Skip to main content

Allegro smart

Usługa Allegro Smart to najprościej mówiąc abonament, który pozwala użytkownikom na darmowe zwroty i dostawy w zamian za uiszczanie miesięcznego abonamentu odpowiednią kwotą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto zamawia bardzo dużo produktów z Allegro, które często pochodzą z różnych sklepów, przez co ostateczna cena zakupu mocno się powiększa. Warto w takim razie przyjrzeć się temu, jak wygląda cała usługa i omówić jej najważniejsze funkcje.

Allegro Smart

Allegro Smart – co to jest? Podstawowe informacje

Allegro Smart zostało wprowadzone przez platformę aukcyjną w 2018 i od tego czasu cieszy się dużym powodzeniem. Darmowe dostawy zainteresowały kilka tysięcy klientów z Polski, a baza osób, mająca wykupiony abonament coraz bardziej powiększa. Naszym zdaniem warto cieszyć się darmową dostawą nawet jeśli tyczy się to jednego sprzedawcy

Usługa Allegro Smart działa niezwykle prosto. Wystarczy, że zainteresowany kupujący zaakceptuje jeden z dostępnych na stronie abonamentów, który umożliwi mu darmową dostawę od wybranych kurierów, paczkomatów albo punktów odbioru, a następnie będzie kontynuować zakupy.

Jeżeli jednak ktoś postanowi bardziej zagłębić się w cały system, to okaże się, iż darmowa dostawa nie przysługuje dla wszystkiego, co znajduje się na Allegro. Istnieje wiele różnych mniejszych czy większych różnić między zakupami u potencjalnych sprzedawców. Każdy, kto zastanawia się, czy Allegro Smart się opłaca, powinien dobrze przeczytać wszystkie niezbędne informacje przed jego zakupem.

Allegro Smart

Allegro smart – Podstawowe ceny za darmowe dostawy

Darmowa dostawa zmniejsza koszt usługi zakupu czegokolwiek na Allegro. Istnieje wiele istotnych kwot, które należy wziąć pod uwagę przed zakupami na Allegro Smart. Oprócz samego abonamentu powinno liczyć się z tym, że darmowe dostawy dostępne są tylko u wybranych sprzedających, a w dodatku niektóre opcje będą możliwe wyłącznie po osiągnięciu wymaganego progu cenowego.

Ile kosztuje Abonament w Allegro Smart?

Abonament darmowej dostawy w Allegro Smart jest najprostszą sprawą.

Allegro oferuje pierwszy miesiąc próbny, za który można zapłacić obecnie 8,99 złotych. W każdym momencie na okres 30 dni od zakupu użytkownik objęty jest gwarancją zwrotu, której może dokonać w dowolnym momencie.

W razie chęci wykupienia pełnego abonamentu na rok za całość Allegro Smart będzie trzeba zapłacić 49 złotych, aczkolwiek niekiedy oferowane są kilkuprocentowe promocje (na przykład obecnie do grudnia Allegro Smart jest do kupienia za jedyne 39 złotych na cały rok).

Allegro Smart

Kiedy przysługują darmowe dostawy od Allegro Smart?

Program darmowej dostawy może nastąpić w kilku sytuacjach.

Przede wszystkim Allegro poinformuje, przy których sprzedających w ogóle będzie możliwość skorzystania z wykupionej usługi. Ponadto, należy zapoznać się z informacjami podczas finalizowania wysyłki czy cena u sprzedawcy, po której darmowe dostawy będą dostępne, została już osiągnięta.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na dostawę, w której dostępne są paczkomaty, to wszystkie zakupy u danego sprzedawcy muszą zostać kupione za minimum 40 złotych.

Inaczej sytuacja wygląda w sprawie darmowej dostawy z kurierem. Tutaj kupujący, aby skorzystać z usługi za towar zakupiony na wszystkich aukcjach, będzie musiał zapłacić nie mniej, a 100 złotych.

Darmowe zwroty w Allegro Smart

Oprócz darmowych przesyłek, jeżeli sprzedający nie wywiązał się z umowy albo ktoś zechciałby zwrócić produkt, Allegro umożliwiło przez swój program całkowicie darmowe odstąpienie od usługi. Jednakże tutaj również można to zrobić tylko i wyłącznie pod pewnymi warunkami.

Zwrot w przypadku usługi paczkomaty 24 7 Inpost w ramach Allegro Smart

Jeżeli ktoś zdecydował się zamówić wcześniej przesyłkę w programie Allegro paczkomaty 24 7, to podczas zwrotu nieważne czy po uzgodnieniu z klientem, czy też poprzez skorzystanie z dostępnego dla wszystkich programu ochrony kupujących, Allegro Smart również oferuje całkowicie darmowe odesłanie przesyłki, jednakże będzie można to zrobić tylko i wyłącznie za pomocą paczkomatów.

Zwroty w przypadku Poczty polskiej i innych przesyłek kurierskich w ramach Allegro Smart

Jeżeli ktoś zdecydował się na zamówienie przesyłki kurierem, to sytuacja wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku usługi Allegro paczkomaty 24 7.

Kurier, nieważne czy z Poczty Polskiej, czy też z Inpost w ramach Allegro Smart jest zobowiązany do darmowego doręczenia przesyłki z powrotem do sprzedającego.

Zwroty w przypadku punktów odbioru w ramach usługi Allegro Smart

Tutaj ponownie w ramach usługi Allegro Smart, tak jak w przypadku przesyłek kurierskich Poczty Polskiej albo paczkomatów Inpostu, dla punktów odbioru płatności zwrotów również są całkowicie darmowe. Przesyłki można oddać w dowolnym punkcie, a zakupy zostaną przekazane z powrotem do nadawcy.

Inne płatności w ramach usługi Allegro Smart

Oprócz darmowych dostaw Allegro Smart posiada także inne ciekawe oferty, które warto wziąć pod uwagę. Płatności programu Smart wyróżniają się szczegółami, jakie trzeba rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie.

Płatność z góry w ramach usługi Allegro Smart

Allegro na swojej stronie Allegro Smart zaznacza, iż opcja płatności z góry podczas zakupu jest dostępna niezależnie od tego, czy posiada się smart, czy też nie (nie ma to znacznie w przypadku zamawiania przesyłki kurierem albo paczkomatami), wszystko będzie odbywać się kompletnie za darmo.

Podzielenie zakupu na spłaty w PayU z Allegro Smart

Razem z Allegro Smart istnieje specjalna możliwość wzięcia na raty wybranego przez siebie przedmiotu.

Aby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy przejść do aktywacji panelu Allegro Pay, a następnie wypełnić prosty wniosek, w którym podaje się pesel i numer dowodu osobistego.

Następnie należy wybrać produkt, który chciało się zakupić, a następnie wybrać metodę płatności Allegro Smart Pay.

Na koniec wszystko trzeba potwierdzić przez sms. Allegro będzie przypominać mailowo i na komórce o dokonaniu kolejnej wpłaty za wybrany produkt. Do zakończenia kredytu Allegro nie wymaga, aby dalej posiadać wykupiony pakiet smart.

Niższa płatność przy odbiorze w Allegro Smart

Ostatnią ciekawą opcją w przypadku zakupów z Allegro Smart jest niska płatność przy odbiorze, która od marca 2021 roku będzie wynosiła jedynie 3,99 złotych u sprzedawcy, który współpracuje z platformą.

Allegro Smart – u kogo będzie można otrzymać paczkę za darmo?

Obecnie Allegro Smart posiada wymienionych następujących kurierów (oczywiście w przyszłości może ich pojawić się znacznie więcej):

  • Inpost
  • Żablka
  • Paczka w ruchu
  • Orlen
  • Poczta Polska
  • UPS

Allegro Smart dla sprzedających

Oczywiście Allegro Smart to nie tylko korzyści dla kupujących. Dla niejednego sprzedawcy zawarcie współpracy w ramach pakietu smart oferuje szereg dodatkowych korzyści, pozwalających wyróżnić jego ofertę.

Allegro dba o to, by sklepy albo pojedyncze aukcje wyróżniały się odpowiednimi grafikami, tak by kupujący łatwiej dotarli do sprzedawcy, który współpracuje ze stroną. Dzięki temu jego widoczność znacznie się zwiększa oraz jest wyżej pozycjonowana w wynikach wyszukiwania. Ponadto jego oferty często mogą pojawić się także użytkownikom w zakładce reklam polecane smart okazje na stronie.

Dodatkowo sprzedający zyskuje od razu pięć gwiazdek w ocenie przesyłki, jeżeli ktoś zakupił od niego produkty przez opcję Allegro Smart. Zwiększa to jego wiarygodność w ocenie nowych klientów i pozwala w dłuższej perspektywie czasowej uzyskać większe zyski. Przyznane oceny automatycznie nigdy nie znikną, nawet jeżeli ktoś postanowi w późniejszym czasie odłączyć się od usługi.

Warunki dla sprzedających do wzięcia udziału w programie Allegro Smart

Istnieje kilka prostych czynności, które trzeba wykonać przed dołączeniem do Programu Allegro Smart. Z informacji w serwisie możemy wyczytać, iż przed akceptacją sprzedającego musi on zdobyć pięć łapek w górę oraz ocen 5 od klientów indywidualnych, poza tym musi mieć uregulowane opłaty oraz jego produkty powinny być zgodne z regulaminem Allegro.

Warunki dla sprzedających podczas brania udziału w programie Allegro Smart

Sprzedawca, jeżeli chce wystawiać oferty od Allegro Smart, ma za zadanie określić swoją własną politykę przedmiotów i wkleić ją w odpowiednim miejscu w opisie.

Poza tym, jeżeli sprzedawca ma mieć możliwość brania udziału w Allegro Smart, to ma on obowiązek wystawić minimum dwie różne oferty, których dotyczy pakiet smart.

Ostatecznie dokładny regulamin, który musi zostać spełniony oraz szczegółowe opisy każdego z warunków można znaleźć w dostępnej bazie wiedzy serwisu Allegro. Każdy sprzedający przed przystąpieniem powinien dokładnie się z nią zapoznać oraz przeczytać najważniejsze informacje, podane przez twórców serwisu.

Allegro Smart Student za darmo przez pół roku

Atrakcyjny pakiet smart został udostępniony także dla studentów szkół wyższych w całej Polsce.

Przede wszystkim najważniejszą wiadomością jest to, iż smart na Allegro dostępny jest za darmo dla każdego, kto posiada wyrobioną legitymację uczniowską na okres półrocza.

Po zakończonym próbnym darmowym okresie Allegro Smart będzie dostępne w o wiele korzystniejszej cenie, gdyż obecnie studenci mogą wykupić całość za 39,99 złotych za rok (wszystko niestety trzeba zapłacić z góry, co może być wadą dla niektórych uczących się użytkowników).

Pakiet otrzymuje się niezwykle łatwo, gdyż jedyne co potrzeba zrobić, to wysłać do Allegro zdjęcie swojej legitymacji, kliknąć w potwierdzenie otrzymane na maila, a następnie można już cieszyć się darmowym półrocznym dostępem.

Allegro Smart – czy warto wykupywać usługę?

Jednym z ważniejszych pytań, które każdy powinien sobie zadać po zapoznaniu się z całą ofertą, którą oferuje Allegro Smart, jest, czy warto wykupić usługę, oraz czy faktycznie pomoże to zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy podczas robienia zakupów?

W tej kwestii należy rozpatrzyć przede wszystkim to, ile razy w miesiącu ktoś myśli o zakupie dodatkowych rzeczy do swojego domu. Jeżeli przykładowo komuś zdarza kupować produkty z allegro jedynie raz na rok albo pół roku, to być może pakiet nie będzie dla niego aż tak korzystny, gdyż ostateczna suma zakupu smart w stosunku do tego, ile zaoszczędził pieniędzy, co najwyżej wyzeruje się.

Zupełnie inaczej mogą na wszystko spojrzeć użytkownicy, którzy jednak bardzo często w internecie szukają odpowiednich dla siebie ofert, a dodatkowo bardzo często zdarza im się zamówić różne rzeczy. W tym wypadku wydatek 40 złotych za odbiór wszystkich przesyłek wydaje się bardzo małym kosztem.

Darmowa dostawa od Allegro Smart może więc znacząco opłacić się każdemu, kto miesięcznie otrzymuje znaczną ilość przesyłek, za które musi dodatkowo zapłacić. Pozostali użytkownicy, nieco rzadziej przeglądający oferty albo kupujący jedynie niezbędne rzeczy potrzebne do domu bądź firmy powinni nieco bardziej przemyśleć, czy jest im sens inwestować pieniądze, które w późniejszym czasie mogą się nie zwrócić.

Samo Allegro szacuje, że dzięki opcji smart wszyscy użytkownicy łącznie zaoszczędzili ponad 500 milionów złotych na wszystkich transakcjach w serwisie.

Jak wypowiadają się osoby w internecie na temat usługi Allegro Smart?

Użytkownicy w internecie mają różne zdanie na ten temat. Tyczy się to zarówno osób, które nie wykupiły pakietu smart, jak i tych, które korzystają z niego już przez dłuższy okres czasu.

Przede wszystkim większość użytkowników skarży się na to, iż cenę minimalną trzeba uzyskać u każdego sprzedającego, a nie jest to naliczane ogólnie od całej wartości przesyłki. Jest to jeden z głównych powodów, dla których niektórzy cały czas nie decydują się na wykupienie Allegro Smart.

Można też znaleźć głosy bardziej pozytywne, w których użytkownicy podkreślają, że z Allegro Smart faktycznie można sporo zaoszczędzić, szczególnie jeżeli ktoś kupuje dużo.

Pakiet Allegro smart jest na pewno ciekawym i wartym przyjrzenia się rozwiązaniem, który doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które bardzo często kupują coś w internecie. Inni również mogą rozważyć tę opcję, jednakże powinni przedtem dokładnie zastanowić się, czy faktycznie uda im się wyjść na tym korzystniej finansowo. Sprzedający także posiadają szereg benefitów z przystąpienia do programu, co pewnie jest bardzo zachęcające. W końcu studenci również mogą skorzystać z całej oferty, gdyż Allegro Smart jest dla nich dostępne całkowicie za darmo przez pierwsze pół roku korzystania z usługi.

Po więcej wiedzy zapraszam na blog: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu