Skip to main content

Opis oraz historia Banku Pekao S.A

Bank Pekao S.A jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce, a jego historia jest dość ciekawa. Otóż, Bank Pekao S.A jest to instytucja finansowana, która charakteryzuje się tym, że powstała w drugiej połowie XX wieku. Jest to bank, który jako pierwszy zdecydował się na wydanie karty kredytowej, jak również uruchomił pierwsze biuro maklerskiego oraz zastosował w praktycznej bankowości odpowiednią biometrię.

Wszystko co spowodowało, że bank ten stał się jednym z najchętniej korzystanym przez klientów, a z roku na rok ich grono w dużym tempie wzrasta. Bank Pekao S.A posiada niezwykłą historię swojego funkcjonowania i jest to jednocześnie historia polskiej, a nie zagranicznej bankowości. Bank ten posiada swoje placówki nie tylko na terenie Polski, ale również w innych zakątkach naszego pięknego świata. Aczkolwiek na początku swojej działalności Bank Pekao S.A, a precyzyjniej przez pierwsze dziesięć lat, bank ten posiadał swoje placówki wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, Francji, Polski, jak również Argentynie.

Oczywiście wraz z biegiem czasu lokalizacje, w których funkcjonuje ten bank zostały znacząco poszerzone. Bank Pekao charakteryzuje się przede wszystkim, że posiada szeroką ofertę usług finansowych. W związku z tym z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bank Pekao S.A, jako pierwszy w Polsce zapoczątkował płatności PeoPay, a tym samym wyznaczył pewien trend na w standardach rynkowych, jeżeli chodzi o płatności mobilne.

Dzięki systemowi PeoPay mamy możliwość niemal natychmiastowego wysłania przelewu, bądź zapłaty za daną usługę i możemy mieć pewność, że pieniądze przelane z naszego konta dotrą na konto odbiorcy w błyskawicznym czasie. Bank Pekao S.A został również w 2012 roku głównym sponsorem UEFA EURO 2012. Oprócz tego w 2015 roku zaproponował on strategię innowacyjności przez udostępnienie swoim klientom możliwość bankowania za pomocą tak zwanego Pekao24 na tablety.

Analiza i audyt seo Banku Pekao S.A

Opis oferty dla klientów indywidualnych/korporacyjnych Banku Pekao S.A

Jeżeli chodzi o ofertę kierowaną specjalnie w stosunku do klientów indywidualnych to można tutaj zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: pożyczki gotówkowe, pożyczki na własny dom lub mieszkanie, różnorodnego rodzaju inwestycje oraz oszczędzanie, jak również ubezpieczenia. Pożyczki gotówkowe udzielane przez Bank Pekao S.A charakteryzują się w szczególności tym, że mogą być one przeznaczone zarówno na dowolny cel, spłatę innych pożyczek, wcześniejszą spłatę pożyczki, ale również w ofercie banku są pożyczki dla studentów i eko pożyczki. Jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne na dom lub mieszkanie to można skorzystać z takiej oferty zarówno w przypadku kupowania, budowania, jak i w przypadku remontowania danej nieruchomości. Kwestia oszczędzania przedstawia się w taki sposób, że Bank Pekao S.A ma w swojej ofercie produkty, które przyczyniają się do gromadzenia środków finansowych na czas emerytury, oszczędności dla dziecka, jak również inwestowania.

Oferta dla klientów korporacyjnych obejmuje taki zakres jak: zarządzanie finansami, produkty skarbowe, finansowanie działalności, jak również finansowanie handlu. Jeżeli chodzi o kwestię zarządzania finansami to należy tutaj zakwalifikować w szczególności takie produkty finansowe jak: rachunki ecrow, obsługa działalności bieżącej, jak również zarządzanie płynnością. Jeżeli chodzi o produkty skarbowe to należy do nich zaliczyć przede wszystkim: wymianę walutową, zabezpieczenie ryzyka kursowego, zabezpieczenie stopy procentowej, zabezpieczenie ryzyka cen towarów, certyfikaty depozytowe, jak również inwestycje dwuwalutowe. Jeżeli chodzi o finansowanie działalności to trzeba tutaj wymienić między innymi: kredy, leasing, faktoring, finansowanie nieruchomości korporacyjnych, jak również finansowanie specjalistyczne. Z kolei, jeżeli chodzi o finansowanie handlu to można tutaj zaliczyć przede wszystkim takie usługi jak: finansowanie transakcji handlowych, różnorodne rozliczenia transakcji handlowych, zabezpieczenie transakcji handlowych, jak również usługi transgraniczne.

Obsługa działalności bieżącej, która jest oferowana w stosunku do klientów korporacyjnych charakteryzuje się przede wszystkim tym, że występuje tutaj w odpowiedni sposób dopasowana oferta, znacząco uproszczona kwestia wszelkich dokumentacji, prosta aktywacja kolejnych produktów, a także mobilność. Na obsługę działalności bieżącej składa się także otwieranie rachunków bankowych drogą elektroniczną, gromadzenie środków pieniężnych oraz prowadzenie rozliczeń finansowych zagranicznych i krajowych, wygoda i bezpieczeństwo płatności, wpłaty oraz wypłaty gotówkowe w formie zamkniętej i w formie otwartej, prosty model obsługi nabywców lokali, jak również terminal płatniczy.

Jeżeli chodzi o kwestię odnoszącą się do terminalu płatniczego to można tutaj zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: pieniądze z obrotu terminalu mogą trafić do klienta nawet następnego dnia, istnieje możliwość zarabiania na dodatkowych usługach terminala płatniczego, nie ma jakichkolwiek opłat za instalację oraz dezinstalację terminala, jak również istnieje możliwość wyboru różnego rodzaju terminali. Z kolei, jeżeli chodzi o wygodę i bezpieczeństwo płatności to należy tutaj wymienić takie kwestie jak: wymianę walut, szybki dostęp do gotówki ze względu na wiele bankomatów, eliminacja konieczność dawania pracownikom zaliczek, pełne bezpieczeństwo związane z kartami płatniczymi, jak również dodatkowe ubezpieczenie użytkowników kar płatniczych bez jakichkolwiek dodatkowych opłat wynikających z tego tytułu. Wszystkie karty, które są wydawane przez ten bank dają sposobność wykonywania płatności również w internecie.

img-3

Członkowie zarządu Banku Pekao S.A

Do członków należących do zarządu Banku Pekao S.A zalicza się: Krzysztofa Kozłowskiego, Marcina Gadomskiego, Tomasz Kubiaka, Jerzego Kwiecińskiego, Magdalenę Zmitorowicz, Jaroława Fuchs, Wojciecha Werochowskiego, jak również Błażeja Szczeckiego.

Sesje elixir Banku Pekao S.A

Jeżeli chodzi o sesje wychodzące to odbywają się one w następujących godzinach: 8:30, 12:30 oraz 15:30. Z kolei, jeżeli chodzi o sesje przychodzące to odbywają się one w godzinach: 11:00, 15:00 oraz 17:00.

Charakterystyka numeru rachunku IBAN Banku Pekao S.A?

Numerem IBAN określa się nic innego, jak międzynarodowy numer rachunku bankowego. Cechą charakterystyczną numeru rachunku IBAN w Banku Pekao S.A jest to, że numer ten zaczyna się od liczby 1240. Ten numer należy wpisać przed naszych numerem rachunku bankowego, aby wykonać przelew międzynarodowy.

IBAN Banku Pekao

Charakterystyka numeru SWIFT Banku Pekao S.A

Numerem SWIFT określa się nic innego, jak unikalny kod, który jest przeznaczony dla każdego banku. Zarówno dla banku polskiego, jak i dla banku zagranicznego. Numer ten jest złożony z 11 znaków alfanumerycznych. W związku z tym, jeżeli chodzi o numer SWIFT Banku Pekao to jest nim: PKOPPLPW, cyfry odpowiadające numerowi konta.

Dane adresowe i teleadresowe Banku Pekao S.A

Jeżeli chodzi o dane adresowe Banku Pekao S.A to są nimi:

  • główna siedziba Banku Pekao S.A – ul. Grzybowska 53/57, 00-844 Warszawa

Z kolei, jeżeli chodzi o dane teleadresowe to są nim:

  • info@pekao.com.pl

 

Analiza seo stron Banku Pekao S.A

Prosty i szybki audyt seo dla jednego z największych banków (ocenimy ilość ruchu/ilość ruchu brandowego )

Do analizy wykorzystamy następujące narzędzia :

  • Ahrefs
  • Senuto
  • Semrush

Adres serwisu który pobieżnie będziemy analizować to : https://www.pekao.com.pl/

 

Pierwsza sprawa poziom ruchu jaki posiada serwis :

pko sa senuto

Według narzędzia senuto ruch to około 2.5 mln wejść w ciągu miesiąca  i jest on wart (przeliczany według stawek adwords ) 6.2 mln zł.

 

 

pko sa semrush

Wyniki przedstawiane przez narzędzie Semstorm różnią się od tych uzyskanych w narzędziu Senuto. Dlaczego o tym w dalszej części artykułu.

Według Semstorm ruch to ok 1.5 mln użytkowników w skali miesiąca.

 

pko sa ahrefs

Według narzędzia Ahrefs ruch na serwisie Banku Pekao S.A wynosi 1.2 mln użytkowników miesięcznie i jest on wart ok 545 tys zł.

 

Tutaj należy się zastanowić skąd rozbieżności w wynikach przedstawianych przez różne narzędzia.

Poniżej lista powodów czemu ruch (realny obserwowany w Google Analytics  lub innym narzędziu monitorującym ruch np. Yandex Metrica ) :

  • żadne z narzędzi nie pokazuje prawdziwych wartości ruchu a jego estymację
  • estymację różnią się ze względu na różne bazy słów kluczowych (w Pl Senuto posiada najlepsze pokrycie )
  • różnica w wynikach związana jest też z przeliczaniem ruchu z wybranej pozycji (czy np. 1 pozycja daje 20 % czy 40 % ruchu ) – systemy mają tutaj inne współczynniki dla różnych pozycji stąd estymacje mocno różnią się od siebie

 

Jak wygląda Banks Pko S.A na tle innych banków (źródło Ahrefs )

 

# Target Domain Rating Ahrefs Rank Domains Ref IPs Total Backlinks Total Keywords Total Traffic (desc)
1 www.ing.pl/ 71 79886 6282 1503 882501 115062 4519093
2 www.pkobp.pl/ 76 25625 3780 3244 3476068 140389 4314185
3 www.santander.pl/ 75 33811 8298 3244 337593 121634 4286172
4 www.mbank.pl/ 78 18821 9566 3821 6809414 149315 3877181
5 www.pekao.com.pl/ 72 62958 2312 2033 626927 82503 1132819

 

Jakie można wnioski z tego wysnuć :

-różne narzędzia seo dają różne wyniki

-estymacja zawsze pozostaje estymacją czyli jest obarczona pewnym błędem

-obecnie każdy z 5 banków analizowanych przez nas mocno postawił na kanał jakim jest seo (świadczy o tym wielkość ruchu jak i ilość fraz na jakie udało im się zdobyć ten ruch)

Oceń post

Leave a Reply

Close Menu