Skip to main content

Masz problem z generowaniem raportów w Google AdWords lub konsoli Google Analytics? Dlatego szukasz informacji o google data studio? Masz problem z uwzględnieniem wszystkich danych, które Cię interesują i przedstawieniem ich w przejrzysty sposób? Za pomocą złożonych formuł w Excelu Obawiam się? Dzięki nowym narzędziom do wizualizacji danych problem jest prawie rozwiązany. Data Studio zostało oficjalnie wprowadzone w Polsce na początku kwietnia 2017 r.

Ponieważ jest to narzędzie, o którym mówimy. Wcześniej to narzędzie było dostępne tylko w niektórych krajach, ale można było uzyskać do niego dostęp, łącząc się za pośrednictwem serwera proxy. Wielu e-marketerów tego oczekuje. Dlaczego jest tak wyjątkowy? Ponieważ Google data studio to doskonałe i bardzo praktyczne rozwiązanie.

Google data studio - jak z niego korzystać?

Google data studio – pomoc dla każdego

Znajdź kampanię z wieloma trudnymi usługami sprzedaży. Wymaga to możliwości zapewnienia i zapewnienia głównego poziomu koncentracji i wykonanego usługi przetwarzania. Wszyscy, którzy widzieli kampanię cyfrową wiedział, jak trudno było wiele stołów, w tym etykiet i złych rzeczy. W tym celu przygotowujesz się przez niektóre miejsca. Jak poprawić swoją pracę? Utwórz raport na mojej stronie Google i po kampanii w jednym miejscu. Symbol każdej kampanii cyfrowej prowadzi odpowiednie badania i usługi.

Ta aktywność wymaga wielu funkcji, jeśli masz reklamy Facebooka, reklamy Google, LinkedIn i Google Analytics. Dodanie komórki i trudnego pacjenta do pomiaru, pozwoli na ilość sieci nawet w wielu rynku. Zrównoważone ulepszenia reklamowe są kluczem do utrzymania wystarczającej jakości. Dlatego musisz skoncentrować się na grafice, aby stać się strukturą, która pasuje do tego samego czasu. Aby to zrobić, możesz zgłosić się do Google Studio. To jest to narzędzie i jest wyraźnym smakiem w historii historii. Wniosek ten nie kopiuje, zamierzam skupić się na praktycznym wykorzystaniu tworzenia pola i pracy w badaniach badawczych.

Google data studio - jak z niego korzystać?

Google data studio – zalety

Przede wszystkim w przejrzysty i jednoznaczny sposób można wyświetlić niemal dowolne dane. Raporty są dynamiczne, więc po najechaniu kursorem na określone elementy wyświetlane są dodatkowe statystyki, dzięki czemu format raportu jest bardziej atrakcyjny. Następnie możesz zaktualizować dane raportu i w razie potrzeby zmienić zakres dat. Ponadto metoda przeciągania i upuszczania sprawia, że generowanie raportów jest bardzo łatwe, a generowanie raportów jest również bardzo łatwe.

Bardzo ważną zaletą jest to, że w jednym raporcie możesz uwzględnić dane z wielu źródeł (Google AdWords, Google Analytics, Arkusze Google itp.). A co najważniejsze, to narzędzie jest bezpłatne.

Google data studio – wady

Niestety są pewne wady. Możesz wyeksportować poszczególne części raportu do CSV, ale niestety nie cały raport. Ponadto nie ma opcji eksportu do formatu PDF. Nie może również przetwarzać danych. Raporty są dynamiczne, ale narzędzia służą tylko do wizualizacji danych.

Zacznij swoją przygodę z Google data studio

Aby korzystać z narzędzi Studia danych Google, wejdź na datastudio.google.com i zaloguj się (jeśli masz konto Google). Jeśli nie masz konta Google, wybierz Utwórz konto i wypełnij formularz. Możesz utworzyć nowy raport z wyszarzonej sekcji lub skorzystać z wbudowanego szablonu narzędzia. Kliknij Wszystkie szablony, aby wyświetlić wszystkie szablony, których możesz użyć do wizualizacji danych kampanii AdWords. Na przykład: te szablony są wyświetlane, aby skrócić czas potrzebny na przygotowanie się do sesji w Search Console, Google Analytics i YouTube Analytics. Utwórz nowy raport. Możesz dowolnie modyfikować szablon do swoich potrzeb.

Dolny pasek ułatwia skonfigurowanie widoku raportu lub źródła danych, które utworzyłeś (właścicielem) lub udostępniłeś innym. Usunięte źródła danych lub raporty znajdują się na karcie Koszyk i można je trwale przywrócić lub usunąć. Po prawej stronie znajduje się wyszukiwarka, która umożliwia sortowanie według nazwy, daty ostatniej modyfikacji, daty ostatniego użycia i tak dalej. W centrum widoku znajduje się lista raportów dostępnych dla narzędzia, a po lewej dwie zakładki, które są integralnym składnikiem narzędzia Google Data Studio.

Raporty i źródła danych tworzą bazę wizualizacji. raport. W prawym dolnym rogu domyślnego widoku znajduje się przycisk, który umożliwia utworzenie nowego raportu lub źródła danych, w zależności od aktualnej zakładki. Ostatnia sekcja zawiera zakładki, które pozwalają szybko zobaczyć najnowsze aktualizacje, które miały miejsce w narzędziu (nowe funkcje).

Jeśli dopiero uczysz się korzystać z Google Data Studio, znajdziesz samouczki wideo, które w przystępny sposób przedstawią różne funkcje tego narzędzia. Możesz jednak skonfigurować powiadomienia e-mail w USTAWIENIACH UŻYTKOWNIKA. Google data studio działa w sposób bardzo przystępny.

Google data studio - jak z niego korzystać?

Google data studio – jak wygenerować raport?

Najważniejszym zadaniem jest stworzenie raportu. Po dodaniu źródła danych do nowego raportu pojawia się okienko zadań z opcjami edycji. Obszar siatki to obszar roboczy, w którym można dodawać poszczególne elementy raportu. Dostosuj za pomocą opcji po prawej stronie. Możesz między innymi ustawić szerokość i wysokość obszaru, kolor i styl czcionki, określić tło raportu oraz wybrać styl obramowania. Nad obszarem roboczym znajdują się opcje służące do generowania raportów.

Możesz dodać strony do raportu za pomocą pierwszego przycisku po lewej stronie (dodaj nową stronę, jeśli w obszarze roboczym nie ma miejsca na nowe dane i umieść tutaj następujące elementy raportu). Przycisk Dalej umożliwia cofanie i ponawianie zmian. Możesz dodać określone typy danych za pomocą następujących grup przycisków: Jeszcze lepiej, możesz wybierać spośród szeregów czasowych, wykresów słupkowych, wykresów kołowych, wykresów mieszanych, tabel, map, podsumowań statystyk. Aby dodać, kliknij dostarczoną ikonę, a następnie wybierz sekcję obszaru roboczego, w której chcesz dodać statystyki.

Ustaw daty, wskaż źródło danych

W kolejnej sekcji znajdziesz opcje dodania własnego tekstu (najlepiej w celu opisania konkretnej grupy danych), obrazów lub geometrii, aby uatrakcyjnić raport. W ostatniej części opisano dostosowywanie raportów dynamicznych. Jeśli dodasz zakres dat, aby każda osoba mająca link do raportu mogła wybrać interesujący Cię okres, statystyki zostaną automatycznie zaktualizowane. Dodanie FILTER CONTROL pozwala na filtrowanie danych na podstawie wcześniej wybranych wymiarów, dzięki czemu raport jest bardzo wygodny i eliminuje konieczność tworzenia wielu elementów do wyświetlenia interesujących danych.

Ostatnia ikona w tej sekcji pokazuje możliwość dodania własnego konta Google Analytics jako źródła danych dla odbiorców raportów, dzięki czemu są oni automatycznie uwzględniani w raportach. W prawym górnym rogu znajduje się opcja aktualizacji danych oraz wykonania kopii bieżącego raportu i podglądu. Przedmioty, które chcesz dodać Jeśli chodzi o raporty, istnieją pewne opcje, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Google data studio daje naprawdę wiele możliwości.

Importuj dane z google data studio

Łączność jest ważną częścią Google Data Studio. Możesz importować dane z różnych narzędzi. Niestety Data Studio ma pewne wady. Istnieje stosunkowo niewiele wbudowanych złączy, z których większość to narzędzia Google. Możesz stworzyć własny łącznik za pomocą API, ale nie jest to najłatwiejsze zadanie. Wymaga wiedzy programistycznej i czasu. Obecnie jest blisko 200 złączy partnerskich, więc jest z czego wybierać. Osobiście najczęściej używam Supermetrics dla Google Data Studio, ale to naprawdę dobre narzędzie. Możesz to wypróbować w 14-dniowym bezpłatnym okresie próbnym.

Jedną z popularnych opcji jest najpierw zaimportowanie danych do Arkuszy Google, przekonwertowanie ich do właściwego formatu, a następnie połączenie arkusza z Google Data Studio. Niewątpliwą zaletą tych rozwiązań jest możliwość ręcznego nadpisywania lub dołączania danych. Może to być przydatne, a korzystanie z automatycznych złączy jest w zasadzie niemożliwe. Ciekawym rozwiązaniem do raportowania danych kampanii z różnych kanałów jest import danych kosztowych do Google Analytics. Następnie łączy się z GA Data Studio, które korzysta z jednego źródła danych, co jest bardzo wygodne i pozwala na oglądanie wszystkich kanałów, CTR, CPC lub CPA w jednej tabeli.

Wizualizacja raportów z Google data studio

Wizualizacja raportów i danych może być czasochłonna i żmudna, zwłaszcza jeśli musisz ręcznie wprowadzić wszystkie zebrane przez nas dane. Po pierwsze, po nauczeniu się, jak znaleźć i używać odpowiedniego oprogramowania, możesz otrzymać miesięczny raport po godzinach lub dniach, w których musisz wszystko wpisać numerycznie. Dzięki wsparciu Google dla aplikacji Google możesz usprawnić ten proces i generować piękne, wiarygodne raporty na podstawie źródeł takich jak Google Analytics, Google Ads i Search Console. Google Data Studio działa w Polsce od 2017 r., tak nazwa aplikacji, a dziś powiemy Ci, dlaczego warto i jak wygenerować swój pierwszy raport.

Filtry algorytmiczne Google

Google data studio – łącz się ze źródłami zewnętrznymi

Data Studio ma możliwość łączenia się z wieloma źródłami danych, dzięki czemu nie musisz aktualizować raportu, a dane są aktualizowane automatycznie. Zakresy dat do pobierania i wyświetlania danych są łatwe do wybrania i mają inne zalety. Możliwość wstawiania pól zdefiniowanych przez użytkownika dostosowanych do potrzeb każdego raportu. Klienci mogą dostosowywać raporty według potrzeb za pomocą elementów sterujących, aby kontrolować i modyfikować raporty. Możesz także użyć filtrów dla Studia danych Google. Jest to przydatne, jeśli Twój raport nie zawiera wszystkich danych (np. jeśli chcesz wykluczyć niektóre podstrony).

Jedną z najlepszych funkcji Google Data Studio jest możliwość łatwego udostępniania raportów określonym użytkownikom, na przykład poprzez wpisanie ich adresu e-mail. Pozwala to na udostępnianie raportów i pracę nad tym samym raportem w tym samym czasie. Kolejną świetną funkcją jest możliwość przypisania użytkownikom określonych uprawnień do raportowania. Jest to podobne do udostępniania widoku w Google Analytics. Data Studio umożliwia klientom dostęp do widoku i umożliwia innym członkom zespołu pracującym nad raportem edycję widoku. Uniemożliwia to dokonywanie jakichkolwiek zmian bez Twojej zgody.

Google data studio – jaki zakres dat?

Wszystkie prace muszą czasami być jednocześnie. Szczegółowe informacje są zdefiniowane przez ustawienie konfiguracji „Automatyczne”. Oznacza to, że zależy to od systemu danych stron. Pole wyboru Datla może domyślnie wskazać go przez anty-nas (tj. To, co widać w momencie raportu). ten dzień. Google Inżynier oferuje różnorodne opcje, ale możesz wybrać siebie. Możesz zorganizować dane z ubiegłego miesiąca lub w zeszłym miesiącu, aby uzyskać informacje w zarysie tabeli, ograniczeń lub kont.

Wybierając czas przechwytywania, wybierz „Ostatni raz”, na przykład miesiąc lub czas. Od czasu po dacie przelewu na przykład 10-dniowa struktura została ostatnio odwiedzana. Możesz pracować nad raportami, aby stać się znani naukowcy, aby sprawozdały raporty w Studio Studio. Pracować nad trudnym i zrównoważonym raportem. Jednak ostatnie wyszukiwanie oszczędza czas, aby polegać na odpowiednich statystykach lub różnych zależnościach. Może to wpływać na skutki codziennych czynności.

Google data studio – narzędzie dla analityków

Data Studio to narzędzie, które powinien znać każdy analityk, marketer czy menedżer e-commerce. Dzięki temu możesz zaoszczędzić dużo czasu na raportowaniu i analizowaniu danych oraz przekazywaniu tych informacji w zespole lub z klientami. Ten artykuł zawiera omówienie Studia danych. Zdrowy rozsądek jest taki, że im głębiej wchodzisz w las, tym więcej masz drzew. Będę kontynuować pisanie artykułów w tej kategorii, skupiając się na konkretnych narzędziach lub elementach uzasadnienia biznesowego, które okazały się przydatne w Data Studio.

Więcej ciekawych artykułów na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu