Skip to main content

Na początek parę słów na temat reklamy.

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Z jej definicji wynika iż jest to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Celem reklamy jest skłonienie do zakupy danego produktu bądź do korzystania z konkretnych towarów lub usług. reklama skłania również do popierania określonych spraw oraz idei. Dobrze przeprowadzona kampania reklamowa może sprawić iż dana firma zostanie dostrzeżona przez szersze grono odbiorców oraz potencjalnych klientów. To bez cienia wątpliwości korzystnie wpływa na zyski danego przedsiębiorstwa.

Jednak mało kto wie ale historia reklamy rozpoczyna się już w czasach starożytnych. Wówczas reklama występowała w formie różnych napisów na ścianach budynków bądź w formie kamiennych bądź terakotowych szyldów zachęcających do wejścia do danej karczmy karczmy lub zajazdu. Handlowcy z czasów starożytnych często wykrzykiwali, a także zachwalali cechy i zalety oferowanych przez siebie towarów. Wtedy nie było innych środków masowego przekazu. W taki oto sposób powstała pierwsza reklama i była to reklama ustna.

Reklama w Internecie i wszystko to, co warto wiedzieć na jej temat

Dziś reklama ma za zadanie zbudować konkretne zachowania, być źródłem generowania potrzeb oraz wywoływać pragnienie. Istnieje wiele różnych typów reklamy i różnią się od siebie formą przekazu.

Poszczególne media cechują się różnymi nośnikami reklamy. Do najbardziej popularnych należę, takie nośniki jak:

  • Telewizja: W telewizji zazwyczaj są wyświetlane spoty reklamowe o długości 30 sekund, programy reklamowe oraz telesprzedaże.
  • Radio: W tym nośniku są reklamy w następujących formach: spoty reklamowe, quizy, piosenki reklamowe oraz konkursy dla słuchaczy.
  • Prasa: Tutaj często stosowane są drobne modułowe ogłoszenia reklamowe.
  • Kino: W kinach stosowane są reklamy takie jak spoty filmowe, sponsoringi filmów, sponsoringi projekcji oraz plansze reklamowe.
  • Internet: W Internecie stosuje się: banery reklamowe, przyciski reklamowe, okienka reklamowe, filmy reklamowe, linki oraz tapety reklamowe.

Główne rodzaje reklam:

  • Reklama identyfikacyjna: Jej zadaniem jest wyróżnienie konkretnej marki na tle marek konkurencyjnych. Taka reklam służy również jako przypisywanie danego produkty do marki.
  • Reklama informacyjna: Jej celem jest do tarcie do potencjalnych klientów i przekazanie im informacji na temat produktu. Zazwyczaj są w niej zawarte informacje dotyczące m. in. zastosowania danego produktu, jego cechy, przeznaczenia oraz sposobu dystrybucji.
  • Reklama promocyjna: Tego typu reklama nawiązuje do korzyści wynikających z zakupu danego produktu, korzystania z usług bądź idei danej marki. Wartości zawarte w reklamie bezpośrednio nawiązują do oferty firmy.
  • Reklam gwarancyjna: Jest to reklama połączona z zobowiązaniem się przez danego sprzedawcę do zrealizowania obietnicy wobec klienta. Reklama zobowiązuje się do jakości produktu.
  • Reklama emocjonalna: Konstrukcja reklamy opiera się na skojarzeniach emocjonalnych wywoływanych u odbiorcy w takcie styczności z reklamą.

W obecnych czasach jednym z najlepszych nośników reklamy jest Internet. Dzieje się głównie ze względu na szeroki zakres możliwości reklamowych jakie daje Internet. Reklama jest w stanie dotrzeć do ogromnego grona odbiorców i może występować w różnych formach. Ponadto z Internetu można korzystać z niemal każdego miejsca na świecie.

Czym jest AdSense?

Czym jest AdSense?

AdSense jest to serwis reklamowy światowego giganta, czyli Google. Jego działanie polega na reklamach tekstowych, banerach, a także reklamach wideo, które są wyświetlane na stronach www. Reklamy te nie są przypadkowe, a mianowicie ściśle nawiązują do kontekstów, upodobań oraz indywidualnego wyszukiwania danego użytkownika sieci. Dzięki temu reklama jest dopasowana do konkretnej osoby.

Google zachęca do korzystania ze swoich platform reklamowych licznych reklamodawców. Cieszące się popularnością strony są doceniane przez Google, a co za tym idzie spełniają wymogi Google i mogą udostępniać wolne miejsce na swoje witrynie na wyświetlanie reklam. Dzięki temu właściciel danej strony może zarabiać na wyświetlaniu reklam na swojej stronie. W ten sposób zyskuje właściciel witryny gdyż jest to dla niego dodatkowe źródło dochodu, reklamodawca ponieważ zyskuje dostęp do szerokiego grona odbiorców oraz Google.

Czym jest AdSense?

Na czym polega zarabianie na reklamach AdSense ?

W praktyce zarabianie z serwisem Google AdSense polega na zarabianiu pieniędzy przez właściciela danej witryny za otworzenia danej reklamy za pośrednictwem jego strony. Wystarczy, że użytkownik kliknie w daną reklamę, a właściciel strony otrzymuje określoną wcześniej kwotę. Co prawda jest to jedynie część kwoty jaką za tą reklamę pobiera Google. Właściciel strony nie dostaje od razu zarobionych w ten sposób pieniędzy.

Są one wypłacane dopiero po pewnym czasie gdy zostaną zsumowane i osiągną minimalny próg określonej wysokości zarobków. Ponadto właściciel strony czyli wydawca może dodatkowo zamieścić na swoje stronie niestandardową wyszukiwarkę, a to wiąże się z możliwością zarabiania na reklamach, które będą wyświetlane razem z wynikami wyszukiwania. Im większa popularność strony tym więcej wyświetleń danej reklamy, a co za tym idzie wyższe i szybsze zarobki.

 

Jak działa Google AdSense?

Jak zarabiać na Google AdSense w kilku prostych krokach:

Krok 1. Musisz posiadać atrakcyjną dla Google witrynę internetową.

Krok 2. Na swojej stronie udostępniasz przestrzeń na zamieszczenie reklamy.

Krok 3. Wyświetlane reklamy są dopasowywane do indywidualnych preferencji wyszukiwań użytkowników korzystających z Twojej strony.

Krok 4. Po przekroczeniu progu ilości kliknięć i finansów otrzymujesz pieniądze.

Idea Google AdSense polega na umożliwianie wydawcom zarabianie pieniędzy na treściach online. Google skrupulatnie dopasowuje konkretne reklamy do strony właściciela na podstawie jej zawartości oraz preferencji użytkowników, którzy ją odwiedzają. Natomiast wyświetlane reklamy są stworzone oraz finansowane przez reklamodawców, którzy chcę wypromować i zareklamować swoje produkty, usługi lub idee. Wysokość kwota przyznawanych zarobków może ulegać zmianą gdyż reklamodawcy płacą różne kwoty za konkretne typy reklamy.

Jako właściciel witryny dobrowolnie i w celach zarobkowych udostępniasz przestrzeń reklamową. Polega to na wklejeniu kodu reklamy w witrynie, a także określeniem miejsca jej wyświetlania. Każdy reklamodawca mam możliwość wylicytowania ceny za Twoją przestrzeń reklamową. Odbywa się to w czasie rzeczywistym na aukcji. Po zakończeniu aukcji system automatycznie ma możliwość wyłonienia reklamodawcy, którego oferta jest najbardziej opłacalna dla Google oraz właściciela witryn, na której będzie wyświetlana. Wyłoniona oferta musi być również atrakcyjna dla użytkownika strony.

 

RLSA

Reklamy w Google AdSense

Co trzeba wiedzieć o Google AdSense?

Korzystanie z usługi AdSense jest przede wszystkim bezpłatnym i dosyć prostym rozwiązanie służącym do zarabiania na reklamach, które pojawiają się na danej stronie obok jej treści. Dodatkowo Google AdSense może dopasowywać reklamy pod kątem atrakcyjności i dopasowywać jej do konkretnej strony. Tyczy się to również wyglądu reklamy.

Na czym polega różniąca pomiędzy Google AdSense, a innymi sieciami reklamowymi?

Główną cechą wyróżniającą Google AdSense od konkurencji jest niewątpliwie ogromny wachlarz reklamodawców. Dzięki temu istniej możliwość rzetelnego dopasowania wyświetlania reklamy do potrzeb klientów i właścicieli witryn. Google AdSense daje możliwość wyświetlania najbardziej dochodowej reklamy. Gdy aukcja naszej przestrzeni, którą udostępniamy na cele reklamowe dobiegnie końca reklama będzie widoczna na naszej stronie. Oczywiście nie wolno bez uzasadnionego powodu klikać reklam, które generują nam dochody. Jest to niezgodne z ogólnymi zasadami Google AdSense.

Oczywiście właściciel strony, a możliwość ustawienia na koncie AdSense blokowania poszczególnych reklam. To właściciel ma realny wpływ na to czy chce aby dana reklama była wyświetlana na jego stronie. W związku z dużą ilością pytań odnoszących się do akceptowania oraz blokowania reklam przez właściciela strony Google AdSense przygotowało odpowiedni przewodnik, który wszystko dokładnie tłumaczy.

 

Jak wygląda rejestracja na AdSense?

Aby rozpocząć korzystanie z usług AdSense wystarczy zarejestrować się na stronie platformy. Wtedy Google przeprowadza proces sprawdzania Twojej witryny pod względem zgodności z zasadami obowiązującymi na Google AdSense. Po rejestracji bardzo istotną kwestią jest zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na AdSense. Czasami nawet nieświadome naruszenie zasad może nieść ze sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Sama rejestracja jest bardzo prosta i szybka.

Jakie obowiązują zasady na AdSense?

Korzystanie z usług AdSense podobnie, jak korzystanie z praktycznie wszystkich usług różnych innych firm związane jest z zobowiązanie się do przestrzegania zasad obowiązujących na danej stronie. Naruszenie zasad programu wiąże się z możliwością wyłączenia Twojego konta na AdSense. Obowiązujące zasady mogą ulegać zmianom dlatego ważne jest by na bieżąco zaznajamiać się z warunkami korzystania z usługi.

Jakie kontrowersje budzi wśród użytkowników Google AdSense?

kwestią budzącą największe kontrowersje wśród użytkowników jest prawo do blokowania konta przez Google wedle swojego uznania. Niestety taka blokada powiązana jest z bezpowrotną utratą zarobków oraz uniemożliwia utworzenie nowego konta na AdSense w przyszłości. Według wielu użytkowników jest to bardzo niesprawiedliwe wobec nich gdyż nie mają nawet opcji odniesienia się do podjętej przez gogle decyzji. takie postępowanie może okazać się krzywdzące dla niektórych właścicieli witryn, którzy niestety utracili wygenerowane zyski.

Filtry algorytmiczne Google

Czy witryna, która jest mało popularna również może zarabiać na udostępnianiu przestrzeni reklamowych?

Z usług oferowanych przez Google AdSense tak naprawdę może skorzystać każdy, ale zyski są generowane dopiero w momencie gdy nasza witryna zostanie uznana za atrakcyjną dla Google. Analiza odbywa się po założeniu konta i oparta jest na sprawdzeniu kilku kluczowych dla Google kwestii m.in. oceniana jest wartość strony, analizowana jest zgodność witryny z zasadami AdSense, strona sprawdzana jest pod kątem zawartości i dopasowania do niej fraz kluczowych, oceniany jest również aspekt wizualny danej strony. Wszystko to skumulowane odzwierciedla jakość strony i umożliwia skuteczną promocję.

Gdzie szukać informacji na temat Google AdSense?

Oczywiście największą bazą wiedzy oraz porad na temat Google AdSense jest sama platforma, która została stworzona z myślą o swoich użytkownikach. Dzięki temu w sposób intuicyjny każdy korzystający z jej usług jest wstanie szybko nauczyć się zasad działania Google AdSense. Ponadto Google AdSense opracowało filmiki umieszczane na przykład na platformie YouTube. Są to filmiki instruktarzowe oraz informacyjne.

Każdy z filmików w prostu sposób tłumaczy jak skutecznie współpracować z programem AdSense oraz jak generować zyski z reklam. Za pomocą wielu krótkich filmików są również rozwiązywane kwestie budzące wątpliwości wynikające z korzystania z Google AdSense. Filmik w dużej mierze są przygotowywane na podstawie najczęściej zadawanych pytań przez użytkowników do administracji Google AdSense.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na naszym blogu https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu