Skip to main content

Termin „brand” jest obecny w temacie marketingu i w szeroko pojętej reklamy. Zwiększenie jego świadomości oraz zbudowanie pozytywnych relacji przyczyni się do naszego sukcesu. W dzisiejszych czasach agencje marketingowe mają przede wszystkim na uwadze indywidualnego klienta i rolę, jaką dany brand spełnia w jego życiu. Jak więc pozycjonowanie pomaga w zwiększaniu świadomości marki oraz w dotarciu do nowych klientów?

Brand a content

Każda firma chce, aby jej marka była jak najbardziej rozpoznawalna. Żeby to jednak osiągnąć, trzeba zadbać o odpowiedni content, jaki zdecydujemy się kierować do naszej grupy docelowej. Dlatego też przygotowanie strategii wizerunkowej to podstawa działań SEO. Dzięki niej nasz brand zostanie dostosowany do potencjalnych klientów. Analiza rynku i konkurencji pozwoli na wybór odpowiedniego przekazu. Ważny jest tutaj zarówno sam język, słownictwo, jak też styl grafik, czy prowadzenie social mediów. Im lepiej poznamy grupę, do której chcemy dotrzeć, tym łatwiej wykreujemy wizerunek.

Marketing to jednak coś więcej aniżeli tylko reklama. Aby nasza firma zaistniała w internecie, potrzeba szeregu działań SEO. Kluczowa jest tutaj nasza docelowa witryna. Ważne, aby była ona jak najbardziej przejrzysta, szybko się ładowała, nie zawierała zbędnych wtyczek oraz żeby dostarczała wartościowych i unikalnych treści. Dzięki temu użytkownik będzie skłonny zostać na niej dłużej i dokonać ewentualnych konwersji. Warto zachęcić użytkownika do zapisywania się do newslettera, pobierania subskrypcji, czy prenumeraty. Skuteczny brand nie może się przecież obejść bez zaangażowanych i wiernych odbiorców, którzy sami polecają nasze usługi swoim znajomym za pośrednictwem udostępnień, czy też polubień.

Do innych istotnych działań SEO należy również regularna publikacja artykułów na domeny zapleczowe. Są one o wiele bardziej skutecznie aniżeli katalogi stron. Warto zadbać o ich jakość, a nie ilość. Istnieje szereg przykładów znanych stron zapleczowych, które stanowią wartość same w sobie i nawet na siebie zarabiają. Tak zwany link-building zwiększy naszą rozpoznawalność i przyczyni się do lepszej pozycji w Google.

Warto również rozważyć publikację artykułów sponsorowanych na popularnych serwisach. Dzięki temu możemy zdobyć dodatkowe wyświetlenia bez konieczności zakładania witryn zapleczowych. Regularne pojawiania się naszego brandu na znanych stronach wzmocni ogólny przekaz reklamowy.

content marketing - zaufaj cwierkaja.plZwiększ zainteresowanie i pomagaj

Każda branża przyciąga specyficzną grupę odbiorców. Mogą oni być nie tylko ciekawi naszych usług, ale będą chcieć dowiedzieć się więcej o danej dziedzinie. Dlatego też blog to idealny pomysł dla wielu marek. Możemy na nich umieszczać unikalne artykuły, które nie tylko spełnią wymogi SEO, ale będą odpowiadały na pytania czytelników. Warto więc za pomocą odpowiednich narzędzi, sprawdzić jakie hasła są najczęściej wyszukiwane w naszej branży. Napisanie artykułu na ich temat może przyciągnąć nowych użytkowników. Co więcej, przyczyni się do lepszej pozycji w Google. Blog pozwoli nam na zdobycie klientów inną drogą. Im większego wsparcia udzielimy im na samym początku, tym będą bardziej skłonni do naszej marki. Istnieje wiele przykładów, kiedy brandowy blog jest tak samo rozpoznawalny, jak dana firma. Tak wysoka świadomość ma więc bezpośrednie przełożenie na pozycjonowanie. Blog to również sprytny i prosty sposób na linkowanie treści. Tak zwany link-building jest wychwytywany przez algorytmy Google, które odpowiadają z kolei za indeksację naszej strony. A jak wiadomo, im lepsza indeksacja, tym lepsza widoczność. Linkowanie należy też do jednych z działań SEO.

pozycjonowanie stron internetowychBudowanie pozytywnej relacji

Jeżeli zależy nam na wizerunku marki w internecie, nie możemy zapominać jak kluczową funkcję pełnią tutaj social media. To one zapewniają nam bezpośredni kontakt z dotychczasowymi, jak też z nowymi klientami. Dobrze prowadzona kampania na Facebooku i na Instagramie stanowi idealne dopełnienie działań SEO i reklamy PPC. Nie warto więc zaniedbywać tego kanału. Na swoim firmowym profilu warto przygotować harmonogram postów, które będą zwiększały zaangażowanie obserwujących oraz takie informujące o dostępnych produktach czy usług. Warto posługiwać się przystępnym językiem, zadawać bezpośrednie pytania, dodawać cytaty czy aforyzmu. Dzięki temu nasz post będzie miał większy wpływ na czytających go ludzi. Niebagatelną kwestią jest również wybór odpowiednich grafik. Jeżeli nie współpracujemy ze studiem fotograficznym ,warto zainteresować się zdjęciami pochodzącymi ze stocków. Są to platformy na których możemy kupować wybrane grafiki, a następnie legalnie je publikować. Kanały takie jak Instagram czy Facebook aż proszą się o dodawanie wyjątkowych i unikalnych zdjęć.

Żeby zadbać o nasz brand, nie należy zapomnieć również o kontakcie z klientami. Dlatego też warto regularnie odpisywać na komentarze pod postami i odnosić się do nich indywidualnie. Ważne jest również odpisywanie na wiadomości prywatne. Zdarza się, że ich ilość może być zbyt duża, aby zachować odpowiednie tempo, dlatego też zaleca się skorzystanie z profesjonalnych agencji marketingowych. Dzięki nim nie będziemy musieli spędzać całego dnia na Instagramie, a skupimy się na misji naszej marki.

reklamy w google - kampania google ads

Reklama PPC

GoogleAds, wcześniej znane jako AdWords, umożliwia danej marce reklamę w całej sieci reklamowej Google. Dzięki niemu możemy nie tylko zwiększyć ruch z wyszukiwarki, ale także zbudować lepszą świadomość marki. Reklama PPC zapewnia widoczność w płatnych wynikach Google, czyli tuż nad wynikami organicznymi. Co więcej link sponsorowany do naszej strony może towarzyszyć linkowi naturalnemu. Zwiększa to więc liczbę użytkowników odwiedzanych witryn.

Reklamy PPC możemy podzielić na kilka kategorii takich jak: reklama w sieci wyszukiwania, reklama w sieci reklamowej, Zakupy Google, reklama mobilna, czy też video. Jej typ jest więc uzależniony od oferowanych przez nas usług. Żeby zapewnić sobie jak najlepszą rozpoznawalność, warto postawić zarówno na reklamę w wyszukiwarce, jak też tą w sieci reklamowej. Pozwoli to na dotarcie odbiorców nie tylko poprzez treść, ale również przez grafikę. Co więcej, kampanie displayowe wyświetlają się na setkach witryn o wybranej tematyce, lub dla danej grupy docelowej. Zaawansowane kierowanie i możliwość dostosowania stawek, zwiększają nasz zasięg oraz skuteczność reklam.

Kampanie produktowe takie jak Zakupy Google są dedykowane stronom zajmującym się e-commerce, są to więc sklepy internetowe, zakłady bukmacherskie, czy kantory walut. Pozwalają one na pokazanie produktów marki poza wynikami płatnymi i organicznymi. Zawierają one zdjęcie produktu, cenę, nazwę sklepu oraz dodatkowe informacje. Wyświetlają się zarówno w przeglądarce, jak też w sieci reklamowej i w zakładce Zakupy w wybranych krajach.

Reklama w internecie google i facebook ADSZwiększanie świadomości marki poprzez reklamy PPC to również sprawiedliwy sposób płacenia za kampanię. Przy konfiguracji możemy wybrać, czy interesuje nasz przede wszystkim pojedyncze kliknięciem, obejrzenie, interakcja, czy ilość wyświetleń. Ponadto nigdy nie zapłacimy więcej niż minimalną kwotę, która jest potrzebna do przebicia konkurencji. Odbywająca się w czasie rzeczywistym aukcja określa ranking poszczególnych reklam, uwzględniając przy tym maksymalne stawki. Jeżeli więc kwota za wyświetlenie reklamy nr 2 wynosi 3 zł, reklama nr 1 będzie nas kosztować 3,01 zł. Nawet jeżeli nasza maksymalna stawka jest ustawiona na 4 zł.

Reklamy PPC umożliwiają ponadto śledzenie wyników na bieżąco. Dzięki czemu możemy dokonywać zmian oraz optymalizacji w czasie rzeczywistym. Pozwala to na większą skuteczność oraz lepszą analizę aniżeli standardowe reklamy telewizyjne, czy radiowe.

Jak się więc okazuje, optymalizacja i domeny zapleczowe to nie wszystko, co może zapewnić nam sukces. Warto więc postawić na holistyczne działania, które będą dopasowywały się do naszej grupy docelowej. Profesjonalne agencje reklamowe 360, zapewniają kompleksową obsługą w każdym kanale. Pozwoli to na polepszenie wizerunku marki, zwiększenie jej zasięgów i poprawę sprzedaży w internecie i w punktach stacjonarnych.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Close Menu