Skip to main content

Strona responsywna jest to nic innego, jak strona, która polega przede wszystkim na tym, że pozwala ona w sposób automatyczny dopasowywać się do rozdzielczości konkretnego urządzenia. Strona responsywna daje sposobność różnorodnego wykorzystywania możliwość każdego z urządzeń. Bez względu na to, czy urządzeniem takim jest smartfon, laptop, czy też tablet.

Jakie korzyści płyną dla właściciela responsywnej strony internetowej?

Dla właściciela responsywnej strony internetowej płyną przede wszystkim takie korzyści jak:

 • możliwość eliminacji tworzenia wielu wersji stron internetowych
 • duża elastyczność w dostępie do strony internetowej
 • możliwość płynnego przechodzenia z jednego ekranu do drugiego
 • wygodne zarządzanie strony internetowej
 • bardzo wysoka użyteczność
 • bardzo duża efektowność
 • szybkość pod kątem ładowania strony internetowej
 • bardzo duża rentowność strony internetowej
 • optymalizacja

Z czym się wiąże responsywna strona internetowa

Do głównej cechy charakterystycznej stron internetowych które są responsywne należy zaliczyć przede wszystkim to, że takie strony internetowe wykazują się diametralną różnicą w porównaniu ze stronami tradycyjnymi. Otóż, należy powiedzieć przede wszystkim to, że responsywna strona www przyczynia się do znaczącego zaoszczędzenia pieniędzy, ale również responsive web design przyczynia się do zwiększenia odwiedzin na takiej stronie, a co za tym idzie – do generowania o wiele większych zysków w firmie.

Responsywna strona www powoduje także to, że zostaje w umiejętny sposób budowana świadomość marki, jak również wzrasta zaufanie wśród klientów danej firmy, która zdecydowała się na prowadzenie responsywnej strony internetowej. Responsywne strony zyskują każdego roku coraz większą popularność. Coraz większa liczba osób korzysta z takiego rozwiązania. Dzięki temu możesz w odpowiedni sposób rozwijać swoją firmę. Taka Responsywną stronę najlepiej tworzyć przy pomocy wyspecjalizowanej firmy zajmującej się marketingiem internetowym, aczkolwiek można spróbować zrobić to także samemu.

Czym są banery remarketingowe?

 

Jak wygląda tworzenie responsywnych stron internetowych?

Omawiając proces tego, jak wygląda tworzenie stron internetowych należy przede wszystkim powiedzieć, że warto zacząć ją budować w początkowej od wersji na telefon. Tworzenia stron na urządzenia mobilne pozwoli nam nabrać wprawy, jak również da nam możliwość utrzymania analogicznego podejścia do całego procesu. Aczkolwiek nie oznacza to, że projektowanie stron nie jest możliwe na każdym urządzeniu. Taka strona internet0wa bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą sklep. Dzięki temu nastąpi o wiele większa przejrzystość serwisu, jak również cały wygląd witryny stanie się dla potencjalnego klienta o wiele bardziej atrakcyjny. A przyczyni się to zarazem do realizacji wszystkich zamierzonych celów oraz będzie o wiele lepsza możliwość dopasowania treści na stronie.

W następnej kolejności należy w odpowiedni sposób ustawić priorytety. Otóż, należy pamiętać, że w przypadku planowania poszczególnych elementów strony należy dopasowywać do nich następne elementy w taki sposób, aby układały się one w sensowną całość.

Inną ważna kwestią, o której trzeba pamiętać jest to, że lepiej postawić na minimalizm podczas dokonywania responsywności strony www. W związku z tym trzeba przez to rozumieć, że im mniej elementów znajduje się na stronie, tym lepiej. Jednakże trzeba pamiętać, aby na stronach takich znajdowały się wszystkie ważne informacje dla potencjalnych klientów.

Podczas projektowania stron responsywnych trzeba też pamiętać przede wszystkim o tym, że szczególną uwagę trzeba zwrócić na typografię. Otóż, w odpowiednio dobranej typografii chodzi w szczególności o to, aby zostały w dobry sposób dobrane fonty oraz aby została zachowana odpowiednia struktura wszystkich nagłówków. Bowiem główną podstawą dobrych stron www jest to, aby tekst znajdujący się na takiej stronie była jak największej jakości.

Czym jest strona responsywna?

Czy responsywne strony internetowe stają się w obecnych czasach koniecznością?

Otóż, odpowiadając na to pytanie trzeba wyraźnie zaakcentować, iż w obecnych czasach responsywne strony internetowe stają się powoli koniecznością, dzięki której można w umiejętny sposób przyczynić się do rozwoju firmy, a przede wszystkim w sytuacji, gdy prowadzimy sklep. Dzięki temu, liczba osób chcących zamówić u nas określone towary z pewnością się powiększy. Oznacza to nic innego, jak to, że zarobki w naszym przedsiębiorstwie zdecydowanie się powiększą.

W internecie jest wiele rodzajów takich stron i przynoszą one wymierne korzyści, a efektywność pracy w sposób znaczący wzrasta. Inną ciekawą charakterystyką stron responsywnych jest to, że dopasowują się one w sposób bardzo dobry do każdego rodzaju przeglądarki. W związku z tym, z tego względu, iż strony www, które stroną responsywną stają się w obecnych czasach koniecznością, należy znacznie bliżej zapoznać się z zasadami ich funkcjonowania, jak również z zasadami jej tworzenia, gdybyśmy w przyszłości chcieli tego dokonać samemu.

Natomiast wiele różnych firm SEO, które zawsze służą swą pomocą w przypadku tworzenia stron takiego rodzaju, zarówno urządzenia mobilne, jak i innego rodzaju. I to właśnie dzięki temu, nasza strona będzie mogła być odbierana w sposób bardziej profesjonalny. Dzięki takiemu zastosowaniu nasza strona internetowa pojawia się w najwyższych wynikach wyszukiwania po wpisaniu odpowiedniej frazy przez użytkownika internetu.

Czy strona, aby mogła przynosić korzyści w firmie musi być responsywna?

Responsywność strony internetowej nie jest wymagane, natomiast wykazują się one o wiele mniejszym współczynnikiem odrzuceń, jeżeli chodzi o aspekt użytkowników internetu. Należy dodatkowo zaznaczyć, iż wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim to dzieje się tak ze względu na większy komfort w korzystaniu z takich witryn. Trzeba też zaakcentować fakt o stale rosnącej liczbie internautów, korzystających z urządzeń mobilnych. Jak wskazują statystyki, w obecnych czasach większość ruchu na stronach internetowych pochodzi właśnie ze smartfonów, ale również tabletów. W związku z tym, mając na uwadze ten fakt, można w łatwy sposób dojść do wniosku, iż strona www nie musi być responsywna tylko w teorii. Otóż, aby móc w odpowiedni sposób zmaksymalizować wygodę korzystania ze swojego serwisu należy przyczynić się do tego, aby była ona w pełni zgodna z RWD.

Czym jest strona responsywna?

Czym się różni mobilna strona internetowa od responsywnej strony internetowej?

Otóż, wiele osób zapewne zastanawia się, jaka jest podstawowa różnica między mobilną stroną internetową, a responsywną stroną www. Na wstępie trzeba powiedzieć przede wszystkim to, że nigdy nie powinno się mylić tego, czym jest responsywna strona internetowa ze strona mobilną. Bowiem, jeżeli chodzi o mobilną stronę internetową to jak sama nazwa wskazuje działa ona wyłącznie na urządzeniach mobilnych i tylko z taką myślą i z takim przeznaczeniem powstała.

W związku z tym, jeżeli będziemy chcieli korzystać z takie strony to będziemy musieli włączyć inną wersję strony do użytku na przykład na laptopie, ponieważ wersja mobilna na komputerze nam działać niestety nie będzie). Natomiast, jeżeli chodzi o kwestię responsywnej strony internetowej to należy powiedzieć przede wszystkim to, iż wykazuje ona o wiele większą przewagę w tym aspekcie. Otóż, strona internetowa, która jest responsywna charakteryzuje się przede wszystkim tym, że funkcjonuje zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Taka witryna w sposób płynny, sprawny, jak również inteligentny jest w stanie dostosowywać się do kolejno używanych przez internautę ekranów.

Czym jest strona responsywna?

Dlaczego warto coraz bardziej inwestować w responsywne strony internetowe?

Responsywne strony internetowe są w obecnych czasach coraz bardziej popularne i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w krótkim czasie zmienić. Otóż, warto zaznaczyć przede wszystkim to, że responsywna strona internetowa to przede wszystkim między innymi wspólny panel CMS do edytowania treści, ale również koszt stworzenia tylko jednej strony dla szerokiej gamy urządzeń, a także wspólny adres url na strony na wszystkich urządzeniach.

Oprócz tego, taka strona internetowa w sposób łatwiejszy umożliwia analizę danych za pomocą Google Analytics. W związku z tym, to wszystko sprawia, że w responsywne strony internetowe opłaca się tak bardzo w obecnej chwili inwestować, ponieważ niesie to za sobą wiele wymiernych i długofalowych korzyści.

Co należy zaliczyć do głównych zalet wynikających z korzystania z responsywnych stron internetowych?

Otóż, do głównych zalet wynikających z responsywnych stron internetowych należy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak:

 • w odpowiedni sposób elastyczne dostosowanie do różnorodnych urządzeń takich jak komputery, laptopy, tablety i smartfony (a nie tak jak wygląda to w przypadku mobilnych stron internetowych, że dana strona może być przeglądana tylko i wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego)
 • występuje wyłącznie jeden adres URL bez względu na to, na jakim urządzeniu treść jest odczytywana (w związku z tym, korzystanie z takiej strony staje się o wiele bardziej łatwiejsze)
 • występuje wyłącznie jeden panel CMS umożliwiający skuteczne zarządzanie treścią

Optymalizacja konwersji - co to takiego?

Jakie jest sposób tego, aby sprawdzić, czy dana strona jest responsywna?

Sprawdzić to, czy dana strona jest responsywna można na wiele sposobów. Aczkolwiek w najłatwiejszy sposób można tego dokonać poprzez zwężenie okna przeglądarki internetowej do szerokości smartfona, a w następnej kolejności należy dokładnie sprawdzić czy treść, która się wyświetla, jest wyświetlana w sposób prawidłowy. Otóż, istnieje również możliwość sprawdzenia tego we wbudowanym narzędziu dla deweloperów Google Chrome. W przypadku korzystania z systemu operacyjnego Windows jest sposobność wywołania tego niczym innym, jak prostym skrótem Ctrl + Shift + I. Wtedy do naszej dyspozycji pozostaną także różnorodne bezpłatne programy internetowe, służące wyłącznie do sprawdzania responsywności.

W jaki sposób można testować strony internetowe, które są responsywne?

W przypadku testowania stron internetowych, które są responsywne należy zaznaczyć przede wszystkim to, iż jest to proces w większości przypadków bardzo czasochłonnym. Dlatego też, wiąże się z tym zarazem odpowiednio duże zapotrzebowanie na tego rodzaju witryny www. W związku z tym w chwili obecnej na rynku polskim pojawiły się narzędzia, które dają możliwość synchronicznego testowania, a to z kolei jest bardzo dużym ułatwieniem i komfortem, a także zaoszczędzeniem czasu.

Jeżeli chodzi o jedne z najpopularniejszych narzędzi, które służą do celu testowania stron internetowych responsywnych to można do nich zakwalifikować przede wszystkim takie narzędzia, jak:

 • Adobe Edge– czyli nic innego, jak program służący do synchronizacji obrazu w sposób jednoczesny na dwóch różnych urządzeniach elektronicznych
 • Ghostlab – jest to program pozwalający połączyć ze sobą w sposób jednoczesny dowolne urządzenia, nie tylko smartfon, ale także i komputer i to tak długo jak pozostają w tej samej sieci.

 

Ważną informacją jest również to, że strony responsywne zawsze są wyświetlane są na wyższych pozycjach niż strony „niemobilne”. I do tego właśnie celu zostały przez Google wygospodarowane dwa kluczowe narzędzia, do których można zaliczyć przede wszystkim:

 • Google Mobile friendly– czyli nic innego, jak specjalistyczne narzędzie, które zostaje stosowane wyłącznie dla stron, które dostosowują się do użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.
 • Goodle PageSpeed – narzędzie to charakteryzuje się przede wszystkim, że służy do analizy tempa wczytywania się zarówno wszystkich stron deskopowych, jak również mobilnych. Dzięki podjęciu takiego działania istnieje możliwość uzyskania wskazówki co powinno się zrobić, by strona wczytywała się o wiele szybciej na urządzeniach, gdyż właśnie nic innego, jak to ma szczególnie istotne znacznie na główne zadowolenie klientów.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Potrzebujesz wsparcia w działaniach marketingowych? Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą Ćwierkają.pl

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu