Skip to main content

Link, a właściwie hyperlink, to termin, pochodzący z języka angielskiego, określający hiperłącze, które zostało umieszczone w danym dokumencie elektronicznym. Może to być zarówno dokument tekstowy, graficzny, PDF, wideo, animacja czy HTML. Link uaktywnia się w momencie, gdy w momencie kliknięcia na dany element, pojawia się element, który nazywany bywa „kotwicą”.

Stosowanie danych linków pozwala na, między innymi, rozreklamowanie danej usługi, produktu czy rozpropagowanie określonej treści poprzez dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Jednocześnie warto pamiętać, że link w danym dokumencie elektronicznym pozwala odwoływać się do innych stron bądź zakładek na tej stronie za pomocą hiperłącza.

Więcej Informacji

Idea linku powstała już przed II wojną światową. Idea hiperłącza pojawiła się już bowiem w pracach niejakiego Paula Otleta. W kolejnych latach, wówczas jeszcze jako teoria, była rozwijana przez takich naukowców, jak Vannevar Bush, Ted Nelson oraz Douglas Engelbart. Obecnie, współczesna nam koncepcja hiperłącza oparta jest na pracach Tima Barnersa-Lee i stanowi podstawę WWW.

Obecnie link towarzyszy niemal każdej osobie na co dzień. Spotykamy je bowiem nie tylko na forach internetowych czy portalach społecznościowych, ale przede wszystkim obecne są we wszelkiego rodzaju artykułach sponsorowanych.

Linki pozwalają także na szersze udostępnianie plików graficznych czy audio

Co to jest link?

Czym jest link?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że link zbudowany jest z trzech elementów. Wyróżnia się adres strony docelowej, oznaczenie o sposobie otwierania strony oraz LINK.

Wyróżnić można także kilka rodzajów linków i podzielić je między innymi ze względu na sposób, w jaki otwierana jest określona strona docelowa, na przykład w tej samej karcie, w innej karcie bądź w innym oknie. Podział może dotyczyć także aktualności, przekazywanych wartości, kierunku/zasięgu, formy czy rodzaju zasobu.

Istotnych słów kilka …

Słowo link pozwala określić dany odnośnik, który pozwala na to, aby dany użytkownik mógł przenieść się na inną stronę. Wystarczy jedynie kliknąć w dany link. Należy pamiętać, iż tego typu hiperłącze wykorzystuje protokoły http, a także https. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż link może zarówno występować w tak zwanej czystej postaci bądź może zostać ukryty pod konkretną nazwą, tak zwany anchor text.

Co powinien zawierać?

Ponadto link winien zawierać takie informacje, jak adres docelowy strony, tekst, który przez użytkownika będzie widziany jako tekst, a także oznaczenia, które mają za zadanie ułatwić otwieranie strony. Strony internetowe wykorzystują także linki zewnętrze po to, aby zwiększyć „klikalność” danej strony.

Dzięki zastosowaniu adresu strony docelowej, następuje przekierowanie do danej strony, która zawiera określone informacje, których wyświetlania chcemy realnie zwiększyć. Wyświetlanie określonej treści wpływa realnie na zyski.

Na czym polega linkowanie?

Linkowanie, „link building” z języka angielskiego to działanie polegające na działań, których nadrzędnym celem jest zwiększenie ilości linków przychodzących do danej strony. W wyniku zmian, które zaszły w algorytmach Google, strony internetowe, a dokładnie ich właściciele napotykają szereg problemów w trakcie pozyskiwania linków.

Co to jest link?

Jakie wyróżniamy rodzaje?

Podobnie jak w wypadku innych zagadnień, także i w wypadku linków wyróżnić można kilka rodzajów, między innymi:

martwy link

link dofollow

link nofollow

link noreferrer

link wewnętrzny

link zewnętrzny

link wychodzący

link przychodzący

link graficzny

brand-link

link URL

link dokładny

link rozszerzony

link z inną

Dla przykładu, linki zewnętrzne realnie reklamują w google zawartość danej strony. Warto jednocześnie podkreślić, że link URL jest spotykany najczęściej. Warto zaznaczyć, że składa się on z takich elementów jak rodzaj usługi internetowej, nazwy zasoby, jak i rozszerzenie, które wskazuje kraj, z którego jest dana domena.

Każdy z rodzajów sprawdzi się bowiem w konfrontacji z innymi potrzebami, a przede wszystkim oczekiwaniami użytkowników. Ponadto, pozwala to również na zastosowanie idealnego względem potrzeb, rozwiązania.

Link a marketing

Odnośniki w linkach to także świetne narzędzie marketingowe. Ilość przekierowań pozwala na przykład realnie zwiększyć sprzedaż określonego produktu.

W wielu poradnikach można z powodzeniem znaleźć porady, które pozwolą umiejętnie umieścić odsyłacz w tekście tak, aby liczba przekierowań uległa realnemu zwiększeniu. Zwłaszcza, gdy prowadzisz biznes, umiejętne rozmieszczanie anchorów w tekście realnie pozwala na zwiększenie liczby odwiedzin danej witryny.

Co to jest link?

Potrzebujesz wsparcia – zapraszam do kontaktu z Ćwierkają.pl

Linki wewnętrzne

Można odwiedzać określoną witrynę poprzez kliknięcie w link. Anchor, przy pomocy protokołu http, pozwala na łatwe i szybkie przekierowanie do określonej strony, stanowiącą docelową witrynę.

Fragmentem tekstu, który stanowi protokół http może być zarówno dane zdanie, jak i jedno, określone słowo. Dzięki temu, w określonych wynikach wyszukiwania, dany link może pojawiać się częściej.

Jednocześnie należy pamiętać, iż zastosowanie odnośników wewnątrz określonego portalu pozwala realnie zwiększyć „klikalność”, a przede wszystkim liczbę wejść użytkowników. Jest to zwłaszcza istotne w Internecie. W dużej mierze odpowiada to zatem za zyski właściciela danej witryny.

Wyszukiwarki

Przeglądarka google stanowi idealne źródło linków. Zadanie danego „pytania” wyszukiwarce pozwala na znalezienie określonych informacji.

Przeglądarka pozwala odnaleźć określoną stronę, która pozwoli znaleźć idealnego linka, który będzie pasował do danego anchora. Właściwy odsyłacz stanowi idealny odnośnik do strony. Zatem, jaka jest idealna odpowiedź na pytanie, co to jest link?

Jest to zbiór określonych znaków, który przede wszystkim stanowi adres danej strony internetowej. W tym celu wykorzystuje protokół http, który realnie odpowiada za to, czy dany link zadziała poprawnie. Właśnie dzięki nim określone strony internetowe działają poprawnie.

Budowanie dokumentów i strony

Linki pozwalają przede wszystkim na budowanie rozbudowanych dokumentów. Jest to idealna metoda , kiedy na danej stronie chcemy, na przykład, zareklamować inną stronę internetową bądź określoną witrynę.

Artykuły sponsorowane są popularnym miejscem, gdzie zabieg ten jest niezwykle często stosowany. Metoda ta pozwala użytkownikowi przenieść się na stronę danego sklepu, którego produkt był reklamowany w danym artykule.

Artykuł sponsorowany

Jeszcze przez chwilę skupmy się na artykule sponsorowanym. Kiedy chcemy, aby dane słowo w artykule przekierowywało czytelników do innej strony, należy umieścić w nim tak zwany anchor text. Dzięki temu, po kliknięciu na dane słowo zostaniemy przeniesieni do innego miejsca. Adres url należy wprowadzić w miejscu przeznaczonym na link.

Strony internetowe

Linkowanie, bądź też anchorowanie określonego tekstu, pozwala między innymi na realne zwiększenie jego klikalności. Zatem, jak wybrać idealny odsyłacz tak, aby przyniosło to odpowiedni skutek w postaci ilości na liczniku przekierowań.

Dany tekst winien przede wszystkim, najczęściej jednym słowem, oddawać całą treść, która zawarta jest w linku. Odnośniki w tekście winny zostać ponadto odpowiednio rozmieszczone, co z jednej strony pozwoli zawrzeć wszystko,m co niezbędne, z drugiej zaś nie mogą być rozmieszczone „zbyt gęsto”.

Artykuły sponsorowane, które są najczęstszym miejscem linkowania, mają za zadanie podsunięcie danemu użytkownikowi rozwiązań, których szuka on w danym momencie bądź z dużym prawdopodobieństwem mogą mu być potrzebne w najbliższym czasie. Strona już po jednym kliknięciu przenosi użytkowników do określonego adresu https.

Stosowanie adresu strony docelowej

Dla potrzeb danego użytkownika, na określonej stronie internetowej, można zamieścić określoną liczbę linków. W wypadku artykułów sponsorowanych, jest to idealna metoda, aby dana strona dotarła do znacznie szerszej grupy użytkowników.

Link występuje w tekście zawsze w takim miejscu, aby nie być pominiętym przez użytkownika, ale jednocześnie nie może on w żadnym wypadku zaburzać jego treści. Winien być zawsze możliwie jak najlepiej, a przede wszystkim najnaturalniej wkomponowany w tekst.

Ponadto, odnośnik powinien otwierać zawartość w nowym oknie bądź w nowej karcie. Należy pamiętać, że ilość linków powinna być także uzależniona od długości określonego artykułu. Wiele stron typu google pozwala właściwie opracować pewnego rodzaju schemat, jak właściwie rozmieścić linki.

Otwórz określoną witrynę poprzez kliknięcie

Właściwie dobrane powinny być zarówno słowa, jak i i ch rozmieszczenie w tekście. Personal data winny zostać dobrane pod linki, a dany odnośnik powinien przenosić użytkownika do danej treści.

Linki pozwalają ponadto nie tylko na dostosowanie treści do potrzeb użytkownika, jak i na swoistego rodzaju reklamę. W dużej mierze jest to bowiem sposób na to, aby określony https spełnił swoją rolę.

Linkowanie pozwala bowiem dotrzeć do znacznie większej grupy docelowej. Dodatkowo stosowanie anchorów, zwłaszcza w momencie, gdy dobrze zostanie dobrane „słowo kluczowe”, staje się niezwykle ważnym sposobem reklamy oraz, a w zasadzie przede wszystkim, metodą reklamy.

Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla młodych firm, które dzięki temu mogą rozreklamować swoje usługi czy produkty w znacznie szerszej grupie odbiorców, dzięki artykułom sponsorowanym, zamieszczanym na różnego rodzaju portalach branżowych czy tematycznych.

Your website

Co w wypadku, gdy masz własną stronę internetową,jednak totalnie nie wiesz jak wykorzystać potencjał linków,aby przynosiły Ci realną korzyść. Linki mogą bowiem realnie zwiększyć zyski. Ponadto, reklamując u siebie określoną witrynę internetową tworzysz współpracę, przynosząca obopólne korzyści.

A co oznaczają takie pojęcia, jak via analytics, running these cookies, collect user, particularly necessary, procure user consent prior, function properly, it is mandatory, category only experience while you.

 Są to określenia, które pochodzą z języka angielskiego i ściśle odnoszą się do linkowania. Znajomość ich jest niezbędne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt,iż określenia w języku angielskim są o wiele bardziej powszechne niż ich polskie odpowiedniki.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż znajomość języka angielskiego jest niezbędna w tej dziedzinie. Pozwala bowiem na realne zrozumienie nie tylko określonych pojęć, ale dzięki temu także mechanizmów ich działania.

Zakończenie

Podsumowując, co to jest link? Jest to nic innego jak adres http bądź HTTPS, za pomocą którego możemy umieścić w tekście hiperłącze, przenoszące użytkownika w inne miejsce na danej stronie bądź do całkowicie zewnętrznej witryny.

Stosowanie linkowania jest także niezwykle przydatne w marketingu. Pozwala bowiem na tworzenie tak zwanych artykułów sponsorowanych, w których można umieszczać linki bezpośrednio do oferowanych usług czy produktów.

Zwłaszcza osoby, które prowadzą własną firmę i są aktywne w internecie, mogą z powodzeniem wykorzystać linkowanie, chociażby w roli dodatkowej reklamy dla swoich produktów czy usług.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na blogu: https://cwierkaja.pl/wiedza

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu