Skip to main content

Reklama displayowa

Na początek nieco informacji dotyczących pojęć, które pomogą nam lepiej zrozumieć czym dokładnie jest reklama displayowa oraz na jakich zasadach działa.

W dzisiejszych czasach handel niewątpliwie w głównej mierze opiera się na marketingu. Dobrze przeprowadzona kampania reklamowa to niejednokrotnie klucz do sukcesu. Obecnie wielu przedsiębiorców przeniosło swój handel do Internetu. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ to właśnie Internet jest dziś jednym z najlepszych sposobów dotarcia do bardzo szerokiej grupy odbiorców i zdobycia klientów. Dzięki temu rozwinął się tak zwany e-handel.

W związku z tym skoro handel przeniósł się do sieci to i reklama musiała się tam znaleźć. Reklama ma za zadanie zachęcenie, zainteresowanie oraz zmotywowanie potencjalnych klientów do skorzystania z określonych produktów, usług bądź idei. Internet stał się popularny i wraz z namnażaniem się sklepów internetowych poswatała duża konkurencja na tym tle. Właściciele sklepów aby mieć szansę utrzymać się na rynku internetowym muszą przyciągnąć do siebie klientów oraz ich zatrzymać. Niestety tworzenie ciekawych dla odbiory treści na swojej witrynie bywa niewystarczające. Wtedy można zdecydować się na przeprowadzenie kampanii reklamowej.

Czym jest reklama displayowa?

Reklam displayowa to reklama mająca za zadanie przyciągnięcie odbiorców do danej witryny internetowej bądź do mediów społecznościowych. Podobnie jak tradycyjna reklama, reklama displayowa jest stosowana aby osiągnąć określony cel. Jest to święty sposób do wypromowania marki oraz zwiększenia sprzedaży. tego typu reklamy charakteryzują się swoją formą.

Przeważnie są to elementy graficzne połączone z zawartą na nich treścią ale czasami można spotkać się z reklamą displayową w formie filmu wideo bądź tekstu reklamowego. jeśli korzystasz z Internetu z całą pewnością miałeś już do czynienia z tym rodzajem reklamy. Są to banery reklamowe zamieszczane w różnych miejscach w sieci. Korzystając z urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu bądź komputera mamy z nimi styczność. Co prawda różnią się od siebie kształtem i wielkością.

Formy reklam displayowych:

 • poziome banery bądź billboardy widoczne zazwyczaj na górze strony www,
 • pionowe banery bądź billboardy przeważnie widoczne z boku strony internetowej,
 • boxy lub buttony, które zazwyczaj są nie wielkie, a po kliknięciu przenoszą do strony źródłowej,
 • pojawiające się okienka, czyli pop-up oraz pop-under.

Każda reklam displayowa po kliknięciu przenosi użytkownika na stronę której dotyczy takowa reklama. reklamy displayowe są wysoce wszech stronne przez co dają dużą możliwość wykreowania odpowiedniego przekazu reklamowego. Ponadto takowe reklamy są także używane w kampaniach retargetingowych, czyli w kampaniach zachęcających do powrotu na daną stronę www.

Duża część z pośród reklamodawców korzysta z sieci reklamowej Google, aby skutecznie prowadzić działania marketingowe. Takie rozwiązanie niesie z sobą wiele zalet. Przede wszystkim możliwość dotarcia do setek milionów ludzi na świecie. Reklamy displayowe są skuteczniejsze gdy łączy się je z działaniami SEO.

reklama displayowa

Potrzebujesz wsparcia w kampaniach marketingowych – zapraszam do kontaktu z Ćwierkają.pl

Kampania reklamowa, a reklamy displayowe:

Każda kampania marketingowa to niekiedy ciężkie i trudne wyzwanie dla przedsiębiorców. Co więcej efekty przeprowadzonej kampanii reklamowej nigdy nie są do końca pewne. Nie można ich przewidzieć gdyż są zależne od wielu czynników. Przede wszystkim kampania marketingowa to szereg działań marketingowych, które mają za zadanie osiągnięcie zamierzonego celu. Wielu przedsiębiorców w celu przeprowadzenia kampanii korzysta z usług agencji specjalizujących się w podejmowaniu działań marketingowych. Kampanie odbywają się za pośrednictwem mediów masowych.

Główne cele kampanii reklamowych:

 • zwiększenie sprzedaży danej firmy,
 • uświadomienie potencjalnych klientów o istnieniu danej firmy oraz o tym jakie oferuje produkty bądź usługi,
 • wprowadzenie nowych produktów na rynek,
 • jeśli świadomość klientów na temat danego produktu jest niska i jego sprzedaż nie generuje oczekiwanych zysków przeprowadza się ponowne wprowadzenie produktu na rynek,
 • repozycjonowanie produktu na rynku.

Co więcej kampanie reklamowe mogą być prowadzone za pośrednictwem jednego medium bądź być multimedialne. Oznacza to, że prowadzone działania reklamowe odbywają się na wielu różnych mediach, na przykład w Internecie, w telewizji, w radiu i w gazetach jednocześnie. Reklamy displayowe mają wiele zalet dlatego często są stosowane w kampaniach marketingowych jednocześnie nie są pewną gwarancją na odniesienie sukcesu przez daną kampanię.

reklama displayowa

Jaka jest skuteczność reklam displayowych?

Reklamy displayowe są w Internecie niemal wszędzie, dzięki temu nie trzeba ich szukać. Właściciele witryn internetowych w celach osiągniecia dodatkowego zysku często udostępniają swoją wolną przestrzeń reklamową na stronie w celach zamieszczania reklam displayowych.

Jak to wygląda w praktyce?

Google docenia atrakcyjne strony z ciekawą treścią. Dzięki temu dobre strony znajdują się na samej górze listy propozycji stron proponowanych przez wyszukiwarkę Google. Co więcej jeśli strona zostaje doceniona Google daje możliwość właścicielom taki stron na zamieszczanie reklam w celach zarobkowych. Google nadzoruje cały proces i pośredniczy pomiędzy reklamodawcą, a wydawcą. Dobór reklam odbywa się podczas aukcji danej przestrzeni reklamowej.

Reklamy displayowe cieszą się dużą popularnością niezależnie od branży oznacza to, że na takich reklamach może znaleźć się praktycznie wszystko. Twórcy reklam displayowych bardzo często w jej treści zawierają Call to Action, czyli zachętę do działania. Ponadto taka reklama powinna przyciągać wzrok i pozostawać w pamięci.

reklama displayowa

Reklama displayowa w różnego rodzaju kampaniach marketingowych:

 • Kampania reklamowa prowadzona za pośrednictwem poczty internetowej, czyli kampania na Gmailu: Podczas kampanii reklamowej wysyłane są wiadomości do potencjalnych klientów bądź użytkowników. bardzo często są to właśnie reklamy displayowe. reklamy są wyświetlane w skrzynce odbiorczej odbiorcy przeważnie w zakładce o nazwie oferty bądź społeczności. Forma reklamy może być nie tylko w formie banerów ale także tekstowa, filmowa oraz interaktywna. Wysyłanie wiadomości reklamowych na indywidualne skrzynki odbiorców bardzo często przynosi rezultaty. Jednak warto pamiętać aby nie zarzucać odbiorcy dużą ilością tego typu reklam, gdyż mogą zacząć one trafiać do tak zwanego SPAMU.
 • Inteligentna kampania w sieci reklamowej: Taka kampania przynosi dobre efekty w trakcie pozyskiwania nowych klientów bądź fanów. Oczywiście inteligentną kampanie może być także wykorzystywana w remarketingu. Dzięki nie istnieje sposobność dotarcia do odbiorców na różnych elementach dokonywania zakupów. Reklama displayowa o charakterze inteligentnym cechuje się między innymi tym, że jest prosta. Pełna optymalizacja. Nawet niewielka wiedza na temat tworzenia tego typu reklam może przynieść zyski i ruch na stronie.
 • Standardowa kampania w sieci reklamowej: Jest to bardzo zbliżone rozwiązane do wyżej opisanego jednak o wiele mnie zautomatyzowane.

Główne zalety reklamy displayowej:

1. Ogromny zasięg: Niezależnie czy internauta korzysta z komputera, laptopa, smartfona, czy tez tabletu ma dostęp do różnych serwisów i witryn internetowych, a tam właśnie są przestrzenie udostępniane na reklamy displayowe. Internet dociera do ogromnej ilości odbiorców, dzięki temu taka reklama zostanie więcej razy wyświetlona niż inne.

2. dotarcie do określonej grupy docelowej: Dzięki reklamie online dany reklamodawca ma szanse dotarcia do określonej grupy docelowej odbiorców. Istnieje możliwość wyboru witryn na których będzie widoczna nasza reklama. Więc jeśli na przykład reklamujemy obuwie sportowców to jako reklamodawcy możemy skorzystać z przestrzeni reklamowych stron powiązanych z daną tematyką. Co więcej Google również pomaga w tym zakresie i dopasowuje wyświetlane oferty do indywidualnych potrzeb internauty.

3. Elastyczność: Reklama displayowa jest bardzo elastyczna. Wielkość i kształt takie reklamy można bez problemu dopasować do danej witryny.

4. Stosunkowo tania promocja stron internetowych: Koszty takie reklamy nie są zbytnio wygórowane dlatego może sobie na nie pozwolić wielu przedsiębiorców nawet nowo powstających sklepów.

5. Prostota tworzenia reklam: Istnieją liczne narzędzia, które pomagają w tworzeniu tego typu reklamy. Wystarczy jedynie zamieścić kilka elementów składowych reklamy między innymi: treść reklamy, logo bądź logotyp firmy oraz nawiązujące grafiki. Wtedy już tylko sieć reklamowa automatycznie zoptymalizuje formę przekazu, utworzy odpowiednią reklamę, a także wyświetli ją w określonym miejscu.

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu