Skip to main content

W celu lepszego zrozumienia czym jest oraz na czym polega SkyShop na początek ważne jest zaznajomienie się z bardzo ważnym i często spotykanym pojęciem jakim jest e-commerce.

Czym jest Skyshop?

Czym jest E-commerce?

W ostatnich latach światowy handel znacznie się rozwinął. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest otwarcie się nowych możliwości dla przedsiębiorców. Dzieje się tak głównie za sprawą możliwości jakie daje e-commerce. Czym jest e-commerce? Przede wszystkim jest to nic innego jak rodzaj handlu, który jest prowadzony za pośrednictwem Internetu. Tego typu handel można również spotkać pod innymi nazwami, takimi jak: handel elektroniczny, e-handel, handel internetowy oraz oczywiście e-commerce. W przypadku handlu internetowego cały proces zawierania transakcji handlowych odbywa się za pośrednictwem sieci. Usługi oraz towary są zamawiane poprzez sieć. Natomiast finalizacja transakcji, czyli płatność oraz dostawa mogą zostać dokonane zarówno w sieci jak i poza nią. Tego typu transakcję mogą być zawierane pomiędzy osobami indywidualnymi, przedsiębiorcami, różnego typu organizacjami: publicznymi i prywatnymi oraz instytucjami rządowymi.

Samo pojęcie e-commerce zostało wprowadzone do użytku przez IBM dopiero w roku 1997. Natomiast handel elektroniczny i zakupy w trybie online swoją historię rozpoczynają w 1979 roku w Wielkiej Brytanii. W pierwszych latach e-handel był głównie stosowny przez koncerny motoryzacyjne. Z roku na rok handel internetowy się rozwijał i oferował przedsiębiorcom nowe możliwość. Od 1980 roku pojawiły się w nim dodatkowe systemu umożliwiające planowanie zasobów przedsiębiorstwa, sposobność eksploracji danych oraz systemy zbierające i zapisujące dane hurtowni. Niespełna 20 lat później w 2000 roku większość przedsiębiorstw działających na rynku europejskim oraz amerykańskim oferowała już swoje usługi w Internecie. Do polski e-handel dotarł dopiero wraz z przyjęciem pojęcia e-commerce, czyli w 1997 roku. To właśnie w tym roku powstał w Polsce pierwszy sklep internetowy.

Wśród form e-handlu można wyróżnić kilka najpopularniejszych, a należą do nich: portale aukcyjne, serwisy ogłoszeniowe oraz sklepy internetowe. Handel odbywa się za pomocą platform transakcyjnych oraz przetargowych. W naszym kraju jedną z najbardziej znanych platform zajmujących się handlem internetowymi jest Allegro.

Za główne zalety e-commerce uznaje się:

 • możliwość zawierania transakcji w dowolnym czasie oraz miejscu,
 • duża dostępność,
 • szeroka i ciągle poszerzająca się ilość usług oraz towarów dostępnych do zakupu za pośrednictwem sieci,
 • łatwa i szybka obsługa transakcji,
 • bezpieczeństwo transakcji,
 • terminowość.

Podczas czytania licznych artykułów na temat e-commerce można natknąć się na skrót: B2B. Oznacza on transakcje pomiędzy dwoma bądź więcej podmiotami gospodarczymi. Natomiast skrót B2C oznacza transakcję pomiędzy przedsiębiorstwami, a klientami indywidualnymi.

Ogółem handel elektroniczny można podzielić na kilka form z jakim często stykają się przedsiębiorcy:

 • Handel pośredni: Jest to forma e-handlu, w którym proces poszukiwania usług, towarów, zdobywania nowych kontrahentów, przesyłanie dokumentacji oraz metody płatności odbywają się za pośrednictwem sieci. Natomiast sposób dostawy zamówionego towaru bądź usług odbywa się w sposób bezpośrednio, czyli tradycyjny poza siecią.
 • Handel bezpośredni (kompleksowy): Jest to rodzaj handlu, w którym cały proces transakcji handlowej odbywa się za pomocą sieci (Począwszy od chwili złożenia zamówienia, poprzez sposób płatności, aż po realizację dostawy towaru).
 • Handel hybrydowy: W tym rodzaju handlu stosuje się przeważnie zróżnicowane formy dystrybucji. Często jest stosowany w momencie gdy sieć nie jest wstanie zapewnić danemu przedsiębiorcy wszystkiego czego on oczekuje. Wiąże się to z niewystarczającym rozwojem sieci, usług logistycznych bądź usług telekomunikacyjnych.

Czym jest Skyshop?

Jak działa Skyshop?

Na rynku istnieje wiele platform do prowadzenia działalności internetowych. Jedną z nich i zarazem jedną z najpopularniejszych jest SkyShop. Platforma SkyShop daje swoim użytkownikom gotowe oprogramowanie służące do prowadzenia sklepów internetowych oraz hurtowni B2B online. Funkcjonowanie tej platformy opiera się na modelu działania SaaS. W takim modelu korzystanie z oprogramowania traktowane jest jako korzystnie z usługi.

W zamian za zakup abonamentu dany użytkownik dostaje pełne narzędzie służące do prowadzenia sprzedaży internetowej oraz wsparcie ze strony obsługi klienta SkyShop. Po stronie usługodawcy leży zajmowanie się hostingiem serwerów, pracami nad rozwojem oprogramowania oraz bezpieczeństwem swoich użytkowników. Jest to bardzo wygodna opcja dla przedsiębiorców gdyż prowadzenie i zarządzanie własnym sklepem internetowym nie jest połączone z wymaganiem znajomości kodu HTML.

Historia SkyShopu rozpoczyna się w roku 2009. Twórcą i pomysłodawcą oprogramowania jest Przemysław Matoga. W pierwszych latach oprogramowanie było dostępne w dwóch wersjach: internetowej oraz w wersji pudełkowej. Oprogramowanie w pudełku można było zakupić wraz z licencją. Na wycofanie ze sprzedaży pudełkowej wersji oprogramowania miał wpływ nieustanny rozwój technologii, a co za tym idzie oprogramowanie wymagało licznych aktualizacji. W dniu dzisiejszym platforma działa za pomącą wspomnianego wcześniej modelu SaaS. Na serwerach platformy SkyShop do roku 2017 przez klientów platformy zostało założonych ponad 6000 sklepów internetowych oraz hurtowni B2B. Dziś ta liczba jest zdecydowanie większa.

Sukcesy jakie osiągnęła platforma SkyShop

 • W roku 2015: III miejsce w „Top 10 najlepiej ocenionych platform” w badaniu Ceneo.pl.
 • W roku 2016: III miejsce w konkursie Ekomersy 2016 w kategorii „Platforma/oprogramowanie sklepowe.

Czym jest Skyshop?

Potrzebujesz wsparcia – zapraszam do kontaktu z Ćwierkają.pl

Zasady działania SkyShop

SkyShop jest oprogramowaniem bardzo rozwiniętym i dającym wiele możliwości prowadzenia sklepu internetowego. Na platformie znajduje się około 1200 funkcji służących do prowadzenia e-biznesu. Korzystając z nich użytkownik ma możliwość do dokonywania konfiguracji swojego sklepu internetowego. Platforma umożliwia zaprojektowanie grafiki na stronę danego użytkownika w technologii RWD w kreatorze szablonu sklepu. J

est to możliwe dzięki systemowi zarządzania treścią. Bardzo istotnym zastosowaniem jakie daje platforma sklepowa jest możliwość pełnego zintegrowania własnej witryny z popularnymi firmami kurierskimi, systemami służącymi do dokonywania płatności, narzędziami marketingowymi oraz serwisami zajmującymi się aukcjami internetowymi. Co więcej dzięki platformie SkyShop istnieje możliwość korzystania z modułów zaawansowanych dających możliwość sprzedaży plików cyfrowych, integrację sklepu internetowego z hurtowniami oraz MultiStore.

SkyShop: własny sklep internetowy, a współpraca z hurtowniami

Jedną z ważniejszych właściwości oprogramowania na jakiem opiera się działalność platformy sklepowej SkyShop jest moduł integracji z hurtowniami. To dzięki niemu użytkownicy zyskują sposobność stworzenia konfiguracji i swego rodzaju powiązania swojego sklepu z dostawcą.

Co to oznacza?

Opcja ta umożliwia korzystającemu z niej przedsiębiorcy na pobieranie produktów prosto z hurtowni do sklepu. Produkty pobierane są wraz z opisami, cenami, ilościami, podziałem na kategorie, zdjęciami i grafikami oraz wszystkimi innymi parametrami mającymi wpływ na prowadzenie sklepu internetowego. Co więcej pobieranie informacji trwa zaledwie kilka minut. Moduł ten cechuje się również automatyczną aktualizacją stanów magazynowych, która jest przeprowadzana aż 8 razy na dobę. Po każdej aktualizacji następuje synchronizacja bazy produktowej. Przykładem sklepu korzystającego z takiego modułu jest Sky-Shop.pl. Sklep jest połączony z około 167 hurtowniami. Taka integracja wywiera niewątpliwie korzystny wpływ na prowadzenie własnego sklepu internetowego.

Założenie własnego sklepu E-commerce na platformie SkyShop

Prowadzenie własnego sklepu internetowego to w dzisiejszych niewątpliwie świetny pomysł. Większość potencjalnych klientów codziennie korzysta w Internetu. Oczywiście chcąc zacząć e-handel w pierwszej kolejności warto określić jakiego typu sprzedaż będziemy prowadzić. dzięki temu łatwiej będzie nam poszukać odpowiednich rozwiązań branżowych.

Chcąc zajęć się sprzedażą własnych produktów online warto przemyśleć założenie działalności gospodarczej. Jest to istotne z tego względu gdyż większość dużych hurtowni chętniej nawiązuje współpracę wyłącznie z firmami. Oczywiście konstytucja biznesu pozwala na prowadzenie sklepu internetowego bez posiadania firmy. Skorzystanie z takiej możliwości daje duże możliwości na stracie. Dzięki temu prowadząc tak zwaną działalność gospodarczą nierejestrowaną bez ponoszenia kosztów związanych ze składkami ZUS o wiele łatwiej jest zgłębić się branżę i rozwinąć biznes.

Współpraca z platformą SkyShop wygląda następująco. Proces założenia sklepu odbywa się za darmo.

Natomiast wykupienie comiesięcznego abonamentu daje szersze możliwości m. in.:

 • oprogramowanie SaaS,
 • możliwość integracji z hurtowniami i platformami aukcyjnymi,
 • wsparcie techniczne całkowicie za darmo,
 • możliwość ustalenia marży na artykuły,
 • możliwość ustawienia dotyczące intensywności aktualizacji danych.
 • skrzynka mailową zakończoną nazwą sklepu,
 • dopasowanie względów estetycznych oraz wizualnych do własnych preferencji,
 • możliwość ustalenia własnej domeny, czyli inaczej adresu www sklepu internetowego.

Abonament SkyShop

Jedną z podstawowych zalet posiadania wykupionego abonamentu na platformie SkyShop jest jego rozsądna cena. Oczywiście na samym początku gdy rozpoczynamy swoją przygodę z e-handlem kwota od 100 do 300 zł brutto może wydawać się wygórowana. Jednak szerokie możliwości jakie daje wykupiony pakiet są niezaprzeczalnie adekwatne do takiej ceny.

Wykupując na platformie nawet najbardziej ekonomiczny abonament użytkownik otrzymuje możliwość do założenia sklepu, w którym może znaleźć się nawet 15 000 różnych produktów. Ponadto skyshop nie pobiera prowizji od sprzedaży produktów i umożliwia współpracę z innymi platformami.

Własny sklep internetowy SkyShop

Oprogramowanie SkyShop posiada wiele zalet, a należą do nich między innymi:

 • Całkowicie darmowy okres próbny (14 dni),
 • Z korzystania z usług platformy można zrezygnować w każdym momencie gdyż nie ma zobowiązującej umowy,
 • Niewygórowana cena za abonament oraz brak ukrytych kosztów,
 • Szeroka możliwość edycji własnej witryny, w tym gotowe szablony,
 • Założenie sklepu internetowego nie wymaga specjalistycznej wiedzy na temat oprogramowania,
 • Integracja z innymi platformami, hurtowniami oraz prosta konfiguracja płatności i kwestii logistycznych,
 • SkyShop jest rozwiązaniem dla małych średnich, a także dużych firm.

Jak w każdym oprogramowaniu bywa i w SkyShop konsumenci dostrzegają pewne wady, a należą do nich:

 • Zbyt duża ilość możliwości,
 • Ograniczenia wynikające z korzystania z modelu typu SaaS,
 • Użytkownik, czyli przedsiębiorca nie mam dostępu do kody źródłowego,
 • Wyższe koszty w momencie dodatkowych usług.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość z skorzystania platformy decydując się na okres próbny 14 dni. Jest on za darmo i daje chwilę na przemyślenia i zorientowanie się jak wszystko funkcjonuje na platformie. Można w taki sposób wypróbować inne konkurencyjne platformy i w ten sposób zdecydować, która jest odpowiednia.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu