Skip to main content

Planowanie założenia własnego sklepu internetowego wiąże się z wieloma pytaniami, na które musisz odpowiedzieć. Jedne z nich będą proste, a inne wymagają dokładnego przeanalizowania dostępnych rozwiązań. Przykładem takie wyboru może być decyzja o tym, jakiego oprogramowania użyć. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości, a decydując się na nie, nie musisz liczyć się z ogromnymi kosztami. Przykładem takiego niedrogiego oprogramowania jest bowiem PrestaShop. W tym artykule dowiesz się, jakie korzyści dostarcza to gotowe oprogramowanie i co warto o nim wiedzieć.

Czy warto wybrać PrestaShop?

Potrzebujesz wsparcia – zapraszam do kontaktu z Ćwierkają.pl

Czym jest PrestaShop?

Zanim poznasz wszystkie najważniejsze funkcje i możliwości tego oprogramowania, powinieneś dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest PrestaShop? Otóż jest to nic innego, jak nowatorskie oprogramowanie sklepowe, które pozwala na stworzenie i zarządzanie własnym sklepem internetowym w sieci. Kluczowym czynnikiem, przemawiającym za tym rozwiązaniem, jest otwartość kodu (open source). Umożliwia nam to w dowolny i indywidualny sposób wpływać na jego wygląd. Nie musisz być w tej dziedzinie specjalistą.

PrestaShop jest stworzony w taki sposób, aby każdy mógł go spokojnie skonfigurować, według swoich potrzeb i preferencji. Nie musisz liczyć się z wydatkiem na zaprojektowanie swojego sklepu. To z pewnością ułatwia nam pracę, bowiem takie jest właśnie założenie tego oprogramowania. Jakby tego było mało, cały proces nie wiąże się z żadnymi wydatkami, w postaci opłat rocznych lub miesięcznych. Swoje sklepy, oparte na oprogramowaniu PrestaShop, prowadzą zarówno małe firmy, jak i duże sklepy.

Pewnie zastanawiasz się, czy gotowe oprogramowanie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem i czy Twój sklep nie straci przez to na indywidualności? Otóż zdecydowanie nie! Cały układ wizualny swojego sklepu internetowego możesz w dowolny sposób zmieniać. Twój sklep z pewnością będzie unikatowy i będzie wyróżniał się na tle konkurencji. Pomogą w tym gotowe i innowacyjne szablony. W ten sposób nie musisz martwić się o inspiracje, jeżeli nie jest to Twoją mocną stroną.

Oprogramowanie PrestaShop jest ponadto wspierane językiem polskim. W jego zapleczu znajdziemy specjalne fora i gotowe plany techniczne, które mogą nam pomóc w razie potrzeby. Sporo osób nie ma wiedzy o tym, w jaki sposób w ogóle prowadzić sprzedaż online i jaki wpływ ma na to PrestaShop? Aby móc samodzielnie założyć i prowadzić e-commerce, potrzebujesz jedynie odpowiedni hosting i domenę. To faktycznie może być takie proste.

Praca nad konfiguracją tego bezpłatnego oprogramowania nie jest z natury skomplikowana i bez problemu może sobie z tym poradzić nawet kompletny amator w tej dziedzinie. Jeżeli nie cechuje Cię zamiłowanie do takich prac, możesz skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie. Na taki krok decyduje się bardzo wielu właścicieli firm. Wiedza, którą zdobędziesz na początku, będzie owocować również w przyszłości. To rozwiązanie dobre dla osób, którym zależy na czasie lub chcą przy okazji wyjaśnić działanie samej platformy.

Żeby jeszcze lepiej zobrazować prostotę założenia własnego sklepu internetowego z wykorzystaniem PrestaShop, przedstawię to krok po kroku:

 • Pobieramy i uruchamiamy oprogramowanie. Jest ono ogólnie dostępne na Internecie, więc nie powinny być z tym problemu.
 • Wybieramy nazwę własnej platformy.
 • Następnie decydujemy o wyglądzie sklepu, poprzez wybór szablonu.
 • Dodajemy produkty, które będziemy sprzedawać i integrujemy płatności, aby sprzedaż była możliwa.
 • Ostatnim krokiem jest włączenie domeny,

To oczywiście najprostszy i najszybszy model zakładania sklepu, jednak pokazuje łatwość w jego wykonaniu. Jeżeli jesteśmy fanami instrukcji, firma udostępnia cały proces na swojej oficjalnej stronie.

Czy warto wybrać PrestaShop?

Plusy i minusy wyboru PrestaShop

Załóżmy, że jeszcze nie zdecydowałeś o wyborze konkretnego oprogramowania, dzięki któremu rozpoczniesz sprzedaż online i potrzebujesz jasnej odpowiedzi, czy PrestaShop jest dobrym rozwiązaniem? Otóż prawie w każdym aspekcie będzie to dobry wybór. Przemawia z tym w dużej mierze szeroki zakres funkcjonalności, które są ciągle aktualizowane. Twoje oprogramowanie będzie więc zmieniało się, wraz z rozwojem Twojego biznesu. Bez wątpienia jego bezpłatność i brak cyklicznych opłat, pozwala zaoszczędzić spory budżet.

Oczywiście w trakcie korzystania będziesz mieć dostęp także do modułów bezpłatnych, jak również płatnych. Wybór będzie należał do Ciebie. Biorąc pod uwagę wspomniane kwestie, wybierając PrestaShop, jako oprogramowanie sklepu internetowego, nie masz zbyt wiele powodów do obaw. Jak każde oprogramowanie, tak i to nie jest wolne od błędów. Sprawdź zatem listę wad i zalet tego rozwiązania i przekonaj się, czy decyzja ta będzie dobra.

Minusy

 • Duża liczba możliwości – dla osób rozpoczynających swoje przygody z e-commerce, może to być na początku duży szok.
 • Koszty dodatkowych funkcji – mimo, że z założenia oprogramowanie jest bezpłatne to wiele ciekawych i przydatnych funkcji wymaga opłaty.
 • Bariera przed rozbudową – jeżeli zdecydujesz się rozbudować swój sklep, jak również bardziej go spersonalizować, możesz spotkać się z trudnościami. Dotyczy to szczególnie osób, które bez doświadczenia, próbują na własna rękę modyfikować swój sklep.

Korzyści

 • Open source – to nie zwykle istotne, szczególnie w kontekście myślenia o przyszłości swojego sklepu. PrestaShop nie blokuje nam tej możliwości
 • Pomoc techniczna – bez tego wiele osób mogłoby się zrazić i wystraszyć oprogramowania, które z założenia ma być proste w obsłudze. Dzięki pomocy technicznej, możesz mieć większą pewność, że uda Ci się samodzielnie założyć i prowadzić sklep
 • Bezpłatna możliwość stworzenia sklepu – cały proces zakładania sklepu jest darmowy. Nie musisz się dodatkowo martwic o miesięczny i roczne opłaty
 • Dowolna edycja – PrestaShop daje bardzo szerokie możliwości kreowania swojego sklepu
 • Przyjazny wygląd – nie tylko założenie, ale także obsługa sklepu jest bardzo prosta. Przygotowany dla Ciebie panel administracyjny będzie łatwy w obsłudze i z pewnością użyteczny
 • Aktualizacje – możesz liczyć na ciągłe udoskonalanie przez firmę oprogramowania
 • Możliwość wyboru wyglądu – większość modułów i dodatków jest darmowa
 • Język polski
 • Samouczek – PrestaShop ma przygotowany gotowe szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia sklepu
 • Łatwość w korzystaniu – nie tylko przez specjalistów, ale także przez amatorów.

Skuteczne pozycjonowanie stron - frazy z potencjałem

Jakie mamy dostępne zamienniki?

Oczywiści wybór oprogramowań sklepowych nie ogranicza się jedynie do PrestaShop. Na rynku dostępnych jest sporo odpowiedników tego rozwiązania. Możemy do nich zaliczyć m.in. Shoper, WooCommerce, czy także Magento, jednak niektóre z nich są już płatne i nie dają takich możliwości rozwoju sklepu. Dlatego też dobrze jest porównać wszystkie opcje i na tej podstawie wybrać odpowiedni dla siebie. Nie zmienia to faktu, że wśród pozostałych oprogramowań, PrestaShop zajmuje bardzo wysoką pozycję oprogramowania przyjaznego firmą i jest dobrze przygotowana do prowadzenia sprzedaży online.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, zdecydowana większość przemawia za korzyściami, wynikającymi z wyboru PrestaShop. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, stwórz listę pomysłów, które będą Ci potrzebne do prowadzenia sklepu internetowego. Na jej podstawie będziesz mógł sprawdzić ich ceny w PrestaShop i zdecydować, czy ta cena Ci odpowiada. Dodatkowo możesz porównać je z cenami konkurencyjnych oprogramowań, bowiem mogą one być w ich przypadku darmowe. Cała lista dostępna jest na ich oficjalnej stronie.

Poza niektórymi dodatkami i modułami, całość zakładania sklepu jest darmowa, więc bez większych wymagań możesz mieć w pełni bezpłatny sklep. Dodatkowo nie musisz obawiać się problemów z prowadzeniem sklepu. PrestaShop umożliwia zarządzać nim przez niedoświadczone osoby, a w razie potrzeby mamy dostęp do bazy wiedzy. Nie należy zapominać, że największa zaleta, może być też jego wadą. W takim wypadku to, iż PrestaShop jest darmowym oprogramowaniem, może sprawić, iż droższe rozwiązania okażą się bezpieczniejsze. Wybór i decyzja i tak w ostatecznym rozrachunku należy do Ciebie.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu