Skip to main content

Opis oraz historia Banku PKO BP

Bank PKO BP posiada swoją niezwykłą i dość wyrazistą historię. Bank ten rozpoczął swoją działalność w na początku drugiej połowy XX wieku. Aczkolwiek sytuacja światowa, jaka była związana z wojną szybko poskutkowała tym, że bank musiał zrezygnować ze swojego funkcjonowania. Natomiast tuż po zakończeniu wojny, a więc w 1945 roku Bank PKO BP ponownie swą działalność wznowił. Bank PKO BP, jako pierwszy z banków zdecydował się rozpocząć inicjatywę odnoszącą się do zarówno do oszczędzenia, jak również do racjonalnego gospodarowania dostępnymi zasobami. Należy również zaznaczyć, iż Bank PKO BP uruchomił Powszechną Kasę Oszczędnościową i miało to miejsce dokładnie w 1950 roku.

Powszechna Kasa Oszczędnościowa wpisywała się w sposób idealny w znacząco szerszy kontekst, który był związany przede wszystkim ze zmianami, które aktualnie zachodziły w światowej gospodarce. W szczególności trzeba tutaj zakwalifikować odbudowę kraju po sytuacji, która miała związane z wieloletnią wojną. Oprócz tego, Bank PKO BP od 1947 roku prężenie zaczął skupiać się na rozwijaniu Szkolnych Kas Oszczędnościowych. Szkolne Kasy Oszczędnościowe, a więc w skrócie SKO realizowana była przede wszystkim była dzięki dostarczanych do szkół materiałów propagandowych, jak również różnorodnych zbiorów opowiadań oraz broszur.

Bank w dużym stopniu zaczął skupiać swoją uwagę również na organizację różnorodnych konkursów, zarówno dla dzieci i młodzieży, ale również dla nauczycieli. Konkursy te cieszyły się bardzo dużą popularnością w szerokim gronie osób. Osoby, które decydowały się wziąć udział w konkursach organizowanych przez Bank PKO BP miały możliwość otrzymania różnorodnych interesujących nagród związanych z PRL. Na przykład, jeżeli chodzi o 1957 rok to do nagród tych można było zaliczyć przede wszystkim takie produkty jak: rowery, zegarki, ale także sprzęt sportowy oraz sprzęt fotograficzny. Z kolei, jeżeli chodzi o nagrody grupowe to w większości sytuacji kwalifikowały się do nich różnorodne wycieczki grupowe. Były one organizowane zazwyczaj w okolice gór, bądź nad morze.

Natomiast, jeżeli chodzi o 1958 rok to należy zaznaczyć, iż Bank PKO BP wprowadził specjalne honorowe odznaki, które charakteryzowały się przede wszystkim tym, że były one przeznaczone dla najlepszych nauczycieli, którzy w odpowiedni sposób opiekowali się Szkolnymi Kasami Oszczędnościowymi. Oczywiście odznaczenia te wiązały się z możliwością otrzymania dodatkowych środków finansowych. Dlatego każdy z nauczycieli bardzo starał się, aby taką honorową odznakę uzyskać od Banku PKO BP. Trzeba również zaznaczyć, iż Bank PKO BP inicjował w dużej mierze zarówno samo przygotowanie, jak również rozpowszechnianie materiałów, które były związane z zachętą oszczędzania w Szkolnych Kasach Oszczędnościowych. Materiały te okazały się naprawdę dużym sukcesem, ponieważ wiele osób zdecydowało się zacząć korzystać z takiej możliwości oszczędzania, jaką dawał Bank PKO BP. Bank ten charakteryzuje się także tym, że oprócz samej akcji odkładania pieniędzy, postanowił również w 1999 roku wymienić całkowicie szkolnych kas oszczędności, a stało się do za pomocą zastosowania nowego statutu wdrożonego przez Bank PKO BP.

Analiza i audyt seo banku PKO BP

Oferta dla klientów indywidualnych oraz dla klientów korporacyjnych Banku PKO BP

Bank PKO BP posiada bardzo rozbudowaną ofertę produktów finansowych. Zarówno, jeżeli chodzi o ofertę kierowaną w stosunku do klientów indywidualnych, jak również, jeżeli chodzi o ofertę kierowaną w stosunku do klientów korporacyjnych. W stosunku do klientów indywidualnych można zaliczyć przede wszystkim taką ofertę jak: karty, pożyczki, kredyty hipoteczne, ubezpieczenia, inwestycje, jak również bankowość osobistą. Jeżeli chodzi o karty to należy tutaj zaznaczyć, iż w szczególności karty kredytowe. Karty kredytowe, które są dostępne w ofercie Banku PKO BP charakteryzują się tym, że wyróżnia się ich kilka następujących rodzajów, do których można zaliczyć: przejrzystą kartę kredytową, kartę kredytową PKO Mastercard Platinum, kartę kredytową PKO Visa Infinite, jak również kartę kredytową Mastercard Priceless Specials.

Jeżeli chodzi o kwestię pożyczek kierowanych w stosunku do klientów indywidualnych to można tutaj przede wszystkim wymienić takie kwestie jak: rzeczywista stopa oprocentowania pożyczki dla klientów indywidualnych wynosi 13 procent, całkowitą kwotą kredytu, jaką można uzyskać jest 15 000 złotych, występuje oprocentowanie zmienne 7,20 procent. Pożyczkę można uzyskać w 72 równych ratach. Oczywiście wyliczenia te mają charakter orientacyjny. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia to charakteryzują się one tym, że: istnieje możliwość ubezpieczenia domu lub mieszkania, OC i AC, jak również ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków, ubezpieczenie samochodowe, ubezpieczenie podróżne, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie dla posiadaczy kredytów oraz pożyczek, jak również ubezpieczenie dla posiadaczy kart bankowych.

Jeżeli chodzi o kwestię kredytu hipotecznego to należy przede wszystkim zaznaczyć to, iż w przypadku wzięcia takiego kredytu hipotecznego w Banku PKO BP możemy liczyć na niezmienne oprocentowanie nawet przez okres dwóch lat. Jeżeli chodzi o rodzaje kredytów hipotecznych, jakie można uzyskać w Banku PKO BP to można do nich zakwalifikować w szczególności: kredyt hipoteczny Własny Kąt, kredyt hipoteczny MIX, jak również pożyczka hipoteczna.

Jeżeli chodzi o ofertę Banku PKO BP kierowaną w stosunku do klientów korporacyjnych to można do nich zaliczyć przede wszystkim następujące aspekty: karty kredytowe, bankowość elektroniczną, finansowanie, handel oraz waluty, jak również różnorodne produkty inwestycyjne. Do produktów inwestycyjnych należy zakwalifikować między innymi: pracownicze programy emerytalne PPE, jak również różnorodne programy oszczędnościowe PPO. PPE charakteryzują się przede wszystkim tym, że są tworzone oraz finansowane przez pracodawcę, występuje brak podatków od zysków kapitałowych, jak również wszystko jest w odpowiedni sposób nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Z kolei, jeżeli chodzi o progray oszczędnościowe PPO to charakteryzują się one tym, że plan finansowy może zostać finansowany wyłącznie przez pracodawcę, ale również w sposób jednoczesny przez pracodawcę oraz przez pracownika.

Analiza i audyt seo banku PKO BP

Członkowie zarządu Banku PKO BP

Członkami zarządu Banku PKO BP są: Zbigniew Jagiełło, Rafał Antczak, Maks Kraczkowski, Mieczysław Król, Adam Marciniak, Piotr Mazur, jak również Jakub Papierski.

Sesje elixir Banku PKO BP

Sesje wychodzące w Banku PKO BP odbywają się w następujących godzinach: 08:00, 09:45, jak również 14:30. Z kolei, jeżeli chodzi o sesje przychodzące to odbywają się one w godzinach: 10:30, 12:00, 17:30.

Numer IBAN Banku PKO BP

Numerem IBAN Banku PKO BP jest 1486. Ten numer musi poprzedzać nasz numer rachunku bankowego, jeżeli chcemy wykonać przelew międzynarodowy.

Numer SWIFT Banku PKO BP

Numerem SWIFT Banku PKO BP jest PKOPLPOP.

Dane kontaktowe oraz teleadresowe Banku PKO BP

Dane kontaktowe to:

  • ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa

Do danych teleadresowych zalicza się:

  • iod@pkobp.pl

Ruch seo banku Pko Bp

# Target Domain Rating Ahrefs Rank Domains Ref IPs Total Backlinks Total Keywords Total Traffic (desc)
1 www.ing.pl/ 71 79886 6282 1503 882501 115062 4519093
2 www.pkobp.pl/ 76 25625 3780 3244 3476068 140389 4314185
3 www.santander.pl/ 75 33811 8298 3244 337593 121634 4286172
4 www.mbank.pl/ 78 18821 9566 3821 6809414 149315 3877181
5 www.pekao.com.pl/ 72 62958 2312 2033 626927 82503 1132819

Analiza seo strony PKO BP

Aby wykonać taki bardzo podstawowy audyt seo który pokaże nam jaki ruch posiada dany serwis wykorzystamy nasze ulubione narzędzia :

  • Semrush
  • Senuto
  • Ahrefs

 

Według Semrush ruchu we serwisie jest ok 4 mln wejść w ciągu miesiąca.

 

semrush pko bp

ahrefs pko bp

Ahrefs pokazuje zbliżoną ilość czyli 4.1 mln .

 

senuto pko bp

Polski system Senuto , który dla Polskich fraz jest najdokładniejszy pokazuje 7.25 mln wizyt w ciągu miesiąca.

 

Pewnie wielu z Was zastanawia się dlaczego różne narzędzia pokazują inne wyniki ? Dzieje się to dlatego , że każde z nich posiada inną bazę słów kluczowych i jednocześnie inny algorytm estymacji ruchu (zależność pomiędzy pozycją na daną frazę a % ruchu jaki zgarnia serwis ).

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu