Skip to main content

W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka kluczowych informacji odnośnie tego, czym jest konwersja i jakie aspekty się z nią wiążą. Mamy nadzieję, iż przedstawione przez nas informacje okażą się bardzo pomocne. Zapraszamy!

Czym jest konwersja - najważniejsze informacje

Czym jest konwersja?

Otóż, konwersja jest to nic innego jak wykonanie przez użytkownika określonej akcji, która może przyczynić się do sukcesu danego przedsiębiorstwa. Prościej mówić, konwersję można również rozumieć, jako swoisty rodzaj możliwości osiągnięcia danego, ale jednorazowego celu. Otóż, z konwersją mamy styczność dopiero wtedy, jeżeli dojdzie do sytuacji, podczas której dany użytkownik internetu otworzy wiadomości e-mail.

Oczywiście nie chodzi tutaj o wszystkie wiadomości e-mail, które może znaleźć na swojej skrzynce pocztowej, ale przede wszystkim chodzi tutaj o taki rodzaj wiadomości e-mail, które zawierają w swojej treści link przekierowujący do danej strony internetowej. Najlepszym przykładem mogą być wiadomości e-mail od różnorodnych sklepów internetowych, które zamieszczają w treści takiej wiadomości link do strony swojego sklepu. W związku z tym, jeżeli użytkownik internetu, który otrzymał taką wiadomość e-mail z linkiem przekierowującym, wejdzie w taki link to wtedy można mówić o dokonaniu się pełnej konwersji, a więc takiej, której cały zamiar został w odpowiedni sposób dokonany, a osoba, która taki link dostała znalazła się na stronie sklepu.

W związku z tym należy również powiedzieć, iż konwersja jest swoistą formą reklamy, która daje możliwość dotarcia do znacznie większego grona potencjalnych klientów, a tym samym działanie to w znaczący sposób przyczynia się do zwiększenia zysków w przedsiębiorstwie.

Czym jest konwersja - najważniejsze informacje

Jakie są rodzaje konwersji?

Otóż, wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje konwersji, do których można zaliczyć przede wszystkim: konwersję mikro, jak również konwersję marko. Jeżeli chodzi o kwestię odnoszącą się do konwersji mikro to należy tutaj powiedzieć przede wszystkim to, że konwersja mikro charakteryzuje się tym, że odnosi się ona wyłącznie do konkretnych oraz pojedynczych działań, które zostają wykonywane przez użytkowników danej strony internetowej, które zarazem są jakąś częścią składową takiego działania.

Otóż, jeżeli chodzi o kluczowe przykłady konwersji mikro to należy do nich zakwalifikować przede wszystkim takie aspekty jak: obejrzenie danego filmu, utworzenie konta na danej stronie internetowej, naciśnięcie w konkretny przycisk, jak również udostępnienie różnorodnych treści za pomocą portali społecznościowych oraz wykorzystanie wyszukiwarki wewnętrznej, która znajduje się na danej stronie.

Z kolei, jeżeli chodzi o konwersję marko to należy powiedzieć w szczególności to, iż jest to konwersja, która charakteryzuje się niczym innym, jak tym, że jest to konwersja polegająca na podejmowaniu wyłącznie takich działań, które stanowią główny cel danego przedsiębiorstwa, bądź też stanowią główny cel danej strony internetowej. Należy również dodać, iż konwersja marko odznacza się w szczególności tym, że jej głównymi przykładami są na przykład: utworzenie konta na danej stronie internetowej, kliknięcie na numer telefonu danego przedsiębiorstwa, jak również kliknięcie na link sponsorowany danej strony internetowej.

Do czego służy konwersja oraz w czym może okazać się pomocna?

Otóż, o konwersji słyszało już zapewne wiele osób, ale w dalszym ciągu nie każdy wie, na czym takie zjawisko dokładnie polega. Otóż, podczas omawiania tego, do czego służy konwersja i w czym może okazać się w największej mierze pomocna, należy powiedzieć przede wszystkim to, że jednym z głównym zadań konwersji jest w szczególności zrozumienie różnorodnych działań użytkowników poruszających się w sieci na konkretnej stronie internetowej.

W związku z tym, dla przykładu, jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego i śledzisz tylko, ile sprzedałeś produktów w owym sklepie każdego dnia. Denerwujesz się, gdy nic nie sprzedajesz. Po upływie jakiegoś czasu dochodzisz do konsensusu, iż Twój sklep jest bezwartościowy, bowiem nie masz konwersji w postaci zakupu. Dlatego też, aby wszystko mogło funkcjonować w odpowiedni sposób, zastosowanie konwersji jest w obecnych czasach rzeczą nadrzędną, bowiem bez jej zastosowania biznes nie będzie miał szansy rozwijać się w taki sposób, w jaki byśmy tego chcieli.

Ważną informacją, którą należy zapamiętać jest przede wszystkim to, iż w szczególności w stosunku do osób, które prowadzą sklepy internetowe niezwykle pomocna może okazać się konwersja mikro. Otóż, dzieje się tak, bowiem dzięki pomocy konwersji mikro będzie możliwość poznania wszystkich zachować użytkowników internetu, ale również będzie sposobność poznania oraz o wiele lepszego zoptymalizowania danej strony internetowej pod kątem bardziej oczekiwanym przez użytkowników internetu.

Czym jest konwersja - najważniejsze informacje

Potrzebujesz wsparcia w działaniach marketingowych – zapraszamy do Ćwierkają.pl

 

Co należy zaliczyć do narzędzi służących pomiarowy konwersji?

Otóż, jeżeli chodzi o kwestię narzędzi służących pomiarowi konwersji to należy zaznaczyć przede wszystkim to, iż jednym z najbardziej znanych, a zarazem najczęściej wykorzystywanych narzędzi do pomiaru zachowań użytkowników jest Google Analytics. Google Analytics charakteryzuje się tym, że jest to swoiste narzędzie, dzięki któremu istnieje możliwość śledzenia wszystkich danych statystycznych odnoszących się do konkretnych stron internetowych.

Oprócz tego, należy również powiedzieć, iż narzędzie to daje możliwość analizy wszystkich ruchów na danej stronie, a przy tym należy powiedzieć, iż Google Analytics jest w pełni bezpłatne. Natomiast, by móc zacząć z niego korzystać trzeba w pierwszej kolejności posiadać konto Google oraz na tej stronie www należy utworzyć konto dla swojej witryny. Jeżeli już konto zostanie w odpowiedni sposób założone to wyświetli się fragment kodu, który następnie musimy wrzucić w nagłówek strony pomiędzy znaczniki < head >< /head >. W sytuacji, gdy już taki precyzyjnie określony kod takiego narzędzia zostanie wrzucony to w następnej kolejności dane o użytkownikach zaczną się w sposób sukcesywny zbierać.

Co należy rozumieć przez wskaźnik konwersji?

Przez wskaźnik konwersji należy rozumieć nic innego, jak to, że jest to narzędzie służące zarówno pokazywania liczby konwersji, jak również ich przeliczania na wszystkie osoby, które konkretną stronę odwiedziły. Jeżeli na naszej stronie znajduje się wyłącznie niski współczynnik to może to oznaczać nic innego, jak to, że na naszej stronie pojawiły się jakieś uchybienia ze strony technicznej.

Problemy takie mogą być związane na przykład z brakiem pozycjonowania danej strony, ze złym zastosowaniem słów kluczowych, złym zastosowaniem linkowania, bądź też brakiem możliwości zapisu do newslettera, bądź występującym błędem w koszyku, podczas dokonywania zakupów przez klientów odwiedzających naszą stronę internetową.

Co należy zaliczyć do głównych celów stosowania konwersji?

Otóż, jeżeli chodzi o kwestię głównych celów stosowania konwersji to należy powiedzieć, że można do nich zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: wydłużenie wizyty na stronie internetowej, dokonanie konkretnych zakupów, skorzystanie z konkretnych usług oferowanych przez daną firmę, której strona została objęta konwersją, ale również ściągnięcie danego pliku z internetu, obejrzenie danego filmu znajdującego się na stronie www, bądź też pozostawienie przez odwiedzającego danych kontaktowych. W związku z tym, jak można w prosty sposób zauważyć, celów, do których wykorzystuje się konwersję jest na prawdę dużo.

Warto również zaznaczyć, iż konwersja jest uznawana za podstawowe narzędzie, dzięki któremu istnieje duży wpływ na oglądalność witryny, chodzi w tym przypadku przede wszystkim o to, że większość osób decyduje się na niej zostać. W związku z tym nie można w jakikolwiek sposób przejść koło tego działania obojętnie. Bowiem, jeżeli naszym głównym zamiarem jest znalezienie się wysoko w wynikach wyszukiwarek internetowych, jak również nie powinniśmy się w żaden sposób przejmować tym, iż nasza konkurencja dysponuje znacznie lepszymi wynikami niż my. Otóż, trzeba pamiętać, że posiadanie strony internetowej domaga się działań niejako wyprzedzających oczekiwania internautów. W związku z tym, dlatego też zastosowanie narzędzi oddziałujących bezpośrednio na wskaźniki  konwersji to coś podstawowego.

Pozycjonowanie sklepow internetowych

Jak w odpowiedni sposób można dokonać optymalizacji konwersji, aby w jeszcze lepszy sposób funkcjonowała?

Otóż, jeżeli zostanie rzetelnie i w odpowiedni sposób prowadzona optymalizacja powinna bowiem zajmować się dostosowaniem prezentowanych treści do odbiorców danego produktu. Cała kwestia odnosząca się precyzyjnie do wykonywanej strategii powinna zostać odpracowana na podstawie oraz ze względu na poprawę tylko takich elementów strony, które stwarzają możliwość osiągnięcia z góry zamierzonych celów, a tym samym dają możliwość takiej stronie wybicia się na tle konkurencji, zdobycia większego grona klientów, jak również dają możliwość zwiększenia zysków w przedsiębiorstwie oraz budowania świadomości marki i zaufania wśród klientów. I to właśnie przede wszystkim z tych powodów, ten proces jest tak bardzo ważny, jeżeli chodzi o kwestię rozwoju firmy, w szczególności takiego rodzaju przedsiębiorstw, które swoje usługi, bądź sprzedaż świadczą w interncie.

Należy również zaznaczyć, iż w większości przypadków wszelkiego rodzaju działania z zakresu CRO prowadzi się razem z optymalizacją SEO. I to właśnie za pomocą takiego połączenia istnieje możliwość osiągnięcia jak największych korzyści, które będą długotrwałe. W związku z tym każda taka strona ma możliwość przyciągania coraz większej ilości osób odwiedzających daną stronę www, co już samo w sobie zwiększa proporcjonalnie ilość konwersji. Inną ciekawą informacją, o której trzeba powiedzieć jest przede wszystkim to, że dodatkowe działania w zakresie poprawy jej współczynnika powinny zaś skutkować zwiększonymi zyskami. Dlatego też, jeżeli zamierzamy usprawnić wszystkie rodzaje skuteczności w zakresie realizacji strategii powinniśmy w sposób bieżący monitorować nie tylko aktualny ruch na stronie, ale również aspekty związane z współczynnikiem konwersji, o którym mowa była powyżej.

Musimy również zapamiętać, iż znacząco korzystnie wpływa to nie tylko, jeżeli chodzi o sam stan techniczny strony, ale również na znaczące zwiększenie popularności danej strony internetowej. Otóż, wszystkie osoby, którym nie jest obojętne funkcjonowanie swojej strony www muszą w sposób jeszcze bardziej dokładny niż dotychczasowo przyjrzeć się działaniu wybranej witryny. Oznacza to nic innego, jak to, że powinny takie osoby jeszcze bardziej starać się uatrakcyjnić swoją stronę internetową, aby jeszcze większe grono osób chciało taką stronę odwiedzać, wracać do niej oraz polecać ją innym osobom ze swojego otoczenia.

Dzięki temu przyrost widoczności na stronie ze strony użytkowników internetu może w krótkim czasie być na prawdę wysoki, a to przełoży się na zwiększenie zysków w przedsiębiorstwie. Wzrost wskaźników konwersji jest tym, co powinno być celem każdego sklepu prowadzonego w sieci, ale również zarówno każdej strony tematycznej, jak i portalu o tematyce informacyjnej.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu