katalog towarów, strefy dla użytkowników, systemy rezerwacyjne).

Przydatne funkcje

Kolejne dodatkowe wymagania, jakie możemy mieć to często interfejs zgodny z danym projektem, spora wydajność (codzienna), dostępność strony dla osób niepełnosprawnych, kreatywny i oryginalny wygląd, bezproblemowa obsługa dużej ilości użytkowników, dodatkowe atrakcje wizualne dla osób wchodzących na naszą witrynę. Nie bez znaczenia dla ceny jest także sama ilość treści i danych, jakie mają zostać na niej zamieszczone.

Ilość elementów

A więc ważna jest ilość zakładek, formularzy, zdjęć, tekstów, filmów video. Im jest ich większa ilość, tym oczywiście strona staje się coraz bardziej skomplikowana, a cena proporcjonalnie do tego rośnie. Trzeba pamiętać, że wielojęzyczna strona będzie z pewnością droższa od jednojęzycznej. Wszelkie dodatkowe funkcjonalności sprawiają, że witryna staje się coraz bardziej rozbudowana, a więc przez to jej opracowanie wymaga o wiele większego nakładu pracy.

Czas przy wycenie jest niezwykle ważny. Czas wpływa nie tylko na cenę, ale też na samą jakość strony. Nie wszystkie funkcjonalności mogą zacząć działać od razu, a strony bardzo zaawansowane nie zostaną przygotowane w krótkim czasie.

Koszty utrzymania strony

Warto pamiętać, że sama cena za przygotowanie strony to nie jedyny koszty, jakie musi ponieść firma. Istnieją także tak zwane koszty stałe, a więc utrzymanie już funkcjonującej witryny internetowej. Wśród nich wymienia się obsługę strony, hosting oraz domenę.

Kiedy już podpiszemy umowę z wykonawcą naszej witryny, sprawdźmy, jakie są koszty jej obsługi. Niektóre firmy proponują obsługę jako abonament, czasem jest to jedynie jednorazowa darmowa pomoc czy tylko płatna każdorazowo usługa. Wsparcie wykonawcy jest konieczne, zwłaszcza jeśli strona internetowa jest znacznie rozbudowana.

Strona internetowa, czyli inwestycja na lata

Warto dokładnie zastanowić się nad rodzajem i wyglądem naszej strony internetowej, ale także jej zawartością. Jest ona z pewnością inwestycją na długi czas, która stanie się wizytówką naszej marki.

Dobrze wykonana witryna przyciągnie klientów i zwiększy nasze zyski w sieci. Po pewnym czasie zwróci się koszt profesjonalnej strony internetowej, z tego względu nie warto na niej oszczędzać. Niewłaściwie przygotowana nie przyniesie nam żadnych korzyści.

Komu najlepiej powierzyć wykonanie strony internetowej?

Wybór wykonawcy jest niezmiernie ważny. Znaleźć można wiele ofert od osób, które zajmują się stronami internetowymi. Tego typu oferowanych usług jest niezliczona ilość. Nie należy jednak wybierać osób niegodnych zaufania, które nie mają odpowiedniego doświadczenia i umiejętności, przez co nie spełnią naszych oczekiwać.

Na co zwrócić uwagę wybierając wykonawcę strony internetowej?

Przed wybraniem wykonawcy warto sprawdzić portfolio freelancera czy agencji oraz same opinie. Stawki są różne, zależą głównie od tego, czy jest to osoba, czy firma i jakie ma doświadczenie. Stawka freelancera będzie z pewnością niższa od ceny, jaką trzeba zapłacić w agencji. Warto poprosić o bezpłatną wycenę, dzięki czemu uzyskamy orientacyjną cenę realizacji projektu. Można także zapoznać się z ofertą freelancera czy agencji i zwrócić uwagę na ich cennik stron internetowych

Cena strony internetowej

Ceny stron internetowych mogą znacznie różnić się od siebie, w zależności od tego jak bardzo zaawansowany będzie projekt graficzny. Koszt wykonania strony internetowej będzie inny u agencji, a inny u freelancera. Chcąc mieć dobrą stronę internetową warto skorzystać z usługi profesjonalistów.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu