Skip to main content

Facebook ads – promuj swoją stronę

W ciągu zaledwie kilku chwil miliardy osób przeglądają tablicę na facebooku i docierają do różnego rodzaju treści. Jak jednak trafiają na nowe treści? Jedną z przyczyn, dla których użytkownicy facebooka poszerzają swoje zainteresowania, znajdują inspiracji i poznają wiele firm to facebook ads.

Jeżeli dana strona zdecyduje się na reklamę facebook ads dotrze nie tylko do grupy odbiorców, który obserwują jej fanpage, ale również do osób, które z jakiegoś powodu mogą być zainteresowane działaniem danej firmy.

Facebook ads

Czym jest Facebook ads?

Facebook Ads działają w modelu płatności za kliknięcie (PPC) (znanym również jako model reklamy oparty na koszcie kliknięcia (CPC)), w którym musisz płacić sieci za każdym razem, gdy użytkownik kliknie reklamę. Dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie? Ponieważ w rzeczywistości zalezy nam na wynikach. Prowadząc kampanię reklamową z wykorzystaniem facebook ads mamy szansę na skuteczne dotarcie do dużego grona odbiorców i płacimy tylko i wyłącznie za efekt, w rzeczywistości więc niczym nie ryzykujemy.

W czym pomogą nam reklamy na facebooku?

Reklamy na Facebooku pomagają marketerom zwiększyć widoczność ich reklam, budować świadomość marki oraz mierzyć jasno zdefiniowane wskaźniki i cele kampanii, pomagając im tworzyć lepsze, bardziej zoptymalizowane kampanie w przyszłości.

Ze względu na rosnącą bazę użytkowników i dużą liczbę dostępnych opcji kierowania na grupę docelową, Facebook stał się liderem w reklamie w mediach społecznościowych. Większość firm decyduje się na prowadzenie swoich stron firmowych w mediach społecznościowych, ponieważ jest to najtańsza i zarazem najbardziej skuteczna forma reklamy w sieci.

Facebook ads

Dla kogo facebook ads?

Prawidłowo wykonane reklamy na Facebooku pomagają zarówno małym i dużym wykorzystać płatne reklamy, aby zdobyć nowych potencjalnych klientów i przekształcić ich w klientów. Co ciekawe, facebook ads doskonale sprawdzają się również w przypadku osób, prowadzących blogi osobiste, czy podróżnicze.

Z tych rozwiązań korzystają także politycy, którzy mogą budować grono odbiorców na długo przed startem oficjalnej kampanii. Podsumowując, reklamy na facebooku są skierowane do osób, które chcą publikować w sieci – wszystkich, którym zależy na budowaniu grona odbiorców.

Czy to działa?

Jako doświadczony użytkownik internetu możesz pomyśleć, że nikt nie klika reklam na Facebooku. Mylisz się. Jak sprawić, by klikali Twoje reklamy na Facebooku? Co ważniejsze, jak skłonić ich do zakupu Twojego produktu lub zapisania się na Twoją listę e-mailową? Wielu marketerów, którzy wypróbowali reklamy na Facebooku, szczególnie w ich początkach, zdecydowało, że reklama na Facebooku sprawdza się doskonale.

Korzystne reklamy na facebooku

Zrozumienie, jak wykorzystać reklamy na Facebooku, staje się podstawą prawie każdej strategii mediów społecznościowych. A jeśli chcesz, aby posty były widoczne w mediach społecznościowych , staje się coraz bardziej prawdopodobne, że będziesz musiał zdecydować się na facebook ads, czyli płatne narzędzie, dzięki któremu kampanie reklamowe stają się coraz bardziej skuteczne.

Facebook ads na Facebooku wydają się być jednym z najbardziej bezpośrednich sposobów wpływania na zasięg Twoich treści. Chociaż nie jest to pozbawione pytań. Jak dobrze to działa? Jakie zaręczyny otrzymujesz?

Zanim zaczniesz tworzyć reklamy, ważne jest, aby najpierw przemyśleć, dlaczego się reklamujesz i co chcesz osiągnąć. Wyznaczając sobie kilka celów przed rozpoczęciem wyświetlania reklam, masz też coś, z czym możesz mierzyć swój sukces.

Facebook Ads a Google Ads

Reklamy Google generują znacznie większy ruch w sieci wyszukiwania niż reklamy na Facebooku, a użytkownicy wpisujący zapytania w wyszukiwarce mają większy zamiar kupowania niż użytkownicy Facebooka, którzy przewijają swoje kanały informacyjne. Jeśli jednak szukasz lepszych opcji kierowania lub próbujesz przywrócić utraconych użytkowników za pomocą remarketingu, najlepszym rozwiązaniem są reklamy na Facebooku.

Aby odnieść sukces z Google Ads, musisz wybrać odpowiednie słowa kluczowe dla swoich reklam i tworzyć odpowiednie strony docelowe po kliknięciu z każdą reklamą. Sukces reklam na Facebooku polega na utworzeniu odpowiedniej listy odbiorców, którzy zobaczą Twoje reklamy, tworzeniu wysokiej jakości trafnych reklam na Facebooku i łączeniu ich z dedykowanymi stronami docelowymi po kliknięciu.

Możesz także skorzystać z narzędzia do testów podziału Facebooka, aby przetestować odbiorców i reklamy, aby uzyskać najlepsze, najbardziej zoptymalizowane wyniki. Warto również pamiętać, że przez facebook ads również możesz promować swoją stronę internetową – jeżeli trafisz w dobrą grupę odbiorców, sukces kampanii reklamowej przyczyni się nie tylko do promowania strony w mediach społecznościowych, ale również osobnej witryny www.

Adwords czy Facebook Ads

Facebook Ads – to proste

Platforma ułatwia tworzenie reklamy na Facebooku. Prowadzi Cię przez kroki, które pozwalają wybrać rodzaj reklamy, skierować ją do odbiorców oraz ustawić ramy czasowe i budżet.

Ponadto reklamę można dostosować na podstawie tego, co dokładnie chcesz osiągnąć. Facebook nazywa je „celami”. Niezależnie od tego, czy chcesz zaangażować się w post, kliknięcia w witrynie, polubienia strony, czy coś zupełnie innego, możesz utworzyć reklamę na podstawie tego.

Pozwala to na lepszą kontrolę nad tworzoną reklamą. Informuje również Facebooka, jak powinien optymalizować Twoją reklamę, aby zapewnić Ci jak najlepsze wyniki.

Ponieważ reklamę można dostosowywać, możesz stworzyć coś, co będzie odzwierciedlać Twoją markę i odbiorców docelowych, aby uzyskać lepszą reakcję.

Jak jednak skutecznie tworzyć facebook ads? Można zrobić to z poziomu strony lub instalacje aplikacji. Menedżer reklam to bardzo domyślny program, dzięki któremu przygotujemy zarówno treść reklamy, jak i dobierzemy system reklamowy. Aplikacja pozwala również precyzyjne kierowanie reklamy do określonych grup docelowych.

Zwiększ swoje zasięgi

Jeśli prowadzisz stronę biznesową, możesz nie zdawać sobie sprawy, że tylko najmniejsza część Twoich obserwujących widzi nawet to, co publikujesz. Może to brzmieć ekstremalnie, ale jest to całkowicie prawdziwe.

Jeśli zamierzasz używać Facebooka do marketingu w jakimkolwiek charakterze, musisz używać reklam, jeśli chcesz, aby potencjalni konsumenci wiedzieli o Twojej firmie. Nie potrzebujesz dużego budżetu, ale potrzebujesz budżetu.

Reklamy na Facebooku dają ci dużo korzyści za swoje pieniądze, a jeśli wiesz, jak je kierować i tworzyć, zwrot, który zobaczysz, będzie wart każdego grosza. Dzięki emisji reklam na facebooku mozesz zyskać wiele, a skuteczność kampanii jest ogromna. Możesz korzystać z nich do promowania sklepu internetowego, firmy, fabryki, marki, czy bloga – możliwości jakie daje nam reklama na facebooku są bardzo duże.

W kampaniach reklamowych jednak bardzo ważne jest jedno (nie, nie chodzi tylko o system reklamowy) to budowanie świadomości marki przez reklamy ściśle dopasowane do potrzeb odbiorców. Dzięki odpowiedniemu prowadzeniu kampanii możemy określić kto zobaczy reklamę i dopasować ją do potrzeb tych właśnie odbiorców. Określenie grupy docelowej jest w tym przypadku kluczowe.

Facebook ads

 

Facebook Ads pomoże dotrzeć do potencjalnych klientów

Facebook nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o raporty i analizy dotyczące wydajności Twoich reklam. Nigdy nie będziesz musiał zgadywać ani robić własnych założeń na temat tego, co działa, a co nie. Zamiast określać współczynniki konwersji i inne wskaźniki społecznościowe, zobaczysz je już starannie ułożone bezpośrednio w Menedżerze reklam. Wystarczy je przeanalizować i określić kolejny krok.

Otrzymujesz dane dotyczące tygodniowego zasięgu, zaangażowania w posty, polubień na stronie i tego, które posty mają najlepsze wyniki. Ale to nie koniec. Uzyskaj wgląd w takie kwestie, jak kliknięcia, konwersje, a nawet sprzedaż. I szczerze mówiąc, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Widząc te dane, możesz dostosować reklamy w zależności od potrzeb, zamiast zgadywać lub dowiadywać się później, że Twoja inwestycja poszła na marne. Pamiętaj, jeśli nie możesz czegoś śledzić i mierzyć, nie możesz wiedzieć, czy to działa ani jak możesz poprawić.

Facebook Ads, czyli jak dotrzeć do grupy odbiorców

Aby uzyskać przyzwoity zwrot z inwestycji w reklamy na Facebooku, niezwykle ważne jest, aby skupić się na właściwej grupie osób. Mówiąc prościej, im bardziej niszowa i zawężona jest Twoja publiczność, tym lepsze zwroty uzyskasz.

W końcu, jeśli Twoja publiczność jest zbyt szeroka, będziesz starał się przyciągnąć nawet tych, którzy prawdopodobnie nie podejmą decyzji o zakupie i płacić za przywilej za każdym razem, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę, aby stwierdzić, że nie jest to, czego szukają, to kosztowny sposób prowadzenia reklamy.

Musisz również upewnić się, że tekst reklamy jest dobrze skierowany do odbiorców. Dobrym pomysłem jest utworzenie szeregu reklam dopasowanych do każdego konkretnego wyzwania, przed którym stoi Twój potencjalny klient. Należy je określić jako część szerszej strategii marketingowej. Następnie możesz przeanalizować, który okazał się bardziej skuteczny, i wykorzystać to do zdefiniowania swojej bieżącej strategii reklamowej na Facebooku.

Dzięki facebook ads możemy zawęzić grupę odbiorców, do których ma trafić nasza reklama. Narzędzie jest bardzo precyzyjne, dlatego istnieje duża szansa, że nasza reklama trafi do osób, które zainteresują się naszą ofertą.

Niestandardowe grupy odbiorców? Żaden problem!

Dla osób, dla których nie jest obce targetowanie reklam i zależy im aby zbudować niestandardową grupę odbiorców, facebook również przewidział odpowiednie rozwiązanie. Custom Audience to opcja kierowania reklam na Facebooku, która pozwala znaleźć istniejących odbiorców wśród osób, które znasz na platformie.

Lista niestandardowych odbiorców obejmuje osoby, których informacje kontaktowe już znasz, więc możesz używać adresów e-mail, numerów telefonów, identyfikatorów użytkowników Facebooka lub identyfikatorów użytkowników aplikacji, aby tworzyć i zapisywać odbiorców, którym chcesz wyświetlać reklamy.

Facebook porównuje przesłane przez Ciebie informacje kontaktowe z ich własnymi danymi i pomaga znaleźć Twoich klientów lub potencjalnych klientów.

Manager reklam - szybki sposób tworzenia reklam

Kampanie reklamowe z Facebook Ads

Możliwość dopasowywania reklam, jeśli chodzi o poziom szczegółowości, są niesamowite. Możesz kierować reklamy na zainteresowania, zachowania, dane demograficzne, przedziały wiekowe, powiązania, lokalizacje lub języki. Możesz kierować wydarzenia na fanów konkurencji.

Możliwości kierowania mogą sięgać głębiej niż jakakolwiek inna platforma i możesz je nakładać na siebie i łączyć, aby mieć pewność, że eliminujesz użytkowników, którzy nie są Twoim rynkiem docelowym. To doskonałe rozwiązanie marketingowe, dzięki któremu kampanie reklamowe mogą być jeszcze bardziej skuteczne.

Grupa odbiorców, jeżeli jest odpowiednio określona, daje niesamowite efekty. Dane demograficzne, które również pozwalają określić naszą grupę odbiorców również są skutecznym sposobem targetowania reklam. Skuteczne kampanie reklamowe to właśnie domena facebooka i facebook ads, dlatego nie bójmy się korzystać z tego rozwiązania.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu